Prywatne serie z Polski

Kapsle piwne + ogólne dyskusje.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
lendoo
Posty: 2949
Rejestracja: 17 sierpnia 2006, 12:35
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

Prywatne serie z Polski

#1 Post autor: lendoo »

Czasami dostaję z zagranicy zapytania na tematy dość frapujące a dotyczące prywatnych inicjatyw i wiem, że niektóre osoby także je dostają. Często sami dopiero pierwszy raz widzą takie kapsle. Najczęściej kolekcjonerów zagranicznych wystarczy wtedy po prostu poinformować, że nie są to pełnoprawne serie piwne czy niepiwne, tylko prywatnie drukowane serie bez określonego nakładu w celu nie wiadomo do końca jakim. Ale trzeba najpierw o nich wiedzieć- stąd ten temat. W środowisku zagranicznych kolekcjonerów takie właśnie serie nazywane są często "fake caps" co można tłumaczyć jako imitacje/falsyfikaty. Sporo takich serii powstało też w Hiszpanii.
Wiadomo, są kolekcjonerzy którzy je zbierają i dla niech nie są ważne szczegóły, tylko kapsel to kapsel. Sporo jednak nie uznaje takich serii i zatruwania rynku i środowiska kolekcjonerów takimi egzemplarzami. Dlatego założyłem ten temat, aby uświadomić innych o tym, że takie serie istnieją, aby potem wymieniając się z zagranicznymi kolekcjonerami, kolekcjonerzy z Polski nie mieli żadnych nieprzyjemności wynikających np z braku lub niedostateczności informacji.

W tym temacie chciałbym zebrać możliwie wszystkie prywatne serie wydane w Polsce, tak aby wszystkie były w jednym miejscu i w razie czego można było się o nich coś dowiedzieć. Jeśli ktoś posiada wystarczająco dobre zdjęcia innych serii, może je zamieścić w tym temacie. Sam nie zawsze jestem w stanie wszystko wyłapać.
Ocenę i odczucia wobec takich serii pozostawiam każdemu z osobna, informuję natomiast, że takie coś istnieje. Wszelkie posty obrażające moją osobę, których nie ukrywam mogę się spodziewać zwłaszcza po producentach tych serii, będą zgłaszane do moderatorów.

Serie wydane przez osobę o nicku goblin. Nakład nieznany, prawdopodobnie nielimitowany.

http://static.pokazywarka.pl/i/1344330/ ... 1462276825
http://static.pokazywarka.pl/i/1344330/ ... 1462276825
http://static.pokazywarka.pl/i/1344330/ ... 1462276825
http://static.pokazywarka.pl/i/1344330/ ... 1462276825


Serie wydane przez osobe o nicku mundek83. Nakład nieznany. Serie "Polish Fotball Clubs" były dwie. Jedna przedstawiała klubu ekstraklasy oraz I ligi i liczyła 40 sztuk (ta jest pokazana w linku) druga natomiast przedstawiała zwycięzców ekstraklasy. Nie pamiętam ile dokładnie sztuk liczyła, ale wygląd kapsli był taki sam jak pierwszej serii. Niestety nie posiadam zdjęcia drugiej serii. Więcej na ich temat można poczytać w temacie poruszonym tutaj na forum.
Link do tematu: viewtopic.php?f=5&t=3950

Link do serii: http://static.pokazywarka.pl/bigImages/ ... 1462381181

EDIT: 10.05.2016, 11.46

Serie ze zwierzętami. Na obecną chwile nie wiadomo kto wydał i w jakim nakładzie. Serie częściowo posiadają kolekcjonerzy z Niemiec i Włoch. Seria występuje w dwóch odmianach kolorystycznych, co widać w drugim linku (wersja zielona) Pytałem obu kolekcjonerów od kogo ją dostali, jednak nie pamiętają, bo było to już jakiś czas temu. Potwierdzają jednak, że była to osoba z Polski z którą wymieniali się w ślepo (blind trade).

http://kronkorken4u.de/Laender/Crown%20 ... 202012.htm
http://davidecaps.xoom.it/polandsets7.htm
Ostatnio zmieniony 10 maja 2016, 11:10 przez lendoo, łącznie zmieniany 3 razy.
Czy w Warszawie na plaży nad Wisłą.
Nad Wisłą nad plażą leżą stare kapsle
Jak nad Wisłą na plaży znaleźć stare wzory rzadkie.

