Zmiany w następnym katalogu

Kapsle piwne + ogólne dyskusje.
Wiadomość
Autor
TMax
Posty: 68
Rejestracja: 16 maja 2005, 11:05
Lokalizacja: Poznań

Zmiany w następnym katalogu

#1 Post autor: TMax »

Cześć,

Łatwo jest być mądrym jak się czegoś nie robi :roll: , ale jako użytkownik katalogu chciałbym aby był on bardziej przyjazny.

Czy macie jakieś sugestie co do przyszłej funkcjonalności katalogu ? Myślę, że zgłoszone tu rezerwy mogą przydać się twórcom katalogu i co najważniejsze jest jeszcze czas aby twórcy katalogu zaczęli nad nimi pracować.

Oczywiście katalog w tej formie i tak jest super udogodnieniem dla kolekcjonerów !

Moje sugestie:
1. Wszystkie marki własne marketów włączyłbym do oddzielnej sekcji (tak jak Polskie Piwo)
2. Przy każdym kapselku powinna być możliwość zaznaczenia, czy kapsel jest w kolekcji, czy nie - da to możliwość automatycznego generowania własnej listy braków
3. Dodałbym jakiś guzik umożliwiający wydruk (niektórzy mówią, że można drukować katalog, ja go przenosiłem ręcznie do Worda :oops: )
- wydruk zdjęć (cały katalog lub lista braków)
- wydruk numeryczny (każdy i tak wypisuje w Wordzie lub Excelu swoją listę - ja akurat jestem w trakcie)

No to tyle na początek.

Przy okazji - to mój pierwszy post, więc WITAM wszystkich bardzo gorąco i życzę udanych zbiorów.

TMax
Udanych zbiorów

Awatar użytkownika
Kowalsik
Posty: 1732
Rejestracja: 07 lutego 2005, 17:25
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

#2 Post autor: Kowalsik »

Chyba troche trudna sprawa... Bartek i tak ma juz niewiele czasu, a taka rewolucja... Pamietaj, ze on nie jest programista...
Kowalsik

Paweł
Administrator
Posty: 2163
Rejestracja: 28 stycznia 2005, 14:26
Lokalizacja: Warszawa

#3 Post autor: Paweł »

Witam wszystkich.

Od jakiegos czasu przymierzam sie do powaznej rozmowy z Bartkiem na temat przejęcia od niego prowadzenia katalogu. Jeśli uzyskałbym na to zgodę wprowadzenie takich zmian jak ułatwienie drukowania, czy automatyczne generowanie listy braków na podstawie zaznaczonych wzorów nie stanowiłoby większego problemu. Można w tym celu napisać prościutki sktypt w Javie.
Gdybym ja prowadził katalog, byłby on dostepny dla wszystkich zupełnie za darmo w postaci witryny internetowej i wszelkie nowe wzory wypuszczane na rynek byłyby wprowadzane do katalou na bieżąco, a nie raz do roku.
Jednak podjąłbym się tego zadania pod pewnym warunkiem. Bartek musiałby udzielić mi (a raczej nam - całej społeczności kapslarzy) pozwolenia na edycje dotychczasowej jego pracy.
Jest powszechnie wiadome, że katalog staje sie z roku na rok coraz gorszy. Należy wproadzić wiele poprawek, których listę sporządza na bieżąco Kowalsik. Z katalogu nalezy wyrzucić też wiele pozycji ze względu na bzdurne różnice. I najważniejsza nowość: należy zupełnie od nowa przygotować numerację wzorów.
Gdyby istniało pozwolenie Bartka na te wszystkie zmiany - wszyscy możemy stać się autorami katalogu i będziemy decydować o jego kształcie na ramach tego forum. Ja zajme się techniczną stroną wprowadzenia wszystkich nowości.

Mam nadzieję że temat się rozwinie i uzyskam wasze poparcie w celu stworzenia jedynej tego typu na świecie publikacji.

Awatar użytkownika
Cinx
Posty: 403
Rejestracja: 01 lutego 2005, 18:14
Lokalizacja: Rzeszów

#4 Post autor: Cinx »

Popieram w 100% :wink:
Chelsea We Love You....Blue is the colour
FC CHELSEA is the best in the world yeahhh

Awatar użytkownika
wiki
Posty: 2330
Rejestracja: 05 lutego 2005, 13:53
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:

#5 Post autor: wiki »

Nie wiem czy "kase" jaka robi Bartek na katalogu jest warta wlozonej przez niego pracy. Moze uda sie go przekonac by robil to Pawel. To chyba bylaby najlepsza okazja do pozytywnej "rewolucji" i oczekiwanych przez wszystkich zmian.

