Co robicie z masówką???

Kapsle piwne + ogólne dyskusje.
Wiadomość
Autor
igor_kolekcjoner
Posty: 86
Rejestracja: 18 czerwca 2005, 16:43

Co robicie z masówką???

#1 Post autor: igor_kolekcjoner »

Witam!
Mam mały dylemat. Zastanwiam sie co zrobić z ok 300 żubrami. Nie weim, czy zredukować o połowę ich liczbę i nie wiem czy opłaca mi sie zbierać je dalej. Jednak zbierając je dalej mogę dojść nawet do 1000 egzemplarzy, a taka ilośc zajmuje dużo miejsca, a raczej nikomu one sie nie przydadzą w takiej ilości. No moze za 20 lat będę cenne :D ale nie wiem czy jeszcze będę wtedy kolekcjonował kapsle :D. To samo tyczy sie Zywców Tyskich itd.

W Wy jak rozwiązujecie problem z masówką??? Jak macie jej za dużo wyżucacie ją, czy dalej odkładacie???

Pzdr. Igor
Moja ksywka na browar.biz : Świstak

danio_145
Moderator
Posty: 3082
Rejestracja: 07 lutego 2005, 11:16
Lokalizacja: Nowy Sacz 33-300
Kontaktowanie:

#2 Post autor: danio_145 »

U mnie sprawa ma sie tak. Na masówę mam specjalnie przygotowane pudełka z przegródkami. Jedna przegródka na jeden rodzaj kapsli. Jak się zapełni do pełna( ok. 100) wyrzucam reszte. Takich pudełek mam 3 więc dużo miejsca to nie zajmuje.
O Kura Masa!
Viva'la Obwoluta!
Pijemen po einen Bieren!
Miodos sie nie topios!

Paweł
Administrator
Posty: 2163
Rejestracja: 28 stycznia 2005, 14:26
Lokalizacja: Warszawa

#3 Post autor: Paweł »

Składuję w garażu :)

Gacka
Posty: 1074
Rejestracja: 06 lutego 2005, 08:20
Lokalizacja: Wroclaw

#4 Post autor: Gacka »

Masowki mam tylko tyle,z iloma wymieniam sie kolekcjonerami.No i do tego dokladam 3-6,na zapas.A to dlatego,bo zajmuja duzo miejsca.Ale kilkaset???Moze zakopac?Kiedys sprawia komus radosc :)
Wks Slask! Kocham kapsle!

Awatar użytkownika
barthez
Posty: 303
Rejestracja: 18 sierpnia 2005, 13:52
Lokalizacja: Bydgoszcz

#5 Post autor: barthez »

Ja zbieram w każdych ilościach, sam mówiłeś, że za 20 lat mogą być cenne i zgadzam się z Tobą. Dla mnie żaden kapsel nie jest stracony. Na razie jeszcze starcza mi miejsca, pomimo małego mieszkania :mrgreen: .
kapsle piwne i niepiwne, bez sygnatur i odwrotek

Awatar użytkownika
Krzysiek
Posty: 2021
Rejestracja: 08 lutego 2005, 14:58
Lokalizacja: Prawie Warszawa

#6 Post autor: Krzysiek »

barthez pisze:Ja zbieram w każdych ilościach, sam mówiłeś, że za 20 lat mogą być cenne i zgadzam się z Tobą. Dla mnie żaden kapsel nie jest stracony. Na razie jeszcze starcza mi miejsca, pomimo małego mieszkania :mrgreen: .

Jeśli za 20 lat każdy będzie miał po 200 Żubrów, to zapewniam Was, że nie będa one zbyt cenne. :lol:
Obserwuj ZIELONE KARTKI na Facebooku :)

Awatar użytkownika
barthez
Posty: 303
Rejestracja: 18 sierpnia 2005, 13:52
Lokalizacja: Bydgoszcz

#7 Post autor: barthez »

Nie każdy będzie je miał, bo widać, że nie wszyscy zbierają masówkę. Koło się zamyka.
kapsle piwne i niepiwne, bez sygnatur i odwrotek

Awatar użytkownika
Andi
Posty: 125
Rejestracja: 07 września 2005, 09:34
Lokalizacja: Hagen-Niemcy
Kontaktowanie:

#8 Post autor: Andi »

