Zmiany w następnym katalogu

Kapsle piwne + ogólne dyskusje.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 541
Rejestracja: 04 lutego 2005, 08:31
Lokalizacja: Józefów nad Świdrem
Kontaktowanie:

#61 Post autor: zgrredek »

Nie bardzo podoba mi się pomysł z osobnym działem kapsli eksportowych. Takie kapsle w założeniu eksportowe z różnych przyczyn mogą trafić na nasz rynek. "O.K. BEER OKOCIM" jest kapslem eksportowym, a można go dostać w Polsce. Czy nie wystarczyłaby stosowna adnotacja przy kapslu?

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 541
Rejestracja: 04 lutego 2005, 08:31
Lokalizacja: Józefów nad Świdrem
Kontaktowanie:

#62 Post autor: zgrredek »

Co do Głubczyc 2, 3 i 28 to co prawda nie mam pewności który jest który w katalogu, ale mam 3 sztuki i różnice są wyraźne: w pierwszym białe tło nie wychodzi poza czerwoną obwódkę, w drugim wychodzi nieznacznie, a w trzecim znacznie aż po ząbki.

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 541
Rejestracja: 04 lutego 2005, 08:31
Lokalizacja: Józefów nad Świdrem
Kontaktowanie:

#63 Post autor: zgrredek »

Grodzisk 12 - zielony mógłby wyblaknąć na niebiesko, ale nie wiem czy ma to miejsce w tym przypadku. Czy nie powinien również wyblaknąć czerwony?
Grodzisk 9 mam z sygnaturą na VI

Awatar użytkownika
yoreck
Posty: 2154
Rejestracja: 26 sierpnia 2005, 20:43
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

#64 Post autor: yoreck »

Krzysiek pisze:3. Lublin, nr 20 i 21. W tych Goolmanach jest chyba taka różnica jak w tych Lubelskich wyżej, co się różnią kolorami obwódek. Przynajmniej wydaje mi się, że ja tak mam je zaklasyfikowane.
ja mam te kapsle ,ale z różną wielkością sygn.zegarek
P-Oset pisze:Mam kapsle z Nakła 5 i 5A. Różnica jest wyraźna (choć trudna do zauważenia) i 5A powinno mieć osobny numer.
i ja mam również Nakło 5 i 5A - przy powiekszeniu skanu widac dokładnie
róznicę,ponadto kapsel z rastrem jest w/g mnie jaśniejszy

Awatar użytkownika
Kowalsik
Posty: 1732
Rejestracja: 07 lutego 2005, 17:25
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

#65 Post autor: Kowalsik »

No to pare moich uwag. Antonowo - problem w tym, ze one sie troche roznia. Inny kolor zlota, inna czerwień, grubsze napisy...

Cieszyn - zdecydowanie Cooper nie ma racji. Zauwaz, od jak dawna pojawiają się kapsle z dwoma rodzajami A.

ELBLAG – zamiast 69 powinno byc 68a – jesli uznac to za odcien. Tu trzeba by przyjąć jednolite podejście - albo uznaje sie zawsze rodzaj blachy (matowa, blyszczaca), albo nie...

Głubczyce 3 i 28 - roznia sie - tak jak to Bartek pokazal - szerokością braku farby na ząbklach. Warto jednak sprawdzic, czy są to rzeczywiście dwie wersje, czy też jest wiele kapsli posrednich...

Grodzisk 8 i 7 - zgadzam sie

10 i 11 - tu raczej sie nie zgodze :-)

12 - sam nie wiem... Ale skoro ja mam taki posredni, wiec przychylam sie...

Kokanin - pewnie masz racje, chociaz na etykietach, jak wiesz, pisze, ze wyprodukowano w Kokaninie :-)

Lezajsk 8-9 wydaje sie, ze sa to inne kapsle, rzeczywiscie sie roznia

15 - no nie, moze jest to blad i nalozenie innej farby, ale jednak roiznice sa istotne. Wazne, czy bylo w obiegu czy nie - czy uznac za probe, czy nie...

Lublin 20, 21 - rzeczywiscie taka roznica istnieje :-)

Lwowek 6- nie wyglada na przesuniecie. Zauwaz, ze inne biale elementy logo nie sa zaczerwienione.