Awatar użytkownika
Krzysiek
Posty: 2020
Rejestracja: 08 lutego 2005, 14:58
Lokalizacja: Prawie Warszawa

#6 Post autor: Krzysiek »

Obalamy Barta :D
Paweł: Co rozumiesz poprzez bzdurne różnice :?:

Awatar użytkownika
Cinx
Posty: 403
Rejestracja: 01 lutego 2005, 18:14
Lokalizacja: Rzeszów

#7 Post autor: Cinx »

Hmmm, odcienie pewnie to ma na myśli :wink:
Jeszcze raz popieram yeahhhhh to by było coś :mrgreen:
Kurde nie wiem(tylko się nieśmiać) jak robicie to aby te katalogowe kapsle były na takim fajnym białym tle :mrgreen:
Czy taki zwykły zjadacz chelba jak ja też może sobie na to pozwolić :mrgreen:
Chelsea We Love You....Blue is the colour
FC CHELSEA is the best in the world yeahhh

Awatar użytkownika
Krzysiek
Posty: 2020
Rejestracja: 08 lutego 2005, 14:58
Lokalizacja: Prawie Warszawa

#8 Post autor: Krzysiek »

Ale zazwyczaj jest wyraźna rożnica, jeśli Bart umieszcza 2 podobne odcieniami kapsle w katalogu... :?

Awatar użytkownika
Cinx
Posty: 403
Rejestracja: 01 lutego 2005, 18:14
Lokalizacja: Rzeszów

#9 Post autor: Cinx »

A tam troche wiecej farby się wylało i od razu różnica ehehe

Ja się pod Pawłą pomysłem podpisuje jeszcze raz rękami i nogami :mrgreen:
Chelsea We Love You....Blue is the colour
FC CHELSEA is the best in the world yeahhh

Awatar użytkownika
Krzysiek
Posty: 2020
Rejestracja: 08 lutego 2005, 14:58
Lokalizacja: Prawie Warszawa

#10 Post autor: Krzysiek »

Z tymże ja mam kilka takich kapsli które wyróżniaja sie wyraźnie odcieniem, więc to nie jest raczej pomyłka Bartka.
Obserwuj ZIELONE KARTKI na Facebooku :)

Awatar użytkownika
wiki
Posty: 2330
Rejestracja: 05 lutego 2005, 13:53
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:

#11 Post autor: wiki »

Alez roznych odcieni nie trzeba wcale z nowego katalogu wyrzucac. Wystarczy je umiescic pod kolejnymi literkami a, b, c ...
Ale na dyskusje jak powinien wygladac nowy katalog bedzie czas gdy zapadnie decyzja o jego tworzeniu.

Awatar użytkownika
ronin
Posty: 147
Rejestracja: 03 lutego 2005, 23:48
Lokalizacja: Bristol UK

#12 Post autor: ronin »

Jestem takze jestem za w 100 % za pomyslem Pawła

Awatar użytkownika
RyBy
Posty: 733
Rejestracja: 21 lutego 2005, 18:08
Lokalizacja: Golędzinów Królewski
Kontaktowanie:

#13 Post autor: RyBy »

Wszystko jest proste, jak o tym się pisze.
Cinx napisał :
Kurde nie wiem(tylko się nieśmiać) jak robicie to aby te katalogowe kapsle były na takim fajnym białym tle.
Na to pytanie mogę chyba odpowiedzieć: to się robi ręcznie , piksel po pikselu. Jeden kapsel to na oko 10 minut, proponuję to pomnożyć przez ilośc kapsli w katalogu i wtedy dopiero zastanowić sie jaką pracę wykonał Bartek. Conieco może o tym powiedzieć jeden z naszych kolegów, który właśnie podją heroiczną (to nie jest błąd, to właściwe słowo) próbe stworzenia katalogu kapsli niepiwnych.
Ja osobiście uważam, że mimo swoich braków, katalog Barka ma wiele zalet i nadal będę z niego korzystał. Kolegom, którzy dopiero zaczynają, a takich jest wielu na forum, proponuję naukę cierpliwości. Ja, jak i wielu na początku narzekałem na mnogośc odmian kapsli w katalogu ale z czasem (gdy dokładałem kolejne kapsle do zbioru) przeszło mi to.
Katalog zrywek i nakładek na butelki http://www.sites.google.com/view/katalogzrywek
Mini kolekcja aluminiowych kapsli https://sites.google.com/view/kapsle-woda-mineralna

wzmacniacz
Posty: 959
Rejestracja: 04 lutego 2005, 10:35
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

#14 Post autor: wzmacniacz »

Ja tez im więcej myśle o rewolucji w katalogu proponowaj przez Pawła, tym mniej mi się to podoba! Zobaczę co z tego wyjdzie ale numeracja z katalogu Barta napewno pozostanie. Zbyt dużo pracy poświęciłem na to aby poukładać duble!
Bartek odwalił kawał dobrej roboty!
Kolego "wiki" jak chcesz krytykować czy jest to warte czy nie, sam zrób coś takiego zobaczymy jak Ci pójdzie!

