UWAGA ważne! Reforma katalogu kapsli piwnych

Kapsle piwne + ogólne dyskusje.
Wiadomość
Autor
Paweł
Administrator
Posty: 2162
Rejestracja: 28 stycznia 2005, 14:26
Lokalizacja: Warszawa

UWAGA ważne! Reforma katalogu kapsli piwnych

#1 Post autor: Paweł »

Nadszedł czas na kolejne zmiany, związane z katalogiem kapsli, których w ostatnich latach nie brakowało. Katalog ewoluował dzięki wprowadzaniu nowych funkcji online, natomiast fundamenty czyli kategoryzacja wzorów pozostawały niemalże bez zmian od samego początku istnienia, czyli w wersji przedinternetowej.

Wraz z ogromnym przyrostem liczby kolekcjonerów (co cieszy) pojawiły się coraz częstsze głosy, że zawartość katalogu nie odpowiada rzeczywistości.
Trzeba było odpowiedzieć na pytanie komu właściwie służyć ma katalog? Wieloletnim, doświadczonym kolekcjonerom z dużymi zbiorami, którzy znają zawartość katalogu i swoich zbiorów niemalże na pamięć czy początkującym, niedoświadczonym osobom, którzy potrzebują katalogu w celu zdobycia wiedzy i zapanowaniu nad szybko rozrastającym się zbiorem w początkowej fazie?

Od początku tworzenia katalogu kategoryzacja wzorów opierała się na zasadzie, że kapsel od danego piwa jest przypisany do browaru w którym się je produkuje. Niestety od lat 90-tych XX wieku kiedy zasada ta spisywała się doskonale (jeden browar to jedna firma w jednej lokalizacji z jednym właścicielem) minęło bardzo dużo czasu i nastąpiło wiele zmian w gospodarce naszego kraju. W obecnych czasach, kiedy z zamkniętego centralnie sterowanego rynku przeszliśmy do gospodarki globalnej, zasada ta stała się archaiczna i trwanie przy niej powoduje coraz większy bałagan.

Jakie problemy pojawiają się dzisiaj gdy stosujemy zasadę przypisania kapsla do miejsca produkcji?
1. Jeżeli marka piwa jest produkowana w kilku browarach należących do jednego właściciela, nie wiadomo gdzie przypisać kapsel (np. Warka Radler)
2. Jeżeli nawet wiemy, że marka piwa jest produkowana w innym browarze niż macierzysty, całkowicie dezorientuje do początkujących kolekcjonerów. ("Jak to? Przecież Żubr jest z Białegostoku, a nie z Poznania?!?! Proszę poprawić ten błąd w katalogu!")
3. Jeżeli browar zmienia właściciela, zmienia się też miejsce produkcji marek piwa (Królewskie w Warszawie, Bydgoszczy, a teraz w Warce)
4. Jeżeli powstaje nowa marka, zupełnie nie wiadomo do jakiego browaru ją przypisać, gdy właściciel ma kilka browarów
5. Jeżeli pojawi się marka własna firmy innej niż browar, firma może zlecać jej produkcję kilku browarom (np. Argusy dla Lidla)
6. Pojawiły się firmy wynajmujące istniejące browary innych właścicieli w celu warzenia własnego piwa (np. Pinta, AleBrowar), firmy wynajmujące infrastrukturę mogą dowolnie zmieniać miejsce produkcji

Dwa ostatnie przypadki z powyższej listy to nowość w Polsce, znane już na świecie od dawna. W najlepszej encyklopedii piwa, czyli RateBeer.com stosowane są dwie nazwy na te zjawiska, czyli: Contract Brewer i Client Brewer. Nazwy te nie mają jeszcze w naszym języku ustalonych odpowiedników, ale bardzo dobrze oddają rzeczywistość.
Contract Brewer - firma posiadająca zakład (browar) i produkująca na zlecenie innych firm, np. Browary Łódzkie dla Biedronki, Browar na Jurze dla Pinty.
Client Brewer - firma nieposiadająca zakładu, wynajmuje browar i produkuje w nim piwo używając własnych surowców i sprzedaje pod własną marką, np. AleBrowar w Gościszewie lub zleca produkcję, np. Jako z Kokanina.

