kapsle.net.pl - uwagi dot. działania portalu

Kapsle piwne + ogólne dyskusje.
Wiadomość
Autor
Konto usunięte

Re: kapsle.net.pl - uwagi dot. działania portalu

#181 Post autor: Konto usunięte »

Ale nie przesadzajmy, gdyby 280 osób wpłacało miesięcznie abonament 10 zł, a nie 50 zł to nie dość, że zwróciłoby się Pawłowi z nadmiarem po 2-4 miesiącach i starczyłoby na opłacenie Pawła czasu spędzonego nad robotą z kapslami to jeszcze stać by nas było na wydawanie kapsli forumowych co najmniej raz w roku i opłacenie od czasu do czasu spotkań integracyjnych.

Awatar użytkownika
lendoo
Posty: 2949
Rejestracja: 17 sierpnia 2006, 12:35
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

Re: kapsle.net.pl - uwagi dot. działania portalu

#182 Post autor: lendoo »

Po słowach Pawła zostają jak dla mnie 3 rozwiązania:

1. Przywrócenie przez Pawła starego katalogu, czyli po prostu tak jak to było parę lat wstecz.
Żadnego logowania (kont użytkownika) tylko same kapsle. Wtedy zrzutka raz na rok na domene i serwer.

2. Ktoś iwestuje/zbiera kilka tysięcy i idzie do programisty który programuje nowy kod katalogu przewidziany
na kilka setek użytkowników.

3. "Elitarne rozwiązanie" ale wg mnie w tej sytuacji chyba najlepsze. Nadal przeglądanie katalogu jest dostępne dla wszystkich jednak dostęp do panelu użytkownika mają tylko osoby które wykupią abonament roczny. Cena do ustalenia. Z 280 użytkowników myślę, że pozostanie nie więcej jak sto, pewnie mniej. Kod oraz serwer wtedy dadzą rade. Ta opcja jest możliwa bez ingerencji w kod strony. Po prostu osoby które nie wykupią abonamentu w przeciągu kilku dni po rejestracji będą usuwane.
Czy w Warszawie na plaży nad Wisłą.
Nad Wisłą nad plażą leżą stare kapsle
Jak nad Wisłą na plaży znaleźć stare wzory rzadkie.

Jak znaleź browar Wiślany.
Jak znajdujecie kapsle w lesie.
W jakich lasach szukacie czy poza miastem czy w mieście.

Awatar użytkownika
goblin
Posty: 683
Rejestracja: 18 lipca 2012, 21:12
Lokalizacja: Olsztyn

Re: kapsle.net.pl - uwagi dot. działania portalu

#183 Post autor: goblin »

Wszyscy rozmawiają o pieniądzach i o technicznych aspektach sprawy, a może Paweł jest już zniechęcony tym całym biznesem i po prostu mu się nie chce tego dalej ciągnąć za żadne pieniądze świata?
Nie jest przyjemnie użerać się samemu z tymi różnymi problemami i nawet nie usłyszeć "dziękuję", nie mówiąc już o jakiejkolwiek gratyfikacji.
szukam słowackich serii TIK sprzed 2005 r

Awatar użytkownika
lendoo
Posty: 2949
Rejestracja: 17 sierpnia 2006, 12:35
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

Re: kapsle.net.pl - uwagi dot. działania portalu

#184 Post autor: lendoo »

W tym wypadku w rozwiązaniu 1 i 3 ktoś przejmuje prowadzenie katalogu.
Czy w Warszawie na plaży nad Wisłą.
Nad Wisłą nad plażą leżą stare kapsle
Jak nad Wisłą na plaży znaleźć stare wzory rzadkie.

Jak znaleź browar Wiślany.
Jak znajdujecie kapsle w lesie.
W jakich lasach szukacie czy poza miastem czy w mieście.

Konto usunięte

Re: kapsle.net.pl - uwagi dot. działania portalu

#185 Post autor: Konto usunięte »

Oczywiście, że zdanie Pawła jest najważniejsze, ale rozmowa o pieniądzach wiąże się bezpośrednio z gratyfikacją za Jego pracę, gdyby tylko był tym zainteresowany. Tak mi się wydaje.

edit.
Wiem, że jestem tu totalnie nowy i pewnie moje zdanie mało znaczy, ale odkąd tu trafiłem nie poszedłbym gdzie indziej i to forum oraz katalog to najlepsza rzecz jakie mi się przytrafiły. Nie przelewa mi się, ale te 10, a nawet 20 zł na m-c to bym dał.

