Porządki w kategorii Browary

Kapsle piwne + ogólne dyskusje.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
wismat
Administrator
Posty: 3632
Rejestracja: 20 października 2006, 16:08
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Re: Porządki w kategorii Browary

#241 Post autor: wismat »

Nie mamy potwierdzenia. Kapsle z myslnikiem były na butelkach i mamy na to dowody w niejednej sztuce butelkowanej, którale kolekcjonerzy mają z tamtych czasów.

Ten błąd traktuję analogicznie do np. kapsla https://katalogkapsli.pl/kapsel/PJA0006 gdzie też była literówka.
https://wismat.kolekcjakapsli.pl - moja strona | https://KatalogKapsli.pl - katalog kapsli polskich

pawlosek12
Posty: 1507
Rejestracja: 19 lutego 2015, 12:55
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Porządki w kategorii Browary

#242 Post autor: pawlosek12 »

Wismat kiedy będą poprawione kapsle w zakładce królewskie (Warszawa) jest problem z zidentyfikowaniem kapsli który jest który bo dobrze nie widać różnic.

Awatar użytkownika
PawełN
Posty: 372
Rejestracja: 06 maja 2006, 20:48
Lokalizacja: Koszalin

Re: Porządki w kategorii Browary

#243 Post autor: PawełN »

A czy jest możliwość do odniesienia się do sprawiy kapsli ze Słupska? Numery 1 i 3 zdają się cierpieć na tą samą "chorobę" - istnieje cała paleta tych odcieni i tak naprawdę nie wiadomo który z nich to 1 a który 3 o ile nie są akurat tymi z krańców palety...
https://bezsygnatur.katalogkapsli.pl/ka ... y/-/Slupsk
Znak towarzyszy zastrzelonych

Awatar użytkownika
wismat
Administrator
Posty: 3632
Rejestracja: 20 października 2006, 16:08
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Re: Porządki w kategorii Browary

#244 Post autor: wismat »

PawełN pisze: 27 listopada 2023, 04:57 A czy jest możliwość do odniesienia się do sprawiy kapsli ze Słupska? Numery 1 i 3 zdają się cierpieć na tą samą "chorobę" - istnieje cała paleta tych odcieni i tak naprawdę nie wiadomo który z nich to 1 a który 3 o ile nie są akurat tymi z krańców palety...
https://bezsygnatur.katalogkapsli.pl/ka ... y/-/Slupsk
Mógłbyś przedstawić jakieś zdjęcia na których widać całą paletę różnorakich kolorów?
https://wismat.kolekcjakapsli.pl - moja strona | https://KatalogKapsli.pl - katalog kapsli polskich

Awatar użytkownika
wismat
Administrator
Posty: 3632
Rejestracja: 20 października 2006, 16:08
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Re: Porządki w kategorii Browary

#245 Post autor: wismat »

Tymczasem kolejna aktualizacja w drodze: https://katalogkapsli.pl/browary-podsum ... ualizacji/
https://wismat.kolekcjakapsli.pl - moja strona | https://KatalogKapsli.pl - katalog kapsli polskich

Awatar użytkownika
PawełN
Posty: 372
Rejestracja: 06 maja 2006, 20:48
Lokalizacja: Koszalin

Re: Porządki w kategorii Browary

#246 Post autor: PawełN »

wismat pisze: 04 grudnia 2023, 08:41
PawełN pisze: 27 listopada 2023, 04:57 A czy jest możliwość do odniesienia się do sprawiy kapsli ze Słupska? Numery 1 i 3 zdają się cierpieć na tą samą "chorobę" - istnieje cała paleta tych odcieni i tak naprawdę nie wiadomo który z nich to 1 a który 3 o ile nie są akurat tymi z krańców palety...
https://bezsygnatur.katalogkapsli.pl/ka ... y/-/Slupsk
Mógłbyś przedstawić jakieś zdjęcia na których widać całą paletę różnorakich kolorów?
Najjaśniejszy od najciemniejszego łatwo odróżnić, ale odcieni pośrednich już się tak nie da łatwo.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Znak towarzyszy zastrzelonych

Awatar użytkownika
Kowalsik
Posty: 1732
Rejestracja: 07 lutego 2005, 17:25
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Porządki w kategorii Browary

#247 Post autor: Kowalsik »

Skoro są pośrednie, to dwa numery w katalogu nie mają sensu. Już bardziej ten z 4 falami, o którym ktoś kiedyś pisał.
Kowalsik

pawlosek12
Posty: 1507
Rejestracja: 19 lutego 2015, 12:55
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Porządki w kategorii Browary

#248 Post autor: pawlosek12 »

Czy Elbląg 21 to nie próba?

