Brzesko 27.28

Kapsle piwne + ogólne dyskusje.
Wiadomość
Autor
krzysztof

#1 Post autor: krzysztof »

Brzesko 28 ' wzor taki jak nr 27, ale waski napis 150 lat' został usunięty? Czy tylko się zawieruszył?

Awatar użytkownika
JulasTczew
Posty: 1134
Rejestracja: 16 listopada 2009, 14:23
Lokalizacja: 83-110 Tczew

#2 Post autor: JulasTczew »

Mi się wydaje że mam Brzesko 27,28 - z różnicą wąskości napisu :)
Nie wiem ale czy mój skaner zrobi ładne zdjęcie :/
2563 polskich kapsli i
3573 zagranicy.

Razem 6136 kapsli od Lipca 2009 - stan na dzień 1.04.2012r

Awatar użytkownika
Moby
Posty: 897
Rejestracja: 01 kwietnia 2008, 16:26

#3 Post autor: Moby »

KOLEKCJONER pisze:
krzysztof pisze:Brzesko 28 ' wzor taki jak nr 27, ale waski napis 150 lat' został usunięty? Czy tylko się zawieruszył?
Widać kapsla takiego nie było. Przynajmniej właściciel się nie zgłosił.
To katalog ma teraz kilka "dziur" w numeracji.
No nie wiem czy rzeczywiście nie było... Jakoś to zdjęcie z katalogu Bartka nie wygląda na przerobione, a różnica jest tutaj moim zdaniem bardzo dobrze widoczna.
Załączniki
kat. 26,27 okocim różnica.jpg
kat. 26,27 okocim różnica.jpg (37.28 KiB) Przejrzano 6470 razy

Awatar użytkownika
chinet
Posty: 4136
Rejestracja: 19 marca 2006, 13:37
Lokalizacja: Błonie

#4 Post autor: chinet »

Była dyskusja z Pawłem na ZK. Nie ma takiego kapsla.
Jestem trollem :mad:

Awatar użytkownika
TOMI
Posty: 250
Rejestracja: 10 marca 2009, 15:49
Lokalizacja: RADOM

#5 Post autor: TOMI »

Nie jestem fachowcem w tym temacie ale wydaje mi się, że jest to ewidentna różnica wynikająca z ilości nałożonej za rzadkiej farby, która wypełniła miejsce na napis. Takich wzorów jest mnóstwo. Każda następna produkcja kapsli powoduje drobne różnice ale to nie jest powód by znajdowały się w katalogu. Moim zdaniem.

Awatar użytkownika
Kowalsik
Posty: 1732
Rejestracja: 07 lutego 2005, 17:25
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

#6 Post autor: Kowalsik »

To czemu się nie zawęziła złota obramówka brązowych półokręgów?Powinno się rozlać wszędzie...
Kowalsik

Paweł
Administrator
Posty: 2162
Rejestracja: 28 stycznia 2005, 14:26
Lokalizacja: Warszawa

#7 Post autor: Paweł »

Właśnie problem polega na tym, że nikt w rzeczywistości nie potrafił mi dotąd pokazać takich kapsli jak widać na starym katalogu Sikora - w celu zrobienia dobrego zdjęcia!

To są na przykład dwa Okocimy od kapirala - w porównaniu do zdjęcia z katalogu Sikora nie widać na nim aż takiej różnicy
Obrazek

PS. A w ogóle to wydzielam wątek

Awatar użytkownika
chinet
Posty: 4136
Rejestracja: 19 marca 2006, 13:37
Lokalizacja: Błonie

#8 Post autor: chinet »

Moje są takie

Obrazek
Jestem trollem :mad:

Paweł
Administrator
Posty: 2162
Rejestracja: 28 stycznia 2005, 14:26
Lokalizacja: Warszawa

#9 Post autor: Paweł »

chinet, przyznasz że na twoich kapslach nie ma żadnej różnicy w porównianiu do tych ze zdjęcia Brokisa

Awatar użytkownika
chinet
Posty: 4136
Rejestracja: 19 marca 2006, 13:37
Lokalizacja: Błonie

