Nowości 2016 - tampodruki, laserodruki, naklejki, flamastry, okolicznościowe, wizytówki, giełdowe, itp. itd.

Kapsle piwne + ogólne dyskusje.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
wismat
Administrator
Posty: 3622
Rejestracja: 20 października 2006, 16:08
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Re: Nowości 2016 - tampodruki, laserodruki, naklejki, flamastry, okolicznościowe, wizytówki, giełdowe, itp. itd.

#151 Post autor: wismat »

Ehh.

Tampodruki zostały odseparowane w dziale inne. Jest opcja "oznacz że nie poszukuję" - nawet automatyczna. Można w prosty sposób o nich zapomnieć. Spróbujcie się za to postawić na moim miejscu, bo tak jak często to bywa, brakuje spojrzenia z dwóch stron. Otóż jak mam obiektywnie uzasadnić w browarach kontraktowych/domowych i kolekcjonerskich, że kapsle takie a takie mają wejść, a te już nie, bo jest 16 czy 8 kolorów zamiast 4 lub 2? Przecież wszystkie są często osobno na allegro i na butelkach w momencie premiery. Gdzie ma być granica? Na czuja? Subiektywna i dyktatorska? Różnica to tylko kwestia skali. Zaczynają się same problemy. Dlatego czasem wchodzą kapsle, których osobiście bym nie dodał (w ogóle inne to zbieram pasywnie) do katalogu, ale z zasady muszą wejść, bo rozpoczną się wielostronne debaty i pytania, a sam będę czuć dyskomfort, że nie kieruję się jasnymi zasadami.

Chętnie wysłucham merytorycznych i konstruktywnych propozycji.

Kormorany kiedyś tam pewnie wejdą. Póki co priorytetem są niepiwne, a wolno to idzie.
https://wismat.kolekcjakapsli.pl - moja strona | https://KatalogKapsli.pl - katalog kapsli polskich

Awatar użytkownika
wismat
Administrator
Posty: 3622
Rejestracja: 20 października 2006, 16:08
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Re: Nowości 2016 - tampodruki, laserodruki, naklejki, flamastry, okolicznościowe, wizytówki, giełdowe, itp. itd.

#152 Post autor: wismat »

Kaarel pisze: jak jeszcze widze u takiego jednego typa.. co wystawia na allegro z dopiskiem " wkrótce w katalogu"
Jaka jest różnica między dopiskiem "Wkrótce w katalogu" przy kapslu z działu browary od kapsla w dziale Inne? Tak samo sprzedawca chce zarobić.
https://wismat.kolekcjakapsli.pl - moja strona | https://KatalogKapsli.pl - katalog kapsli polskich

Awatar użytkownika
eznik
Posty: 153
Rejestracja: 08 kwietnia 2015, 08:37
Lokalizacja: Zabrze

Re: Nowości 2016 - tampodruki, laserodruki, naklejki, flamastry, okolicznościowe, wizytówki, giełdowe, itp. itd.

#153 Post autor: eznik »

Kaarel pisze:
Sorry, ale dla mnie to kompletna żenada, że w obecnym katalogu nie ma do dzisiaj malarzy, czy królów polski ? ( chyba, nie chce mi sie teraz szukać), których były zabutelkowane aż 2 skrzynki piwa. Czy nawet tej pierwszej serii zarobkowej kormorana/ konstancina.. klauny/ literki.. a sa jakieś gówniane kapsle kolekcjonerów, no sorry, ale dla mnie produkcja po 7 sztuk takiego samego wzoru w róznych kolorach to po prostu gówno a nie kapsel :D i cos takiego pchać do katalogu? :D jak jeszcze widze u takiego jednego typa.. co wystawia na allegro z dopiskiem " wkrótce w katalogu" :D to normalnie smiac mi sie chce, no ale KAŻDY ZBIERA CO CHCE :D byleby tylko dodac mój kapsel do katalogu :D
Trudno się z tym nie zgodzić. Z jednej strony gównoburza o to, że kapsle Beer Concept nie znajdą się na butelkach, a z drugiej kapsle kolekcjonerskie, które z założenia nigdy nie miały trafić na butelki. Gdzie tu logika? :?

kolekcjoner14
Posty: 113
Rejestracja: 21 czerwca 2015, 17:16
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki

Re: Nowości 2016 - tampodruki, laserodruki, naklejki, flamastry, okolicznościowe, wizytówki, giełdowe, itp. itd.

