Porządki w kategorii Browary

Kapsle piwne + ogólne dyskusje.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
krzysio
Posty: 1301
Rejestracja: 14 lipca 2014, 18:55
Lokalizacja: W-wa
Kontaktowanie:

Re: Porządki w kategorii Browary

#211 Post autor: krzysio »

marecki1207 pisze: 11 sierpnia 2023, 06:47 Do tej pory to jakoś leciało z katalogiem nikt nic nie ruszał w starszych a teraz jakoś zaczęło się natarczywe i usilne dodawanie jakiś wzorów na siłę co ktoś gdzieś zobaczył u siebie i pewnie jedna czy dwie osoby mają ale do tej pory nikt tego nie widział a teraz nagle jedziemy ze wzorami i to na masową skalę. Rozumiem jeden dwa wzory jakieś doszły ale tu się robi większa ilość. To gdzie te kapsle wcześniej były i co nikt o nich do dzisiaj nie wiedział tylko teraz się robi wysyp starych co niektórych dziwnych blach odcieni czy bóg wie co jeszcze. Ja myślałem o usuwaniu kapsli a to poszło w dodawanie kapsli a kapsle które są ewidentnie do wywalenia dalej nikt ich nie rusza. Taka myśl mnie naszła że alfabet ma dużo liter i dodawajcie a,b,c,d tylko do czego to zmierza i jaki cel ma być osiągnięty bo chyba nie ułatwiający zbieranie w oparciu o właśnie katalog.
Nie wierzę. Natarczywe i usilne? Jeśli kapsel ma 2 sygnatury, a dodano wzór BEZ sygnatury, to to jest natarczywe? Jeśli na licu jest inna czcionka - co oznacza użycie innej matrycy ( pewnie kolejna wersja później lub wcześniej ), to nie jest to nowy wzór ?

Wskaż proszę, jako komentarz do mojego postu, które wzory uznajesz za natarczywe dodanie.
Grzegorz & Krzysio
Zbieramy kapsle polskie z sygnaturami
Tutaj jest link do naszej kolekcji i dubli.

marecki1207
Posty: 313
Rejestracja: 03 lutego 2016, 14:44
Lokalizacja: Ciechanów

Re: Porządki w kategorii Browary

#212 Post autor: marecki1207 »

A Gdańsk i Lwówek to nie była próba na siłę dodania jakiś wynalazkowych wzorów bez kolorów tylko dobrze że ktoś się zreflektował. Chojnów z literą J (ustalona różnica tylko taka) też uważasz za inny wzór zlecony przez browar tak jak to miało być w pierwotnych ustaleniach? Bo ja nie.

Awatar użytkownika
krzysio
Posty: 1301
Rejestracja: 14 lipca 2014, 18:55
Lokalizacja: W-wa
Kontaktowanie:

Re: Porządki w kategorii Browary

#213 Post autor: krzysio »

Przecież możesz oznaczyć te kapsle na biało. Nie poszukiwać ich po prostu. Inni mogą mieć inne stanowisko w tej kwestii.
Grzegorz & Krzysio
Zbieramy kapsle polskie z sygnaturami
Tutaj jest link do naszej kolekcji i dubli.

Awatar użytkownika
Krzysiek
Posty: 2021
Rejestracja: 08 lutego 2005, 14:58
Lokalizacja: Prawie Warszawa

Re: Porządki w kategorii Browary

#214 Post autor: Krzysiek »