Bardziej mnie interesuje Lwowek 7 - kto go ma?? Bo ja mam rozowy, ale fiolet??

Lancut 8 i 18 - jest jeszcze liczba lub jej brak

Łomza 70 - wiesz Cooper, zawsze mozna tak powiedziec :-)

Łódz 17 18 - no tu roznica jest wyrazna, nie ma posrednich... Ale konsekwentnie - powinna byc to odmiana

Namyslow 2 i 3 - no tak... Tu roznica jest duza, wyrazna, ale w zasadzie niestety Cooper na racje

Okocim 18 i 19 - tu sytuacja jest inna, albo uznajemy metalicznosc farby za roznice, albo nie :-)

21-22 - mozna by sie przyczepic, ale zoznica tu jest juz EWIDENTNA

Olsztyn 1-2 - no nie wiem... Widzialem tego brazowego - jest brazowy :-)

12-13 - tak

Piotrkow 6 - ale byl na piwie robionym w Piotrkowie??

POlczyn 7 - wyglada na inny kolor, a nie wyblakly

Poznan 3-4 - znowu do dyskusji - co robic w przypadku farby metalicznej i niemetalicznej?

Poznan 22 i 25 - tu roznica jest bardzo wyrazna. Na 22 napis browary wielkopolskie jest bialy, na 25 zloty. Na 22 biale kolko dookola lisci (w centrum kapsla) jest w paski, na 25 (jako jedynym z tej serii) jest jednolite

23 24 - jasne

Rakszawa 3 - przeciez tu chodzi o grubosc napisu Van Pur!! A ta jest ewidentnie rozna...

Suwalki 12 - zwlaszcza, ze niestety sa posrednie

Szczecin 1, 2 - Niby racja, ale roznica jest ewidentna... Chociaz bedac konsekwentnym :-)

Warka 57 - znowu trzeba byloby byc konsekwentnym i powyrzucac wszystkie takie roznoce tla...

Wroclaw P. 7, 9 itd - jak uzuniemy wszystkie roznice typu zloty - zolty, zolty-pomaranczowy itp. to ok.

Natomiast Wroclaw 26 i 27n to juz ewidentnie jeden i ten sam kapsel - byly przeciez wercje o roznym natezeniu koloru tla i czerwieni. Skoro byly wszystkie posrednie, to tylko mozna sie bawic w odmiany, albo najlepiej napisac, ze kolor tla istnieje od bialego do kremowego...

29 - Nie wiem, trzeba by popatrzec jak to wyglada u Kazika

Zielona Gora 1 i 2 - juz wyjasniam. Otoz 1 ma zielen jasna, a 2 ciemna. Poza tym 2 to kapsel taki z grupy cynkowych, a 1 na klasycznie matowej blaszce (tak zanotowalem kiedys u Kazika :-) )

4 - nie mam nowki niekapslowanej, mam nowke kaplsowana. Po prostu blacha jet tu zupelnie inna - zarowno od gory, jak i od spodu.

Zywiec 2a - zgadzam sie z przedmowca...

5 i 8 - trzeba obejrzec...

25 i 26 - a kolor blachy??

31, 32 i 33 - tu bym sie nie zgodzil, roznice sa wyrazne, powtarzalne i chyba nie ma takich kapsli, ktorych nie mozna przypisac ani tu ani tu...

39, 40 - jak wyzej

45 - trzeba byloby obejrzec

52 i dalej - ZGADZAM SIE!!!
Kowalsik

Awatar użytkownika
Kowalsik
Posty: 1732
Rejestracja: 07 lutego 2005, 17:25
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

#66 Post autor: Kowalsik »

Rozlewnie:

Koluszki - tu jest ciekawa sprawa, widzialem etykiete z piwa kapslowanego tym kapslem, byla z browaru Zdunska Wola, na etykiecie to samo log co na kapslu :-)

Nadruki z Meckiej Woli - na pewno nie sa to kapsle z 10,5, bo ich napisy sa inaczej ulozone...