Aby rozwiązać opisane tu problemy, należy odejść od traktowania jako jedynej obecnej zasady kategoryzacji według miejsca produkcji i umożliwić przypisywanie do kategorii według dodatkowych kryteriów.

Reforma katalogu będzie polegała na tym, że wzory kapsli będą przypisywane do kategorii również według marki, a nie tylko miejsca produkcji.
Marki, których właścicielami nie są browary zostaną wyodrębnione, tak samo jak istniejące już w katalogu "Polskie Piwo".

Zmiana nie będzie dotyczyła tylko nowododawanych wzorów, lecz także wszystkich już istniejących. Skutkiem tego będzie zmiana istniejącej numeracji. Wszelkie zmiany na listach posiadanych/poszukiwanych kapsli dokonają się automatycznie, bez potrzeby ręcznego dodawania wzorów do posiadanych/poszukiwanych przez użytkowników.

W związku z tym, że numeracja w katalogu zostanie zmieniona, zostanie rozwiązanych jednocześnie kilka innych niedogodności:
- zlikwidowane zostaną "numery z literkami" (a, b, c, itd.) i przypisane tym wzorom "pełne" numery
- zlikwidowane zostaną "dziury" w numeracji powstałe po usuwaniu wzorów z katalogu

Planowana data wprowadzenia zmian to około 1 września 2014.

Najbliższa i jednocześnie ostatnia aktualizacja według starych zasad pojawi się w ciągu kilku dni. Pogłębi istniejący bałagan, ale zostanie to wyprostowane za miesiąc.

Awatar użytkownika
Trzeci
Posty: 593
Rejestracja: 22 stycznia 2011, 21:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: UWAGA ważne! Reforma katalogu kapsli piwnych

#2 Post autor: Trzeci »

Bardzo dobra decyzja, ja w taki sposób układam kapsle od początku kolekcjonowania. Sprawiało mi trudności by jakiejś Warki szukać gdziekolwiek indziej tylko nie w Warce. Sądzę że ten pomysł to duży plus jeżeli chodzi o estetykę naszych kolekcji. "Każdy zbiera co chce i układa jak chce", ale teraz katalog będzie bardziej przejrzysty a nawigacja będzie bardziej intuicyjna. Poszczególne marki razem tworzące swoiste "piwne rodziny". Cóż więcej dodać....Przed moderatorami katalogu dużo pracy. Powodzenia! :)

Awatar użytkownika
plumbum
Posty: 136
Rejestracja: 20 grudnia 2011, 15:40
Lokalizacja: Toruń
Kontaktowanie:

Re: UWAGA ważne! Reforma katalogu kapsli piwnych

#3 Post autor: plumbum »

W końcu :)
CC.I # 1815
Kujawsko-Pomorski Klub Birofilów: http://kpkb.cba.pl/
WYMIANA: http://polandcrowncap.wordpress.com/wymiana/
Poszukuje polskich kapski niepiwnych.

Awatar użytkownika
Rookboss
Posty: 188
Rejestracja: 17 marca 2014, 18:53
Lokalizacja: Bytom

Re: UWAGA ważne! Reforma katalogu kapsli piwnych

#4 Post autor: Rookboss »

Tak powinno być zawsze. Tatra to Tatra i nie obchodzi mnie, gdzie to piwo było produkowane.
POLONIA BYTOM NIGDY NIE ZGINIE
RUCH CHORZÓW TEŻ
NA BOISKA EKSTRAKLASY POWRÓCIMY JAK NA TRON
SŁUCHAJ JEZU JAK CIĘ BŁAGA LUD, Z JAGIELLONII MISTRZA POLSKI ZRÓB
CAŁE ŻYCIE PIAST GLIWICE
ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC KU*WA BOMBOWIEC
POLONIA DUMA STOLICY

bucik
Posty: 571
Rejestracja: 04 lutego 2008, 23:25
Lokalizacja: Kraków/Wadowice/Jaroszowice

