XXVI Ankieta Kolekcjonerów Kapsli na Rok 2019

Kapsle piwne + ogólne dyskusje.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Cooper
Posty: 133
Rejestracja: 16 kwietnia 2005, 17:12
Lokalizacja: Warszawka

XXVI Ankieta Kolekcjonerów Kapsli na Rok 2019

#1 Post autor: Cooper »

Ponieważ w tym roku nasz kolega Wzmacniacz zrezygnował definitywnie z prowadzenia Ankiety Kolekcjonerów Kapsli postanowiłem, jednorazowo, poprowadzić jej 26. edycję.
Stwierdziłem po prostu że głupio uwalić najdłużej prowadzoną ankietę w historii polskiej birofilistyki. Najdłużej bo nieprzerwanie od ćwierćwiecza.
Co pragnę zaznaczyć, ankietę planuję poprowadzić jednokrotnie. Po to ażeby przez blisko rok dać czas na znalezienie kandydata do prowadzenia kolejnych edycji. Kandydata któremu będzie się chciało kontynuować ten projekt :)
Nie mam jeszcze pojęcia jak znaleść takiego następcę ale pewnie po prostu zostanie założony post w którym będzie można zgłosić własną kandydaturę.
Póki co w najbliższych dniach planuję opracować formularz do ankiety i rozesłać go do końca tego roku wszystkim uczestnikom ankiety ubiegłorocznej (wykorzystując ubiegłoroczną bazę mailową) i na tym jedynie się skupiam.
Za wcześnie jeszcze pisać o detalach 26. edycji ale z pewnością będzie się ona róznić od edycji z ostatnich lat. W dużym skrócie pisząc, powróci ona do edycji z lat 90ych. Znacznie prostszych bez dodatkowych rubryk jakie pojawiły się u Krzyśka ostatnio. Wiem że w ostatnich latach pojawiły się różne kryteria jakich nie było wcześniej np serie rewersów, naklejki na kapsle, browary kontraktowe itp jednak podstawowe kryteria zliczania to podział Polski na browary i zagranicy na kraje. Bez kapsli niepiwnych (soft), "bezsygnaturowców" itp.
Druga zmiana (która mam świadomość że może nie spodobać się Kolekcjonerom z póki co niedużymi zbiorami ale trudno) to formuła "Top iluś tam pierwszych miejsc" (ilu to jeszcze pomyślę ale myślę że pomiędzy 10 a 15) z których ilości (z danych browarów bądź krajów) będą podane. Taka formuła była i jest używana w ankietach etykiet. Jednocześnie sumy całych zbiorów wszystkich uczestników pojawią się jedynie w odrębnym zliczeniu. Jednym słowem pokażę sumy zbiorów wszystkich kolekcjonerów ale już konkretnie wyliczenia poszczególnych browarów lub krajów tylko osób które załapią się na wspomniane top pierwszych miejsc.
To skróci objętość ankiety, czas jej opracowywania a zarazem, mam nadzieję, poniesie jej atrakcyjność i podniesie zapał do budowy swoich kolekcji wśród kolekcjonerów :)
Od Krzyśka "Wzmacniacza" dostałem namaszczenie oraz prawa do użycia nazwy i kontynuacji Jego ankiety.
Udział w ankiecie jest bezpłatny i oczywiście dobrowolny. Nie będą w ramach "podzięki" rozsyłane żadne tampony i inne gadżety. Ankieta ukaże się jedynie w formacie pdf przystosowanym do ewentualnego wydruku.
Póki co to tyle w tym temacie
Już teraz zapraszam do udziału.
Stej Tjun :)
Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

Awatar użytkownika
caralinus
Posty: 380
Rejestracja: 21 czerwca 2014, 21:26
Lokalizacja: Swarzewo k.Pucka / pomorskie