#10 Post autor: chinet »

Na lewym "150 lat" jest grubsze, nie twierdzę że jest to cel zamierzony przez browar.
Jestem trollem :mad:

Awatar użytkownika
Moby
Posty: 897
Rejestracja: 01 kwietnia 2008, 16:26

#11 Post autor: Moby »

Ze zdjęcia z dawnego katalogu w 28 litery i cyfry wyglądają jakby miały wszędzie tą samą grubość. A w nr 27 pionowe części liter są ponad dwa razy grubsze niż poziome. Coś jakby w Żywcu 4 i 5 napis "Żywiec Beer"

kapiral
Posty: 463
Rejestracja: 30 czerwca 2008, 17:14

#12 Post autor: kapiral »

Widzę, że powoli dyskusja zaczyna wyglądać podobnie jak w przypadku Iglopoli. Paweł go nie ma więc w katalogu go nie będzie. Owszem w przypadku "nowo odkrytych" może i ma to jakiś sens ale eliminowanie z katalogu, który funkcjonował jednak już kilka lat to nowość.
Kapsle miałem na ZK u Pluta, potem w Lublinie. Każdy, kto je oglądał na żywo różnicę zauważał. Pawle Ty też. A to że obiektyw pewne rzeczy zniekształca...
Ja wątpliwości co do różnicy nie mam.
A całkiem niedawna sytuacja z giełdy warszawskiej. Przychodziłem Pawle do Ciebie z prośbą o określenie czy rzeczywiście mam do czynienia z kapslem, którego szukam, czy to akurat ten którego mam. I dwa razy odpowiedź brzmiała: "tak miedzy jednym a drugim" miedzy innymi Kokanin 1- więc gdzie tu konsekwencja.
I nie chodzi mi wcale o umniejszanie Twoich Pawle zasług w uporządkowaniu wielu kapslowych spraw. Sam dzisiaj z dumą, że u nas w Polsce coś takiego istnieje wysłałem namiary na Katalog Amerykaninowi, z którym miałem rewelacyjną wymianę.

Paweł
Administrator
Posty: 2162
Rejestracja: 28 stycznia 2005, 14:26
Lokalizacja: Warszawa

#13 Post autor: Paweł »

kapiral pisze:Widzę, że powoli dyskusja zaczyna wyglądać podobnie jak w przypadku Iglopoli. Paweł go nie ma więc w katalogu go nie będzie. Owszem w przypadku "nowo odkrytych" może i ma to jakiś sens ale eliminowanie z katalogu, który funkcjonował jednak już kilka lat to nowość.
Kapsle miałem na ZK u Pluta, potem w Lublinie. Każdy, kto je oglądał na żywo różnicę zauważał. Pawle Ty też. A to że obiektyw pewne rzeczy zniekształca...
Ja wątpliwości co do różnicy nie mam.
A całkiem niedawna sytuacja z giełdy warszawskiej. Przychodziłem Pawle do Ciebie z prośbą o określenie czy rzeczywiście mam do czynienia z kapslem, którego szukam, czy to akurat ten którego mam. I dwa razy odpowiedź brzmiała: "tak miedzy jednym a drugim" miedzy innymi Kokanin 1- więc gdzie tu konsekwencja.
I nie chodzi mi wcale o umniejszanie Twoich Pawle zasług w uporządkowaniu wielu kapslowych spraw. Sam dzisiaj z dumą, że u nas w Polsce coś takiego istnieje wysłałem namiary na Katalog Amerykaninowi, z którym miałem rewelacyjną wymianę.
Celowo cytuję całość, żebyś później nie mógł edytować posta.

Chyba za bardzo się zagalopowałeś tworząc spiskowe teorie na mój temat. Wobec tego spróbuję ci wytłumaczyć bardzo dokładnie dlaczego nie ma zdjęcia Okocimia 28 w katalogu.

