XIV Ankieta Kolekcjonerów Kapsli

Kapsle piwne + ogólne dyskusje.
Wiadomość
Autor
wzmacniacz
Posty: 959
Rejestracja: 04 lutego 2005, 10:35
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

XIV Ankieta Kolekcjonerów Kapsli

#1 Post autor: wzmacniacz »

No więc wkońcu mam chwilę czasu aby założyć tu temat ankiety! Uczestnicy ankiet z poprzednich lat otrzymali pliki do wypełnienia znacznie wcześniej :D, teraz tu każdy zainteresowany będzie mógł pobrać, wypełnić i odesłać mi poprawnie wypełnioną ankietę! Aby poprawnie ją wypełnić wystarczy zapoznać się z kilkoma prostymi zasadami jakie wypisane są na jednym z plików! Jeśli się z nimi nie zgadzacie , poprostu dajcie sobie spokój i nie przysyłajcie mi ankiety. Ankieta nie jest obowiazkowa! Jak co roku oczekuje na komentarze, propozycje oraz wszelkie sugestie dotyczące ankiety pod mailem zubero@poczta.fm.
Załączniki
KAPSLE.ZIP
(35.79 KiB) Pobrany 168 razy

Awatar użytkownika
lendoo
Posty: 2949
Rejestracja: 17 sierpnia 2006, 12:35
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

#2 Post autor: lendoo »

Krzysiek nie widzę miejsca na wpisanie swojej www.
W tamtym roku było. :wink: W tym zmieniło się coś?
Czy w Warszawie na plaży nad Wisłą.
Nad Wisłą nad plażą leżą stare kapsle
Jak nad Wisłą na plaży znaleźć stare wzory rzadkie.

Jak znaleź browar Wiślany.
Jak znajdujecie kapsle w lesie.
W jakich lasach szukacie czy poza miastem czy w mieście.

wzmacniacz
Posty: 959
Rejestracja: 04 lutego 2005, 10:35
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

#3 Post autor: wzmacniacz »

Sorki zapomniałem! Poprostu dopisz obo e-maila a ja dołoze do zestawienia!

Awatar użytkownika
lendoo
Posty: 2949
Rejestracja: 17 sierpnia 2006, 12:35
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

#4 Post autor: lendoo »

Ok :) Proponuję jeszcze abyś zrobił temat na browar.biz'ie odnośnie ankiety,
zapewne dużo osób byłoby chętnych do wzięcia udziału. :wink:

pozdrowienia!
Czy w Warszawie na plaży nad Wisłą.
Nad Wisłą nad plażą leżą stare kapsle
Jak nad Wisłą na plaży znaleźć stare wzory rzadkie.

Jak znaleź browar Wiślany.
Jak znajdujecie kapsle w lesie.
W jakich lasach szukacie czy poza miastem czy w mieście.

Awatar użytkownika
KOLEKCJONER
Posty: 1846
Rejestracja: 20 września 2006, 08:07
Lokalizacja: PODLASKIE
Kontaktowanie:

#5 Post autor: KOLEKCJONER »

Dlaczego niema w Polskich Czarnkowa?
Aktualnie skanuję i dodaję kapsle na stronę. :)
http://www.collector-crowncaps.cba.pl
SERIA KOLEKCJONERÓW !!!
m.gradzki88@gmail.com

wzmacniacz
Posty: 959
Rejestracja: 04 lutego 2005, 10:35
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

#6 Post autor: wzmacniacz »

lendoo pisze:Ok :) Proponuję jeszcze abyś zrobił temat na browar.biz'ie odnośnie ankiety,
zapewne dużo osób byłoby chętnych do wzięcia udziału. :wink:

pozdrowienia!
Wiesz co roku był on wkladany na browar, wtym roku sobie odpuszczam. Żadnego porzytku z tego nie było a jedynie coraz głubsze komentarze od wszystkowiedzacych "kolekcjonerów" skupionych wokół tego portalu.