Re: XXVI Ankieta Kolekcjonerów Kapsli na Rok 2019

#2 Post autor: caralinus »

super jestem za z jednym małym ale - warto by zaznaczyć przy podaej ilości kto jest sygn kto bez bo zbiory ludzi którzy z takim samym zapałem i od tylu samo lat zbierają bedą się różnić - sygnatórowcy będą mieli zawsze wiecej
piwne i nie piwne bez sygnatur Polskie, zagraniczne serie , zakrętki PET Polskie , porcelanki Polskie

dubelki :https://chomikuj.pl/caralinus

pawlosek12
Posty: 1504
Rejestracja: 19 lutego 2015, 12:55
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: XXVI Ankieta Kolekcjonerów Kapsli na Rok 2019

#3 Post autor: pawlosek12 »

Kiedy ankieta.

pawlosek12
Posty: 1504
Rejestracja: 19 lutego 2015, 12:55
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: XXVI Ankieta Kolekcjonerów Kapsli na Rok 2019

#4 Post autor: pawlosek12 »

Cooper pisze: 18 grudnia 2019, 19:47 Ponieważ w tym roku nasz kolega Wzmacniacz zrezygnował definitywnie z prowadzenia Ankiety Kolekcjonerów Kapsli postanowiłem, jednorazowo, poprowadzić jej 26. edycję.
Stwierdziłem po prostu że głupio uwalić najdłużej prowadzoną ankietę w historii polskiej birofilistyki. Najdłużej bo nieprzerwanie od ćwierćwiecza.
Co pragnę zaznaczyć, ankietę planuję poprowadzić jednokrotnie. Po to ażeby przez blisko rok dać czas na znalezienie kandydata do prowadzenia kolejnych edycji. Kandydata któremu będzie się chciało kontynuować ten projekt :)
Nie mam jeszcze pojęcia jak znaleść takiego następcę ale pewnie po prostu zostanie założony post w którym będzie można zgłosić własną kandydaturę.
Póki co w najbliższych dniach planuję opracować formularz do ankiety i rozesłać go do końca tego roku wszystkim uczestnikom ankiety ubiegłorocznej (wykorzystując ubiegłoroczną bazę mailową) i na tym jedynie się skupiam.
Za wcześnie jeszcze pisać o detalach 26. edycji ale z pewnością będzie się ona róznić od edycji z ostatnich lat. W dużym skrócie pisząc, powróci ona do edycji z lat 90ych. Znacznie prostszych bez dodatkowych rubryk jakie pojawiły się u Krzyśka ostatnio. Wiem że w ostatnich latach pojawiły się różne kryteria jakich nie było wcześniej np serie rewersów, naklejki na kapsle, browary kontraktowe itp jednak podstawowe kryteria zliczania to podział Polski na browary i zagranicy na kraje. Bez kapsli niepiwnych (soft), "bezsygnaturowców" itp.
Druga zmiana (która mam świadomość że może nie spodobać się Kolekcjonerom z póki co niedużymi zbiorami ale trudno) to formuła "Top iluś tam pierwszych miejsc" (ilu to jeszcze pomyślę ale myślę że pomiędzy 10 a 15) z których ilości (z danych browarów bądź krajów) będą podane. Taka formuła była i jest używana w ankietach etykiet. Jednocześnie sumy całych zbiorów wszystkich uczestników pojawią się jedynie w odrębnym zliczeniu. Jednym słowem pokażę sumy zbiorów wszystkich kolekcjonerów ale już konkretnie wyliczenia poszczególnych browarów lub krajów tylko osób które załapią się na wspomniane top pierwszych miejsc.
To skróci objętość ankiety, czas jej opracowywania a zarazem, mam nadzieję, poniesie jej atrakcyjność i podniesie zapał do budowy swoich kolekcji wśród kolekcjonerów :)
Od Krzyśka "Wzmacniacza" dostałem namaszczenie oraz prawa do użycia nazwy i kontynuacji Jego ankiety.
Udział w ankiecie jest bezpłatny i oczywiście dobrowolny. Nie będą w ramach "podzięki" rozsyłane żadne tampony i inne gadżety. Ankieta ukaże się jedynie w formacie pdf przystosowanym do ewentualnego wydruku.
Póki co to tyle w tym temacie
Już teraz zapraszam do udziału.
Stej Tjun :)
Podam ci emaila pawlosek12@wp.pl.

