Prozę o wyjaśnienie

Kapsle piwne + ogólne dyskusje.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Ganz
Posty: 92
Rejestracja: 08 lutego 2008, 21:43
Lokalizacja: Ruda Śląska 6

Prozę o wyjaśnienie

#1 Post autor: Ganz »

Frapuje mnie pewna sprawa otóż z tego co się interesuję (zaznaczam z góry mogę się mylic) to orginalne kapsle (tzw. dziewice ) powinny byc płaskie dopiero kapsle założone na butelkę stają się wypukłe ale do sedna jeżeli mój tok myslenia jest prawidłowy (zakładam że się myle ) na np. allegro ludzie wystawiaja kapsle tzw. dziewice a one sa wypukłe wystawiajacy w opisie aukcji stwierdzają ze w/w kapsle nigdy nie znajdowały się na butelce (tzw niebutelkowane) wg. technologii oraz automatyzacji butelkowania (oczywiscie wg mnie jest to niemozliwe)te kapsle powinny być płaskie a są wypukłe może ktos mnie rozjaśni w tej sprawie .(jeśli się mylę to prosze o wyrozumiałośc dopiero zaczynam kolekcjonować kapsle

Awatar użytkownika
chinet
Posty: 4136
Rejestracja: 19 marca 2006, 13:37
Lokalizacja: Błonie

#2 Post autor: chinet »

Co rozumiesz przez pojęcie płaskie i wypukłe? Myślę, że to wyraźny przykład kapsla nakładanego na butelki i dziewicy.
Obrazek

Awatar użytkownika
Ganz
Posty: 92
Rejestracja: 08 lutego 2008, 21:43
Lokalizacja: Ruda Śląska 6

#3 Post autor: Ganz »

Dzięki

Ok już rozumiem wszystko te zdjęcie mi wiele wyjaśniło

Pozdr

Awatar użytkownika
maryk
Posty: 414
Rejestracja: 14 stycznia 2006, 20:18
Lokalizacja: Kraków<->Humniska

#4 Post autor: maryk »

kapsle są wstępnie wytłoczone, nie są zaciskane z płaskiej balchy na butelce pełnej piwa (nie miało by to sensu).
Kapsel częściowo zaciśnięty, który nigdy nie był zaciśniętny na szyjce butelki nazwyany jest przez kolekcjonerów dziewicą.
A kawałek blachy z namalownym jakiś rysunkiem nie wiele ma wspólnego z kapslem, nie wiem czy ktoś takie zbiera, chciaż spotakałem na jakiejś giełdzie kolekcjonera z pełnym woreczkiem splaszczonych kapsli
Porządki w kolekcji....

danio_145
Moderator
Posty: 3082
Rejestracja: 07 lutego 2005, 11:16
Lokalizacja: Nowy Sacz 33-300
Kontaktowanie:

#5 Post autor: danio_145 »

maryk pisze:spotakałem na jakiejś giełdzie kolekcjonera z pełnym woreczkiem splaszczonych kapsli
Tylko, ze te kapsle zostały spłaszczone "ręcznie"
O Kura Masa!
Viva'la Obwoluta!
Pijemen po einen Bieren!
Miodos sie nie topios!

Awatar użytkownika
maryk
Posty: 414
Rejestracja: 14 stycznia 2006, 20:18
Lokalizacja: Kraków<->Humniska

#6 Post autor: maryk »

tak, wiem, oglądałem, procederu dokonał podobno kombinerkami.
no ale, nie kojarzysz kogoś kto zbiera takie metalowe podkładki(nie wytłoczone kapsle), o ile istnieją.....
Porządki w kolekcji....

danio_145
Moderator
Posty: 3082
Rejestracja: 07 lutego 2005, 11:16
Lokalizacja: Nowy Sacz 33-300
Kontaktowanie:

#7 Post autor: danio_145 »

Na allegro płaską blachę widziałem tylko 2 razy. Sprzedawana była blacha przeznaczona na BROK CZARNI, chyba nikt nie kupił
O Kura Masa!
Viva'la Obwoluta!
Pijemen po einen Bieren!
Miodos sie nie topios!

Awatar użytkownika
adam
Posty: 64
Rejestracja: 30 stycznia 2007, 11:48
Lokalizacja: Wiedeń

#8 Post autor: adam »

danio_145 pisze:Na allegro płaską blachę widziałem tylko 2 razy. Sprzedawana była blacha przeznaczona na BROK CZARNI, chyba nikt nie kupił
no wlasnie. a w sumie ja bym chcial miec w kolekcji taka "dziewicza dziewice" :D :D tzn. blache z nadrukowanymi wzorami kapsli, ale jeszcze nie wycietymi... (np. z "masowek" Zywiec/Okocim itp).

ODPOWIEDZ