Awatar użytkownika
RyBy
Posty: 733
Rejestracja: 21 lutego 2005, 18:08
Lokalizacja: Golędzinów Królewski
Kontaktowanie:

#7 Post autor: RyBy »

Proponuję, żeby oprócz Czarnkowa dopisać na końcu Brzeg i Niemodlin.
Katalog zrywek i nakładek na butelki http://www.sites.google.com/view/katalogzrywek
Mini kolekcja aluminiowych kapsli https://sites.google.com/view/kapsle-woda-mineralna

wzmacniacz
Posty: 959
Rejestracja: 04 lutego 2005, 10:35
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

#8 Post autor: wzmacniacz »

Robert załamujesz mnie. Przeczytaj najpierw to co dostałeś, i postaraj się zrozumiec tekst. Nie ma żadnych podstaw aby uznać piwo "Kruger" jako kapsel z Brzegu skoro na kontrze jest napisane wyraźnie ze zrobione i rozlane w Głubczycach. Reszta to licencje a licencje nie maja podziału na browaryi nalezy je wpisac w odpowiednia tabelke.
Czarnków oczywiście nalezy dopisac na dole w wolne miejsce!

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 541
Rejestracja: 04 lutego 2005, 08:31
Lokalizacja: Józefów nad Świdrem
Kontaktowanie:

#9 Post autor: zgrredek »

Licencjami jakich browarów są kapsle z Brzegu?

Awatar użytkownika
wiki
Posty: 2330
Rejestracja: 05 lutego 2005, 13:53
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:

#10 Post autor: wiki »

Zasady są zasadami i trzeba je przestrzegać.
Tylko mam wątpliwości jak mają wypelnic tą ankietę "nowi" kolekcjonerzy. Skąd mają wiedzieć, które kapsle Organizator uznaje za licencyjne. Czyżby była jakaś lista takich kapsli (moze ja o czymś nie wiem). A moze kazdy sam rozstrzyga co wrzucic do licencji a co nie. Jezeli tak, to wyniki ankiety moga byc bardzo ciekawe. Glosowować na takich zasadach czy nie - mam problem. K.

Awatar użytkownika
KOLEKCJONER
Posty: 1846
Rejestracja: 20 września 2006, 08:07
Lokalizacja: PODLASKIE
Kontaktowanie:

#11 Post autor: KOLEKCJONER »

Również mam problem z licencjami. Dużo osób opiera się na katalogu. Wiec myślę że ankieta polskich kapsli powinna podchodzić pod katalog.
Aktualnie skanuję i dodaję kapsle na stronę. :)
http://www.collector-crowncaps.cba.pl
SERIA KOLEKCJONERÓW !!!
m.gradzki88@gmail.com

Awatar użytkownika
wiki
Posty: 2330
Rejestracja: 05 lutego 2005, 13:53
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:

#12 Post autor: wiki »

Najprościej byłoby wg nowego katalogu. Jezeli jednak wg starych zasad to powinna być jednoznacznie okreslona lista kapsli ktore uwaza sie za licencyjne. W przeciwnym przypadku zliczanie osobno kapsli licencyjnych to fikcja. Zasady okreslone w regulaminie sa zbyt ogolnikowe i niejednoznaczne (szczegolnie dla poczatkujacych nie znajacych katalogu Bartka).
K.

Awatar użytkownika
RyBy
Posty: 733
Rejestracja: 21 lutego 2005, 18:08
Lokalizacja: Golędzinów Królewski
Kontaktowanie:

#13 Post autor: RyBy »

I tu muszę poprzeć Wikie'ego. Faktycznie osoby, które niedawno zaczęły zbierać kapsle mogły nie zetknąć się z katalogiem Sikora i będą miały PROBLEM.
Katalog zrywek i nakładek na butelki http://www.sites.google.com/view/katalogzrywek
Mini kolekcja aluminiowych kapsli https://sites.google.com/view/kapsle-woda-mineralna

wzmacniacz
Posty: 959
Rejestracja: 04 lutego 2005, 10:35
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

#14 Post autor: wzmacniacz »