Awatar użytkownika
chinet
Posty: 4136
Rejestracja: 19 marca 2006, 13:37
Lokalizacja: Błonie

Re: kapsle.net.pl - uwagi dot. działania portalu

#186 Post autor: chinet »

Ja natomiast skłaniam się do pierwszej propozycji lendoo. Płacę abonament prawie cały czas od początku. I tak naprawdę jedyną rzeczą z jakiej korzystam co jakiś czas to możliwość wydruku swoich braków. Z wymian nie korzystam po tym, jak zostałem sprowadzony na ziemię przez wyznacznik wartości kapsla jakim jest allegro. Statystyki? Nic takiego się nie dzieje spektakularnego, spokojnie mogę poczekać do ankiety Krzyśka. Tak więc wystarczy mi zwykły katalog nawet bez zaznaczania braków. Od początku prowadzę osobną listę swoich braków.
Oczywiście rozumiem, że nawet goły katalog generuje koszty. Tak więc dostęp może być płatny, ktokolwiek dalej by go nie prowadził.
Jestem trollem :mad:

Awatar użytkownika
Wacek
Posty: 1087
Rejestracja: 06 listopada 2010, 14:06
Lokalizacja: Kraków

Re: kapsle.net.pl - uwagi dot. działania portalu

#187 Post autor: Wacek »

Paweł pisze:Z katalogiem drukowanym nie ma problemu, ponieważ kasa na wydruk zwraca się w ciągu kilku dni. Ukaże się w tym tygodniu w zmienionej formie, ponieważ wzorów nowych pojawiło się tak dużo, że musiałem go odchudzić, żeby również nie dokładać do interesu.
Można coś bliżej jak to będzie wyglądać i jakie zmiany.

Awatar użytkownika
chinet
Posty: 4136
Rejestracja: 19 marca 2006, 13:37
Lokalizacja: Błonie

Re: kapsle.net.pl - uwagi dot. działania portalu

#188 Post autor: chinet »

Tak. Dostajesz okładki, a resztę drukujesz sobie sam po otrzymaniu sms-em specjalnego kodu :D .
Jestem trollem :mad:

Awatar użytkownika
hubn
Posty: 120
Rejestracja: 16 sierpnia 2012, 12:53
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: kapsle.net.pl - uwagi dot. działania portalu

#189 Post autor: hubn »

Jakakolwiek zrzutka odpada (mimo tego że i tak jest niewykonalna, z powodu słomianego zapału), ponieważ przekazanie mi przez was jakiejkolwiek kasy powoduje że zawiązuje się relacja "płacę-wymagam". Nie zamierzam brać odpowiedzialności. W związku z tym, jeżeli coś kiedyś jeszcze zdecyduję się robić, jedyna opcja jest taka, że w to zainwestuję z własnych środków (tak jak zainwestowałem w katalog internetowy i co 3 miesiące inwestuję w katalog drukowany). Nikt wtedy nie będzie mi mówił, że "przecież zapłaciłem, to dlaczego nie działa?"
Jeżeli dobrze rozumiem to temat płacenia mamy rozwiązany - Paweł na to nie pójdzie. Przepraszam jeżeli źle rozumuję ale jak na razie nie przeczytałem od Pawła propozycji na zaleczenie tej sytuacji. Pieniędzy nie przyjmie, sam nie wie czy zainwestuje ... To taki trochę szantaż :D . A my mamy cicho siedzieć i czekać. Paweł nie obraź się ale piszesz, że nie masz czasu (rozumiem !!!) ale mam wrażenie, że pomocy nie chcesz przyjąć. Piszesz o słomianym zapale itd może czas komuś zaufać. Wiem, że to Twoje dzieło i chwała Ci za to, ale jeżeli nie dajesz rady to zaproponuj coś ... bo ja jakoś nie rozumiem. Prosty jestem ... :lol:

Paweł
Administrator
Posty: 2162
Rejestracja: 28 stycznia 2005, 14:26
Lokalizacja: Warszawa

Re: kapsle.net.pl - uwagi dot. działania portalu

#190 Post autor: Paweł »

hubn pisze:Jeżeli dobrze rozumiem to temat płacenia mamy rozwiązany - Paweł na to nie pójdzie. Przepraszam jeżeli źle rozumuję ale jak na razie nie przeczytałem od Pawła propozycji na zaleczenie tej sytuacji. Pieniędzy nie przyjmie, sam nie wie czy zainwestuje ... To taki trochę szantaż :D . A my mamy cicho siedzieć i czekać. Paweł nie obraź się ale piszesz, że nie masz czasu (rozumiem !!!) ale mam wrażenie, że pomocy nie chcesz przyjąć. Piszesz o słomianym zapale itd może czas komuś zaufać. Wiem, że to Twoje dzieło i chwała Ci za to, ale jeżeli nie dajesz rady to zaproponuj coś ... bo ja jakoś nie rozumiem. Prosty jestem ... :lol:
Proponuję, żeby ktoś obrotniejszy i zdolniejszy ode mnie to przejął? Ja w tym czasie zajmę się relaksem i ciekawszymi rzeczami, np. zdobywaniem nowych wzorów do kolekcji i piciem nowych piwek. Usiądę wtedy wygodnie przed kompem i nie będę mógł się doczekać nowej aktualizacji i czasem walnę sobie pięścią w stół że strona nie działa :D

Awatar użytkownika
Wacek
Posty: 1087
Rejestracja: 06 listopada 2010, 14:06
Lokalizacja: Kraków

Re: kapsle.net.pl - uwagi dot. działania portalu

#191 Post autor: Wacek »

Panowie.
Katalog jest to dziecko Pawła.Stworzył go i włożył w niego trochę swojej krwawicy.Ma do niego prawa autorskie.W każdej chwili może go usunąć.
Tymczasem wszyscy mają pretensje że żle chodzi,nie aktualizowany,dyskusje na temat np.koloru kapsli zamieszczonych w katalogu itp.
Jest to Jego katalog i musimy przyjąć go takim jaki jest.Ewentualne wnioski składać w formie prośby a nie pretensji.
Pozostawmy decyzję Pawłowi.Myślę że wszystko pozostanie po staremu w kwestii zarządzania katalogiem.Pozostanie tylko kwestia opłaty za korzystanie.
Proponuję darmowy katalog pozostawić w wersji podstawowej,bez logowania.Natomiast kwestie odznaczania posiadanych kapsli,braków i wymian przenieść do abonamentu .Wtedy amatorów na jego wykupienie będzie znacznie więcej jak w tej chwili.Oczywiście za przystępną opłatą.
Zacytuję dla przypomnienia treść pierwszej strony katalogu :
Zanim zaczniesz przeglądać katalog przeczytaj poniższy tekst.
Każdy zbiera to co chce. Nie traktuj katalogu jak wyroczni, która nakazuje Ci zbierać kapsle dokładnie takie jakie zostały tu przedstawione. Katalog powstał, aby pokazać wszystkim różnorodność kapsli, które były zakładane na piwo wyprodukowane na terytorium Polski (z kilkoma wyjątkami).
Katalog nie jest idealny. W katalogu mogą znajdować się błędy. W katalogu mogą nie być umieszczone wszystkie wzory kapsli jakie faktycznie znalazły się na butelkach.
Nie musisz się zgadzać z tym co zostało przedstawione w katalogu.
Zawsze możesz stworzyć własny katalog.

Awatar użytkownika
triple_h_stg
Posty: 411
Rejestracja: 31 lipca 2012, 10:41
Lokalizacja: Starogard Gdański

Re: kapsle.net.pl - uwagi dot. działania portalu

#192 Post autor: triple_h_stg »

Nie wiem czy było jeśli tak to to sorry, gdzie jest Wrocław (Piast) nr 2? :D
http://pokazywarka.pl/trade/
http://katalogkapsli.pl/powtorki.php?kto=triple_h_stg

Wymienię na moje polskie braki piwne (niekoniecznie dziewice). :)

Awatar użytkownika
Wacek
Posty: 1087
Rejestracja: 06 listopada 2010, 14:06
Lokalizacja: Kraków

Re: kapsle.net.pl - uwagi dot. działania portalu

#193 Post autor: Wacek »

Chyba Kol.Paweł coś zadziałał,bo dziś katalog chodzi bez zastrzeżeń. :P
Trzeba moment poczekać na "statystyki",ale wiadomo że musi to potrwać, ze względu na ilość przetwarzanych danych.
Do dzisiaj w ogóle nie działały.