krzysio pisze: 12 sierpnia 2023, 09:40
Krzysiek pisze: 10 sierpnia 2023, 22:18 To oczywiście dosyć szalony pomysł, ale może lepiej dać taką możliwość dostosowywania katalogu i odnotowania w kolekcji wzorów "pozakatologych" niż dodawać kolejne budzące kontrowersje wzory?
Krzysiu, ja dokładam 100 pln do Twojego pomysłu. Dołożysz swoje 100 pln? Jak uzbieramy 1000 pln - zapytajmy Mateusza, czy to zrobi. Pasuje Ci to ?
Nie. Oczywiście, że nie. Dokładam swoje plny do katalogu praktycznie od samego początku istnienia abonamentu (bardzo możliwe że nieprzerwanie). Nawet mając z tatą jedną kolekcję zdarzały się momenty, że na obu kontach mieliśmy wykupiony abonament. W tym czasie w katalogu było wiele zmian. Jedne oceniam pozytywnie (porównywanie list miedzy kolekcjonerami, dodanie kapsli niepiwnych), inne budzą we mnie mieszane uczucia (gwiazdkowa "wartość" kapsli, rozróżnianie w katalogu kapsli butelkowanych i niebutelkowanych), były też oczywiście takie, które kompletnie mi się nie spodobały (rozwój działu Inne, postępujący rozjazd pomiędzy sygnaturową i bezsygnaturową wersją katalogu). Można więc powiedzieć, że na każdą z nich miałem pośredni finansowy wpływ. Natomiast nie kojarzę, by przy wprowadzaniu którejkolwiek z nich nastąpiło "opodatkowanie" zwolenników pomysłu. :mrgreen:
No i ten tego, może najpierw wypada zapytać Mateusza, a dopiero potem zbierać kasę? Co to się porobiło z tymi kolekcjonerami, jedni handlują limitowanymi szemranymi kapslami, inni tworzą piramidy finansowe. :D
Obserwuj ZIELONE KARTKI na Facebooku :)

Awatar użytkownika
Krzysiek
Posty: 2021
Rejestracja: 08 lutego 2005, 14:58
Lokalizacja: Prawie Warszawa

Re: Porządki w kategorii Browary

#215 Post autor: Krzysiek »

krzysio pisze: 12 sierpnia 2023, 10:37 Przecież możesz oznaczyć te kapsle na biało. Nie poszukiwać ich po prostu. Inni mogą mieć inne stanowisko w tej kwestii.
Problem jest taki, że to fajny brzmi w teorii. Przypomina mi się powstanie Bytowa 9. Temat oczywiście pojawił się na Zielonych Kartkach, kilka osób negatywnie wypowiedziało się na temat wyodrębnienia tego kapsla: że to nie był osobny projekt, że różnica produkcyjna, że lżej dociśnięta matryca. Minęły 2-3 tygodnie i widzę, że każda z tych osób dodała go do kolekcji w katalogu. Zresztą nie muszę daleko szukać: wiesz ile razy słyszałem od taty argument "no ale jest w katalogu..." Stety-niestety, ale katalog ma w sobie element "wyroczni" dla kolekcjonerów.
Ja bym bardzo chciał, żeby odznaczanie niechcianych kapsli się upowszechniło. Zakładam, że Wismat dysponuje podglądem katalogowego statusu danego kapsla, więc informacja że dany kapsel pojawia się na szaro zdecydowanie częściej niż inne mogłaby być dla niego sygnałem, że warto się pochylić nad danym wzorem.
Obserwuj ZIELONE KARTKI na Facebooku :)

Awatar użytkownika
Tomek
Posty: 2183
Rejestracja: 21 kwietnia 2006, 16:56
Lokalizacja: Malbork/Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Porządki w kategorii Browary

#216 Post autor: Tomek »

wismat pisze: 06 sierpnia 2023, 13:12 2) W planach mam również wydzielenie kapsli Brzesko 53-57, Tychy 68, Tychy 75 i Poznań 107 do działu Inne/Okolicznościowe, ponieważ by były to piwa okolicznościowe dla pracowników niedostępne w powszechnej sprzedaży.
A co z czarnym Żubrem, bo chyba podobnie nie był w sprzedaży ogólnej?
Zbieram niebutelkowane polskie kapsle piwne (bez działu INNE).
http://www.polskiekapslepiwne.pl
2014 – 917 kapsli
2015 – 1041 kapsli (+124)
2016 – 1168 kapsli (+127)
2017 – 1253 kapsli (+85)
2018 – 1426 kapsli (+173)
2019 – 1655 kapsli (+229)

Patryk
Posty: 196
Rejestracja: 24 marca 2019, 12:00
Lokalizacja: Warszawa

Re: Porządki w kategorii Browary

#217 Post autor: Patryk »

Tomek pisze: 17 sierpnia 2023, 12:25
wismat pisze: 06 sierpnia 2023, 13:12 2) W planach mam również wydzielenie kapsli Brzesko 53-57, Tychy 68, Tychy 75 i Poznań 107 do działu Inne/Okolicznościowe, ponieważ by były to piwa okolicznościowe dla pracowników niedostępne w powszechnej sprzedaży.
A co z czarnym Żubrem, bo chyba podobnie nie był w sprzedaży ogólnej?
A tak swoją drogą czy ktoś z Was jest w posiadaniu informacji z jakiej okazji były wypuszczane piwa butelkowane powyższymi kapslami?