1. Okocim 28 ma bardzo wyraźnie CIENKIE litery napisów (nawet na słabym zdjęciu w katalogu Brokisa dodanym kilka postów wyżej przez MobyDicka), obydwa twoje kapsle jak i obydwa kapsle chineta mają GRUBE litery napisów. Wobec tego mam dla ciebie przykrą wiadomość: ŻADEN Z TWOICH KAPSLI NIE JEST OKOCIMEM 28.
2. Dlaczego nie ma zdjęcia w katalogu? Nie dlatego, że nie mam tego kapsla w kolekcji (zarzut tak absurdalny, że nie wiadomo czy śmiać się czy płakać), tylko dlatego że nie mam jak zrobić DOBREJ JAKOŚCI zdjęcia.
3. Dlaczego nie mam jak zrobić DOBREJ JAKOŚCi zdjęcia? Ponieważ nie ujawnił się jeszcze nikt kto posiada taki kapsel jak w katalogu Sikora. Niestety twojego ani chineta zdjęcia nie zamieszczę, ponieważ jak już napisałem powyżej to nie są Okocimie 28.
4. Specjalnie dla ciebie zamieszczę w katalogu informację tekstową o tym kapslu (tak jak to miało miejsce na starej stronie) - żeby nie było że "Paweł usuwa kapsle bo sam nie ma ich w kolekcji" :D:D:D

PS. Daj spokój z chwaleniem tego co robię z tworzeniem kolejnych stron w necie ze spisami kapsli. Lepiej weź przykład od Tomka i Wismata - zamiast bezsensownego gadania i klepania w klawiaturę wzięli sprawę w swoje ręcę i zrobili niesamowitą robotę na podstawie moich zdjęć, które wykorzystać może KAŻDY. Wszyscy czekamy na kogoś kto zrobi katalog odcienie kolorów, grubości nadruków, odcieni blach i cyferek na ząbkach! No i jeszcze katalog odwrotek by się przydał!

Awatar użytkownika
JulasTczew
Posty: 1134
Rejestracja: 16 listopada 2009, 14:23
Lokalizacja: 83-110 Tczew

#14 Post autor: JulasTczew »

Napiszcie do Brokisa. Może pamięta od kogo ma zdjęcie
2563 polskich kapsli i
3573 zagranicy.

Razem 6136 kapsli od Lipca 2009 - stan na dzień 1.04.2012r

Awatar użytkownika
Kowalsik
Posty: 1732
Rejestracja: 07 lutego 2005, 17:25
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

#15 Post autor: Kowalsik »

Katalog bez wycieczki do Kazika Grzywacza zawsze będzie niekompletny. Kazik ma z kilkadziesiąt wzorów, takich mocnych, ale nie mając internetu nie jest w stanie tego pokazać. Nie wykluczam, że i ten kapsel on ma.
Kowalsik

wzmacniacz
Posty: 959
Rejestracja: 04 lutego 2005, 10:35
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

#16 Post autor: wzmacniacz »

kapiral pisze:Paweł go nie ma więc w katalogu go nie będzie.
\Chyba trochę się zagalopowałeś

kapiral
Posty: 463
Rejestracja: 30 czerwca 2008, 17:14

#17 Post autor: kapiral »

Wcale nie uważam, że się zagalopowałem. Bo chyba nikt nie zakwestionuje faktu, że wspomniany kapsel z katalogu po prostu zniknął. Mógł być umieszczony w zakładce wątpliwe, mogło pozostać po starem bez zdjęcia (z odpowiednią adnotacją). Ja wcale nie twierdzę, że mój kapsel to jest dokładnie Okocim 28 - po prostu uważam, że mam dwa różniące się od siebie w sposób zauważalny.
Kiedyś w którymś z tematów przeczytałem bardzo zbulwersowane wpis Gacki, o tym, że najbardziej nie lubi kapsli polskich, właśnie ze względu na te drobne, bardzo często różnice, które wielu stara się na siłę wyeksponować. Coraz bardziej zaczynam go rozumieć, chociaż mnie nadal najbardziej cieszą kapsle polskie.
# Wzór. Jest to nadruk na kapslu zamówiony przez browar lub rozlewnię.
# Odmiana. Zdarza się, że na pewnym etapie produkcji kapsla powstają różnice w nadruku - są to odmiany. Odmiany jednak nie są traktowane jako osobne wzory ponieważ nie zostały zamówione przez browar lub rozlewnię. Odmiany nie są umieszczane w katalogu ponieważ można znaleźć ich nieskończoną ilość. Do odmian zalicza się: odcienie farb, grubości poszczególnych elementów nadruku, itp.