Koledzy! Nowy katalog, z nowym podziałem funkcjonuje w sieci zaledwie od 2 lat, wcześniej był katalog Bartka o istnieniu którego nie wszyscy wiedzieli i nie mieli problemu z rozgraniczeniem co polskie a co nie. Więc w czym problem. Proszę zauważyć ze nie wszyscy mają dojście do internetu i nie wszyscy wiedzą ze powstał nowy katalog i że wogóle jest strona tak jak ta, a wypełniają ankiete przysyłaja i problemu w tym niewidzą. Trochę wiary w inteligencje młodych umysłów.
"Kolekcjoner" ja się wcale nie dziwie że masz problem bracie.
Katalog został popełniony na tym forum, jest jaki jest, moze się podobać lub nie. Narzucanie komukolwiek aby stosował sie do niego bez krytycznie nie jest fair. Każdy własny rozum ma i niech zbiera tak jak mu sie podoba. Zasady ankiety powstawały zamim Bartek stworzył swój katalog, do dziś nieznacznie się tylko zmieniły. Czyli jak łatwo policzyć, już 14 lat ludzie wypełniaja ankietę. To jest dużo, tak mi sie wydaje.
Nie widzę problemu w zrobieniu listy kapsli licencyjnych jeśli ma to rozwiącać problem. Pewnie jak juz bedzie lista, zrobi się kolejny problem dlaczego tak a nie inaczej, ale to za rok.
Brzeg - te kapsle wogóle powinny być wykreślone z ankiety i katalogu oprócz "Krugera" który ma napisane na kontrze ze zrobiony Głubczycach, reszta nie ma na etykietach żadnej wzmianki o tym ze zrobione w Polsce, jedyna informacja pokazała sie na browar.biz i wszystko. Do tego piwa te nigdy nie były sprzedawane w Polsce więc nie powinny się liczyć. Ale róbcie jak chcecie.

Chciałbym raz jeszcze przypomnieć ze ankieta to tylko zabawa, tu się nic nie wygrywa. :D

Specjalnie dla kolegi Pereza będzie dodana jeszcze jedna tabela do ankiety :D aby uspokoić jego serce :D

Awatar użytkownika
mr-perez
Posty: 817
Rejestracja: 16 października 2005, 18:54
Lokalizacja: Tomaszów Maz.
Kontaktowanie:

#15 Post autor: mr-perez »

wzmacniacz pisze:Specjalnie dla kolegi Pereza będzie dodana jeszcze jedna tabela do ankiety aby uspokoić jego serce
A jaka? Bo nic nie wiem... :oops: . Rozmawiamy zawsze na GG o statkach, a o tabelce nic koledze nie wspomniałeś :wink: .

wzmacniacz
Posty: 959
Rejestracja: 04 lutego 2005, 10:35
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

#16 Post autor: wzmacniacz »

mr-perez pisze:
wzmacniacz pisze:Specjalnie dla kolegi Pereza będzie dodana jeszcze jedna tabela do ankiety aby uspokoić jego serce
A jaka? Bo nic nie wiem... :oops: . Rozmawiamy zawsze na GG o statkach, a o tabelce nic koledze nie wspomniałeś :wink: .

O Ty! Od dwóch lat mnie męczysz, ateraz nie wiesz o co chodzi ? Nieładnie kolego! Dobrze wiesz o czym mówie.

Awatar użytkownika
mr-perez
Posty: 817
Rejestracja: 16 października 2005, 18:54
Lokalizacja: Tomaszów Maz.
Kontaktowanie:

#17 Post autor: mr-perez »

wzmacniacz pisze:O Ty! Od dwóch lat mnie męczysz, ateraz nie wiesz o co chodzi ? Nieładnie kolego! Dobrze wiesz o czym mówie.
No masz rację, teraz mi się przypomniało. Już kojarzę :) .

wzmacniacz
Posty: 959
Rejestracja: 04 lutego 2005, 10:35
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

#18 Post autor: wzmacniacz »

A więc po dzisiejszej porcji ankiet i e-maili jakie dostałem, poddaję się. W tym roku jeszcze bedzie według zasad jakie zostały ustalone, ponieważ już sporo osób podesłało ankiety poprawnie wypełnione, ale ankieta 2008 będzie juz bez zasad. Skoro prawie każdy krytykuję tą produkcje więc po co się męczyć. Ankieta będzie przerobiona na modłę ankiet zachodnich , podział jedynie na państwa, żadne browary. Chociaż częsć będzie zadowolona a i dla mnie mniej roboty.