Odnośnie Poznania 107 kolega bigzbig70 przedstawił historię.
bigzbig70 pisze: 06 listopada 2022, 19:36 Piwo z tym kapslem było wypuszczone jednorazowo dla pracowników i kontrahentów browaru z okazji uzyskania 10 % przewagi w sprzedaży nad następną grupą piwowarską w Polsce. Każdy pracownik dostał tylko jedną butelkę piwa z tym kapslem.
A co z pozostałymi? :)

Awatar użytkownika
kobejasi
Posty: 47
Rejestracja: 12 lutego 2022, 13:59
Kontaktowanie:

Re: Porządki w kategorii Browary

#218 Post autor: kobejasi »

Piwo Poznań 107, załączam dokument, który dokładnie mówi z jakiej okazji jest piwo. Było ono w takich ładnych pudełkach w komplecie z kuflem.
Piwo Tychy 68, związane z jubileszem 375 lat tradycji piwa Tyskie, również wydawane w ładnym opakowaniu Kolekcjonerska (tuba)
Piwo Tychy 75 - również piwo dla pracowników, dotyczyło jakiegoś projektu Sarbox. Przeglądając raport rozwoju za 2016 rok, natknąłem się na informacje na temat wdrożenia procesów kontroli wewnętrznej, związanymi z ustawą Sarbanes-Oxley i tylko przypuszczam, że skrót sarbox nawiązuje do tej ustawy.
Załączniki
received_846087033253832.jpeg
IMG_20230817_203655.jpg
received_808266327432429.jpeg
IMG_20230817_200604.jpg
IMG_20230817_200507.jpg

WiSt
Posty: 61
Rejestracja: 30 maja 2020, 11:34

Re: Porządki w kategorii Browary

#219 Post autor: WiSt »

Dobrze byłoby gdyby następna aktualizacja w katalogu nastąpiła po podjęciu decyzji o wydzieleniu, bądź nie, kapsli Żatecky. W poczekalni czekają 3 kapsle Żatecky, więc rozsądek nakazywałby żeby podjąć decyzję przed ich przeniesieniem.
Jestem jak najbardziej za wydzieleniem kapsli, które były na piwach niedostępnych w powszechnej sprzedaży i stworzenie dla nich miejsca w dziale Browary/ okolicznościowe. Kapsle mają sygnatury, więc niekoniecznie jest dla nich miejsce w dziale Inne. A stworzenie w Browarach podgrupy "Okolicznościowe" nie powinno wywołać dużego sprzeciwu u osób mających te kapsle. Wszak suma kapsli przez nich posiadanych w grupie Browary pozostanie u nich bez zmian.
Postuluję zrobić jak najszybciej porządek z odmianami kolorystycznymi w katalogu. Zbyt dużo jest w katalogu kapsli które różnią się od siebie tylko odcieniem, przez co utrudnienia to wymianę korespondencyjną. Dla mnie miedzy innymi takim przykładem są kapsle z Koszalina. Jak ktoś słusznie zauważył "zbierasz je na własną odpowiedzialność".

Awatar użytkownika
krzysio
Posty: 1301
Rejestracja: 14 lipca 2014, 18:55
Lokalizacja: W-wa
Kontaktowanie:

Re: Porządki w kategorii Browary

#220 Post autor: krzysio »

Jest wiele kapsli, których publiczna dostępność jest poddawana w wątpliwośc - bo np. wszyscy mają je w dziewicy. Nie wiem, czy taki ruch nie spowoduje zamieszania. Kolory okocimskie to tylko mała próbka. Zresztą jeden z kolorów był dostępny publicznie...
Grzegorz & Krzysio
Zbieramy kapsle polskie z sygnaturami
Tutaj jest link do naszej kolekcji i dubli.