Awatar użytkownika
PawełN
Posty: 372
Rejestracja: 06 maja 2006, 20:48
Lokalizacja: Koszalin

Re: Porządki w kategorii Browary

#249 Post autor: PawełN »

W katalogu bez sygnatur Brzesko 68a i b mają te same skany.
https://bezsygnatur.katalogkapsli.pl/ka ... g/Brzesko/

Przydałoby się też jakieś zdjęcie porównawcze
Znak towarzyszy zastrzelonych

pawlosek12
Posty: 1507
Rejestracja: 19 lutego 2015, 12:55
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Porządki w kategorii Browary

#250 Post autor: pawlosek12 »

Chyba nie ma tych co daje zdjęcia z katalogu Szyndla.
Inny kolor napisu Żywiec.
EB nie ma sygnatury.
Załączniki
80131.jpg
80131.jpg (24.97 KiB) Przejrzano 3001 razy
80134.jpg
80134.jpg (24.32 KiB) Przejrzano 3001 razy

marecki1207
Posty: 313
Rejestracja: 03 lutego 2016, 14:44
Lokalizacja: Ciechanów

Re: Porządki w kategorii Browary

#251 Post autor: marecki1207 »

Czy wy naprawdę uważacie to za nowy wzór 6b? Do czego to zmierza. Ile osób go ma lub będzie miało? Ta sama sygnatura przesunięta 3mm to jak to nazwać na której jest godzinie 5.10,5.20 jak nr 6 jest na godz.5?
Załączniki
gru 6 077.JPG

Awatar użytkownika
kopernik
Posty: 548
Rejestracja: 09 lutego 2014, 08:41
Lokalizacja: Police

Re: Porządki w kategorii Browary

#252 Post autor: kopernik »

Nie mam tego kapsla ale moim zdaniem ze zdjecia porównawczego wynika również że wielkość sygnatury, a nie tylko jej położenie ma tutaj znaczenie ( tak jak w przypadku sygnatury "zegarek" duży i mały w wielu kapslach).

Są dwa wyjścia albo oznacz kapsel jako nie uznawany i to olej albo po prostu to olej...

marecki1207
Posty: 313
Rejestracja: 03 lutego 2016, 14:44
Lokalizacja: Ciechanów

Re: Porządki w kategorii Browary

#253 Post autor: marecki1207 »

Ciekawe czy jest jakaś kontrola nad kapslami dodawanymi z literkami o zwiększonym stanie posiadania przez kolekcjonerów od momentu dodania czy tylko jest wrzucony bo ktoś coś zobaczył na siłę jakąś różnicę i ma go do tej pory tylko osoba go zgłaszająca. Nie o to chodzi czy go zaznaczę nieuznawany czy na czerwono ale próbujesz skompletować pełne browary a tu co chwilę wyskakują jakieś kwiatki beznadziejne którego WZÓR ma tylko ta osoba. Niech to jest wrzucane takie przypadki w odmiany i niech ktoś sobie go tam trzyma i ma radość że ma coś co inni oprócz niego nie mają a nie go dorzucać do ogółu browarnianego. Zaleciało mi takim a'la lobby na takie wynalazki.

Awatar użytkownika
krzysio
Posty: 1301
Rejestracja: 14 lipca 2014, 18:55
Lokalizacja: W-wa
Kontaktowanie:

Re: Porządki w kategorii Browary

#254 Post autor: krzysio »

Na prawdę sądzisz, że Wismat gdy tylko dostanie maila ze zdjęciem kapsla to biega uradowany, że będzie mógł dodać kolejny wzór ??? Nie widzisz ilości pracy, jaką poświęca na opisanie planowanych zmian. Nie wiesz pewnie też ile poświęca czasu na kontakt z kolekcjonerami na konsultacje..... Ja wiem i wstydził bym się napisać o lobby.
Grzegorz & Krzysio
Zbieramy kapsle polskie z sygnaturami
Tutaj jest link do naszej kolekcji i dubli.

marecki1207
Posty: 313
Rejestracja: 03 lutego 2016, 14:44
Lokalizacja: Ciechanów

Re: Porządki w kategorii Browary

#255 Post autor: marecki1207 »