Okocim 13 - rzeczywiscie trafil go kol. Kowalski na Gieldzie, ale od kol. P-Oset, ktory go znalazl pod swoim ulubionym sklepem, gdzie czesto z chlopakami popija :-) . Zatem chyba OK, ale... rzeczywioscie jakos takiej promocji nie pamietam :-)

Poznan 129 - ja tez go nie mam, ale brakuje mi jeszcze trzech innych. Natomiast Robert Szyndel i Kazik maja wszystkie, wiec... Chyba wyjazd do Otwocka jest nieunikniony :-)

Licencja lezajsk Jasne, ze Dortmunder to zadna licencja

A co ze Zlatym Hradem?? Czy ktos zna browar na poludniu, ktory to wazy? na etykiecie tez nie ma informacji skad ta licencja :-) Dla mnie to jest polskie piwo...
Kowalsik

Pedro
Posty: 357
Rejestracja: 21 lutego 2005, 14:49
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

#67 Post autor: Pedro »

Paweł pisze: Znalazłem w dotychczasowym katlogu tylko nastepujace prawdziwe licencje:
- Głubczyce (Niemodlin) 2 szt.
- Elbląg Grolsch 4 szt
- Koszalin Holsten 3 szt.
- Rakszawa Steffl
- Tychy Gold Fassl (tylko nr 1, reszta jak napisał Cooper do usunięcia)
Ja nie wiem do konca, czy idac twoim tokiem rozumowania Grolsch (podobnie chyba tez Holsten) nalezalo by uznac za licencje , bo przeciez zaczeto go produkowac kiedy browar w Elblagu nalezal do Grolscha. I jak potem zakwalifikowac ten sam kapsel ale z piwa warzonego przed sprzedaza browaru przez nich i po ?

danio_145
Moderator
Posty: 3082
Rejestracja: 07 lutego 2005, 11:16
Lokalizacja: Nowy Sacz 33-300
Kontaktowanie:

#68 Post autor: danio_145 »

Ja mam taką propozycje aby do działu Niedodruki dawać wszelkie dziwactwa kapslowe. Nie będzie wtedy problemów z klasyfikacją. A pozatym fajnie się takie błędne kapsle ogląda.
O Kura Masa!
Viva'la Obwoluta!
Pijemen po einen Bieren!
Miodos sie nie topios!

JURANDI
Posty: 39
Rejestracja: 03 lutego 2005, 22:23
Lokalizacja: Bytom

#69 Post autor: JURANDI »

Znalazłem kapselka którego nie ma w katalogu, to odmiana kapsla nr 2 z Grudziądza . sygnaturka jak w "2" zawleczka ,ale na 5.30 i bez cyferek .czy ktoś ma ten kapsel , a może ten temat był już poruszany??

danio_145
Moderator
Posty: 3082
Rejestracja: 07 lutego 2005, 11:16
Lokalizacja: Nowy Sacz 33-300
Kontaktowanie:

#70 Post autor: danio_145 »

Było, zerknij na listę Marka Kowalskiego.
O Kura Masa!
Viva'la Obwoluta!
Pijemen po einen Bieren!
Miodos sie nie topios!

Awatar użytkownika
Cooper
Posty: 133
Rejestracja: 16 kwietnia 2005, 17:12
Lokalizacja: Warszawka

#71 Post autor: Cooper »

[quote="Paweł"]
BYDGOSZCZ nr 22 do usuniecia . Kapsel zagraniczny.
// Z jakiego piwa? Skąd pewność?

- Informacje te przyznam "mam od ludzi" np Kazika Grzywacza ale kapsel ten faktycznie jest TYLKO podobny do tego z napisem Promocja gdyż ma zupełnie inny układ gwiazd. Niektórzy mowia że może pochodzić od Fostersa ale akurat w to bym nie wierzyl gdyż australijski Fosters ma wszystkim znane kapsle i logo z literką "F"