Żywiec do Can Packa: Zmieńcie blachę na matową... ???
Ale pewnie znowu się czepiam.

Awatar użytkownika
yoreck
Posty: 2151
Rejestracja: 26 sierpnia 2005, 20:43
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

#18 Post autor: yoreck »

największą różnicą jak dla mnie jest cyfra "0" w napisie 150 lat /większe i mniejsze wnętrze / i po tym zawsze sprawdzałem ,który to kapsel
www.yoreck.ugu.pl
Ciganen komen Jurken.
吉卜賽人的頭部不公開

Awatar użytkownika
Paco
Posty: 208
Rejestracja: 03 listopada 2009, 21:24
Lokalizacja: Elblag
Kontaktowanie:

#19 Post autor: Paco »

Nie przypuszczałem, że zbieranie kapsli może wzbudzać aż takie emocje, przecież to tylko zabawa. Za dziesięć lat kolekcjonerzy będą walczyć ze sobą na noże żeby zdobyć nowy wzór, a twórca katalogu będzie otrzymywał listy z pogróżkami za to, że nie umieścił danego wzoru.

Nie widzę żadnej różnicy w przedstawionych powyżej kapslach, w katalogu Sikora jest ona bardzo wyraźna.

danio_145
Moderator
Posty: 3082
Rejestracja: 07 lutego 2005, 11:16
Lokalizacja: Nowy Sacz 33-300
Kontaktowanie:

#20 Post autor: danio_145 »

A ja nie zbieram kapsla okocim 28. Nie szukam go i nie chce go mieć. Więc panowie, kiedy już każdy z nas będzie miał wszystko ja będę miał jednego mniej i będę gorszy :mrgreen:
O Kura Masa!
Viva'la Obwoluta!
Pijemen po einen Bieren!
Miodos sie nie topios!

Awatar użytkownika
rafal_rr
Posty: 242
Rejestracja: 04 kwietnia 2011, 19:55
Lokalizacja: wro

#21 Post autor: rafal_rr »

Paco pisze:Nie przypuszczałem, że zbieranie kapsli może wzbudzać aż takie emocje, przecież to tylko zabawa. Za dziesięć lat kolekcjonerzy będą walczyć ze sobą na noże żeby zdobyć nowy wzór, a twórca katalogu będzie otrzymywał listy z pogróżkami za to, że nie umieścił danego wzoru.
będą ustawki w lesie pomiędzy tymi co zbierają na sygnatury, a tymi co nie
-------------------------------

http://kapsle.vacau.com/

Paweł
Administrator
Posty: 2162
Rejestracja: 28 stycznia 2005, 14:26
Lokalizacja: Warszawa

#22 Post autor: Paweł »

Uwaga!
Dobre zdjecie porównawcze Brzeska 27 i 28!
http://allegro.pl/okocim-nr-28-waska-cz ... 08940.html

Awatar użytkownika
TOMI
Posty: 250
Rejestracja: 10 marca 2009, 15:49
Lokalizacja: RADOM

#23 Post autor: TOMI »

Wydaje mi się, że szukanie na siłę nr 28 jest bezsensowne. Nawet jeśli ktoś ma kapsla z większą różnicą w grubości niż na fotkach, to z pewnością istnieje setki kapsli, które bardziej zasługują na obecność w katalogu, moim zdaniem.
Kapsel z poprzedniego katalogu ma zdecydowanie węższe litery i temu z Allegro dużo (w szczupłości napisów) brakuje. Pytanie, czy istnieje?
Dla mnie to nieistotna różnica a zdjęcia przedstawiają kapsel o tym samym nr katalogowym.
Ostatnio zmieniony 17 grudnia 2012, 00:54 przez TOMI, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
yoreck
Posty: 2151
Rejestracja: 26 sierpnia 2005, 20:43
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