Awatar użytkownika
Frey71
Posty: 454
Rejestracja: 20 października 2012, 15:30
Lokalizacja: Gniezno

Re: kapsle.net.pl - uwagi dot. działania portalu

#194 Post autor: Frey71 »

katalog śmiga jak F-16 :)

wzmacniacz
Posty: 959
Rejestracja: 04 lutego 2005, 10:35
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Re: kapsle.net.pl - uwagi dot. działania portalu

#195 Post autor: wzmacniacz »

Moim zdaniem dostęp do katalogu powinien być płatny. Nie 50 zeta bo nie wszystkich na to stać lecz powiedzmy 10 zeta, tyle tylko ze każdy musiałby ponieść taka opłatę. Bez wpłaty dostęp jedynie do ogólnej wersji. Na pewno dałoby to pewną dyscyplinę :D

melfix
Posty: 48
Rejestracja: 13 listopada 2008, 17:57

Re: kapsle.net.pl - uwagi dot. działania portalu

#196 Post autor: melfix »

Witam
Kilka słów w sprawie komentarzy pod poszczególnymi kapslami w katalogu. Od pewnego czasu pojawiają się tam "opowieści dziwnej treści" (do czego ostatnio - i tu biję się w pierś - sam się przyczyniłem). Zupełnie się nie znam na tym od strony technicznej ale podejrzewam, że jest jakaś możliwość moderowania i po prostu usuwania komentarzy nie mających żadnego związku z danym kapslem - w tym również niezbyt fortunnego mojego.

Do jgmusic (napiszę tutaj żeby już nie zaśmiecać pod kapslami): układanie serii żubrów wg alfabetu dla mnie - podkreślam dla mnie - nie ma sensu, a tym bardziej nie wpłynie na jakość katalogu. Jeśli chodzi o porównanie do starych bab to naprawdę Cię to obraziło? Napisałem to raczej zdegustowany różnej maści tekstami, które od czasu do czasu się pojawiają. Przyznaję, że twój nie należy do tych głupich, ale dalej nie jest to wg mnie miejsce dla niego odpowiednie - jest dział na forum: ostateczne ustalanie numeracji czy coś takiego. Po prostu czasami tak bywa że w nieodpowiednim momencie miarka się przebiera. Jeżeli chcesz w ten sam sposób mi odpowiedzieć to uderzaj we mnie a nie w moje najbliższe otoczenie - bo to akurat moje dziewczyny - do starych napewno nie należą i nie mają z tym nic wspólnego.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
wismat
Administrator
Posty: 3630
Rejestracja: 20 października 2006, 16:08
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Re: kapsle.net.pl - uwagi dot. działania portalu

#197 Post autor: wismat »

Wymiany chyba znów przestały działać :(
https://wismat.kolekcjakapsli.pl - moja strona | https://KatalogKapsli.pl - katalog kapsli polskich

Awatar użytkownika
Frey71
Posty: 454
Rejestracja: 20 października 2012, 15:30
Lokalizacja: Gniezno

Re: kapsle.net.pl - uwagi dot. działania portalu

#198 Post autor: Frey71 »

Działają (bynajmniej u mnie) tylko generują się raz dziennie o bliżej nieokreślonych godzinach...trzeba trafić

Awatar użytkownika
wismat
Administrator
Posty: 3630
Rejestracja: 20 października 2006, 16:08
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Re: kapsle.net.pl - uwagi dot. działania portalu

#199 Post autor: wismat »

Aaa, myślałem, że jak raz się wygenerują, to potem przez 24h będą widoczne.
https://wismat.kolekcjakapsli.pl - moja strona | https://KatalogKapsli.pl - katalog kapsli polskich