Jak znaleź browar Wiślany.
Jak znajdujecie kapsle w lesie.
W jakich lasach szukacie czy poza miastem czy w mieście.

Awatar użytkownika
wismat
Administrator
Posty: 3623
Rejestracja: 20 października 2006, 16:08
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Re: prywatne serie z Polski

#2 Post autor: wismat »

Temat wyczyszczony. Proszę o kulturę, bo są przyjemniejsze sprawy niż czyszczenie forum. Użytkownik Lendoo nikogo tu nie obraża. Zdjęcia zostały zamienione na linki, co wg mnie zakańcza spór.

http://curia.europa.eu/juris/document/d ... 1&cid=7778
http://prawo.vagla.pl/node/10064
https://wismat.kolekcjakapsli.pl - moja strona | https://KatalogKapsli.pl - katalog kapsli polskich

Paweł
Administrator
Posty: 2162
Rejestracja: 28 stycznia 2005, 14:26
Lokalizacja: Warszawa

Re: uwaga - prywatne serie z Polski

#3 Post autor: Paweł »

Temat uważam za pomocny, ponieważ sam nie miałem pojęcia, że już tyle tego wyprodukowano.
Od siebie dodam, że na pytania zagranicznych kolekcjonerów o wszystkie samoróbki, odpowiadam że są to "do-it-yourself caps", bez względu czy to są wizytówki, okolicznościowe, reklamowe, bo i tak już mało kto to rozróżnia...

Awatar użytkownika
lendoo
Posty: 2949
Rejestracja: 17 sierpnia 2006, 12:35
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

Re: prywatne serie z Polski

#4 Post autor: lendoo »

Dzięki chłopaki za porządek. Aby go zachować, następne informację i linki będę publikował poprzez edytowanie pierwszego posta, tak aby wszystko było w jednym miejscu. Prosiłbym tylko o przypięcie tematu do góry, aby po jakimś czasie nie przepadł pośród innych.
Czy w Warszawie na plaży nad Wisłą.
Nad Wisłą nad plażą leżą stare kapsle
Jak nad Wisłą na plaży znaleźć stare wzory rzadkie.

Jak znaleź browar Wiślany.
Jak znajdujecie kapsle w lesie.
W jakich lasach szukacie czy poza miastem czy w mieście.

kapiral
Posty: 463
Rejestracja: 30 czerwca 2008, 17:14

Re: Prywatne serie z Polski

#5 Post autor: kapiral »

Dzięki Krzysztofie, że Ci się chce poświęcać swój czas na tropienie takich zachowań. Czasami zastanawiam się, dlaczego naszą zabawę tak wielu chce zepsuć. Dostając od innego Krzysztofa (wzmacniacza) kapsel za 10 lat w ankiecie poczułem się uprawniony do zamieszczania tutaj zupełnie prywatnych opinii.
No właśnie cóż zrobić, jeżeli wiesz, że ktoś próbuje Cię wykorzystać. Kiedyś słyszałem taki tekst, że jeżeli ktoś znajomy próbuje Cię okłamać, to tak jakby przywalił ci "z liścia" w twarz. Dlaczego nas tak traktują? Czy fakt, że kilkudziesięciu dorosłych facetów (przepraszam Panie i małoletnich za pominięcie) potrafi się wspaniale bawić, tak bardzo niektórych boli pozwala na wytłumaczenie takich działań. no i pytanie jak z tym walczyć?
A może (kiedyś już rzuciłem żartobliwie taką propozycję) utworzyć zespół do spraw weryfikacji pewnych spraw. Oczywiście "każdy zbiera co chce", ale jest ktoś wydający rekomendację. Po ponad 10 latach zabawy mam przynajmniej kilku pewniaków do takiej "Rady". Oczywistym jest jednak, że to Forum powinno ich wskazać.
Czytam swój post przed wysłaniem i sam zastanawiam się co mi "od...". Ale może tak właśnie trzeba, aby ukrócić niektóre peaktyki.