#154 Post autor: kolekcjoner14 »

kapsli Beer Concept z serii herby ma wychodzić ok 30 wzorów miesięcznie

zielak89
Posty: 145
Rejestracja: 17 maja 2015, 15:45
Lokalizacja: Opole

Re: Nowości 2016 - tampodruki, laserodruki, naklejki, flamastry, okolicznościowe, wizytówki, giełdowe, itp. itd.

#155 Post autor: zielak89 »

kolekcjoner14 pisze:kapsli Beer Concept z serii herby ma wychodzić ok 30 wzorów miesięcznie
Moim skromnym zdaniem, pomysł na kapsle dość fajny ale realizacja fatalna.
Gdyby tych kapsli miesięcznie wychodziło kilka sztuk i były od razu dostępne na butelkach przez dłuższy okres czasu - myślę ze tej burzy byłoby mniej. Niestety ktoś nastawił się, jak ktoś wyżej trafnie zaznaczył na sprzedaż kapsli a nie piwa.

Btw. sprawdziłem ile jest tych herbów, i z szybkiej kalkulacji mi wyszło, że cały zestaw na allegro będzie kosztował ok. 1100 zł. Powodzenia dla kupujących, brawo dla przedsiębiorczych producentów piw.....wróć, kapsli :)
Zbieram kapsle piwne na sygnatury z całego świata
Stan na 22.02.2019

Polskie: 1510
Zagranica: 2395 z 82 Krajów

Awatar użytkownika
wiki
Posty: 2327
Rejestracja: 05 lutego 2005, 13:53
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:

Re: Nowości 2016 - tampodruki, laserodruki, naklejki, flamastry, okolicznościowe, wizytówki, giełdowe, itp. itd.

#156 Post autor: wiki »

Prawdę mówiąc to sami kolekcjonerzy nakręcili ten biznes. Jest zapotrzebowanie na wszelkiego rodzaje kapsle to znaleźli się ludzie, którzy to zapotrzebowanie zaspokajają. Biznes się rozrasta a niektórzy kolekcjonerzy budzą się z ręką w nocniku gdy okazuje się, że rocznie trzeba wydać na te "nibykapsle" nie kilkadziesiąt złotych a kilka tysięcy a ich na to już nie stać.

Paweł
Administrator
Posty: 2162
Rejestracja: 28 stycznia 2005, 14:26
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nowości 2016 - tampodruki, laserodruki, naklejki, flamastry, okolicznościowe, wizytówki, giełdowe, itp. itd.

#157 Post autor: Paweł »

Kaarel pisze: 100% poparcia, rób nawet codziennie nowy kolor :D

Sorry, ale dla mnie to kompletna żenada, że w obecnym katalogu nie ma do dzisiaj malarzy, czy królów polski ? ( chyba, nie chce mi sie teraz szukać), których były zabutelkowane aż 2 skrzynki piwa. Czy nawet tej pierwszej serii zarobkowej kormorana/ konstancina.. klauny/ literki.. a sa jakieś gówniane kapsle kolekcjonerów, no sorry, ale dla mnie produkcja po 7 sztuk takiego samego wzoru w róznych kolorach to po prostu gówno a nie kapsel :D i cos takiego pchać do katalogu? :D jak jeszcze widze u takiego jednego typa.. co wystawia na allegro z dopiskiem " wkrótce w katalogu" :D to normalnie smiac mi sie chce, no ale KAŻDY ZBIERA CO CHCE :D byleby tylko dodac mój kapsel do katalogu :D
To ci Malarze i Królowie były w ogóle na butelkach? Byłem przekonany zawsze, że to zostało zrobione handlowo. Te kilka skrzynek to z jakiego browaru było?