Re: UWAGA ważne! Reforma katalogu kapsli piwnych

#5 Post autor: bucik »

Jak zobaczyłem ten temat w sobotę to myślałem, że rozpęta się burza - a tu widzę wakacyjny spokój :)

Z mojej strony postulat (prośba) aby jeżeli to możliwe pozostawić możliwość przeglądania katalogu po staremu - oczywiście stanu do reformy. Nie wiem jak by to zrealizować - może przenieść na jakąś podstronę albo udostępnić w formie PDF_u do przeglądania.
Chyba, że pod nowymi numerami będą się wyświetlały stare.
11645 kapsli
2104 Polskie piwo (92 browary, 28 rozlewni - 75 kapsli)
6061 Zagranica piwo (145 krajów)
2007 Niepiwne (w tym 406 Polska) - 92 kraje
760 Reklamowe i okolicznościowe (6 krajów)
690 Serie PLN (341 I seria, 349 II seria)

Awatar użytkownika
triple_h_stg
Posty: 411
Rejestracja: 31 lipca 2012, 10:41
Lokalizacja: Starogard Gdański

Re: UWAGA ważne! Reforma katalogu kapsli piwnych

#6 Post autor: triple_h_stg »

Jestem "za" postulatem bucika. PDF byłby chyba najlepszym rozwiązaniem. :D
http://pokazywarka.pl/trade/
http://katalogkapsli.pl/powtorki.php?kto=triple_h_stg

Wymienię na moje polskie braki piwne (niekoniecznie dziewice). :)

Kazelot71
Posty: 178
Rejestracja: 16 marca 2013, 04:43
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: UWAGA ważne! Reforma katalogu kapsli piwnych

#7 Post autor: Kazelot71 »

bucik pisze:

Chyba, że pod nowymi numerami będą się wyświetlały stare.
No może masz jakąś rację ale moim zdaniem nie do końca ponieważ;
- jakaś część numeracji starych może się pokrywać z sobą;
- wyobraź sobie jak będzie wygladał katalog bez sygnatur jeżeli w tej chwili pod numerami są numery sygnatur a jeszcze byłyby kolejne numery starej numeracji - kompletne pomieszanie - a chyba chodzi o uproszczenie i przejrzystość katalogu.

jak reforma to na całego i stary katalog do wglądu gdzieś na boczku - takie moje zdanie
Zbieram wyłacznie kapsle polskie bez sygnatur
Stan na 15.03.2013 - 667 sztuk
Stan na 15.03.2015 - 1247 sztuk
Stan na 15.03.2017 - 1659 sztuk
Stan na 15.03.2019 - 2076 sztuk
Stan na 15.03.2021 - 2321 sztuk
Stan na 15.03.2023 - 2562 sztuk

Awatar użytkownika
wismat
Administrator
Posty: 3622
Rejestracja: 20 października 2006, 16:08
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Re: UWAGA ważne! Reforma katalogu kapsli piwnych

#8 Post autor: wismat »

Jesteśmy otwarć na propozycję, ale wydaje mi się, że informacja ponad miesiąc przed planowaną reformą powinna rozwiązać większość problemów jakie mogą być związane ze zmianą numeracji. Rzeczywiście upublicznienie pliku pdf ze starą numeracją jest dobrym pomysłem, ale raczej dodatkowe numery pod kapslami wprowadzą zbyt dużo zamieszania.
https://wismat.kolekcjakapsli.pl - moja strona | https://KatalogKapsli.pl - katalog kapsli polskich

Awatar użytkownika
wollny
Posty: 243
Rejestracja: 02 sierpnia 2011, 12:32
Lokalizacja: Poznań

Re: UWAGA ważne! Reforma katalogu kapsli piwnych

#9 Post autor: wollny »

Paweł pisze:Reforma katalogu będzie polegała na tym, że wzory kapsli będą przypisywane do kategorii również według marki, a nie tylko miejsca produkcji.
Czyli, podsumowując, będą dwa równoległe katalogi: z podziałem na miejsce produkcji i na markę? Czy źle to odczytuję?