// Moje zdanie na temat wszystkich kapsli z sygnaturą "A" i "pełne A":
1. Skoro jest to "niedoskonałość druku" jak twierdzi cześć osób, to dlaczego niedoskonałość występuje tylko na sygnaturze, a nie na licu kapsla?
2. niektóre wzory wsytępują tylko i wyłacznie w wersji z sygnaturą "pełne A" - nie można więc powiedzieć ze to jest pomyłka.
3. Nie sądze aby wytwórnia kapsli pozwalała sobie na tak wielkie lekceważnie wydruku swojego własnego logo! Zdecydowana większość dyskusyjnych kapsli z syg. "pełne A" powstało w czasach komputerowego projektowania matryc, wiec na pewno nie jest to błąd który przechodzi "niezauważenie" przez ekipe firmy. Skoro kapsle z "pełnym A" wypuszczane były regularnie na rynek, oznacza to że było to działanie zamierzone i należy te kapsle uznać za osobne wzory.

- Jeszcze do niedawna byłem za opcją i gorącym fanem uznawania tychże "A pełne" i "A puste" czego kolega Wzmacniacz jest świadkiem. Jednak z czasem zadalem se pytanie po jakąż cholerę faktycznie wytwórnia kapsli robiła by celowo 2 różne sygnatury (tymbardziej że nie były to nawet kapsle emitowane w znacznych odstępach czasu). Fakt że obecnie jakość druku jest bardzo wysoka a kapsle projektowane sa na komputerze jednak farba jest nadal cieczą a nie szergiem zero-jedynkowym i zawsze może się żle nałożyć (po prostu - rozlać) zwłaszcza przy tak niewielkich szczególach. Nie ma co odpowiedzi szukać na licu kapsla gdyż na licu nie są umieszczane sygnatury a kto będzie sprawdzal teraz setki czy tysiące wzorów kapsli doszukując się jakiś niestaranności druku liczonych w dziesiątych częściach milimetra. Jedynym wyjątkiem objął bym kapsle gdzie sygnatura A jest raz duża (bodajże wtedy "pusta") a raz mała (bodajże wtedy "pełna). Z tego co pamiętam różnice takie są na kapslach z Warszawy ze sfinksem (choć nie jestem pewien czy w tym przypadku dodatkowa różnica nie polega również na zmianie miejsca usytuowania sygnatury)


WROCLAW PIASTOWSKI Z.11 Z.14
// Mysle ze te kapsle zostaną we Wrocławiu. Nawet jesli były to rozlewnie to musiały miec bardzo duzo wspólnego z browarem, skoro użyczał on im swojego własnego logo i nazwy. Chyba nie doszło do aż tak daleko posuniętego piractwa :)

- może kolega Gacka wrzuci tutaj jakiś swój wyziew opiniotwórczy... :roll:

Ponadto Zwierzyniec Schaller to polska marka polskiego browaru w robiona w czasach gdy tanie piwa lubiły udawać "markowe" niemieckie

- jako zbierający etykiety zagraniczne od 18-19 lat nadal upieram się że to browar niemiecki. Chyba nie ma on strony www ale wystarczy po prostu zajrzeć chociażby tu:
http://www.beerme.com/breweries/breweryS.shtml
by przeczytać: "Schaller-Bräu, Bonstetten, Bayern, Germany"

Awatar użytkownika
Cooper
Posty: 133
Rejestracja: 16 kwietnia 2005, 17:12
Lokalizacja: Warszawka

#72 Post autor: Cooper »

I kolejny świerzy dorzut do uwzględnienia w nowym katalogu który napatoczył mni się podczas obecnego porzadkowania zbioru.
Nie wiem czy jakikolwiek kolekcjoner jeszcze próbuje to wyłapać ale chodzi mi o nadruki (rewersy) typu "kody". O ile jeszcze pewna grupa kolegów próbuje wyłapać kilkusetkapslowe edycje kodów drukowanych metodą identyczną jak awersy (lica) kapsli to nie wiem czy ktokolwiek próbuje wyłapać kolejne (podejrzewam że znacznie liczniejsze) kapsle z kodami drukowanymi drukarkami komputerowymi (te napisy "kropkowane"). Wątpię czy nawet komukolwiek uda się zdobyć informacje jakie kapsle wyszły(browary i wytwórnie kapsli nie chcą podawać takich informacji -wiem bo dzwoniłem), jednak jedynie na potrzeby katalogu (i potomnych :roll: ) zamieścił bym informacje o nich. Z moich wstępnych znalezisk wynika że pojawiły się one już na nast. kapslach:
- Dębowe Mocne z cp(VII-IX) - 7 ZNAKÓW CYFROWO-LITEROWYCH
- Lech Premium Twist Off z cp(XI) - 6 ZNAKÓW CYFROWO-LITEROWYCH
- Lech Premium z cp (V-VI) - 6 ZNAKÓW CYFROWO-LITEROWYCH
- Gingers (czerwony wzór) - 8 ZNAKÓW CYFROWO-LITEROWYCH w dwóch
wersach czyli "XXXX // XXXX"