Awatar użytkownika
Miki_1977
Posty: 154
Rejestracja: 04 grudnia 2012, 18:54
Lokalizacja: Dobroń

Re: XXVI Ankieta Kolekcjonerów Kapsli na Rok 2019

#5 Post autor: Miki_1977 »

Super sprawa. Podobnie jak kolega poproszę o podział na sygnaturowców i bez.
Poszukuję replik kapsli przedwojennych.

pawlosek12
Posty: 1504
Rejestracja: 19 lutego 2015, 12:55
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: XXVI Ankieta Kolekcjonerów Kapsli na Rok 2019

#6 Post autor: pawlosek12 »

Wysłałeś mi ankietę Cooper.

Awatar użytkownika
Cooper
Posty: 133
Rejestracja: 16 kwietnia 2005, 17:12
Lokalizacja: Warszawka

Re: XXVI Ankieta Kolekcjonerów Kapsli na Rok 2019

#7 Post autor: Cooper »

Formularze właśnie rozesłane na adresy z bazy jaką dostałem od Krzyśka.
Jesli ktoś nie otrzymał a chciałby wziąść udział podpinam formularz
ankieta2019-formularz.xls
(143.5 KiB) Pobrany 314 razy
oraz, mam nadzieję, uproszczone zasady zliczania
kryteria zliczania.pdf
(48.44 KiB) Pobrany 266 razy
.
Termin nadsyłania wyników to środa 15 stycznia. Z góry dziękuję za wyrozumienie zasad i frekwencję :)
Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

Awatar użytkownika
Jacek
Posty: 1725
Rejestracja: 01 grudnia 2005, 14:59
Lokalizacja: Kraków, Rakszawa
Kontaktowanie:

Re: XXVI Ankieta Kolekcjonerów Kapsli na Rok 2019

#8 Post autor: Jacek »

Czyli rozumiem, że jest to ankieta kapsli piwnych? I w zagranicy tak jak w PL wpisujemy tylko kapsle z piwa?

pawlosek12
Posty: 1504
Rejestracja: 19 lutego 2015, 12:55
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: XXVI Ankieta Kolekcjonerów Kapsli na Rok 2019

#9 Post autor: pawlosek12 »

Proszę o emaila do wysłania ankiety.

Awatar użytkownika
Cooper
Posty: 133
Rejestracja: 16 kwietnia 2005, 17:12
Lokalizacja: Warszawka

Re: XXVI Ankieta Kolekcjonerów Kapsli na Rok 2019

#10 Post autor: Cooper »

Faktycznie zapomniałem ze osoby które zassały formularz ze strony mogą nie wiedzieć na jaki adres je odesłać.
Odsyłamy na cooperbeer@wp.pl . Proszę się nie spieszyć i podać ilości możliwie z podziałem polskich na browary i zagranicznych na kraje (to info dla Pawloska12)
Do końca roku jeszcze kilka dni i na pewno coś dojdzie z kapsli. W przypadku tej ankiety nawet 1 kapsel może zadecydować czy ktoś załapie się na "Top" czy nie :)
Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

Awatar użytkownika
Cooper
Posty: 133
Rejestracja: 16 kwietnia 2005, 17:12
Lokalizacja: Warszawka

Re: XXVI Ankieta Kolekcjonerów Kapsli na Rok 2019

#11 Post autor: Cooper »

Jacek pisze: 25 grudnia 2019, 13:48Czyli rozumiem, że jest to ankieta kapsli piwnych? I w zagranicy tak jak w PL wpisujemy tylko kapsle z piwa?
Tak. Liczymy tylko piwne.
Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

Awatar użytkownika
goblin
Posty: 683
Rejestracja: 18 lipca 2012, 21:12
Lokalizacja: Olsztyn

Re: XXVI Ankieta Kolekcjonerów Kapsli na Rok 2019

#12 Post autor: goblin »

Kurczę, nie mogę poprawnie otworzyć pliku ankiety . Jeszcze spróbuję na innym komputerze. Najwyższej nie wezmę udziału w tej edycji.
szukam słowackich serii TIK sprzed 2005 r

mariusz02-72
Posty: 3
Rejestracja: 27 grudnia 2013, 14:23

Re: XXVI Ankieta Kolekcjonerów Kapsli na Rok 2019

#13 Post autor: mariusz02-72 »