Awatar użytkownika
wismat
Administrator
Posty: 3622
Rejestracja: 20 października 2006, 16:08
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Re: UWAGA ważne! Reforma katalogu kapsli piwnych

#10 Post autor: wismat »

W następnej linijce masz odpowiedź :)
Reforma katalogu będzie polegała na tym, że wzory kapsli będą przypisywane do kategorii również według marki, a nie tylko miejsca produkcji.
Marki, których właścicielami nie są browary zostaną wyodrębnione, tak samo jak istniejące już w katalogu "Polskie Piwo".
https://wismat.kolekcjakapsli.pl - moja strona | https://KatalogKapsli.pl - katalog kapsli polskich

Awatar użytkownika
chinet
Posty: 4136
Rejestracja: 19 marca 2006, 13:37
Lokalizacja: Błonie

Re: UWAGA ważne! Reforma katalogu kapsli piwnych

#11 Post autor: chinet »

wismat pisze:W następnej linijce masz odpowiedź :)
Reforma katalogu będzie polegała na tym, że wzory kapsli będą przypisywane do kategorii również według marki, a nie tylko miejsca produkcji.
Marki, których właścicielami nie są browary zostaną wyodrębnione, tak samo jak istniejące już w katalogu "Polskie Piwo".
W tym pierwszym zdaniu chodzi o słowo "również". Można to interpretować w różnoraki sposób. Wollny pyta się o dwa różne katalogi, a ja to zrozumiałem tak, że kapsel będzie w katalogu umieszczony dwukrotnie: jako osobna marka i w browarze, który wyprodukował to piwo.
Jestem trollem :mad:

Awatar użytkownika
almin
Posty: 505
Rejestracja: 24 listopada 2011, 17:16
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Kontaktowanie:

Re: UWAGA ważne! Reforma katalogu kapsli piwnych

#12 Post autor: almin »

chinet pisze:kapsel będzie w katalogu umieszczony dwukrotnie: jako osobna marka i w browarze, który wyprodukował to piwo.
tylko czy w takim wypadku nie zrobi się znowu zamieszanie - szczególnie jeśli o nowych kolekcjonerów (i zagranicznych) chodzi - jak się każdy będzie pytał: "czym się różni np. Argus 4 od Łomży 72 bo wyglądają tak samo?"


Żeby nie było: samą ideę popieram w 100% Sam kapsle układam wg marek: Tatry razem, Żubry razem itp.
Kolekcjoner kapsli piwnych. Sygnaturom podziękowałem

http://alminkapsle.jimdo.com/

Awatar użytkownika
krzysio
Posty: 1300
Rejestracja: 14 lipca 2014, 18:55
Lokalizacja: W-wa
Kontaktowanie:

Re: UWAGA ważne! Reforma katalogu kapsli piwnych

#13 Post autor: krzysio »

Ja z synem używamy równolegle katalogu w internecie i papierowego. Ja zaznaczam na stronach www, syn w katalogu papierowym. Czy będzie możliwość wydrukowania katalogu papierowego z zaznaczonymi ( np pierwsza krateczka ) posiadanymi kapslami? Po tych zmianach na pewno będzie wydruk katalogu papierowego, ale jak pomyślę, że musiałbym "ręcznie" przenosić stan w/g nowego wzoru, to.... Chętnie kupiłbym taki "spersonalizowany" katalog.
Grzegorz & Krzysio
Zbieramy kapsle polskie z sygnaturami
Tutaj jest link do naszej kolekcji i dubli.

pakbeer
Posty: 5
Rejestracja: 05 lipca 2011, 18:40
Lokalizacja: Piastów

Re: UWAGA ważne! Reforma katalogu kapsli piwnych

#14 Post autor: pakbeer »

