Grimbergen nr 4

Kapsle piwne + ogólne dyskusje.
Wiadomość
Autor
kapiral
Posty: 463
Rejestracja: 30 czerwca 2008, 17:14

Grimbergen nr 4

#1 Post autor: kapiral »

Kapsel bardzo szybko wszedł do katalogu, natomiast sam fakt, że większość kolekcjonerów posiada go jako niebutelkowanego poddaje w wątpliwość, czy był zakładany w Polsce. Moim zdaniem, to że ma cp na II wcale tego nie potwierdza. Czy ktoś potrafi udowodnić, że kapsel był rzeczywiście zakładany na piwo rozlewane w Polsce? Ja takiego na półkach nie widziałem, chociaż zdaję sobie sprawę, że w ostatnim roku znacznie trudniej było o "piwne podróże". Sprawa jest na tyle świeża, że nie powinno być problemu z wyjaśnieniem.

PawelG
Posty: 378
Rejestracja: 11 stycznia 2015, 09:05

Re: Grimbergen nr 4

#2 Post autor: PawelG »

Ktoś tu pisał, to jest eksport do Chorwacji robiony w Polsce. Był tam faktycznie na butelkach. To chyba ten:
https://carlsbergcroatia.hr/products/gr ... Ckey=27707

Awatar użytkownika
Kibi
Posty: 1351
Rejestracja: 09 kwietnia 2005, 19:23
Lokalizacja: Prawie Warszawa

Re: Grimbergen nr 4

#3 Post autor: Kibi »

Gdzieś kiedyś czytałem, że browar w Szczecinie został w ramach grupy Carlsberg wytypowany jako, miejsce warzenia piw licencyjnych, nie tylko na rynek polski, ale również na eksport.
I to by się zgadzało.
Moje Grolsche już 168 sztuk !!
Moja Coca Cola - 2509 sztuk!

kapiral
Posty: 463
Rejestracja: 30 czerwca 2008, 17:14

Re: Grimbergen nr 4

#4 Post autor: kapiral »

W takim razie powinien być w zakładce produkcja na eksport (skoro już taka istnieje).

PawelG
Posty: 378
Rejestracja: 11 stycznia 2015, 09:05

Re: Grimbergen nr 4

#5 Post autor: PawelG »

Tak samo jest z Sierpcem 82 (Szwecja), Żywcem 143 (chyba Włochy), Tychy 145 (Niemcy). Część starych kapsli np. Żywca chyba też była tylko na eksport. Carlsberg 28 i 32 chyba też nie były do kupienia w Polsce.

Awatar użytkownika
Mike007
Posty: 522
Rejestracja: 31 lipca 2013, 07:27
Lokalizacja: Brzóza
Kontaktowanie:

Re: Grimbergen nr 4

#6 Post autor: Mike007 »

Co do Carlsberga 28 osobiście kupiłem go w PL, 32 z relacji kilku forumowiczów też była dostępna w PL. W wątpliwość tu popadało jedynie to, czy aby na pewno piwo z tymi kapslami było wyprodukowane w Polsce?
https://1drv.ms/f/s!Arqm-0vCoijQaLJ078Oqx-f0oWs - zagraniczne i polskie, piwne i niepiwne, kilka szkieł i wafli - na wymianę tylko za kapsle piwne. ZAPRASZAM!!!

PawelG
Posty: 378
Rejestracja: 11 stycznia 2015, 09:05

Re: Grimbergen nr 4

#7 Post autor: PawelG »

Dzięki za sprostowanie.
Domyślam się, że za wydzieleniem działu stała chyba intencja czy marka piwa miała być na rynek krajowy czy zagraniczny i dlatego Tyskie, Żywiec czy Grimbergen nie wylądowały w eksportowych. Ale z drugiej strony jest w eksportach Argus i dlaczego - nie wiem, bo wydaje mi się być to sytuacja taka sama jak z Grimbergenem.
Jeszcze z trzeciej strony - Pokrówkę nr 1 na eksport, Piotrków 13 i Poznań 1 lub 2 (nie pamiętam którego) kupiłem w normalnej sprzedaży w Polsce.
Przydałby się jakiś opis, jak ten dział funkcjonuje.

ODPOWIEDZ