Mam problem z otwarciem ankiety czy trzeba ściągnąć jakieś wtyczki

Awatar użytkownika
chinet
Posty: 4136
Rejestracja: 19 marca 2006, 13:37
Lokalizacja: Błonie

Re: XXVI Ankieta Kolekcjonerów Kapsli na Rok 2019

#14 Post autor: chinet »

U mnie otwiera się bez problemu.
Jestem trollem :mad:

pawlosek12
Posty: 1504
Rejestracja: 19 lutego 2015, 12:55
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: XXVI Ankieta Kolekcjonerów Kapsli na Rok 2019

#15 Post autor: pawlosek12 »

Trzeba mieć excel

Awatar użytkownika
chinet
Posty: 4136
Rejestracja: 19 marca 2006, 13:37
Lokalizacja: Błonie

Re: XXVI Ankieta Kolekcjonerów Kapsli na Rok 2019

#16 Post autor: chinet »

pawlosek12 pisze: 27 grudnia 2019, 15:11 Trzeba mieć excel
:mrgreen:
Jestem trollem :mad:

Awatar użytkownika
Serek
Posty: 496
Rejestracja: 07 sierpnia 2018, 08:18
Lokalizacja: Toruń
Kontaktowanie:

Re: XXVI Ankieta Kolekcjonerów Kapsli na Rok 2019

#17 Post autor: Serek »

Wszystko ładnie pięknie. Najważniejsze że idea Ankiety, którą do tej pory zajmował się Krzysiek jest kontynuowana! Przy okazji wielkie słowa uznania dla niego za ten ogrom pracy jaki wniósł dotychczas.
Również duży szacun dla kontynuatora, że podjął się tego wyzwania.

A teraz do konkretów związanych z aktualną wersją:
1. Poprzednio grono uczestników było raczej ograniczone. Teraz mamy udział właściwie otwarty, bo formularz jest udostępniony na forum. Wobec tego kryteria zliczania kapsli wymagają moim zdaniem nieco uzupełnienia, szczególnie dla tych, którzy po pierwszy wezmą w niej udział.
a) Po pierwsze co robić z browarami, które już nie działają a ich marki były/są nadal produkowane gdzie indziej (tj. Warszawa, Gdańsk, Piast itd.) i z drugiej strony browary które teraz już mają swoje miejsce kiedyś warzyły u innych jako kontraktowe (i tu jako przykład podam tylko Pintę, AleBrowar, . Zasady poprzedniej wersji ankiety mówił o tym, że kapsle powinny być przypisywane do browarów, gdzie faktycznie zostały faktycznie nabite na butelkę. Jako źródłowa podawana była strona Roberta Szyndela www.kapsle.webd.pl. Jak jest w obecnej wersji?
b) Podobna sprawa wiąże się z kapslami marek zagranicznych i polskich, które są rozlewane w różnych polskich browarach. Do jakich browarów przypisywać następujące kapsle:
- Desperados
- Heineken
- Tatra
- Birell
- Carlsberg
- Somersby
- Kozel
- Pilsner Urquell
- Redd's
- Faxe
- Pabst
- Grimbergen
jeśli jakieś pominąłem to proszę o uzupełnienie
2. Sposób traktowania odwrotek trochę utrudnia życie uczestnikom, ale chyba jeszcze bardziej organizatorowi, który będzie to musiał zliczać. Sposób zapisu powoduje, że bez jakiegoś dobrego narzędzia żeby robić to automatycznie.
3. Braki na liście. Proszę o wpisywanie w tym temacie browarów których zabrakło w podstawowym formularzu. To ułatwi sprawę.
4. Niejasności na liście. Nazwy niektórych browarów mogą być mylące. Np. czy "Warszawa - Haberbusch" to Królewskie?
5. Szkoda, że nie uwzględniono browarów domowych.