Numerom z; a, b, c, d, itd powinno się nadać kolejne numery katalogowe a dziury zapychać nowościami. Przecież jakakolwiek chronologia ukazywania się kapsli i tak była obca Pawłowi, a ich numeracja zależała od jego fochów i nastrojów.
Zmiana numeracji a co za tym idzie zmiana numeracji w zbiorze /w moim wypadku ponad 2.800 szt + zmiana numeracji na wszystkich dublach to głupota i najbardziej idiotyczny pomysł od chwili powstania tego katalogu !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Awatar użytkownika
chinet
Posty: 4136
Rejestracja: 19 marca 2006, 13:37
Lokalizacja: Błonie

Re: UWAGA ważne! Reforma katalogu kapsli piwnych

#15 Post autor: chinet »

almin pisze:
chinet pisze:kapsel będzie w katalogu umieszczony dwukrotnie: jako osobna marka i w browarze, który wyprodukował to piwo.
tylko czy w takim wypadku nie zrobi się znowu zamieszanie - szczególnie jeśli o nowych kolekcjonerów (i zagranicznych) chodzi - jak się każdy będzie pytał: "czym się różni np. Argus 4 od Łomży 72 bo wyglądają tak samo?"


Żeby nie było: samą ideę popieram w 100% Sam kapsle układam wg marek: Tatry razem, Żubry razem itp.
Nic nie pisałem, że będzie podwójna numeracja. Może być jak dotychczas: numer kolejny w browarze, a w marce produktu tylko odnośnik.
Zresztą po co gdybać, chłopaki na pewno mają jakiś plan. Poczekamy i zobaczymy co się wykluje :) .
Jestem trollem :mad:

Awatar użytkownika
wismat
Administrator
Posty: 3622
Rejestracja: 20 października 2006, 16:08
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Re: UWAGA ważne! Reforma katalogu kapsli piwnych

#16 Post autor: wismat »

Ja niestety wyjeżdżam jutro na miesiąc. Mam nadzieje ze Paweł rozwieje wszelkie wątpliwości. Jakkolwiek nie postanowimy, niestety zawsze będą osoby które będą niezadowolone. Aczkolwiek zrobimy wiele, aby ułatwić przejście do nowej kategoryzacji. Do usłyszenia we wrześniu!
https://wismat.kolekcjakapsli.pl - moja strona | https://KatalogKapsli.pl - katalog kapsli polskich

Paweł
Administrator
Posty: 2162
Rejestracja: 28 stycznia 2005, 14:26
Lokalizacja: Warszawa

Re: UWAGA ważne! Reforma katalogu kapsli piwnych

#17 Post autor: Paweł »

Nie będzie dwóch osobnych katalogów. Robimy generalny porządek, a informacja jest umieszczona z dużym wyprzedzeniem. Nie będzie podwójnej numeracji. Każdy kapsel będzie miał unikalny numer katalogowy, tak jak teraz.

W celu archiwizacji istniejącego katalogu można użyć aplikacji do zrzucania stron do przeglądania offline, np. Teleport Pro. Postaram się wkrótce takie archiwum zamieścić.

Awatar użytkownika
krzysio
Posty: 1300
Rejestracja: 14 lipca 2014, 18:55
Lokalizacja: W-wa
Kontaktowanie:

Re: UWAGA ważne! Reforma katalogu kapsli piwnych

#18 Post autor: krzysio »

Czy istnieje możliwość wprowadzenia identyfikatora rzadkości kapsla? Jest to oczywiście praca dla kolekcjonerów mających wieloletnie doświadczenie.
Cecha ta mogłaby być przydatna na okoliczność wymian.
Grzegorz & Krzysio
Zbieramy kapsle polskie z sygnaturami
Tutaj jest link do naszej kolekcji i dubli.