A ty krzysio jesteś za wszystkimi wzorami wprowadzonymi z literkami czy masz jakieś wątpliwości co do niektórych? Bo ja napisałem, że mam po co niektóre są dodawane dla mnie na siłę a można zrobić z tymi wszystkimi przesuniętymi o 1,2 mm sygnaturami zdjęcie porównawcze z opisami, że występują też z przesuniętą sygnaturą ale tylko te bez wyraźnego położenia i odległości.Czy np.Elbląg 49 i 49b to też inny wzór z położeniem tak minimalnej odległości sygnatury bo opis że wieksze napisy na ząbkach? O ile większe? Chojnów 2b to też jest naprawdę inny wzór od 2 czy w tamtych czasach takie niedokładne niedoróbki bo szyszki i gałązki widac ale czegoś zabrakło pewnie dokładności.To teraz nie dosyć, że lupę trzeba brać na giełdy to i pewnie mikroskop do torby. Ja powiedziałem swoje zdanie głośno o tym co się po cichu komentuje nieoficjalnie wśród kolekcjonerów. Jak dla was profesjonalnych kolekcjonerów jest to do zaakceptowania,że jedna osoba posiada literkowy wzór i za 10 lat dalej będzie miała to jedna osoba i wprowadzany jest jako nowy wzór to ja nie mam nic przeciwko tylko gdzie to zmierza.Została stworzona kategoria OKOLICZNOŚCIOWE do tych innych kapsli to można stworzyć i kategorię STARE-NOWE WZORY i tam niech wrzuca zdjęcia tych przesuniętych sygnatur,oko kwadratowe a było okrągłe, noga cienka a była gruba dziób urwany a nie komplikować katalog.Miało być czytelnie i przejrzyście. Moje subiektywne i wyłącznie zdanie. Podsumowując nie chodzi o podważanie pracy wismata ale może o szersze i chłodniejsze podejscie do tych pojawiających się nowo starych wzorów i jakiś pomysł bo tak idąc to alfabet ma dużo liter.
Ostatnio zmieniony 06 stycznia 2024, 13:26 przez marecki1207, łącznie zmieniany 5 razy.

marecki1207
Posty: 313
Rejestracja: 03 lutego 2016, 14:44
Lokalizacja: Ciechanów

Re: Porządki w kategorii Browary

#256 Post autor: marecki1207 »

Czy to dla was też jest kapsel który się kwalifikuje na nowy wzór? Pomijając cyferki to podstawą nowego wzoru jest grubszy pasek dookoła. Czy browar to zlecił bo cienki pasek mu się nie spodobał bo był mowa, że wzór jest wtedy gdy browar zleci oficjalnie produkcję nowego wzoru. Czy to nie nadaje się dla was do odmiany czy jesteście że jednak to nowy wzór. Trzeba odciąć co jest wzorem a co pochodne danego wzoru bo główny wzór jest zawsze jeden tak mi powiedziała znajoma która pracuje w takiej branży technologicznej tylko w innej dziedzinie i inne przesunięcia,odmiany,niedodruki błędy w produkcji następnej partii danego wzoru to wszystko kwalifikuje się jako pochodne głównego wzoru a nie nastepny wzór który nie jest zlecony przez klienta.
Załączniki
elb 078.JPG

Awatar użytkownika
Mike007
Posty: 522
Rejestracja: 31 lipca 2013, 07:27
Lokalizacja: Brzóza
Kontaktowanie:

Re: Porządki w kategorii Browary

#257 Post autor: Mike007 »

Kolego marecki1207, pozostaje Ci chyba w takim razie tylko jedno - założyć swój katalog. Po swojemu, według swoich wytycznych i wtedy gwarantuję Ci, satysfakcja będzie murowana :D
https://1drv.ms/f/s!Arqm-0vCoijQaLJ078Oqx-f0oWs - zagraniczne i polskie, piwne i niepiwne, kilka szkieł i wafli - na wymianę tylko za kapsle piwne. ZAPRASZAM!!!