Awatar użytkownika
Cooper
Posty: 133
Rejestracja: 16 kwietnia 2005, 17:12
Lokalizacja: Warszawka

Re: XXVI Ankieta Kolekcjonerów Kapsli na Rok 2019

#18 Post autor: Cooper »

Dosyć spory i treściwy post za który dziekuję Serek. Odpiszę acz w nieco skrótowej, ale mam nadzieję, czytelnej formie rozwiewając ewentualnie wątpliwości :)

@ 1 - dokładnie jak piszesz choć nie śledziłem czy Krzysiek jakoś się reklamował. Formularze dostawałem zawsze mailem.
@1a - spokojnie mógłbym dać tutaj jakieś kryteria ale wiem dobrze że w tym temacie nie mam co wymyślać bo i tak spora część ludzi się do nich nie dostosuje i policzy mi po swojemu. Ankietę kapslarską robię po raz pierwszy ale już wcześniej przez kilka lat prowadziłem ankietę podstawkową i raz etykiet polskich i wiem jak to działa i jak ludzie do tego podchodzą.
@1b - od tego jest linijka nr 213 na arkuszu. I nie chodzi o piwa rozlewane jak napisałeś (bo to nie są piwa produkowane w Polsce) ale warzone na licencji. Nie sądzę ażeby wszystkie marki jakie wymieniłeś są w Polsce warzone np Grimbingen ale nie zbieram takich kapsli to nie mam najlepszej orientacji.
@2 - jakoś zliczenie tego wezmę na klatę. Nie umiem tego zliczyć na excelu tzn zapisu w takiej formie. Prośba jedynie do Was ażebyście do tego się dostosowali.
@3 - widzę po wpisie że to był dobry ruch. Wcześniej na ankietach chyba nie było takiej opcji. Oby tylko takich dopisków nie było za dużo. Nie fantazjujcie za mocno :mrgreen:
@4 - nie wiem co tu może być niejasnego. To jeden i ten sam browar :P
@5 - tak jak pisałem, intencją moją było odchudzenie ankiety i powrót do formuły pierwszych ankiet Krzyśka a nawet (może bardziej) do pradawnych ankiet Włodka Tomczaka z lat 80. i początku lat 90. Zawsze (ewentualna) osoba która zgłosi się do poprowadzenia następnej edycji może do takiej formuly powrócić a może nawet ją rozbudować :mrgreen:

PS: pierwsze zliczenie, trochę wg mnie przedwcześnie, ale już spłyneło :)
Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

Awatar użytkownika
Tomek
Posty: 2183
Rejestracja: 21 kwietnia 2006, 16:56
Lokalizacja: Malbork/Warszawa
Kontaktowanie:

Re: XXVI Ankieta Kolekcjonerów Kapsli na Rok 2019

#19 Post autor: Tomek »

Jak tam liczenie idzie? Czasu coraz mniej. Już tylko tydzień.
Zbieram niebutelkowane polskie kapsle piwne (bez działu INNE).
http://www.polskiekapslepiwne.pl
2014 – 917 kapsli
2015 – 1041 kapsli (+124)
2016 – 1168 kapsli (+127)
2017 – 1253 kapsli (+85)
2018 – 1426 kapsli (+173)
2019 – 1655 kapsli (+229)

Awatar użytkownika
Tomek
Posty: 2183
Rejestracja: 21 kwietnia 2006, 16:56
Lokalizacja: Malbork/Warszawa
Kontaktowanie:

Re: XXVI Ankieta Kolekcjonerów Kapsli na Rok 2019

#20 Post autor: Tomek »

Dziś ostatni dzień na wysłanie ankiety! :-)
Zbieram niebutelkowane polskie kapsle piwne (bez działu INNE).
http://www.polskiekapslepiwne.pl
2014 – 917 kapsli
2015 – 1041 kapsli (+124)
2016 – 1168 kapsli (+127)
2017 – 1253 kapsli (+85)
2018 – 1426 kapsli (+173)
2019 – 1655 kapsli (+229)

pawlosek12
Posty: 1504
Rejestracja: 19 lutego 2015, 12:55
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: XXVI Ankieta Kolekcjonerów Kapsli na Rok 2019

#21 Post autor: pawlosek12 »

Ja już wysłałem Cooperowi.