PS. Przypomnijcie proszę na której giełdzie dodawali do biletu odgazowane piwo, z którego ktoś wcześniej zdjął normalne browarowe kapsle i zabutelkował z powrotem giełdowymi?

Paweł
Administrator
Posty: 2162
Rejestracja: 28 stycznia 2005, 14:26
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nowości 2016 - tampodruki, laserodruki, naklejki, flamastry, okolicznościowe, wizytówki, giełdowe, itp. itd.

#158 Post autor: Paweł »

wismat pisze:
Kaarel pisze: jak jeszcze widze u takiego jednego typa.. co wystawia na allegro z dopiskiem " wkrótce w katalogu"
Jaka jest różnica między dopiskiem "Wkrótce w katalogu" przy kapslu z działu browary od kapsla w dziale Inne? Tak samo sprzedawca chce zarobić.
Jaka to aukcja? Na złość nie dodamy ;)

Kaarel
Posty: 70
Rejestracja: 24 stycznia 2014, 14:51

Re: Nowości 2016 - tampodruki, laserodruki, naklejki, flamastry, okolicznościowe, wizytówki, giełdowe, itp. itd.

#159 Post autor: Kaarel »

Paweł pisze:
Kaarel pisze: 100% poparcia, rób nawet codziennie nowy kolor :D

Sorry, ale dla mnie to kompletna żenada, że w obecnym katalogu nie ma do dzisiaj malarzy, czy królów polski ? ( chyba, nie chce mi sie teraz szukać), których były zabutelkowane aż 2 skrzynki piwa. Czy nawet tej pierwszej serii zarobkowej kormorana/ konstancina.. klauny/ literki.. a sa jakieś gówniane kapsle kolekcjonerów, no sorry, ale dla mnie produkcja po 7 sztuk takiego samego wzoru w róznych kolorach to po prostu gówno a nie kapsel :D i cos takiego pchać do katalogu? :D jak jeszcze widze u takiego jednego typa.. co wystawia na allegro z dopiskiem " wkrótce w katalogu" :D to normalnie smiac mi sie chce, no ale KAŻDY ZBIERA CO CHCE :D byleby tylko dodac mój kapsel do katalogu :D
To ci Malarze i Królowie były w ogóle na butelkach? Byłem przekonany zawsze, że to zostało zrobione handlowo. Te kilka skrzynek to z jakiego browaru było?

PS. Przypomnijcie proszę na której giełdzie dodawali do biletu odgazowane piwo, z którego ktoś wcześniej zdjął normalne browarowe kapsle i zabutelkował z powrotem giełdowymi?
browar Fortuna, jesli dobrze pamiętam.

Kaarel
Posty: 70
Rejestracja: 24 stycznia 2014, 14:51

Re: Nowości 2016 - tampodruki, laserodruki, naklejki, flamastry, okolicznościowe, wizytówki, giełdowe, itp. itd.

#160 Post autor: Kaarel »

Paweł pisze:
wismat pisze:
Kaarel pisze: jak jeszcze widze u takiego jednego typa.. co wystawia na allegro z dopiskiem " wkrótce w katalogu"
Jaka jest różnica między dopiskiem "Wkrótce w katalogu" przy kapslu z działu browary od kapsla w dziale Inne? Tak samo sprzedawca chce zarobić.
Jaka to aukcja? Na złość nie dodamy ;)
Juz zakończona, a nie będę teraz szukał. jedna z aukcji Master-cih, z wlasnym kapslem - Było coś w stylu - będzie w katalogu nr 6 itp..

Awatar użytkownika
chinet
Posty: 4136
Rejestracja: 19 marca 2006, 13:37
Lokalizacja: Błonie

Re: Nowości 2016 - tampodruki, laserodruki, naklejki, flamastry, okolicznościowe, wizytówki, giełdowe, itp. itd.

