Próby(?) w katalogu

Kapsle piwne + ogólne dyskusje.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Krzysiek
Posty: 2008
Rejestracja: 08 lutego 2005, 14:58
Lokalizacja: Prawie Warszawa

Próby(?) w katalogu

#1 Post autor: Krzysiek »

Chodził mi ten temat po głowie od dawna, widziałem że w jednym z sąsiednich tematów Wiki też o tym wspomniał. Które kapsle są znane tylko w postaci dziewiczej? Od razu przychodzą mi na myśl Łódź 36 i Bydgoszcz 39, ale z pewnością coś jeszcze się znajdzie.
Obserwuj ZIELONE KARTKI na Facebooku :)

Awatar użytkownika
wiki
Posty: 2327
Rejestracja: 05 lutego 2005, 13:53
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:

Re: Próby(?) w katalogu

#2 Post autor: wiki »

Podejrzanych kapsli, których nie widziałem w postaci butelkowanej jest dużo. Tylko nigdy nie ma pewności czy taki kapsel w ogóle nie trafił na butelki czy był butelkowany w ograniczonej ilości. Łódź 36 i Bydgoszcz 39 to pewniaki ale przyjęto dziwną zasadę, że nie wystarczy fakt, że nie jest znany nawet jeden egzemplarz butelkowany danego kapsla by wyleciał on z katalogu.

Awatar użytkownika
Krzysiek
Posty: 2008
Rejestracja: 08 lutego 2005, 14:58
Lokalizacja: Prawie Warszawa

Re: Próby(?) w katalogu

#3 Post autor: Krzysiek »

Ja Pawła poniekąd rozumiem, bo jak kapsle nieznane do tej pory w wersji butelkowanej zaczęłyby wypadać z katalogu to okazałoby się że nagle ktoś ma tego czy tamtego ściągniętego z butelki. Bo skoro podrabia się kapsle giełdowe i okolicznościowe oraz wypuszcza szemrane kapsle to co za problem samemu zabutelkować dziewicę?
Nie będę prowadził krucjat żeby te kapsle usunąć z katalogu, prędzej uważam że należały przyjrzeć się kapslom Wrocław 4 czy Żywiec 74. Temat ten założyłem w celach informacyjnych, żeby wymienić się opiniami i ewentualnie obalić lub potwierdzić dziewictwo niektórych kapsli. Ja prób nie zbieram więc pomoże mi on w odrzuceniu niektórych wzorów z katalogu, natomiast nie zamierzam traktować go jak wyroczni bo wiadomo - każdy zbiera co chce.
Kolejny kandydat: Leżajsk 13. Nikt w katalogu nie przyznaje się do posiadania tego kapsla wiec jego ilość musi zamykać się w pojedynczych sztukach...
Obserwuj ZIELONE KARTKI na Facebooku :)

Awatar użytkownika
wiki
Posty: 2327
Rejestracja: 05 lutego 2005, 13:53
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:

Re: Próby(?) w katalogu

#4 Post autor: wiki »

Też nie jestem za usuwaniem takich kapsli z katalogu. Niektóre niebutelkowane kapsle znalazły się w obiegu w takiej ilości, że co drugi kolekcjoner je ma. Być może satysfakcjonująca wszystkich byłaby informacja przy kapslu w katalogu, że znany jest tylko w wersji dziewiczej.

southern
Posty: 288
Rejestracja: 18 sierpnia 2014, 17:38

Re: Próby(?) w katalogu

#5 Post autor: southern »

Czyli co? wystarczy, że "producenci" lipnych rarytasów rozprowadzą pewną ich liczbę ("pod stolikiem") w ramach promocji wśród co głośniejszych(np. na forum tym, czy innym) kolekcjonerów, i kapsle te już nabędą status rzadkości, legendarności no i oczywiście odpowiedniej ceny na rynku(ku frustracji początkujących lub niewtajemniczonych kolekcjonerów, no i oczywiście uciesze "producentów").

Awatar użytkownika
wiki
Posty: 2327
Rejestracja: 05 lutego 2005, 13:53
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:

Re: Próby(?) w katalogu

#6 Post autor: wiki »

Na bieżąco można próbować te kapsle wyłapywać. Nam chodzi o kapsle które już od kilku, kilkunastu lat są w katalogu a nikt nie widział ich w postaci butelkowanej.

southern
Posty: 288
Rejestracja: 18 sierpnia 2014, 17:38

Re: Próby(?) w katalogu

#7 Post autor: southern »

Właśnie o tym też mówię, Masz pewność, że kapsle znane od lat nie są lub nie będą podrabiane?