pewnie jest a na pewno z czasem będzie więcej takowych kapsli ale ja na razie znalazłem takie.

Oguś27
Posty: 821
Rejestracja: 19 maja 2005, 17:56
Lokalizacja: Ruda Śląska

#73 Post autor: Oguś27 »

Cooper pisze:I kolejny świerzy dorzut do uwzględnienia w nowym katalogu który napatoczył mni się podczas obecnego porzadkowania zbioru.
Nie wiem czy jakikolwiek kolekcjoner jeszcze próbuje to wyłapać ale chodzi mi o nadruki (rewersy) typu "kody". O ile jeszcze pewna grupa kolegów próbuje wyłapać kilkusetkapslowe edycje kodów drukowanych metodą identyczną jak awersy (lica) kapsli to nie wiem czy ktokolwiek próbuje wyłapać kolejne (podejrzewam że znacznie liczniejsze) kapsle z kodami drukowanymi drukarkami komputerowymi (te napisy "kropkowane"). Wątpię czy nawet komukolwiek uda się zdobyć informacje jakie kapsle wyszły(browary i wytwórnie kapsli nie chcą podawać takich informacji -wiem bo dzwoniłem), jednak jedynie na potrzeby katalogu (i potomnych :roll: ) zamieścił bym informacje o nich. Z moich wstępnych znalezisk wynika że pojawiły się one już na nast. kapslach:
- Dębowe Mocne z cp(VII-IX) - 7 ZNAKÓW CYFROWO-LITEROWYCH
- Lech Premium Twist Off z cp(XI) - 6 ZNAKÓW CYFROWO-LITEROWYCH
- Lech Premium z cp (V-VI) - 6 ZNAKÓW CYFROWO-LITEROWYCH
- Gingers (czerwony wzór) - 8 ZNAKÓW CYFROWO-LITEROWYCH w dwóch
wersach czyli "XXXX // XXXX"

pewnie jest a na pewno z czasem będzie więcej takowych kapsli ale ja na razie znalazłem takie.
plus redsy

Paweł
Administrator
Posty: 2163
Rejestracja: 28 stycznia 2005, 14:26
Lokalizacja: Warszawa

#74 Post autor: Paweł »

Cooper pisze:- jako zbierający etykiety zagraniczne od 18-19 lat nadal upieram się że to browar niemiecki. Chyba nie ma on strony www ale wystarczy po prostu zajrzeć chociażby tu:
http://www.beerme.com/breweries/breweryS.shtml
by przeczytać: "Schaller-Bräu, Bonstetten, Bayern, Germany"
Ale jesteś pewien że to piwo było produkowane przez ten niemiecki browar i importowane przez zwierzyniec? Jesli tak to sprawa jest jasna ze kapsle pochodza od browaru zagranicznego, jeżeli nie to mamy tutaj do czynienia z jakąś formą licencji.

Co do kapsli z kodami z drukarki iglowej to bardzo dobry pomysł, na pewno zostanie uwzgledniony :)

Awatar użytkownika
Kowalsik
Posty: 1732
Rejestracja: 07 lutego 2005, 17:25
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

#75 Post autor: Kowalsik »