Ja mam 2 mozliwosci na zagospodarowanie masöwki.
1.Austriacki Artysta potrzebuje po 55 sztuk z kazdego rodzaju-moze byc kilka paczek tych samych ale po 55 Szt-Z tego robi on swietne modele jak Zwierzeta,Samochody itd itp.
2 Sposöb to wysylanie do przedszkola w Essen-tam leci projekt ze dzieci robia z Kapsli röznego rodzaju Torby,Skrzynki,Bransolety itp itd.Za pieniadze otrzymane ze sprzedazy tych projektöw sa finansowane projekty pomocy dzieciom w innych krajach.
A wiec jak widac dla niektörych zlom a dla innych cenny material
Kolekcja Kapsli Piwnych

Awatar użytkownika
mr-perez
Posty: 817
Rejestracja: 16 października 2005, 18:54
Lokalizacja: Tomaszów Maz.
Kontaktowanie:

#9 Post autor: mr-perez »

Ja zbieram masowo "czerwona warke" i "zywiec na sniegu" . Bedzie z tego wielka flaga w barwach mojego Widzewa.
Ostatnio zmieniony 11 grudnia 2005, 14:42 przez mr-perez, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Mr Cinx
Posty: 1736
Rejestracja: 30 września 2005, 16:02
Lokalizacja: Łódź

#10 Post autor: Mr Cinx »

mr-perez pisze:"zywiec na sniegu"
Z tym to przynam trochę ciężko będzie :D

Ja z Tater zrobię domek dla mojej przyszłej małżonki :D Będziemy mieć kolekcję Perezie akcesoriów z kapsli hehe
Krzysiek pisze:Jeśli za 20 lat każdy będzie miał po 200 Żubrów, to zapewniam Was, że nie będa one zbyt cenne.
Jeśli w ciągu tych 20 lat dojdzie 100 nowych kolekcjonerów to nie będzie tak źle.


Ja swoją masówkę (Tatry,Żubry,Żywce,Warki czerwone i srebrne) trzymam w siatce =D może kiedyś się przydadzą.
Leżajski tylko trzymam o odizlenej ( ponad 300).

Andi pisze:Sposöb to wysylanie do przedszkola w Essen-tam leci projekt ze dzieci robia z Kapsli röznego rodzaju Torby,Skrzynki,Bransolety itp itd.Za pieniadze otrzymane ze sprzedazy tych projektöw sa finansowane projekty pomocy dzieciom w innych krajach.
Znam to. W jednej ze szkolnych sal, jest wielka tobra z kapsli (Łańcuty,Fanty,Żywce i wiele innych)
Aż się chce złamać jedno z Bożych przykazań.......


...może pod koniec roku buheheheh :P :mrgreen:
"Live as you will die today,
Dream as you will live forever"


cinx1990cinx@gmail.com - MÓJ EMAIL

Awatar użytkownika
mr-perez
Posty: 817
Rejestracja: 16 października 2005, 18:54
Lokalizacja: Tomaszów Maz.
Kontaktowanie:

#11 Post autor: mr-perez »

NIe wiem Cinx czy ciezko bo mam juz kilkaset , a z gieldy w Tychach przywiozem ponad setke po 20 gr. Czego sie nie robi dla ukochanej druzyny :D . A moze jakies biale sie jeszcze pokaza ???


No i jeszcze z masowek zbieram "czarni slupsk" , ostatnio sporo sie pokazalo na Allegro :D , mozecie mi je podsylac , koszty przesylki pokrywam :D .

Awatar użytkownika
Andi
Posty: 125
Rejestracja: 07 września 2005, 09:34
Lokalizacja: Hagen-Niemcy
Kontaktowanie:

#12 Post autor: Andi »

[quote="mr-perez"] A moze jakies biale sie jeszcze pokaza ???

quote]

Kup sobie na Browarze biz
Biale Kapsle nie zamykane
100 szt za jedyne 3,95 Gr
Kolekcja Kapsli Piwnych

Paweł
Administrator
Posty: 2163
Rejestracja: 28 stycznia 2005, 14:26
Lokalizacja: Warszawa

#13 Post autor: Paweł »

Do mr-pereza:
W garażu mam około 1000 sztuk czerwonej warki, 1000 sztuk złotego stronga, 1000 sztuk zywca, 1000 tyskich, pewnie z 500 sztuk zielonego lecha... Jesli takie barwy cie interesuą do zrobienia flagi czy czegokolwiek innego to oddam ci te kapsle za darmo. Warunek odbiór osobisty lub opłacenie przesyłki :)

Awatar użytkownika
mr-perez
Posty: 817
Rejestracja: 16 października 2005, 18:54
Lokalizacja: Tomaszów Maz.
Kontaktowanie:

#14 Post autor: mr-perez »

Jesli chodzi o zielony to nie jest to moj ulubiony kolor klubowy :wink: , więc lechy odpadają. Czerwoną Warke kiedys przy okazji moge odebrac.Wypijemy piwko i pogadamy o kapselkach. Jak bede w okolicy , odezwe sie , pzdr.