Awatar użytkownika
Frey71
Posty: 454
Rejestracja: 20 października 2012, 15:30
Lokalizacja: Gniezno

Re: kapsle.net.pl - uwagi dot. działania portalu

#200 Post autor: Frey71 »

godzina 20:11 u mnie opcja wymian działa :)

Awatar użytkownika
marek28
Posty: 97
Rejestracja: 07 grudnia 2012, 10:28
Lokalizacja: Ciechanów

Re: kapsle.net.pl - uwagi dot. działania portalu

#201 Post autor: marek28 »

Od trzech dni nie otwierają się u mnie "statystyki" - czy to się dzieje u wszystkich, czy to tylko coś u mnie :(
Szczęście też leży na ulicy - trzeba się tylko chcieć po nie schylić !!!

Awatar użytkownika
Frey71
Posty: 454
Rejestracja: 20 października 2012, 15:30
Lokalizacja: Gniezno

Re: kapsle.net.pl - uwagi dot. działania portalu

#202 Post autor: Frey71 »

jest okres co jest dobrze i jest okres gdy wszystko zamula...tylko kolega Paweł pewnie wie dlaczego tak się dzieję...
a co do statystyk to sprawdziłem sobie (tak z ciekawości) od dnia 1.05.2013 przybyło 92 użytkowników,
połowa z nich nie logowała się od ponad dwóch miesięcy i dłużej :?

Awatar użytkownika
Wacek
Posty: 1087
Rejestracja: 06 listopada 2010, 14:06
Lokalizacja: Kraków

Re: kapsle.net.pl - uwagi dot. działania portalu

#203 Post autor: Wacek »

Było dobrze, ale dziś są problemy z dodawaniem kapsli a do statystyk nie wejdzie,całkiem siadły.

Awatar użytkownika
Frey71
Posty: 454
Rejestracja: 20 października 2012, 15:30
Lokalizacja: Gniezno

Re: kapsle.net.pl - uwagi dot. działania portalu

#204 Post autor: Frey71 »

myślę,że to przez to,że zbyt wiele osób dziś działa w katalogu :) mnie się do statystyk udało

Konto usunięte

Re: kapsle.net.pl - uwagi dot. działania portalu

#205 Post autor: Konto usunięte »

Działa Wam katalog?

Awatar użytkownika
glogowianin
Posty: 1047
Rejestracja: 23 grudnia 2010, 11:26

Re: kapsle.net.pl - uwagi dot. działania portalu

#206 Post autor: glogowianin »

Działa. Tylko troszkę zmula.

Awatar użytkownika
chinet
Posty: 4136
Rejestracja: 19 marca 2006, 13:37
Lokalizacja: Błonie

Re: kapsle.net.pl - uwagi dot. działania portalu

#207 Post autor: chinet »

Katalog działa... jeśli się nie zaloguję :| . Później to loteria. Czekam właśnie od 20 minut na statystyki, ale mam czas... Sącze sobie łyskacza :cool:
Jestem trollem :mad:

Awatar użytkownika
Frey71
Posty: 454
Rejestracja: 20 października 2012, 15:30
Lokalizacja: Gniezno

Re: kapsle.net.pl - uwagi dot. działania portalu

#208 Post autor: Frey71 »

chinet jestem pewny,że piłeś,piłeś i się nie doczekałeś :D

Awatar użytkownika
chinet
Posty: 4136
Rejestracja: 19 marca 2006, 13:37
Lokalizacja: Błonie

Re: kapsle.net.pl - uwagi dot. działania portalu

#209 Post autor: chinet »

No, nie. Trochę jeszcze zostało, dzisiaj ponowię próbę :mrgreen: .
Jestem trollem :mad:

Awatar użytkownika
intel_x
Posty: 448
Rejestracja: 06 marca 2012, 08:44
Lokalizacja: Warszawa

Re: kapsle.net.pl - uwagi dot. działania portalu

#210 Post autor: intel_x »

Rattus pisze:Działa Wam katalog?
Ooo działa i to jak. Nie można to nazwać działaniem. Mam do dodania jakieś 60 kapsli, od wczoraj dodałem 7 - tragedia :depresja:

Zablokowany