Cooper pisze:Jednak z czasem zadalem se pytanie po jakąż cholerę faktycznie wytwórnia kapsli robiła by celowo 2 różne sygnatury (tymbardziej że nie były to nawet kapsle emitowane w znacznych odstępach czasu). Fakt że obecnie jakość druku jest bardzo wysoka a kapsle projektowane sa na komputerze jednak farba jest nadal cieczą a nie szergiem zero-jedynkowym i zawsze może się żle nałożyć (po prostu - rozlać) zwłaszcza przy tak niewielkich szczególach.
A nie uwazasz, ze nalozylaby sie wszedzie, a nie TYLKO i WYLACZNIE na sygnaturze?? Poza tym bylyby jeszcze jakies inne wachniecia w sygnaturze - przesuniecia w inna strone... A tu tylko w jedna. Poza tym to nie jest przesuniecie Sprobuj tak przesunac litere A aby wyszlo A pelne. Przeciez to nierealne :-)
Kowalsik

Paweł
Administrator
Posty: 2163
Rejestracja: 28 stycznia 2005, 14:26
Lokalizacja: Warszawa

#76 Post autor: Paweł »

Cooper pisze:BYDGOSZCZ nr 22 do usuniecia . Kapsel zagraniczny.
// Z jakiego piwa? Skąd pewność?

- Informacje te przyznam "mam od ludzi" np Kazika Grzywacza ale kapsel ten faktycznie jest TYLKO podobny do tego z napisem Promocja gdyż ma zupełnie inny układ gwiazd. Niektórzy mowia że może pochodzić od Fostersa ale akurat w to bym nie wierzyl gdyż australijski Fosters ma wszystkim znane kapsle i logo z literką "F"
Ostatnio byłem u Kowalsika w domu i oglądaliśmy ten kapsel pod lupą. Odkryliśmy typową dla bydgoskiej fabryki kapsli cyferkę w formacie 00/00 na typowej dla bydgoskich kapsli godzinie 7:30, co daje do myślenia... Własciwej sygnatury nie było. Nie wiem kto ma zdecydowac co zrobic z tym kapslem.
Obrazek

Awatar użytkownika
Cooper
Posty: 133
Rejestracja: 16 kwietnia 2005, 17:12
Lokalizacja: Warszawka

#77 Post autor: Cooper »

Paweł pisze: Ale jesteś pewien że to piwo było produkowane przez ten niemiecki browar i importowane przez zwierzyniec?
Nie importowane tylko normalnie WARZONE NA LICENCJI jak np Grolsch w Elblągu lub Jędrzejowie.

Awatar użytkownika
Cooper
Posty: 133
Rejestracja: 16 kwietnia 2005, 17:12
Lokalizacja: Warszawka

#78 Post autor: Cooper »

Jeśli zaś chodzi o sygnatury A pełne i A puste to wg mnie sprawa wygląda tak że nie są to przesunięcia tylko po prostu - jak określiłem to kilkukrotnie - najzwyklejsze rozlanie farby. Jest to bardzo mały element na matrycy a każda ciecz (w tym przypadku farba drukarska) może po prostu "przylec" jedna do drugiej. Wiem że nie określiłem tego fachowo ale chyba wiecie o co chodzi..

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 541
Rejestracja: 04 lutego 2005, 08:31
Lokalizacja: Józefów nad Świdrem
Kontaktowanie:

#79 Post autor: zgrredek »

Rozlanie farby powoduje, że coś jest większe. Jest w Katalogu sporo przykładów "grubych" i "cienkich" liter. Gdyby "pełne A" było wynikiem rozlania to farba rozlałaby się nie tylko do środka litery, ale również na zewnątrz, a "pełne A" jest wąziutkie, nawet węższe od "pustego A".

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 541
Rejestracja: 04 lutego 2005, 08:31
Lokalizacja: Józefów nad Świdrem
Kontaktowanie:

#80 Post autor: zgrredek »

Myślę, że nasza dyskusja co umieszczać a czego nie w Katalogu idzie w złym kierunku. Katalog nie ma chyba być wzorcem jak zbierać kapsle. Myślę, że powinno znaleźć się w nim jak najwięcej informacji. Niech znajdą się tam różne odcienie, "tańczące sygnatury", pełne i puste "A" itp itd... A każdy kolekcjoner niech sam zadecyduje co będzie zbierał.