Awatar użytkownika
wiki
Posty: 2330
Rejestracja: 05 lutego 2005, 13:53
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:

#15 Post autor: wiki »

Nie kwestionuje wcale ogromnej pracy ktora wlozyl dla dobra nas wszystkich Bartek. Jestem tez zbyt poczatkujacym zbieraczem kapsli by moc w pelni ocenic jego zalety i wady. Sądzac po stronie Pawla i jego umiejetnosciach informatycznych moze zrobic ten katalog bardziej przyjaznym dla uzytkownika. Czy robic "rewolucje" czy tylko ulepszac to co jest to juz zupelnie inna sprawa. "Rewolucja" w katalogu na wiele lat uporzadkowala by pewne sprawy chociaz od kazdego z nas wymagala by duzo pracy na przenumerowanie zbioru (a takze posiadanych dulbetow).

Paweł
Administrator
Posty: 2163
Rejestracja: 28 stycznia 2005, 14:26
Lokalizacja: Warszawa

#16 Post autor: Paweł »

Ależ koledzy, przecież nikt tu nie mówi że moja wersja katalogu za którą chcę się zabrać będzie jedyną i słuszną! Na razie staram się o uzyskanie od Bartka "praw autorskich" do skanów kapsli. Przecież równolegle mogą funkcjonować dwa katalogi - mój w internecie oraz tradycyjny Sikora.
Nikomu nie każę przesiadać się od razu na nową numerację czy coś, wszyscy sami z biegiem czasu zdecudują z którego katalogu chcą korzystać!
Chyba niektórzy tutaj pomyśleli że mój pomysł równa się ze zlikwidowaniem dotychczasowego katalogu co jest bdzurą! Więc nie bedzie zadnych problemów z listami braków.

Powtarzam że jesli uzyskam wyraźna zgode Bartka na wykorzystanie jego skanów kapsli, to stworzę własny autorski katalog, ktory bedzie dostepny dla każdego i o każdej porze, aktulaizowany na bieżąco, z automatycznm generowaniem listy braków wg nowej numeracji i z ułatieniami, które pozwolą "przesiąść się" na nowy spis.

Awatar użytkownika
Cinx
Posty: 403
Rejestracja: 01 lutego 2005, 18:14
Lokalizacja: Rzeszów

#17 Post autor: Cinx »

I gra gitara :mrgreen:
Chelsea We Love You....Blue is the colour
FC CHELSEA is the best in the world yeahhh

Awatar użytkownika
Krzysiek
Posty: 2020
Rejestracja: 08 lutego 2005, 14:58
Lokalizacja: Prawie Warszawa

#18 Post autor: Krzysiek »

Ale jak będą 2 katalogi równocześnie, to będzie problem ,jeśli ze swojej wersji pousuwasz kapsle róźżniące się odcieniami koloru...
wtedy powstamnie bajzel, bo nie będzie wiadomo wg którego je zxaliczac lub nie zaliczać :?

Z drugiej strrony myślę, że długo 2 katalogi nie pociągną. Jeśli będzie Pawełkowy w internecie dostępny, to dużo osób zrezygnuje z Bartowego płatnego katalogu... :?

Paweł
Administrator
Posty: 2163
Rejestracja: 28 stycznia 2005, 14:26
Lokalizacja: Warszawa

#19 Post autor: Paweł »

Krzysiek pisze:Ale jak będą 2 katalogi równocześnie, to będzie problem ,jeśli ze swojej wersji pousuwasz kapsle róźżniące się odcieniami koloru...
wtedy powstamnie bajzel, bo nie będzie wiadomo wg którego je zxaliczac lub nie zaliczać :?

Z drugiej strrony myślę, że długo 2 katalogi nie pociągną. Jeśli będzie Pawełkowy w internecie dostępny, to dużo osób zrezygnuje z Bartowego płatnego katalogu... :?
Zupełnie nie rozumiem twoich obaw.... Będziesz sobie korzystał z katalogu jakiego chcesz, a ja zrobie witrynę internetową z katalogiem dla własnej satysfakcji....