FALUBAZ_ZG
Posty: 202
Rejestracja: 27 stycznia 2019, 17:03

Re: Porządki w kategorii Browary

#258 Post autor: FALUBAZ_ZG »

Wystarczy wziąć pod uwagę to co napisal kol. Marecki przy tworzeniu obecnego katalogu.
O swoich katalogach powinni bardziej pomyśleć fanatycy wybaklych żubrów i suwmiarki.
Pozdrawiam

southern
Posty: 289
Rejestracja: 18 sierpnia 2014, 17:38

Re: Porządki w kategorii Browary

#259 Post autor: southern »

Mike007 pisze: 07 stycznia 2024, 12:24 Kolego marecki1207, pozostaje Ci chyba w takim razie tylko jedno - założyć swój katalog. Po swojemu, według swoich wytycznych i wtedy gwarantuję Ci, satysfakcja będzie murowana :D
Konkretnie, to z którymi postulatami/przemyśleniami "mareckiego1207" w tej kwestii się nie zgadzasz? Pewne rzeczy wydają się zdroworozsądkowe i od dawna zgłaszane. Masz jakieś parkowe wyblaki do uprawomocnienia, czy jak?😉 Przy okazji, Panowie Krzysio i Mike 007, nie idźcie drogą "życzliwych połajanek", osób mających inne zdanie/interesy niż Wy. Zostawmy tę estetykę dla Parlamentu i TV publicystycznej.

Awatar użytkownika
Mike007
Posty: 522
Rejestracja: 31 lipca 2013, 07:27
Lokalizacja: Brzóza
Kontaktowanie:

Re: Porządki w kategorii Browary

#260 Post autor: Mike007 »

Rzecz w tym, że tu nie 'Mike007' się z czymś nie zgadza :D
https://1drv.ms/f/s!Arqm-0vCoijQaLJ078Oqx-f0oWs - zagraniczne i polskie, piwne i niepiwne, kilka szkieł i wafli - na wymianę tylko za kapsle piwne. ZAPRASZAM!!!

southern
Posty: 289
Rejestracja: 18 sierpnia 2014, 17:38

Re: Porządki w kategorii Browary

#261 Post autor: southern »

Mike007 pisze: 08 stycznia 2024, 23:50 Rzecz w tym, że tu nie 'Mike007' się z czymś nie zgadza :D
Człowiek zgłasza obiektywnie słuszne postulaty, a Ty radzisz mu założenie swojego katalogu. Wyższa forma wyrażenia zgody i poparcia... :D

Awatar użytkownika
Radekj7
Posty: 197
Rejestracja: 12 stycznia 2018, 09:41

Re: Porządki w kategorii Browary

#262 Post autor: Radekj7 »

Nie będę odnosił się do tego, jak Wy "Koledzy" Kolekcjonerzy odnoście się do siebie... Szkoda mi czasu :depresja:

Skomentuję kwestię grubości okręgu w kapslach Elbląg 147 i 148. Otóż pracuję w branży, która często zamawia różnego rodzaju produkty zawierające moje grafiki. Nie wyobrażam sobie sytuacji, że zamawiam konkretny wzór, a drukarnia, czy stolarnia przywozi mi coś na styl "pochodnych głównego wzoru". No jest to wręcz niemożliwe :nono: Na etapie projektowania wybieram, czy chce inny odcień, czy inną czcionkę itd. Jeżeli jakiś element nie spełnia moich oczekiwań, to odrzucam go i nigdy nie trafia on do produkcji. Plik produkcyjny zawsze dostarcza mój grafik.
Często zdarza się tak, że produkuję duże ilości np. cukierków krówka. Zamawiam partie 100.000 szt., na której logo firmy wychodzi zbyt duże i zawija się na boki (a na projekcie wydawało się idealne). Jednakże zapas szybko się kończy. Zatem odmawiam kolejną świeżą porcję, ale poprawiam logo, żeby było centralnie usytuowane.
Nigdy nie ma tak, że produkcja sama coś zmienia lub zamiast fioletowych papierków dostaje różowe.

W przypadku kapsli Elbląg 147 i 148 jest jeszcze jeden istotny element, który został trochę "zbagatelizowany", tj. inny indeks. Browary oznaczają indekasmi kolejną partię produkcyjną. Indeksy są na kapslach oraz etykietach. Chyba nie muszę dalej się rozpisywać.