Awatar użytkownika
Jacek
Posty: 1719
Rejestracja: 01 grudnia 2005, 14:59
Lokalizacja: Kraków, Rakszawa
Kontaktowanie:

Re: UWAGA ważne! Reforma katalogu kapsli piwnych

#19 Post autor: Jacek »


Awatar użytkownika
Wacek
Posty: 1084
Rejestracja: 06 listopada 2010, 14:06
Lokalizacja: Kraków

Re: UWAGA ważne! Reforma katalogu kapsli piwnych

#20 Post autor: Wacek »

krzysio pisze:Czy istnieje możliwość wprowadzenia identyfikatora rzadkości kapsla? Jest to oczywiście praca dla kolekcjonerów mających wieloletnie doświadczenie.
Cecha ta mogłaby być przydatna na okoliczność wymian.
Istnieje od kilku lat a także ma wiele innych funkcji, Tam gdzie napisał Jacek.Polecam.

Awatar użytkownika
krzysio
Posty: 1300
Rejestracja: 14 lipca 2014, 18:55
Lokalizacja: W-wa
Kontaktowanie:

Re: UWAGA ważne! Reforma katalogu kapsli piwnych

#21 Post autor: krzysio »

Jako, że mam opłacony, to pokazuje mi, że mam opłacony ;-)
Jak sądzę - chodzi Wam o statystykę, co w sumie rzeczywiście sprowadza się do tego samego.....
Grzegorz & Krzysio
Zbieramy kapsle polskie z sygnaturami
Tutaj jest link do naszej kolekcji i dubli.

Awatar użytkownika
Wacek
Posty: 1084
Rejestracja: 06 listopada 2010, 14:06
Lokalizacja: Kraków

Re: UWAGA ważne! Reforma katalogu kapsli piwnych

#22 Post autor: Wacek »

NO TO,ZBLIŻA SIĘ GODZINA "0". :P

Awatar użytkownika
wismat
Administrator
Posty: 3622
Rejestracja: 20 października 2006, 16:08
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Re: UWAGA ważne! Reforma katalogu kapsli piwnych

#23 Post autor: wismat »

zbliża się, zbliża :) , ale wracam do domu dopiero za parę dni więc zmiany będą wprowadzone zapewne w drugim tygodniu września. o wszystkim będziemy dokładnie informować
https://wismat.kolekcjakapsli.pl - moja strona | https://KatalogKapsli.pl - katalog kapsli polskich

Awatar użytkownika
krzysio
Posty: 1300
Rejestracja: 14 lipca 2014, 18:55
Lokalizacja: W-wa
Kontaktowanie:

Re: UWAGA ważne! Reforma katalogu kapsli piwnych

#24 Post autor: krzysio »

To, że numery się przeniosą - to pisaliście. Czy przeniosą się też wszystkie statusy ( będę wkrótce posiadał ten kapsel )?
Grzegorz & Krzysio
Zbieramy kapsle polskie z sygnaturami
Tutaj jest link do naszej kolekcji i dubli.

Awatar użytkownika
wismat
Administrator
Posty: 3622
Rejestracja: 20 października 2006, 16:08
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Re: UWAGA ważne! Reforma katalogu kapsli piwnych

#25 Post autor: wismat »

Informacje takze zostaną przeniesione.
https://wismat.kolekcjakapsli.pl - moja strona | https://KatalogKapsli.pl - katalog kapsli polskich

Awatar użytkownika
Olchaw
Posty: 149
Rejestracja: 20 listopada 2008, 18:14
Lokalizacja: Pelplin

Re: UWAGA ważne! Reforma katalogu kapsli piwnych

#26 Post autor: Olchaw »

Podobnie jak Wollny nie bardzo rozumiem zasadę przypisania kapsli do miejsca produkcji jak i również marki piwa. Proste w przypadku Żubra, Specjala czy też Warki Radler. Znajdą się odpowiednio w Białymstoku, Elblągu i Warce. Ale co Z Gingersem, Kaperem czy też Heveliuszem. Wrócą do nieistniejących browarów w Kielcach i Gdańsku? A może będzie podział wyłącznie na marki piwa wg alfabetu np. "Dzikie" do "Dzikie", "Tatra" do "Tatra". Ale w tym przypadku totalny chaos będą mieli ci, którzy wkładają kapsle do segregatorów z kartkami na kapsle (tak jak ja). Do tej pory zostawiałem miejsce na nowości w istniejących browarach (nowych browarów powstaje nie aż tak dużo). A teraz nie będę wiedział, czy np. po "Dzikim" nie pojawią się marki np. Dobre, Dzik, Dzisiejsze, Dupne itd.
Ale tego dowiemy się już wkrótce i mam nadzieję, że moje "czarno to widzę" się nie sprawdzi.