Awatar użytkownika
wiki
Posty: 2327
Rejestracja: 05 lutego 2005, 13:53
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:

Re: Próby(?) w katalogu

#8 Post autor: wiki »

Różnego rodzaju przekręty z kapslami to wymysł ostatnich lat. Dopiero teraz ceny kapsli poszły tak w górę, że stało się to opłacalnym zajęciem.

Paweł
Administrator
Posty: 2162
Rejestracja: 28 stycznia 2005, 14:26
Lokalizacja: Warszawa

Re: Próby(?) w katalogu

#9 Post autor: Paweł »

wiki pisze:Podejrzanych kapsli, których nie widziałem w postaci butelkowanej jest dużo. Tylko nigdy nie ma pewności czy taki kapsel w ogóle nie trafił na butelki czy był butelkowany w ograniczonej ilości. Łódź 36 i Bydgoszcz 39 to pewniaki ale przyjęto dziwną zasadę, że nie wystarczy fakt, że nie jest znany nawet jeden egzemplarz butelkowany danego kapsla by wyleciał on z katalogu.
To nie tak, butelkowanie to akurat nie jest argument, bo kapsel można sobie zagiąć samemu. Chodzi o to, że nie mam pewności czy to rzeczywiście próby. Trudno podjąć decyzję w sprawie tych dwóch sztuk, bo w przeciwieństwie do innych kapsli, które ostatnio wyleciały, te rzeczywiście istnieją.

Awatar użytkownika
KZK16
Posty: 1397
Rejestracja: 21 października 2007, 19:57
Lokalizacja: 87-800 Włocławek

Re: Próby(?) w katalogu

#10 Post autor: KZK16 »

Łańcut 13 posiadam w kolekcji ale dziewicę, nie widziałem butelkowanego egzemplarza, ale są takie kapsle o których nam się jeszcze nie śniło.
5635 PL
3128 P
x563 N
Giełdy 38 / Zorganizowane Giełdy 9
Spotkania Kapslarzy 2 / ZK 13
"Czuję głód jak Morbius, chcę słyszeć brzęk nowych kapsli w worku" A.K.M.

Awatar użytkownika
wiki
Posty: 2327
Rejestracja: 05 lutego 2005, 13:53
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:

Re: Próby(?) w katalogu

#11 Post autor: wiki »

Łańcut 13 mam butelkowany z nadrukowaną datą. Zresztą fotka w katalogu też jest butelkowanego.

Awatar użytkownika
Jacek
Posty: 1719
Rejestracja: 01 grudnia 2005, 14:59
Lokalizacja: Kraków, Rakszawa
Kontaktowanie:

Re: Próby(?) w katalogu

#12 Post autor: Jacek »

Krzysiek pisał o Leżajsku 13 a nie Łańcucie 13 a to dosyć znacząca różnica :wink:

Awatar użytkownika
Krzysiek
Posty: 2008
Rejestracja: 08 lutego 2005, 14:58
Lokalizacja: Prawie Warszawa

Re: Próby(?) w katalogu

#13 Post autor: Krzysiek »

Obrazek

Czy ten kapsel jest znany w wersji z butelki?
Obserwuj ZIELONE KARTKI na Facebooku :)

Awatar użytkownika
chinet
Posty: 4136
Rejestracja: 19 marca 2006, 13:37
Lokalizacja: Błonie

Re: Próby(?) w katalogu

#14 Post autor: chinet »

Tego to nie wiem, ale osobiście odbierałem go w wraz z kilkoma innymi od pracownika browaru. Potajemne spotkanie odbyło się w samochodzie pod bramą zakładu w Kielcach :) .
Jestem trollem :mad:

Awatar użytkownika
yoreck
Posty: 2151
Rejestracja: 26 sierpnia 2005, 20:43
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Re: Próby(?) w katalogu

#15 Post autor: yoreck »

Krzysiek pisze:Obrazek

Czy ten kapsel jest znany w wersji z butelki?
Piłem to piwo w wersji butelkowej ,dostępne było w sieci Biedronka ,nie wiem czy w całej Polsce ,ale w Lublinie było do kupienia przez bardzo krótki okres,podobnie jak Mocarza.
www.yoreck.ugu.pl
Ciganen komen Jurken.
吉卜賽人的頭部不公開

ODPOWIEDZ