Awatar użytkownika
Krzysiek
Posty: 2020
Rejestracja: 08 lutego 2005, 14:58
Lokalizacja: Prawie Warszawa

#20 Post autor: Krzysiek »

Hmmm, trochę się źle sprecyzowałem...
Chodzi mi o to że np n aczas ankiety popwstaniwe kłopot, gdyż Ty chcesz wyrzucić cześć kapselków różniących się odcierniem i jak to będie z zaliczaniem tych spoprnych... :?:
A czy Twoja wersja będzie dostępna do wydrukowania :?:
Obserwuj ZIELONE KARTKI na Facebooku :)

Awatar użytkownika
Cinx
Posty: 403
Rejestracja: 01 lutego 2005, 18:14
Lokalizacja: Rzeszów

#21 Post autor: Cinx »

Jejku każdy będzie zbierał wg własnego widzimisie. Paweł chyba nikomu nie bedzie narzucał "praw" w jego katalogu.Obawy tak jakby ci ktoś kazał z niego korzystać :mrgreen:
Chelsea We Love You....Blue is the colour
FC CHELSEA is the best in the world yeahhh

Awatar użytkownika
Krzysiek
Posty: 2020
Rejestracja: 08 lutego 2005, 14:58
Lokalizacja: Prawie Warszawa

#22 Post autor: Krzysiek »

Ale poprzez różnice w katalogu będą powtawać ciąglę tematy typu:
Czy zaliczac tego kapsla do polskich bo jest w tym katalogu ,a w 2 nie?
Czemu tego kapsla nie ma w katalogu, bo przecież w tym 2 jest!

Ale dobra, ja już więcej nie robię problemów, bo mnie z forum wyrzucą :D

Awatar użytkownika
Kowalsik
Posty: 1732
Rejestracja: 07 lutego 2005, 17:25
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

#23 Post autor: Kowalsik »

Jak beda dwa - problemy na pewno beda. Trzeba bedzie miec dwie listy brakow... A osoby bez Internetu - to juz w ogole kicha...
Kowalsik

Awatar użytkownika
AnDrEw
Posty: 353
Rejestracja: 16 lutego 2005, 21:39
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

#24 Post autor: AnDrEw »

nie no jak bedą 2 katalogi to będzie kicha, ja jestem za propozycja pawla, aby umiescic to na stronce, albo aby bartek wzial kilku kolegow kapslarzy do pomocy, ps. jeszcze jedno, kto wie jak wydrukowac ten katalog?
Poszukuję starszych kapsli po piwie z Italii

Paweł
Administrator
Posty: 2163
Rejestracja: 28 stycznia 2005, 14:26
Lokalizacja: Warszawa

#25 Post autor: Paweł »

W ogóle jeszcze nie wiadomo czy się za to wezmę a już taka wrzawa :mrgreen:
Być może któregos pieknego dnia zobaczycie w sieci mój katalog, a co z nim zrobicie to już tylko i wyłacznie wasza sprawa :)

Awatar użytkownika
ronin
Posty: 147
Rejestracja: 03 lutego 2005, 23:48
Lokalizacja: Bristol UK

#26 Post autor: ronin »

A nie wiecie na jakim etapie sa prace z katalogiem kapsli niepiwnych ?

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 541
Rejestracja: 04 lutego 2005, 08:31
Lokalizacja: Józefów nad Świdrem
Kontaktowanie:

#27 Post autor: zgrredek »

Katalog w internecie to same zalety, ale jeśli powstanie, to katalog Bartka umrze śmiercią naturalną. Zmiana numeracji nie bardzo mi się podoba, bo na wszystkich dublach mam napisane numery. Z drugiej strony przydałyby się bardziej jednoznaczne zasady, który kapsel to już odrębny kapsel, a który jest odmianą (a, b, c...)

Awatar użytkownika
wiki
Posty: 2330
Rejestracja: 05 lutego 2005, 13:53
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:

#28 Post autor: wiki »

Zmiana numeracji to z pewnoscia pewien klopot ale wystarczy do tego mala sciaga (nr Bartka - nr Pawla), byc moze rowniez dostepna w internecie.

Paweł
Administrator
Posty: 2163
Rejestracja: 28 stycznia 2005, 14:26
Lokalizacja: Warszawa

#29 Post autor: Paweł »

No więc koledzy, mam zgodę Bartka na wykorzystanie skanów... Katalog więc kiedyś zrobię. Na pewno nie stanie się to szybko, być może nawet nie w tym roku. To dużo pracy, a ja mam mało czasu :(
Tak więc jestem prawie pewien że następny katalog wyjdzie od sikora w tradycyjnej formie.

Paweł
Administrator
Posty: 2163
Rejestracja: 28 stycznia 2005, 14:26
Lokalizacja: Warszawa

#30 Post autor: Paweł »

ronin pisze:A nie wiecie na jakim etapie sa prace z katalogiem kapsli niepiwnych ?
Zapytaj się kaktusa, ale z tego co wiem to jeszcze dużo wody w Wiśle upłynie i to nie z braku chęci autora lecz z braku czasu...

ODPOWIEDZ