Awatar użytkownika
wismat
Administrator
Posty: 3632
Rejestracja: 20 października 2006, 16:08
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Re: Porządki w kategorii Browary

#221 Post autor: wismat »

Wprowadziłem aktualizację do katalogu.

Z wątpliwości:
- Poznań 47b został dodany (póki co) jako odmiana numeru 47, lecz nie wykluczam jego dodania, gdy uda się porównać na żywo kiedyś ten numer wraz z 46.
- Koszalin 34b, 35, 36 przesunąłem do kolejnej aktualizacji - zostawiam jeszcze czas na poszukanie prawdziwie żółtych koron, ale póki co pojawiło się więcej jej odmian niż palców na ręce, więc skłaniam się do przeniesienia tych "wzorów" do odmian.

Odmiany specjalnie zostały wprowadzone po to, żeby pokazać mnogość i różnorodność niektórych kapsli, ale specjalnie bez możliwości ich oznaczania. W takim wypadku niczym by się nie różniły od zwykłych kapsli jeśli chodzi o nakład prac na ich organizację.

Kapsle Ryan - udostępnię zdjęcie porównawcze w kolejnej aktualizacji.

Dziękuję za odzew :)
https://wismat.kolekcjakapsli.pl - moja strona | https://KatalogKapsli.pl - katalog kapsli polskich

PawelG
Posty: 381
Rejestracja: 11 stycznia 2015, 09:05

Re: Porządki w kategorii Browary

#222 Post autor: PawelG »

Nie ogarniam i proszę o pomoc. Jak te kapsle mają się do numerów 14b i 23? Zdjęcie uczciwie oddaje różnicę. Dla mnie to odmiana tego samego kapsla, ale może się mylę?
Załączniki
DSC05901.JPG

Patryk
Posty: 196
Rejestracja: 24 marca 2019, 12:00
Lokalizacja: Warszawa

Re: Porządki w kategorii Browary

#223 Post autor: Patryk »

Niedawno zauważyłem na stronie Roberta Szyndla nowy-stary wzór kapsla z Brzegu (bardzo podobny do katalogowego nr 9, lecz z mniejszym jeźdźcem na koniu, innymi zarysami linii na obrazku oraz z sygnaturą TIK). Widać, że chodził na butelkach, bo zdjęcie przedstawia kapsel butelkowany. Pozwolę sobie umieścić zdjęcie autorstwa Roberta Szyndla ze strony www.kapsle.webd.pl.

Czy są plany dodania również tego kapsla do katalogu czy jego historia jest może inna?
Załączniki
1411854170.jpg

Awatar użytkownika
kobejasi
Posty: 47
Rejestracja: 12 lutego 2022, 13:59
Kontaktowanie:

Re: Porządki w kategorii Browary

#224 Post autor: kobejasi »

Brzesko 49, taka ciekawostka dla poszukiwaczy odmian.
Jasny i ciemny niebieski.
Załączniki
IMG_20230826_203047.jpg

Awatar użytkownika
kobejasi
Posty: 47
Rejestracja: 12 lutego 2022, 13:59
Kontaktowanie:

Re: Porządki w kategorii Browary

#225 Post autor: kobejasi »

Wrocław nr 54, inne położenie sygnatury, czy w katalogu jest to źle pokazane. Kto ma ten wzór i może sprawdzić?
Załączniki
IMG_20230828_000639.jpg

PawelG
Posty: 381
Rejestracja: 11 stycznia 2015, 09:05

Re: Porządki w kategorii Browary

#226 Post autor: PawelG »

PawelG pisze: 25 sierpnia 2023, 20:54 Nie ogarniam i proszę o pomoc. Jak te kapsle mają się do numerów 14b i 23? Zdjęcie uczciwie oddaje różnicę. Dla mnie to odmiana tego samego kapsla, ale może się mylę?
Jeśli nikt nie wie, jaki to numer, to może jednak należy je scalić?