Awatar użytkownika
Cooper
Posty: 133
Rejestracja: 16 kwietnia 2005, 17:12
Lokalizacja: Warszawka

Re: XXVI Ankieta Kolekcjonerów Kapsli na Rok 2019

#22 Post autor: Cooper »

Do dziś zbierałem Wasze formularze tzn dziejszy jak spłynał uznałem za oficjalnie ostatni.
Dziękuję. W weekend zacznę działać. Oczywiście pytania kiedy planuję zakonczyć opracowanie ankiety z góry skazane są na niepowodzenie :mrgreen: Jak skończę to sam roześlę na maile.

Niestety wiele osób nie policzyło mi posiadanych odwrotek tak jak prosiłem w pkt 4 zasad jakie wysłałem każdemu wraz z formularzem ankiety. Ponieważ by ankieta miała w ogóle sens musi mieć takie same kryteria dla wszystkich więc ilości z browarów które mają odwrotki a nie zostały mi podane tak jak prosiłem niestety nie będa podane w zliczeniu tych konkretnych browarów. Podam je w zliczeniach sumarycznych całych zbiorów z adnotacją iż są to zbiory nie zliczone wg kryteriów pkt 4 a więc, w stosunku do pozostałych, sumy były by znacznie mniejsze.
Nic lepszego w takiej sytuacji nie wymyślę. Dzięki temu ilości będą możliwie merytoryczne a zarazem fair w stosunku do osób jakie zadały sobie trud policzenia wg zasad o jakie prosiłem.
Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

Awatar użytkownika
Cooper
Posty: 133
Rejestracja: 16 kwietnia 2005, 17:12
Lokalizacja: Warszawka

Re: XXVI Ankieta Kolekcjonerów Kapsli na Rok 2019

#23 Post autor: Cooper »

Tak daję znać że jeszcze Covid-19 mnie nie złożył i korzystając z częściowej kwarantanny walczę z ankietą. Wiem że jest już poważnie zaawansowany marzec i, przynajmniej ankiety podstawkowe prowadzone kiedyś przezemnie, ukazywały się dobrze przed tym terminem ale teraz opracowywanie ankiety idzie wolniej. Gdybym robił ją w tradycyjnej formule tzn kopypasta w zbiorczą tabelkę po prostu nadesłanych formularzy myślę że ukazała by się pewnie jakiś miesiąc temu. W formule podawania iluś pierwszych zbiorów z danego browaru/kraju w zasadzie po wklejeniu danych z nadesłanych formularzy, dalej muszę je układać i wpisywać ręcznie a to już po wbiciu pierwszego browaru - okazało się bardzo czasochłonśne.
Ale codziennie jest postep :) Nie chcę na siłę podawać żadnego terminu ale myślę że jest to kwestia jeszcze kilku tygodni. Mam nadzieję że ankieta jak co roku zagwarantuje kilka minut ciekawej lektury :D
Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

Awatar użytkownika
Cooper
Posty: 133
Rejestracja: 16 kwietnia 2005, 17:12
Lokalizacja: Warszawka

Re: XXVI Ankieta Kolekcjonerów Kapsli na Rok 2019

#24 Post autor: Cooper »

Szło jak krew z nosa ale zgodnie z obietnicą wysyłam opracowaną Ankietę Kolekcjonerów Kapsli 2019. Jako pierwsi otrzymali ją na maile wszyscy jej uczestnicy.
Gruby poślizg spowodowany jest zupełnie dla mnie nową formułą ankiety (choć ogolnie w historii ankiet birofilistycznych bardzo starą) polegającą na wpisywaniu tylko największych ilościowo zbiorów i szeregowaniu wg ilości z konkretnych browarów lub krajów. W takiej formule każdy kraj i państwo trzeba wpisywać i układać ręcznie i jest to bardzo pracochłonne. Nie ma możliwości kopiowania i wklejania całych arkuszy jak robilem to kilka lat temu prowadząc ankietę kolekcjonerów podstawek. W formie takiej ankietę miałbym gotową już w lutym.
No ale to tyle tłumaczenia się.
Dziękuję wszystkim Uczestnikom za udział. Z góry przepraszam za ewentualne błędy ale analiza tylu kratek excela to na prawdę benedyktyńska praca. Kto prowadził kiedyś ankietę ten wie o czym piszę :)
Gdyby jednak ktoś znalazł jakiś bład i chciał go osobiście poprawić, mogę podesłać edytowalną wersję w pliku xls.
Wersja którą wysyłam jest gotowa do ewentualnego wydruku.