Awatar użytkownika
zipkeczup
Posty: 1214
Rejestracja: 24 maja 2008, 22:12
Lokalizacja: Koszalin

Re: Prywatne serie z Polski

#6 Post autor: zipkeczup »

Na tym forum jest wielu ludzi, którzy wnieśliby wiele do każdej dyskusji. Nie każdemu jednak się chce wdawać w pseudointelektualne pogadanki i polemiki, gównoburze i wielopostowe przepychanki. Nie każdemu się chce co chwilę udowadniać, że nie jest wielbłądem. Jest wiele ciekawszych sposobów na spożytkowanie swojego czasu. Ale w przyrodzie nic nie ginie i to co ważne i wartościowe jest przekazywane, ale nie za pomocą tego forum. Pozdro dla kumatych.
Czekam na psa jak na wykonanie wyroku, bo on już zapadł tam, na peronie.

southern
Posty: 288
Rejestracja: 18 sierpnia 2014, 17:38

Re: Prywatne serie z Polski

#7 Post autor: southern »

zipkeczup pisze:Na tym forum jest wielu ludzi, którzy wnieśliby wiele do każdej dyskusji. Nie każdemu jednak się chce wdawać w pseudointelektualne pogadanki i polemiki, gównoburze i wielopostowe przepychanki. Nie każdemu się chce co chwilę udowadniać, że nie jest wielbłądem. Jest wiele ciekawszych sposobów na spożytkowanie swojego czasu. Ale w przyrodzie nic nie ginie i to co ważne i wartościowe jest przekazywane, ale nie za pomocą tego forum. Pozdro dla kumatych.
Bardzo ciekawa wypowiedź osoby moderującej forum :O Czyli co? Krąg wtajemniczonych wie to i tamto, reszta frajerów, chcących wierzyć w uczciwość i czystość tego środowiska jest docelowo przeznaczona na klientów mniej lub bardziej uczciwych "geszeftów" lub innych "korzystnych" wymian? Jaki cel ma to forum, skoro sprawy ważne i wartościowe zastrzeżone są tylko dla samozwańczych "oświeconych"?

Paweł
Administrator
Posty: 2162
Rejestracja: 28 stycznia 2005, 14:26
Lokalizacja: Warszawa

Re: Prywatne serie z Polski

#8 Post autor: Paweł »

Southern, czytaj ze zrozumieniem. Zipkeczup nie napisał nic o tym, że informacje wartościowe są zastrzeżone dla wybranych, ale o tym że są inne drogi ich przekazywania. Np. spotkania kolekcjonerów, giełdy, itp. W takich przypadku należy jednak zainwestować trochę energii, czasu i pieniędzy w zbudowanie relacji.
Jeżeli ktoś liczy na to, że wszystko co ważne zostanie mu podane prosto pod nos na forum, to się myli i nie dotyczy to tylko kapsli, ale każdej dziedziny życia.
Na ten przykład, wypadałoby żeby każdy nowy użytkownik przeczytał forum od zera, bo jest tutaj potężna baza wiedzy mająca już 10 lat. Na podstawie informacji zamieszczonych na forum o wiele wcześniej, można samemu dojść do wniosku jaką wartość mają "prywatne" serie. Dla lendoo podziękowania, że zechciało mu się to wszystko zebrać do kupy i zamieścić w pojedynczym poście.