#24 Post autor: yoreck »

yoreck pisze:największą różnicą jak dla mnie jest cyfra "0" w napisie 150 lat /większe i mniejsze wnętrze / i po tym zawsze sprawdzałem ,który to kapsel
jak dla mnie na zdjęciu ta różnica jest najbardziej widoczna
www.yoreck.ugu.pl
Ciganen komen Jurken.
吉卜賽人的頭部不公開

Awatar użytkownika
wismat
Administrator
Posty: 3623
Rejestracja: 20 października 2006, 16:08
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

#25 Post autor: wismat »

Jeżeli rzeczywiście to miałyby być oddzielne numery 27 i 28, to kapsel ten wg mnie nie zasługuje na rozróżnienie. Różnica jest rzędu dosłownie 1/2 mm.
https://wismat.kolekcjakapsli.pl - moja strona | https://KatalogKapsli.pl - katalog kapsli polskich

danio_145
Moderator
Posty: 3082
Rejestracja: 07 lutego 2005, 11:16
Lokalizacja: Nowy Sacz 33-300
Kontaktowanie:

#26 Post autor: danio_145 »

Różnica jest 118 zł :)
O Kura Masa!
Viva'la Obwoluta!
Pijemen po einen Bieren!
Miodos sie nie topios!

Awatar użytkownika
Olchaw
Posty: 149
Rejestracja: 20 listopada 2008, 18:14
Lokalizacja: Pelplin

#27 Post autor: Olchaw »

wismat pisze:Jeżeli rzeczywiście to miałyby być oddzielne numery 27 i 28, to kapsel ten wg mnie nie zasługuje na rozróżnienie. Różnica jest rzędu dosłownie 1/2 mm.
Może niezręcznie jest się tu wypowiadać, bo to ja go nabyłem, ale idąc tym tropem należałoby usunąć także chociażby Zieloną Górę 11 czy Sulimar 12.
Jestem jednak zdania, że takie różnice nie powinny przy nowych kapslach być wyznacznikiem nowych wzorów.
Inna sprawa, jeśli takie kapsle już w katalogu są. Nie sądzę, aby taki był zamiar twórców portalu, ale nie da się ukryć, że stał się on wyznacznikiem cen na Allegro. Rzadkie kapsle (tak jak ten) idą po dużych cenach. Sam nie byłbym zadowolony, gdyby kapsel, który kupiłem za 118 zł nagle został "zdegradowany" do miana kapsla wartego złotówkę.

danio_145
Moderator
Posty: 3082
Rejestracja: 07 lutego 2005, 11:16
Lokalizacja: Nowy Sacz 33-300
Kontaktowanie:

#28 Post autor: danio_145 »

Skoro masz tego kapsla, albo będziesz miał go w najbliższym czasie w ręku, to powiedz czy na żywo faktycznie widać różnicę.
O Kura Masa!
Viva'la Obwoluta!
Pijemen po einen Bieren!
Miodos sie nie topios!

Awatar użytkownika
Olchaw
Posty: 149
Rejestracja: 20 listopada 2008, 18:14
Lokalizacja: Pelplin

#29 Post autor: Olchaw »

Jak tylko do mnie dotrze postaram się wrzucić wyraźną fotkę lub dam znać, że to ściema.

Awatar użytkownika
Olchaw
Posty: 149
Rejestracja: 20 listopada 2008, 18:14
Lokalizacja: Pelplin

#30 Post autor: Olchaw »

Witam,
Poniżej zamieszczam zdjęcia porównawcze Brzeska 27 i 28, którego właśnie otrzymałem. Różnice w napisach są może niewielkie, ale myślę, że widoczne.
Dość wyraźną różnicę stanowi kolor tła. W 27 jest wyraźnie brązowe. W 28 tło jest niemal czarne (dotyczy to również sygnatury). Właściwie to trudno nawet określić, czy jest to czerń, czy bardzo ciemny brąz.
Pozostawiam to Wam do oceny.
Załączniki
20121228_150729.jpg
(61.15 KiB) Pobrany 81 razy
20121228_150919.jpg
(57.99 KiB) Pobrany 78 razy

ODPOWIEDZ