Warszawa 10

Kapsle piwne + ogólne dyskusje.
Wiadomość
Autor
Arusiak
Posty: 358
Rejestracja: 25 maja 2018, 13:30

Warszawa 10

#1 Post autor: Arusiak »

Fota z Allegro. Odmiana?
Załączniki
20200802_224822.jpg

Awatar użytkownika
chinet
Posty: 4136
Rejestracja: 19 marca 2006, 13:37
Lokalizacja: Błonie

Re: Warszawa 10

#2 Post autor: chinet »

Raczej niedoskonałości druku w czasach PRL :) .
Jestem trollem :mad:

Awatar użytkownika
Cooper
Posty: 133
Rejestracja: 16 kwietnia 2005, 17:12
Lokalizacja: Warszawka

Re: Warszawa 10

#3 Post autor: Cooper »

Kiedyś w dawnym katalogu kapsli prowadzonym jeszcze przez Bartka Sikorskiego a więc około 15-20 lat temu (ale ten czas zapieprza ...) te 2 kapsle były albo jako inne albo jeden z nich był jakąś odmianą oznaczoną literką tego drugiego. Chodziło chyba jedynie o odcień czerwieni. Słabo określam kolory ale chodziło chyba właśnie o takie jak pokazane czyli taka czerwień jakby wiśniowa i taka "pełna" jak ten po prawej. Pózniej jednak zostały usunięte jako typowe przykłady odcieniówek wynikłe właśnie z niedoskonałości druku typowe dla kapsli z PRL-u. Jeśli jeszcze nie usunięte w katalogu Bartka to już na pewno nie pojawiły się w katalogu Paveuka. Ja chyba mam jeszcze oba ale już od wieków nie liczę do podstawowego zbioru a leżą jedynie jako ciekawostki.
Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

Awatar użytkownika
yoreck
Posty: 2150
Rejestracja: 26 sierpnia 2005, 20:43
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Re: Warszawa 10

#4 Post autor: yoreck »

Cooper pisze: 25 listopada 2020, 17:51 Kiedyś w dawnym katalogu kapsli prowadzonym jeszcze przez Bartka Sikorskiego a więc około 15-20 lat temu (ale ten czas zapieprza ...) te 2 kapsle były albo jako inne albo jeden z nich był jakąś odmianą oznaczoną literką tego drugiego. Chodziło chyba jedynie o odcień czerwieni. Słabo określam kolory ale chodziło chyba właśnie o takie jak pokazane czyli taka czerwień jakby wiśniowa i taka "pełna" jak ten po prawej. Pózniej jednak zostały usunięte jako typowe przykłady odcieniówek wynikłe właśnie z niedoskonałości druku typowe dla kapsli z PRL-u. Jeśli jeszcze nie usunięte w katalogu Bartka to już na pewno nie pojawiły się w katalogu Paveuka. Ja chyba mam jeszcze oba ale już od wieków nie liczę do podstawowego zbioru a leżą jedynie jako ciekawostki.
Tak to wyglądało w katalogu Bartka :-)
Obrazek
www.yoreck.ugu.pl
Ciganen komen Jurken.
吉卜賽人的頭部不公開

ODPOWIEDZ