Awatar użytkownika
Radekj7
Posty: 197
Rejestracja: 12 stycznia 2018, 09:41

Re: Porządki w kategorii Browary

#227 Post autor: Radekj7 »

PawelG pisze: 03 września 2023, 18:38
PawelG pisze: 25 sierpnia 2023, 20:54 Nie ogarniam i proszę o pomoc. Jak te kapsle mają się do numerów 14b i 23? Zdjęcie uczciwie oddaje różnicę. Dla mnie to odmiana tego samego kapsla, ale może się mylę?
Jeśli nikt nie wie, jaki to numer, to może jednak należy je scalić?
Jakiś czas temu udało mi się ustalić, że Gdańsk 23 ma tło czarne metaliczne z logo mieniące się od złotego do seledynowego. Z kolei Gdańsk 14b ma tło czarne malowane a logo złote.
Twoje kapsle mają tło metaliczne, więc jest to numer 23.

Awatar użytkownika
Radekj7
Posty: 197
Rejestracja: 12 stycznia 2018, 09:41

Re: Porządki w kategorii Browary

#228 Post autor: Radekj7 »

kobejasi pisze: 27 sierpnia 2023, 23:08 Wrocław nr 54, inne położenie sygnatury, czy w katalogu jest to źle pokazane. Kto ma ten wzór i może sprawdzić?
Też mam z takim położeniem sygnatury - A pod 'O'

PawelG
Posty: 381
Rejestracja: 11 stycznia 2015, 09:05

Re: Porządki w kategorii Browary

#229 Post autor: PawelG »

Dzięki Radku. Na zdjęciu w Katalogu tego nie widać.

pawlosek12
Posty: 1507
Rejestracja: 19 lutego 2015, 12:55
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Porządki w kategorii Browary

#230 Post autor: pawlosek12 »

Może by zrobić porządek w Kapslach browar Warszawski bez sygnatur bo jest trudno z zidentyfikowaniem który ma się kapsel w kolekcji aby odznaczyć w katalogu kapsli polskich.

Awatar użytkownika
wismat
Administrator
Posty: 3632
Rejestracja: 20 października 2006, 16:08
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Re: Porządki w kategorii Browary

#231 Post autor: wismat »

Przygotowałem kolejną aktualizację Katalogu: https://katalogkapsli.pl/browary-podsum ... ualizacji/

Tym razem skupiłem się na Koszalinie, gdzie zlikwidowane zostaną wprowadzające w błąd opisy kapsli 21-23 i 25-27. Pomiędzy wzorami jest wyraźna różnica w wielkości napisu. Wszystkie inne szczegóły w tych wzorach z czarnym obramowaniem jak wielkość okręgów, przesunięcia, kolory to odmiany. Przy okazji usuwam kapsel nr 25 do czasu, aż znajdzie się jego właściciel i będę mógł zeskanować rzeczywisty skan.
Kapsle nr 35 i 36 usuwam, ze względu na to, że nie znalazłem wśród kolekcjonerów "prawdziwie żółtych" koron, a różne ich odmiany kolorystyczne z przekroju od żółtego do złotego.
W Poznaniu wyczyściłem dwa wzory z początkowych.
Pozostałe kapsle to głównie kosmetyczne zmiany.
https://wismat.kolekcjakapsli.pl - moja strona | https://KatalogKapsli.pl - katalog kapsli polskich

marecki1207
Posty: 313
Rejestracja: 03 lutego 2016, 14:44
Lokalizacja: Ciechanów

Re: Porządki w kategorii Browary

#232 Post autor: marecki1207 »

Kapsle nr 25 i 36 usuwam, ze względu na to, że nie znalazłem wśród kolekcjonerów "prawdziwie żółtych" koron, a różne ich odmiany kolorystyczne z przekroju od żółtego do złotego.

Chyba 35 i 36 z żółtymi koronami a nie 25?