Awatar użytkownika
Cooper
Posty: 133
Rejestracja: 16 kwietnia 2005, 17:12
Lokalizacja: Warszawka

#81 Post autor: Cooper »

To chyba dobre miejsce i dobry moment ażeby oficjalnie zapytac co dzieje sie z tak długo obiecywanym aktualnym katalogiem kapsli? :>
O ile (jeszcze) pamietam to ostatni katalog kapsli ukazał się na początku 2005 roku a wiec skatalogowane sa tam kapsle do (mniejwiecej) grudnia 2004. Minelo więc już ponad 1,5 roku....
Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

danio_145
Moderator
Posty: 3082
Rejestracja: 07 lutego 2005, 11:16
Lokalizacja: Nowy Sacz 33-300
Kontaktowanie:

#82 Post autor: danio_145 »

Zobacz temat Poprawki do katalogu. Pisał tam Paweł, że katalog jest na wykończeniu :)
O Kura Masa!
Viva'la Obwoluta!
Pijemen po einen Bieren!
Miodos sie nie topios!

Paweł
Administrator
Posty: 2163
Rejestracja: 28 stycznia 2005, 14:26
Lokalizacja: Warszawa

#83 Post autor: Paweł »

Chciałbym poinformować ze sa juz gotowe obrazki wszystkich kapsli jakie ukaza sie w nowym opracowaniu. W tej chwili zajmuje sie zrobieniem strony internetowej na ktorej to wszystko bedzie wisialo :)

Awatar użytkownika
Mr Cinx
Posty: 1736
Rejestracja: 30 września 2005, 16:02
Lokalizacja: Łódź

#84 Post autor: Mr Cinx »

Paweł pisze:Chciałbym poinformować ze sa juz gotowe obrazki wszystkich kapsli jakie ukaza sie w nowym opracowaniu. W tej chwili zajmuje sie zrobieniem strony internetowej na ktorej to wszystko bedzie wisialo :)
Yupiiii :)
"Live as you will die today,
Dream as you will live forever"


cinx1990cinx@gmail.com - MÓJ EMAIL

Awatar użytkownika
Bajek
Posty: 2601
Rejestracja: 21 lipca 2006, 09:40
Lokalizacja: Wizna i Olsztyn
Kontaktowanie:

#85 Post autor: Bajek »

A kiedy "premiera" tego katalogu??? Chcialbym w końcu zobaczyć, czego nie mam w swych zbiorach.

Awatar użytkownika
chinet
Posty: 4136
Rejestracja: 19 marca 2006, 13:37
Lokalizacja: Błonie

#86 Post autor: chinet »

..:::Crazy Bajek:::.. pisze:Chcialbym w końcu zobaczyć, czego nie mam w swych zbiorach.
katalog 2004 + nowości 2005 + nowości 2006 = i wyjdą Twoje braki :)
Jestem trollem :mad:

idziol
Posty: 241
Rejestracja: 02 lutego 2006, 15:36
Lokalizacja: NML

#87 Post autor: idziol »

chinet pisze:katalog 2004 + nowości 2005 + nowości 2006 = i wyjdą Twoje braki
jak mozna je zdobyc

Awatar użytkownika
PawełN
Posty: 372
Rejestracja: 06 maja 2006, 20:48
Lokalizacja: Koszalin

#88 Post autor: PawełN »

Nie wiem czy da sie ale proponuję aby była w nowym katalogu opcja udostępniania czyjeś listy braków (oczywiście za jego zgodą), co ułatwiło by bardzo wymianę z tym zbieraczem.
Znak towarzyszy zastrzelonych

Paweł
Administrator
Posty: 2163
Rejestracja: 28 stycznia 2005, 14:26
Lokalizacja: Warszawa

#89 Post autor: Paweł »

Chciałbym poinformować, że katalog jest już gotowy.
W tej chwili czekam jeszcze na kilka osob które miały mi dosłać skany kapsli.

Nie wiem czy da sie ale proponuję aby była w nowym katalogu opcja udostępniania czyjeś listy braków (oczywiście za jego zgodą), co ułatwiło by bardzo wymianę z tym zbieraczem.
Listy braków zamieszczamy tutaj na forum w specjalnym temacie do tego przeznaczonym, dział Wymiana.

ODPOWIEDZ