Niektóre podane w ankiecie liczby, zwłaszcza te odbiegające znacznie od innych, proszę traktować z lekką rezerwą. Osobiście mam czasami wątpliwości co do ich merytoryki ale nie miałem mozliwości ich zweryfikowania. Szczególnie "drastyczne przypadki" zostały pominięte w ankcie ale były to epizodyczne sytuacje. Niestety po raz kolejny prowadząc ankietę upewniłem się że w obecnych czasach dostając zliczenia od wielu kolekcjonerów i próbując podliczyć na jednych wspólnych zasadach nie da się utrzymać wspólnych reguł gdyż wielu kolekcjonerów i tak zlicza i podaje mi ilości wg własnych kryteriów :/

Jednocześnie gdyby ktoś zainteresowany był poprowadzić przyszłoroczną ankietę 2020 to swój akces proszę zamieścić w wątku jaki niebawem założę na forum. Od tego zależą jej losy :)
Ankieta Kolekcjonerow Kapsli 2019.pdf
(773.68 KiB) Pobrany 167 razy
Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

pawlosek12
Posty: 1504
Rejestracja: 19 lutego 2015, 12:55
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: XXVI Ankieta Kolekcjonerów Kapsli na Rok 2019

#25 Post autor: pawlosek12 »

Od widzę w kapsel polskich swoich GPW

Awatar użytkownika
chinet
Posty: 4136
Rejestracja: 19 marca 2006, 13:37
Lokalizacja: Błonie

Re: XXVI Ankieta Kolekcjonerów Kapsli na Rok 2019

#26 Post autor: chinet »

Zostałem pominięty na liście kapsli z Węgier :). Powinno być:
2. GKW=292
Jestem trollem :mad:

Awatar użytkownika
Jacek
Posty: 1725
Rejestracja: 01 grudnia 2005, 14:59
Lokalizacja: Kraków, Rakszawa
Kontaktowanie:

Re: XXVI Ankieta Kolekcjonerów Kapsli na Rok 2019

#27 Post autor: Jacek »

Z tego co na szybko zauważyłem, mnie brakuje w Bhutanie i Czechach. Dubluje się też Palestyna - najpierw jest jako "Autonomia Palestyńska" a później Palestyna, gdzie jestem tylko ja z 1 kapslem.

pawlosek12
Posty: 1504
Rejestracja: 19 lutego 2015, 12:55
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: XXVI Ankieta Kolekcjonerów Kapsli na Rok 2019

#28 Post autor: pawlosek12 »

Dla czego nie widzę kapsli z Lecha,Białystok.

Awatar użytkownika
Cooper
Posty: 133
Rejestracja: 16 kwietnia 2005, 17:12
Lokalizacja: Warszawka

Re: XXVI Ankieta Kolekcjonerów Kapsli na Rok 2019

#29 Post autor: Cooper »

Póki co 3 osoby zasygnalizowały mi 4 błędy które poprawiłem.
CJR, otworzyłem jeszcze raz bezpośrednio z maila Twój formularz i nie widzę żebyś zgłosił mi tam Bhutan tzn dopisał go na dole bo w formularzu nie miałem tego kraju. :O
Poczekam jeszcze kilka dni, wrzucę zasygnalizowane poprawki i taki formularz w pdf podeślę uczestnikom jeszcze raz. To chyba najlepsze wyjście.
Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

Mint888
Posty: 106
Rejestracja: 02 sierpnia 2019, 19:54

Re: XXVI Ankieta Kolekcjonerów Kapsli na Rok 2019

#30 Post autor: Mint888 »

Fajna lektura. I ukłony za ogrom włożonej pracy.

ODPOWIEDZ