Awatar użytkownika
Krzysiek
Posty: 2021
Rejestracja: 08 lutego 2005, 14:58
Lokalizacja: Prawie Warszawa

#15 Post autor: Krzysiek »

Zielony za to ja moge wziąć jak będziesz miał napraaawde dużo, do tego troche białego czerwonego i czarnego, i stawie czoła mr. Perezowi. :mrgreen:
Obserwuj ZIELONE KARTKI na Facebooku :)

glevers
Posty: 90
Rejestracja: 19 września 2005, 15:08
Lokalizacja: Jeziorany

#16 Post autor: glevers »

Ja masówke ( Ambery, Specjale, Full Light, Warki, Tyskie, Żywce itd. ) Trzymam po kilka sztuk w dubletach a resztę odkładam w garażu do wielkiego wora i co jakiś czas sprzedaję na złom.
Warmia i mazury the best !

Oguś27
Posty: 821
Rejestracja: 19 maja 2005, 17:56
Lokalizacja: Ruda Śląska

#17 Post autor: Oguś27 »

ja nnie zbieram tyskich zubrow po 100 szt mam ich chyba po 30 szt ale niektóre masówki takie jak bosman polarny sa dobrym materiałem na wymiane moja masówke przechowuje
-cześć w koszulce
-reszta w kartonie po butach :)

danio_145
Moderator
Posty: 3082
Rejestracja: 07 lutego 2005, 11:16
Lokalizacja: Nowy Sacz 33-300
Kontaktowanie:

#18 Post autor: danio_145 »

Krzysiek pisze:
barthez pisze:Ja zbieram w każdych ilościach, sam mówiłeś, że za 20 lat mogą być cenne i zgadzam się z Tobą. Dla mnie żaden kapsel nie jest stracony. Na razie jeszcze starcza mi miejsca, pomimo małego mieszkania :mrgreen: .

Jeśli za 20 lat każdy będzie miał po 200 Żubrów, to zapewniam Was, że nie będa one zbyt cenne. :lol:
Takie żubry cenne nie będą ale istnieje coś takiego jak regionalna masówka, której nie zdobędziesz w rzadnej innej części kraju. Na takie kapsle warto znaleźć trochę miejsca.

JJaq
Posty: 628
Rejestracja: 23 kwietnia 2005, 22:44

#19 Post autor: JJaq »

glevers pisze:Ambery
danio_145 pisze: której nie zdobędziesz w rzadnej innej części kraju
naprzykład u mnie

Awatar użytkownika
barthez
Posty: 303
Rejestracja: 18 sierpnia 2005, 13:52
Lokalizacja: Bydgoszcz

#20 Post autor: barthez »

To tak jak u mnie z Kujawiakiem, masa tego leży na chodniku, dla mnie to masówka, a w innych częściach Polski jest ich mało.
kapsle piwne i niepiwne, bez sygnatur i odwrotek

Awatar użytkownika
wiki
Posty: 2330
Rejestracja: 05 lutego 2005, 13:53
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:

#21 Post autor: wiki »

Nawet najwieksza masowka moze sie przydac jezeli nie w Polsce to do wymiany zagranicznej. Za 20 lat tam moze to byc moze nie rarytas ale kapsel poszukiwany przynajmniej przez poczatkujacych.
Jak na razie wysylam do Rosji zubra, tatry i kilka innych. Problemem pozostaje tylko po ile dubletow trzymac szczegolnie gdy ilosc miejsca jest ograniczona.