Przypominam że ostateczny termin przysyłania ankiety to 20 stycznia. Proszę aby Ci którzy chcieliby wziąść udział w ankiecie, podjeli ten tytaniczny trud i wypełnili pliki zgodnie z zasadami, w przyszłym roku już się nie bedą musieli męczyc.

Gacka
Posty: 1074
Rejestracja: 06 lutego 2005, 08:20
Lokalizacja: Wroclaw

#19 Post autor: Gacka »

"Skoro prawie każdy krytykuję tą produkcje więc po co się męczyć." Robic tylko dla tych,ktorzy sa Tobie dozgonnie wdzieczni,dla ktorych ta lista ma znaczenie wtedy,kiedy wogole wychodzi :) .Drogi Zubrze&Marynarzu,nie zwazaj na problemy,idz swa droga. Robisz cos,czego nikt sie nie podjal po wielkim kolekcjonerze jakim bym S.Tomczak. Jego ankieta to tez bylo cos,cos wielkiego! A byla to kartka A4,na ktorej byly panstwa,potem PL - browary i rozl. Wszystko skserowane,i koniec.Poczta szlo,zaplacilo sie kilka zl za robote,a potem te godziny spedzone z lista w toalecie,pokoju,na lawce... Jakosc byla naprawde marna,ale jaka satysfakcja ze mogles zobaczyc ile maja kapsli Twoi koledzy,ze mozesz do ktoregos z nich napisac w sprawie wymiany,handelku.No i najwazniejsze-z ktorego panstwa&browaru zdobywac jak najwiecej,zeby skoczyc miejsce wyzej :) .Pamietaj,ze to Ty robisz ta liste,i Ty dzialasz w jednoosobowej spolce,ktora decyduje o wszystkim.Oczywiscie wysluchanie kilku cennych rad nie zaszkodzi.
Wks Slask! Kocham kapsle!

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 541
Rejestracja: 04 lutego 2005, 08:31
Lokalizacja: Józefów nad Świdrem
Kontaktowanie:

#20 Post autor: zgrredek »

wiki pisze:Najprościej byłoby wg nowego katalogu. Jezeli jednak wg starych zasad to powinna być jednoznacznie okreslona lista kapsli ktore uwaza sie za licencyjne. W przeciwnym przypadku zliczanie osobno kapsli licencyjnych to fikcja. Zasady okreslone w regulaminie sa zbyt ogolnikowe i niejednoznaczne (szczegolnie dla poczatkujacych nie znajacych katalogu Bartka).
K.
NAdal nie ma listy kapsli "licencyjnych".

Awatar użytkownika
Pluto
Posty: 2353
Rejestracja: 10 grudnia 2006, 22:26
Lokalizacja: Karczew

#21 Post autor: Pluto »

W tym roku chciałbym wypełnić tą ankietę po raz pierwszy i pewnie tak zrobię. Chciałbym jednak poprzeć pomysł stworzenia listy kapsli "licencyjnych". Z racji, że jestem początkującym kolekcjonerem taka lista znacznie ułatwiłaby wybór oraz policzenie posiadanych kapsli "licencyjnych" Dodatkowo trzymając się takiej listy, wyniki byłyby obiektywne.
Oczywiście na stworzenie takiej listy potrzeba czasu, więc myślę, że do czasu kolejnej ankiety taka lista może powstać. Zapewne w trakcie tworzenia takiej listy będzie wiele sporów i tak jak wzmacniacz napisał:
wzmacniacz pisze:Pewnie jak juz bedzie lista, zrobi się kolejny problem dlaczego tak a nie inaczej
Dlatego w przeciągu roku można zgłaszać swoje sugestie, propozycje, wykłócać się dlaczego tak a nie tak. Myślę, że przez ten czas da się stworzyć listę z którą, wszyscy lub większość się zgodzi, a jeśli nie to wzmacniacz podejmie ostateczną decyzję. Można też nie robić listy i zostawić to tak jak jest, ale z listą byłoby prościej dla młodszych kolekcjonerów nie znających katalogu Bartka.
Mam jeszcze drugą sprawę. Co zrobić jeśli ktoś nie rozdziela kapsli zagranicznych na piwne i niepiwne? Nie brać udziału w ankiecie?
Nie wiem jak wyglądają wyniki takiej ankiety i jak to wzmacniacz liczysz ale jeśli trzeba je rozdzielać to jakoś sobie dam radę ;)