FALUBAZ_ZG
Posty: 202
Rejestracja: 27 stycznia 2019, 17:03

Re: Porządki w kategorii Browary

#263 Post autor: FALUBAZ_ZG »

Ciekawy post. Mamy tu jednak chyba do czynienia z jednym kontrahentem.
Jak zatem to odnieść do sytuacji gdzie browar zamawia kapsle u jednego producenta, a następna partie tego samego wzoru u innego. Nie jestem inżynierem, ale na mój rozum, zeby wyszło identycznie to obaj producenci powinni mieć takie same maszyny, tak samo skonfigurowane i najlepiej używać farby z tej samej serii produkcji. Nie mówię, że to nie możliwe, ale też nie chce mi się wierzyć żeby warunki, o których pisałem były spełniane.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Radekj7
Posty: 197
Rejestracja: 12 stycznia 2018, 09:41

Re: Porządki w kategorii Browary

#264 Post autor: Radekj7 »

FALUBAZ_ZG pisze: 10 stycznia 2024, 10:31 Ciekawy post. Mamy tu jednak chyba do czynienia z jednym kontrahentem.
Jak zatem to odnieść do sytuacji gdzie browar zamawia kapsle u jednego producenta, a następna partie tego samego wzoru u innego. Nie jestem inżynierem, ale na mój rozum, zeby wyszło identycznie to obaj producenci powinni mieć takie same maszyny, tak samo skonfigurowane i najlepiej używać farby z tej samej serii produkcji. Nie mówię, że to nie możliwe, ale też nie chce mi się wierzyć żeby warunki, o których pisałem były spełniane.

Pozdrawiam
W mojej ocenie każdy producent ma nieznacznie inny system produkcji oraz nieznacznie inną specyfikację materiałową. I właśnie dzięki temu może konkurować cenowo - jeden jest tańszy przy dużym zamówieniu, drugi przy mniejszym.

Odnośnie farby - też znam temat od podszewki - kluczowa jest baza. Jeżeli zamawiasz kolor RAL 7001 i firma nr 1 wymiesza go z farby np. Dekoral Polinit 3000 baza LN, a firma nr 2 zrobi ten sam kolor na farbie Dekoral Polinit 3000 baza HS to odcienie będą nieznacznie inne - co zauważy się dopiero, jak zestawi się je ze sobą. Sprawdziłem to na własnej skórze.
Między innymi dlatego aktualnie widzicie drobne różnice w odcieniach przy np. kapslach TATRA z sygnaturą CP vs. TATRA z sygnaturą New Box.

Nakładanie na siebie kolorów to jeszcze inny temat i dużo aspektów technologicznych, ale to już chyba rzeczywiście trzeba być inżynierem żeby to wytłumaczyć.

FALUBAZ_ZG
Posty: 202
Rejestracja: 27 stycznia 2019, 17:03

Re: Porządki w kategorii Browary

#265 Post autor: FALUBAZ_ZG »

Radekj7 pisze: 11 stycznia 2024, 10:39
FALUBAZ_ZG pisze: 10 stycznia 2024, 10:31 Ciekawy post. Mamy tu jednak chyba do czynienia z jednym kontrahentem.
Jak zatem to odnieść do sytuacji gdzie browar zamawia kapsle u jednego producenta, a następna partie tego samego wzoru u innego. Nie jestem inżynierem, ale na mój rozum, zeby wyszło identycznie to obaj producenci powinni mieć takie same maszyny, tak samo skonfigurowane i najlepiej używać farby z tej samej serii produkcji. Nie mówię, że to nie możliwe, ale też nie chce mi się wierzyć żeby warunki, o których pisałem były spełniane.

Pozdrawiam
W mojej ocenie każdy producent ma nieznacznie inny system produkcji oraz nieznacznie inną specyfikację materiałową. I właśnie dzięki temu może konkurować cenowo - jeden jest tańszy przy dużym zamówieniu, drugi przy mniejszym.

Odnośnie farby - też znam temat od podszewki - kluczowa jest baza. Jeżeli zamawiasz kolor RAL 7001 i firma nr 1 wymiesza go z farby np. Dekoral Polinit 3000 baza LN, a firma nr 2 zrobi ten sam kolor na farbie Dekoral Polinit 3000 baza HS to odcienie będą nieznacznie inne - co zauważy się dopiero, jak zestawi się je ze sobą. Sprawdziłem to na własnej skórze.
Między innymi dlatego aktualnie widzicie drobne różnice w odcieniach przy np. kapslach TATRA z sygnaturą CP vs. TATRA z sygnaturą New Box
.

Nakładanie na siebie kolorów to jeszcze inny temat i dużo aspektów technologicznych, ale to już chyba rzeczywiście trzeba być inżynierem żeby to wytłumaczyć.
Czyli ilość nowych wzorów w katalogu nie koniecznie zależy od grafika, bo tu wcale nie musi być wzór zmieniony tylko np od tego jakiej bazy do farby użyli producenci.


Nie idźmy tą drogą...