#161 Post autor: chinet »

lendoo pisze:...puszczę te skrzynki gdzieś do środkowej Polski, gdzie na targowisku u Pana Janusza z Sochaczewa...
Krzysiek! Zajebiście! Do Sochaczewa mam tylko dwadzieścia kilometrów... :mrgreen:
Jestem trollem :mad:

Awatar użytkownika
zipkeczup
Posty: 1214
Rejestracja: 24 maja 2008, 22:12
Lokalizacja: Koszalin

Re: Nowości 2016 - tampodruki, laserodruki, naklejki, flamastry, okolicznościowe, wizytówki, giełdowe, itp. itd.

#162 Post autor: zipkeczup »

Śmieszą mnie te kapsle.
Czekam na psa jak na wykonanie wyroku, bo on już zapadł tam, na peronie.

Kaarel
Posty: 70
Rejestracja: 24 stycznia 2014, 14:51

Re: Nowości 2016 - tampodruki, laserodruki, naklejki, flamastry, okolicznościowe, wizytówki, giełdowe, itp. itd.

#163 Post autor: Kaarel »

Master_CIH pisze:Słuchaj koleś nie życzę sobie abyś mnie nazywał typem - jeżeli tego nie cofniesz i mnie nie przeprosisz to uważaj – nie grożę Tobie, ale w tej chwili tylko Ciebie ostrzegam bo ja tego tak nie zostawię i nie pozwolę aby jakiś dupek mnie obrażał
Tom

Pw od jednego z PANA. :D

Kaarel
Posty: 70
Rejestracja: 24 stycznia 2014, 14:51

Re: Nowości 2016 - tampodruki, laserodruki, naklejki, flamastry, okolicznościowe, wizytówki, giełdowe, itp. itd.

#164 Post autor: Kaarel »

Kaarel pisze:
jak jeszcze widze u takiego jednego typa.. co wystawia na allegro z dopiskiem " wkrótce w katalogu" :D to normalnie smiac mi sie chce, no ale KAŻDY ZBIERA CO CHCE :D byleby tylko dodac mój kapsel do katalogu :D

Chcesz przeprosin? Za co? Od kiedy słowo ' TYP" jest uznane za obraźliwe?
Obraża Cię ' typ' ale innych nazywasz ' dupkami' ?

Może zabolało coś w tym co napisałem i stąd te nerwy. :)

Awatar użytkownika
goblin
Posty: 682
Rejestracja: 18 lipca 2012, 21:12
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Nowości 2016 - tampodruki, laserodruki, naklejki, flamastry, okolicznościowe, wizytówki, giełdowe, itp. itd.

#165 Post autor: goblin »

Kaarel pisze:
Master_CIH pisze:Słuchaj koleś nie życzę sobie abyś mnie nazywał typem - jeżeli tego nie cofniesz i mnie nie przeprosisz to uważaj – nie grożę Tobie, ale w tej chwili tylko Ciebie ostrzegam bo ja tego tak nie zostawię i nie pozwolę aby jakiś dupek mnie obrażał
Tom

Pw od jednego z PANA. :D
PW jak sama nazwa wskazuje jest prywatną wiadomością. Ktoś do Ciebie napisał i oczekuje od Ciebie odpowiedzi, a nie publicznego prania brudów. Jakim trzeba być śmieciem zupełnie pozbawionym taktu i wyczucia, nie mówiąc już o podstawach kultury, żeby takie wiadomości upubliczniać? Czego się spodziewasz: oklasków, zachwytu, uznania, że jesteś takim "bohaterem"?
szukam słowackich serii TIK sprzed 2005 r

Awatar użytkownika
wismat
Administrator
Posty: 3622
Rejestracja: 20 października 2006, 16:08
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Re: Nowości 2016 - tampodruki, laserodruki, naklejki, flamastry, okolicznościowe, wizytówki, giełdowe, itp. itd.