Gacka
Posty: 1074
Rejestracja: 06 lutego 2005, 08:20
Lokalizacja: Wroclaw

#22 Post autor: Gacka »

"Co zrobić jeśli ktoś nie rozdziela kapsli zagranicznych na piwne i niepiwne?" TO ZAWSZE BYLA ANKIETA PIWNYCH KAPSLI.TYLKO.
Wks Slask! Kocham kapsle!

danio_145
Moderator
Posty: 3082
Rejestracja: 07 lutego 2005, 11:16
Lokalizacja: Nowy Sacz 33-300
Kontaktowanie:

#23 Post autor: danio_145 »

Też nie rozdzielam dlatego do tej ankiety wpisuje troche na oko ;-)

Awatar użytkownika
mr-perez
Posty: 817
Rejestracja: 16 października 2005, 18:54
Lokalizacja: Tomaszów Maz.
Kontaktowanie:

#24 Post autor: mr-perez »

danio_145 pisze:Też nie rozdzielam dlatego do tej ankiety wpisuje troche na oko ;-)
To tak jak ja. W zagranicę wnikam średnio, najważniejsza jest Polska. Kapsel jest kapsel. A z czym niepiwne są gorsze od piwnych? No chyba, że ktoś nie jest kapslarzem tylko birofilem. To zmienia postać rzeczy.

Poza tym od zeszłego roku nie jest to na szczęście już tylko "ankieta kapsli piwnych" ale "ankieta kapsli".

Gacka
Posty: 1074
Rejestracja: 06 lutego 2005, 08:20
Lokalizacja: Wroclaw

#25 Post autor: Gacka »

Polskie forum kapsli...Klotnie,docinki,zale,dziecinada. Znam kolekcjonerow,ktorzy z tych powodow tu nie zabieraja glosu,jedynie zagladaja,i placza...Z przyjemnoscia udzielam sie na stronce DAVIDE,tam jest ciagly PEACE.Teraz jeszcze dowiaduje sie,ze w ankiecie kapsli biora udzial tak dla jaj.No bo jak inaczej zrozumiec kolekcjonera,ktory wpisuje dane,dla mnie bardzo wazne,a dla niego "na oko".A drugi jezdzac na gieldy birofilow,stwierdza ze na szczescie nie jest to ankieta birofilow,a jedynie KAPSLARZY.Mam nadzieje Kolego,ze masz kilkanascie tysiecy porcelanowych kapsli,niezapomnij ich dopisac - na oko.PAMIETAJ! To tylko ankieta kapslarzy...To chyba moj ostatni post na tym forum,co milego mnie tu spotyka,z kim sympatycznym ostatnio konwersowalem?Pozdrowienia Pawel&Cinx&Jurek :)
Wks Slask! Kocham kapsle!

Awatar użytkownika
mr-perez
Posty: 817
Rejestracja: 16 października 2005, 18:54
Lokalizacja: Tomaszów Maz.
Kontaktowanie:

#26 Post autor: mr-perez »

Gacka pisze:A drugi jezdzac na gieldy birofilow,stwierdza ze na szczescie nie jest to ankieta birofilow,a jedynie KAPSLARZY
Rozumiem, że to do mnie było.Trochę przekręciłeś moje słowa, ale niech tam... :) .
Na giełdy jeżdżę po KAPSLE i spotkać kolegów kapslarzy. Cała piwna otoczka tych giełd mnie nie rajcuje. Nawet piwa nie lubię. Zbieram sobie KAPSLE i nie uważam aby niepiwne były gorsze od piwnych. Niektórzy wolą zagraniczne, a ja wolę polskie. Chyba mogę? Podobno każdy zbiera jak chce. Poza tym to nie Białoruś i można swoje zdanie wyrazić. Po to jest to forum. Ja Cię Grzesiek bardzo szanuję, całą Twoją kolekcję i zaangażowanie w kapsle. Nie wiem po co te nerwy :roll: .