southern
Posty: 288
Rejestracja: 18 sierpnia 2014, 17:38

Re: Prywatne serie z Polski

#9 Post autor: southern »

Nie do końca się rozumiemy :(

Awatar użytkownika
zipkeczup
Posty: 1214
Rejestracja: 24 maja 2008, 22:12
Lokalizacja: Koszalin

Re: Prywatne serie z Polski

#10 Post autor: zipkeczup »

Na potwierdzenie moich słów, Paweł zrozumiał dokładnie o co chodzi, a southern nie. :D I dodatkowe 4 niepotrzebne posty.
Czekam na psa jak na wykonanie wyroku, bo on już zapadł tam, na peronie.

Awatar użytkownika
goblin
Posty: 682
Rejestracja: 18 lipca 2012, 21:12
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Prywatne serie z Polski

#11 Post autor: goblin »

Czytam i Coraz bardziej jestem zdziwiony i zniesmaczony.
Temat rzeczywiście przydatny, ale sposoby zdobywania materiałów źródłowych są niestety niezgodne z prawem - nikt nie pytał np. mnie o zgodę na zamieszczenie moich zdjęć. A tu same sławy po prostu kryją oszustwo, które zostało popełnione. Ludzie, którzy powinni pilnować przestrzegania zasad na forum, przymykają oko na ich jawne łamanie. Nigdy nie byłem zwolennikiem zasady "Cel uświęca środki", wiele świństw można tym usprawiedliwić. A Hasło przewodnie wielokrotnie przytaczane, że każdy zbiera co chce, tez już wiele straciło na wartości.
szukam słowackich serii TIK sprzed 2005 r

southern
Posty: 288
Rejestracja: 18 sierpnia 2014, 17:38

Re: Prywatne serie z Polski

#12 Post autor: southern »

Zabawne te Wasze głosy, no ale cóż od kiedy pamiętam(nie mylić z datą rejestracji na forum) nigdy nie było klimatu, by sprawy szkodzące środowisku kolekcjonerskiemu prewencyjnie nagłaśniać, wręcz przeciwnie, pod dywan... Przypomina mi się zacięta dyskusja, gdzie było widać gołym okiem, że człowiek nie potrafi się wytłumaczyć z brzydkich zarzutów, że racja nie leży po jego stronie. Natychmiast znalazło się kilku "wtajemniczonych" weteranów forum, nie bacząc na szwank swojego autorytetu, stanęło w obronie jak się wydawało ewidentnej skuchy owego delikwenta. Przytaczane argumenty w obronie przegranej sprawy mogły tylko powodować uśmiech politowania oraz refleksję nad genezą ich działania. Najprostszym wytłumaczeniem było chyba to, że większość jego postów dosładzała ego owych mecenasów. Dlaczego nie zależy Wam na tym, by środowisko kolekcjonerskie było przejrzyste, wolne od wszelakich podejrzeń?, tym bardziej, że nie posądzam Was o to, że taki stan rzeczy w jakiś sposób Wam służy...

Paweł
Administrator
Posty: 2162
Rejestracja: 28 stycznia 2005, 14:26
Lokalizacja: Warszawa

Re: Prywatne serie z Polski

#13 Post autor: Paweł »

Goblin - przestań już brnąć dalej proszę, nie widzisz że twoje argumenty nie działają? Wismat posprzątał już kilkadziesiąt postów nie na temat, a ty dalej swoje. I nie wypaczaj proszę dla swoich celów hasła "każdy zbiera co chce". Owszem, każdy może zbierać prywatnie wydawane serie i robić ci ruch w interesie, ale wszyscy mają prawo również wiedzieć jaka jest geneza powstania tych kapsli.
Southern - Proszę o konkrety. Kto, kiedy, jak, zdjęcia kapsli, linki, itp, bo nie rozumiem do czego pijesz. Napisałeś wstęp do historii, której nie powstydziliby się czołowi działacze PiSu :D "układ na szczytach", ale póki co zero konkretów.