A tak przy okazji czy Zubr z Tik-iem to masowka czy jakas rzadkosc bo jakos w Lodzi nie moge znalezc. K

Paweł
Administrator
Posty: 2163
Rejestracja: 28 stycznia 2005, 14:26
Lokalizacja: Warszawa

#22 Post autor: Paweł »

Dziwna sprawa z tym Żubrem, ten z tikiem był na butelkach bardzo krótko, widziałem go tylko raz, tak samo jak Żubr z CP na 5:30, pokazał sie rok temu na bardzo krotka chwile i do dzisiaj nie mam tego kapsla w kolekcji.

Oguś27
Posty: 821
Rejestracja: 19 maja 2005, 17:56
Lokalizacja: Ruda Śląska

#23 Post autor: Oguś27 »

Paweł pisze:Dziwna sprawa z tym Żubrem, ten z tikiem był na butelkach bardzo krótko, widziałem go tylko raz, tak samo jak Żubr z CP na 5:30, pokazał sie rok temu na bardzo krotka chwile i do dzisiaj nie mam tego kapsla w kolekcji.
ztym zubrem z tikiem było tak ze cena za kapsle sie nie zgadzała i je wycofali

Awatar użytkownika
Krzysiek
Posty: 2021
Rejestracja: 08 lutego 2005, 14:58
Lokalizacja: Prawie Warszawa

#24 Post autor: Krzysiek »

Ale pojawiły się nabutelkach??
Obserwuj ZIELONE KARTKI na Facebooku :)

igor_kolekcjoner
Posty: 86
Rejestracja: 18 czerwca 2005, 16:43

#25 Post autor: igor_kolekcjoner »

a tak odnosnie żubra.
nie wiecie moze, czy nie palanują zmiany jego kapsla?? Bo jak widze ten obecny to jest mi niedobrze :D
Moja ksywka na browar.biz : Świstak

JJaq
Posty: 628
Rejestracja: 23 kwietnia 2005, 22:44

#26 Post autor: JJaq »

C odo zmiany kapsla to raczej nie.
Żubrów z cp nazbierałem troche ale za dużo ich nie było.
Żubr z TIK to dostałem od browaru (moge sę wymienić ) ale nic nie mogłem znaleźć

Oguś27
Posty: 821
Rejestracja: 19 maja 2005, 17:56
Lokalizacja: Ruda Śląska

#27 Post autor: Oguś27 »

JJaq pisze:C odo zmiany kapsla to raczej nie.
Żubrów z cp nazbierałem troche ale za dużo ich nie było.
Żubr z TIK to dostałem od browaru (moge sę wymienić ) ale nic nie mogłem znaleźć
ale chodzi o zubry c cp na 6

Awatar użytkownika
Mr Cinx
Posty: 1736
Rejestracja: 30 września 2005, 16:02
Lokalizacja: Łódź

#28 Post autor: Mr Cinx »

Oguś18 pisze:ale chodzi o zubry c cp na 6
To musiało być na serio krótko.
Mam masę tych żubrów a z CP na VI to tlyko jedno znalazłem....
igor_kolekcjoner pisze:nie wiecie moze, czy nie palanują zmiany jego kapsla??

przydałoby sie...

Właśnie wróciłem z 1,5 siatką masówki.
1 już posegregowałem ale na 0,5 już siły nie starczyło.

Najlepiej uzbierać chyba po 100-150 kapsli z danego rodzaju, reszte w pieron wywalić albo komuś dać( ta wersja jak sie miejsca nie ma :P )
"Live as you will die today,
Dream as you will live forever"


cinx1990cinx@gmail.com - MÓJ EMAIL

Awatar użytkownika
Andi
Posty: 125
Rejestracja: 07 września 2005, 09:34
Lokalizacja: Hagen-Niemcy
Kontaktowanie:

#29 Post autor: Andi »

Mozna tez cos takiego zrobic i potem sprzedawac.
http://cgi.ebay.com/BEER-BOTTLE-CAP-FIS ... dZViewItem
Kolekcja Kapsli Piwnych

igor_kolekcjoner
Posty: 86
Rejestracja: 18 czerwca 2005, 16:43

#30 Post autor: igor_kolekcjoner »

fajna ta rybka:D. A ile ktoś sie musiał napracować :D
mr-perez pisze:Ja zbieram masowo "czerwona warke" i "zywiec na sniegu" . Bedzie z tego wielka flaga w barwach mojego Widzewa.
A nie wystarczą zwykłe żywce ??? Ich jest teraz pełno i też są białe :D
A tak ogulnie to spox pomysł z tą flagą :D
Moja ksywka na browar.biz : Świstak

ODPOWIEDZ