danio_145
Moderator
Posty: 3082
Rejestracja: 07 lutego 2005, 11:16
Lokalizacja: Nowy Sacz 33-300
Kontaktowanie:

#27 Post autor: danio_145 »

Gacka pisze:No bo jak inaczej zrozumiec kolekcjonera,ktory wpisuje dane,dla mnie bardzo wazne,a dla niego "na oko".
Grzesiu źle mnie zrozumiałeś chyba. Wcale nie wypełniam ankiety dla jaj. Dla mnie nie ma znaczenia czy kapsel piwny czy nie, dlatego wśród wielu z mojej kolekcji nie wiem czy to piwo czy sok czy coś tam jeszcze i wtedy dodaje go do odpowiedniej kolumny na wyczucie ale tak żeby suma ogólna się zgadzała.
O Kura Masa!
Viva'la Obwoluta!
Pijemen po einen Bieren!
Miodos sie nie topios!

barann
Posty: 924
Rejestracja: 27 marca 2006, 18:13
Lokalizacja: Włocławek

#28 Post autor: barann »

Jakie żale, jakie docinki? Dziecinada może troszkę... GG ma rację wg mnie co do podziału na kapslarzy i birofilów, tu bym się z Wojtkiem nie zgodził, to indywidualna sprawa każdego ZBIERACZA czy nada sobie miano zwyczajnego kapslarza, czy bardziej sprecyzowanego birofila... Dla mnie to nie jest jakaś wielka rzecz, ale sam zawsze mówiłem o sobie jak o kapslarzu. A co do podawania ilości kapsli na oko, to GG zawsze podawałeś powyżej 666, 777, 888, 111 itp. - rozumiem, że to nie ankieta, ale jednak może dla kogoś było to bardzo ważne... Właściwie faktycznie - skoro ankieta nosi miano "ankiety kapsli" a nie "ankiety kapsli piwnych" to nie rozumiem, w czym kapsle niepiwne są gorsze od piwnych, bo nie wszyscy je zbierają? Dla niektórych są bezwartościowe, dla niektórych z kolei najważniejsze, mnie się osobiście te starsze bardzo podobają i uważam, że zasługują na osobną tabelkę, przecież to tak niewiele a tyle zachodu. Myślę, że nie było tutaj ze strony Wojtka żadnych indywidualnych wycieczek, no może minimalna podpuszka, nie ma co sobie do gardeł skakać o jedną niedużo znaczącą jakby nie było nazwę...

PEACE hehehe. :)

Awatar użytkownika
Pluto
Posty: 2353
Rejestracja: 10 grudnia 2006, 22:26
Lokalizacja: Karczew

#29 Post autor: Pluto »

danio_145 pisze:Dla mnie nie ma znaczenia czy kapsel piwny czy nie, dlatego wśród wielu z mojej kolekcji nie wiem czy to piwo czy sok czy coś tam jeszcze i wtedy dodaje go do odpowiedniej kolumny na wyczucie ale tak żeby suma ogólna się zgadzała.
I dla mnie to także nie ma znaczenia. I zastanawiam się czy czasem nie lepiej by było zrobić jedną rubrykę przy zagranicznych i wpisywać w nią łączną ilość kapsli z danego kraju. Ewentualnie zrobić 3, tak żeby Ci co rozdzielają kapsle mogli wpisać z podziałem a 3 rubrykę zostawić dla tych co nie rozdzielają. To tylko pomysł, nie ja decyduje.
ZIELONE KARTKI NA FB

Czy to jest nowy kapsel żubra czy nie.
Już zmieniłem zdanie.
Wymienisz się za nie.

Paweł
Administrator
Posty: 2163
Rejestracja: 28 stycznia 2005, 14:26
Lokalizacja: Warszawa

#30 Post autor: Paweł »

Warunki ankiety wzmacniacz wyjasnil we wstępie do ankiety. Wszystko jest tam napisane czarno na białym - również z tym, że jak ktoś się nie zgadza to niech nie wypełnia.
Zupełnie nie rozumiem nad czym tu dyskutować.

Ankieta może nie jest idealna, ale zasady są jasne.

ODPOWIEDZ