#166 Post autor: wismat »

Apeluję o samokontrolę! Ostatnie ostrzeżenie.
https://wismat.kolekcjakapsli.pl - moja strona | https://KatalogKapsli.pl - katalog kapsli polskich

Paweł
Administrator
Posty: 2162
Rejestracja: 28 stycznia 2005, 14:26
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nowości 2016 - tampodruki, laserodruki, naklejki, flamastry, okolicznościowe, wizytówki, giełdowe, itp. itd.

#167 Post autor: Paweł »

Mail od kolegi z branży spoza forum:

Chciałbym słowo nt kapsli Nepomucena
W poczekalni jest wzór z sygn dap
Kapsle te, to tampondruki. Dodruk wykonany w ilości 100 sztuk, podobnie, jak dwa pozostałe, które do tego czasu uważane były jako próby.
Przypadkowość sygnatury dap wynika z rodzaju kapsla użytego do tamponowania. Sygnatura "wędruje" po całym obwodzie.
Kapsle te były do zdobycia w zestawach kolekcjonerskich razem z podstawką i etykietą
Kapsel z poziomym napisem Nepomucen i logo różni się nieznacznie od pierwowzoru.
Wynika to z faktu użycia starej matrycy, która niestety uległa pewnemu "sfilcowaniu" - stąd nieznaczna różnica w wielkości np logo

pozdrawiam
krzysiek górski/ wlodawa59

danjas
Posty: 20
Rejestracja: 17 stycznia 2015, 22:32

Re: Nowości 2016 - tampodruki, laserodruki, naklejki, flamastry, okolicznościowe, wizytówki, giełdowe, itp. itd.

#168 Post autor: danjas »

Takie cos dzis dorwałem na piwku piwoteki:)
Załączniki
WP_20161228_18_12_11_Pro.jpg

Awatar użytkownika
wtk
Posty: 2517
Rejestracja: 14 listopada 2010, 10:31
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Nowości 2016 - tampodruki, laserodruki, naklejki, flamastry, okolicznościowe, wizytówki, giełdowe, itp. itd.

#169 Post autor: wtk »

Kapselek ten pochodzi z Holandii. :)
CCi#1223 / Discord wtk#9189

danjas
Posty: 20
Rejestracja: 17 stycznia 2015, 22:32

Re: Nowości 2016 - tampodruki, laserodruki, naklejki, flamastry, okolicznościowe, wizytówki, giełdowe, itp. itd.

#170 Post autor: danjas »

Ech a juz sie łudziłem ze znalazłem jakas nowość :) post do usuniecia:)

PawelG
Posty: 378
Rejestracja: 11 stycznia 2015, 09:05

Re: Nowości 2016 - tampodruki, laserodruki, naklejki, flamastry, okolicznościowe, wizytówki, giełdowe, itp. itd.

#171 Post autor: PawelG »

Ale piwsko z Polski, czyli do katalogu go :lol:
Ja z takich ciekawostek Witnicę 8 ("core") widziałem ostatnio w Carrefourze na jakimś zagranicznym piwku. Sygnatura też ta sama - MK.

Awatar użytkownika
rwjak
Posty: 710
Rejestracja: 05 lutego 2012, 20:40
Lokalizacja: WROCEK

Re: Nowości 2016 - tampodruki, laserodruki, naklejki, flamastry, okolicznościowe, wizytówki, giełdowe, itp. itd.

#172 Post autor: rwjak »

PawelG pisze:Ale piwsko z Polski, czyli do katalogu go :lol:
Tak jest, jako zastępczy :mrgreen:

kolekcjoner14
Posty: 113
Rejestracja: 21 czerwca 2015, 17:16
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki

Re: Nowości 2016 - tampodruki, laserodruki, naklejki, flamastry, okolicznościowe, wizytówki, giełdowe, itp. itd.

#173 Post autor: kolekcjoner14 »

pierwsze 3 nowe serie herbów w tym roku od Beer Concept
Załączniki
64d266f34e93beb3d781be7edf13.jpg
58cf5aa24d7d92ce39e663304dba.jpg
2e74e6a847fb88e4c10784b23025.jpg

ODPOWIEDZ