Awatar użytkownika
chinet
Posty: 4136
Rejestracja: 19 marca 2006, 13:37
Lokalizacja: Błonie

Re: Prywatne serie z Polski

#14 Post autor: chinet »

Panowie, zajmijcie się zbieraniem kapsli, co?!

Być może słowa Krzyśka na początku zawierają niepotrzebnych emocji, ale temat w tym wątku jak najbardziej jest wart dalszego rozwijania. Pozostańmy jednak przy suchych faktach. Dla jednych będzie to wyjaśnieniem historii różnych kapsli, dla innych drogowskaz czego mają poszukiwać do swoich zbiorów.
Jestem trollem :mad:

southern
Posty: 288
Rejestracja: 18 sierpnia 2014, 17:38

Re: Prywatne serie z Polski

#15 Post autor: southern »

Paweł pisze:Goblin - przestań już brnąć dalej proszę, nie widzisz że twoje argumenty nie działają? Wismat posprzątał już kilkadziesiąt postów nie na temat, a ty dalej swoje. I nie wypaczaj proszę dla swoich celów hasła "każdy zbiera co chce". Owszem, każdy może zbierać prywatnie wydawane serie i robić ci ruch w interesie, ale wszyscy mają prawo również wiedzieć jaka jest geneza powstania tych kapsli.
Southern - Proszę o konkrety. Kto, kiedy, jak, zdjęcia kapsli, linki, itp, bo nie rozumiem do czego pijesz. Napisałeś wstęp do historii, której nie powstydziliby się czołowi działacze PiSu :D "układ na szczytach", ale póki co zero konkretów.
Wiesz, że była taka historia. Człowiek miał kłopot z wytłumaczeniem niewypełniania zobowiązań, potem się "oflagował" i zrezygnował z uczestnictwa w forum. Ostatnio "nadawał" z Niemiec (jak jeszcze był na forum). Nie będę dalej drążył tego wątku, ponieważ nie widzę szans na dostrzeżenie istoty rzeczy o którą mi chodzi, w tych okolicznościach dalsza polemika pewnie zakończyłaby się karczmą, ja tego nie potrzebuję.

Awatar użytkownika
goblin
Posty: 682
Rejestracja: 18 lipca 2012, 21:12
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Prywatne serie z Polski

#16 Post autor: goblin »

Widzisz, Paweł, przytaczam argumenty, które według mnie, są słuszne. I uważam, ze mam rację w tym sporze. Ty nie przytaczasz żadnych. Wyraziłem swoje zdanie, chyba mi wolno.
Zawsze możesz mnie zbanowac /czy w jakiś inny sposób unieszkodliwić mnie na forum/, innych wichrzycieli postraszyć moim przykładem, zebrać wokół siebie klakierów. Stworzysz sobie kolko wzajemnej adoracji i już nikt Ci nie podskoczy.
Ale już wystarczy.
szukam słowackich serii TIK sprzed 2005 r

Awatar użytkownika
lendoo
Posty: 2949
Rejestracja: 17 sierpnia 2006, 12:35
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

Re: Prywatne serie z Polski

#17 Post autor: lendoo »

goblin pisze:Widzisz, Paweł, przytaczam argumenty, które według mnie, są słuszne. I uważam, ze mam rację w tym sporze. Ty nie przytaczasz żadnych. Wyraziłem swoje zdanie, chyba mi wolno.
Zawsze możesz mnie zbanowac /czy w jakiś inny sposób unieszkodliwić mnie na forum/, innych wichrzycieli postraszyć moim przykładem, zebrać wokół siebie klakierów. Stworzysz sobie kolko wzajemnej adoracji i już nikt Ci nie podskoczy.
Ale już wystarczy.
Paweł, Nasz Gargamelu, poradź co my biedne klakiery możemy zrobić skoro niefrasobliwy smerf ma za nic Polskie prawo autorskie oraz dyrektywy Trybunału Sprawiedliwości? Co zrobić skoro tak bardzo cierpi ponieważ na forum wskazujemy drogę do jego obrazków? Chyba zostaje nam tylko łączenie się z nim w bólu oraz życzenie siły do życia w tym okrutnym świecie. Ewentualnie napisanie do Amnesty International.
Czy w Warszawie na plaży nad Wisłą.
Nad Wisłą nad plażą leżą stare kapsle
Jak nad Wisłą na plaży znaleźć stare wzory rzadkie.