Awatar użytkownika
wismat
Administrator
Posty: 3632
Rejestracja: 20 października 2006, 16:08
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Re: Porządki w kategorii Browary

#233 Post autor: wismat »

Tak, już poprawiam
https://wismat.kolekcjakapsli.pl - moja strona | https://KatalogKapsli.pl - katalog kapsli polskich

Awatar użytkownika
wismat
Administrator
Posty: 3632
Rejestracja: 20 października 2006, 16:08
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Re: Porządki w kategorii Browary

#234 Post autor: wismat »

Dostałem zdjęcie porównawcze 5 i 6
Załączniki
PPOZ006_additional.jpg
https://wismat.kolekcjakapsli.pl - moja strona | https://KatalogKapsli.pl - katalog kapsli polskich

hary_m
Posty: 22
Rejestracja: 30 września 2015, 19:27

Re: Porządki w kategorii Browary

#235 Post autor: hary_m »

Tak na marginesie to już 05 maja wrzuciłem tutaj fotki z Poznania od nr 3 do 8....

Awatar użytkownika
PawełN
Posty: 372
Rejestracja: 06 maja 2006, 20:48
Lokalizacja: Koszalin

Re: Porządki w kategorii Browary

#236 Post autor: PawełN »

Żywiec 15 i 16 mają oszukane skany.
Znak towarzyszy zastrzelonych

Awatar użytkownika
wismat
Administrator
Posty: 3632
Rejestracja: 20 października 2006, 16:08
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Re: Porządki w kategorii Browary

#237 Post autor: wismat »

Hary - racja - dodałem także Twoje zdjęcie jako porównawcze w Poznaniu. Dzięki

Żywiec 15 i 16 są tak rzadkie, że nie wiem czy będę w stanie zrobić dwa nowe skany. Ale spróbujemy...
https://wismat.kolekcjakapsli.pl - moja strona | https://KatalogKapsli.pl - katalog kapsli polskich

Awatar użytkownika
wismat
Administrator
Posty: 3632
Rejestracja: 20 października 2006, 16:08
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Re: Porządki w kategorii Browary

#238 Post autor: wismat »

Wracając do tematu Holstena, który poruszył Radek w innym wątku.

Zasięgnąłem języka u osoby, dla której język niemiecki jest pierwszym językiem - wg niej ten myślnik nie ma tam najmniejszego sensu. Podobnie uznali kolekcjonerzy na międzynarodowym forum CCI. Tam również uznali, że z tą sygnaturą nie spotkali tych kapsli na niemieckich piwach. W związku z tym na tę chwilę uważam za najbardziej prawdopodobne, że jest to po prostu błąd u polskiego producenta. Mając jednak na uwadze to, że kapsle te znalazły się jednak na butelkach, zostaną w katalogu.
https://wismat.kolekcjakapsli.pl - moja strona | https://KatalogKapsli.pl - katalog kapsli polskich

Awatar użytkownika
PawełN
Posty: 372
Rejestracja: 06 maja 2006, 20:48
Lokalizacja: Koszalin

Re: Porządki w kategorii Browary

#239 Post autor: PawełN »

wismat pisze: 30 października 2023, 21:41 Żywiec 15 i 16 są tak rzadkie, że nie wiem czy będę w stanie zrobić dwa nowe skany. Ale spróbujemy...
Skoro nie da się zdobyć skanów to może lepiej się upewnić czy one w ogóle istnieją.
Już przecież mieliśmy już tu w katalogu kolka sztuk, które niby ktoś rzekomo miał a potem okazało się wcale nie istnieją i zostały zaimportowane z poprzedniego katalogu.

A odcienie złotego wpadające często w srebrny też bywają złudne.
Znak towarzyszy zastrzelonych

Awatar użytkownika
Radekj7
Posty: 197
Rejestracja: 12 stycznia 2018, 09:41

Re: Porządki w kategorii Browary

#240 Post autor: Radekj7 »

Czyli mamy potwierdzenie, że "myślnika" pomiędzy Deutsche Brauart, na piwach Holsten z browaru BROK w Koszalinie NIE było + informację, że dla
wismat pisze: 30 października 2023, 21:53 osoby, dla której język niemiecki jest pierwszym językiem - wg niej ten myślnik nie ma tam najmniejszego sensu.
Kapsel ten, z racji iż najprawdopodobniej jest błędodrukiem powinien trafić do 'NIEDODANYCH' z adnotacją / argumentami, jak wyżej.

Czy może jednak te dwie informację to za mało?
W mojej ocenie znacznie mniej 'takich' informacji było przy przenoszeniu innych kapsli.

ODPOWIEDZ