Awatar użytkownika
triple_h_stg
Posty: 411
Rejestracja: 31 lipca 2012, 10:41
Lokalizacja: Starogard Gdański

Re: UWAGA ważne! Reforma katalogu kapsli piwnych

#27 Post autor: triple_h_stg »

Pytanie do adminów: Jest już znana jakaś konkretna data wprowadzenia zmian w katalogu?
Ostatnio zmieniony 11 września 2014, 14:08 przez triple_h_stg, łącznie zmieniany 1 raz.
http://pokazywarka.pl/trade/
http://katalogkapsli.pl/powtorki.php?kto=triple_h_stg

Wymienię na moje polskie braki piwne (niekoniecznie dziewice). :)

Awatar użytkownika
Tomek
Posty: 2183
Rejestracja: 21 kwietnia 2006, 16:56
Lokalizacja: Malbork/Warszawa
Kontaktowanie:

Re: UWAGA ważne! Reforma katalogu kapsli piwnych

#28 Post autor: Tomek »

triple_h_stg pisze:Pytanie do adminów: Jest już znana jakaś konkretna data wprowadzenia reformacji?
Reformacja – ruch religijno-polityczno-społeczny zapoczątkowany przez Marcina Lutra w XVI wieku, mający na celu odnowę chrześcijaństwa. Był reakcją na negatywne zjawiska, które miały miejsce w katolickiej hierarchii kościelnej, a także stanowił opozycję do katolickiej doktryny dogmatycznej. Podwaliny pod wystąpienie Marcina Lutra położyła działalność Jana Husa na początku XV wieku – ruch husycki (husyci) odegrał ważną rolę w rozwoju reformacji. :D
Zbieram niebutelkowane polskie kapsle piwne (bez działu INNE).
http://www.polskiekapslepiwne.pl
2014 – 917 kapsli
2015 – 1041 kapsli (+124)
2016 – 1168 kapsli (+127)
2017 – 1253 kapsli (+85)
2018 – 1426 kapsli (+173)
2019 – 1655 kapsli (+229)

Awatar użytkownika
triple_h_stg
Posty: 411
Rejestracja: 31 lipca 2012, 10:41
Lokalizacja: Starogard Gdański

Re: UWAGA ważne! Reforma katalogu kapsli piwnych

#29 Post autor: triple_h_stg »

Ech, nie zwróciłem uwagi nawet, że popełniłem błąd... Na szybkiego spytałem i wyszło jak wyszło :D. Chociaż w dalszym ciągu czekam na odpowiedź.

Btw. Tomek made my day. :)
http://pokazywarka.pl/trade/
http://katalogkapsli.pl/powtorki.php?kto=triple_h_stg

Wymienię na moje polskie braki piwne (niekoniecznie dziewice). :)

Awatar użytkownika
wismat
Administrator
Posty: 3622
Rejestracja: 20 października 2006, 16:08
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Re: UWAGA ważne! Reforma katalogu kapsli piwnych

#30 Post autor: wismat »

Miałem dzisiaj pisać, że na pytanie Olchawa powinien odpowiedzieć Paweł. Także w tej chwili Paweł nadal pracuje nad tym co gdzie poukładać. Ja teraz wyjeżdzam na ponad tydzień i mam nadzieję, że po powrocie będzie wszystko już opracowane.
https://wismat.kolekcjakapsli.pl - moja strona | https://KatalogKapsli.pl - katalog kapsli polskich

ODPOWIEDZ