Jak znaleź browar Wiślany.
Jak znajdujecie kapsle w lesie.
W jakich lasach szukacie czy poza miastem czy w mieście.

Awatar użytkownika
krzysio
Posty: 1300
Rejestracja: 14 lipca 2014, 18:55
Lokalizacja: W-wa
Kontaktowanie:

Re: Prywatne serie z Polski

#18 Post autor: krzysio »

Moim zdaniem należy wszystkie posty poza pierwszym i ew. drugim przenieść do osobnego tematu o tytule XXXX-dyskusja.
Grzegorz & Krzysio
Zbieramy kapsle polskie z sygnaturami
Tutaj jest link do naszej kolekcji i dubli.

Awatar użytkownika
zipkeczup
Posty: 1214
Rejestracja: 24 maja 2008, 22:12
Lokalizacja: Koszalin

Re: Prywatne serie z Polski

#19 Post autor: zipkeczup »

Brygada młodzieżowa zobowiązuje się zaciągnąć wartę młodzieżową przy nowo zakupionych parówkach, dla uczczenia rocznicy powstania naszego "przedsiębiorstwa".
Czekam na psa jak na wykonanie wyroku, bo on już zapadł tam, na peronie.

MPR
Posty: 4
Rejestracja: 19 grudnia 2014, 22:11

Re: Prywatne serie z Polski

#20 Post autor: MPR »

zipkeczup pisze:Brygada młodzieżowa zobowiązuje się zaciągnąć wartę młodzieżową przy nowo zakupionych parówkach, dla uczczenia rocznicy powstania naszego "przedsiębiorstwa".
O musztardzie było wspomnieć

Awatar użytkownika
zipkeczup
Posty: 1214
Rejestracja: 24 maja 2008, 22:12
Lokalizacja: Koszalin

Re: Prywatne serie z Polski

#21 Post autor: zipkeczup »

MPR pisze:
zipkeczup pisze:Brygada młodzieżowa zobowiązuje się zaciągnąć wartę młodzieżową przy nowo zakupionych parówkach, dla uczczenia rocznicy powstania naszego "przedsiębiorstwa".
O musztardzie było wspomnieć
Mam musztardę...
Czekam na psa jak na wykonanie wyroku, bo on już zapadł tam, na peronie.

Awatar użytkownika
lendoo
Posty: 2949
Rejestracja: 17 sierpnia 2006, 12:35
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

Re: Prywatne serie z Polski

#22 Post autor: lendoo »

Do pierwszego posta dodałem 2 nowe serie( a dokładnie jedną w dwóch kolorach). Na razie są jedną wielką niewiadomą. Gdyby ktoś coś więcej o nich wiedział, proszę o kontakt. Na pewno wyszły z Polski. Może ktoś dostał jakąś ofertę kiedyś?
Czy w Warszawie na plaży nad Wisłą.
Nad Wisłą nad plażą leżą stare kapsle
Jak nad Wisłą na plaży znaleźć stare wzory rzadkie.

Jak znaleź browar Wiślany.
Jak znajdujecie kapsle w lesie.
W jakich lasach szukacie czy poza miastem czy w mieście.

Awatar użytkownika
Kowalsik
Posty: 1732
Rejestracja: 07 lutego 2005, 17:25
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Prywatne serie z Polski

#23 Post autor: Kowalsik »

Wśród złotych widzę serię znaków zodiaku - 12 kapsli, znaki w kółku.
Kowalsik

ODPOWIEDZ