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Radekj7
Posty: 197
Rejestracja: 12 stycznia 2018, 09:41

Re: Porządki w kategorii Browary

#266 Post autor: Radekj7 »

FALUBAZ_ZG pisze: 11 stycznia 2024, 14:30
Radekj7 pisze: 11 stycznia 2024, 10:39
FALUBAZ_ZG pisze: 10 stycznia 2024, 10:31
Odnośnie farby - też znam temat od podszewki - kluczowa jest baza. Jeżeli zamawiasz kolor RAL 7001 i firma nr 1 wymiesza go z farby np. Dekoral Polinit 3000 baza LN, a firma nr 2 zrobi ten sam kolor na farbie Dekoral Polinit 3000 baza HS to odcienie będą nieznacznie inne - co zauważy się dopiero, jak zestawi się je ze sobą. Sprawdziłem to na własnej skórze.
Między innymi dlatego aktualnie widzicie drobne różnice w odcieniach przy np. kapslach TATRA z sygnaturą CP vs. TATRA z sygnaturą New Box
.
Czyli ilość nowych wzorów w katalogu nie koniecznie zależy od grafika, bo tu wcale nie musi być wzór zmieniony tylko np od tego jakiej bazy do farby użyli producenci.


Nie idźmy tą drogą...

Pozdrawiam
Człowiek próbuje wyjaśnić, skąd mogą brać się mniej lub bardziej istotne różnice we wzorach kapsli, dzieli się swoim doświadczeniem, a na koniec odnosi wrażenie, że ktoś zarzuca mu, że próbuje wmówić, że kolor zielony to żółty, tylko innej bazy farby użyli :? :O

Nie będzie już Wam "mieszał" w głowach. Kłócicie się dalej, sztucznie wyszukujcie nowe wzory "na zasadzie widzi mi się," :P :ble:

Gacka
Posty: 1074
Rejestracja: 06 lutego 2005, 08:20
Lokalizacja: Wroclaw

Re: Porządki w kategorii Browary

#267 Post autor: Gacka »

Wesoło tu :)
Cytując klasyka "TO MY POLACY" :)
Wks Slask! Kocham kapsle!

FALUBAZ_ZG
Posty: 202
Rejestracja: 27 stycznia 2019, 17:03

Re: Porządki w kategorii Browary

#268 Post autor: FALUBAZ_ZG »

Radekj chyba się nie zrozumieliśmy, może się nieprecyzyjnie wyraziłem. Nic Ci nie zarzucam i jestem Ci wdzięczny za te posty i wiedzę w nich przekazaną. Piszac "nie idźmy tą drogą" miałem na myśli to, żeby różne bazy kolorów tego samego wzoru kapsla nie były podstawą do nowego numerku w katalogu. Jako odmiana jednego wzoru - jak najbardziej.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
almin
Posty: 510
Rejestracja: 24 listopada 2011, 17:16
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Kontaktowanie:

Re: Porządki w kategorii Browary

#269 Post autor: almin »

FALUBAZ_ZG pisze: 12 stycznia 2024, 16:51 Radekj chyba się nie zrozumieliśmy, może się nieprecyzyjnie wyraziłem. Nic Ci nie zarzucam i jestem Ci wdzięczny za te posty i wiedzę w nich przekazaną. Piszac "nie idźmy tą drogą" miałem na myśli to, żeby różne bazy kolorów tego samego wzoru kapsla nie były podstawą do nowego numerku w katalogu. Jako odmiana jednego wzoru - jak najbardziej.

Pozdrawiam
Ja też tak zrozumiałem post FALUBAZA - jako uznanie za wyjaśnienie tych niuansów, przy jednoczesnym apelu do kolekcjonerów, aby dać na wstrzymanie z tymi odmianami kolorystycznymi.

Też dużo z postów Radka się dowiedziałem i mam podobne zdanie, jak niektórzy przedmówcy. Wynika z tego, że to co niektórzy próbują zakwalifikować jako nowy wzór nie zawsze powstaje w zamierzonym celu, tylko zwyczajnie z powodów, które przytoczył Radek - inny wykonawca, inna seria farby itp.

Naprawdę, nie idźmy ta drogą...
Kolekcjoner kapsli piwnych. Sygnaturom podziękowałem

http://alminkapsle.jimdo.com/

Awatar użytkownika
adam1108
Posty: 355
Rejestracja: 01 listopada 2014, 21:14
Lokalizacja: Ciechanów

Re: Porządki w kategorii Browary

#270 Post autor: adam1108 »

almin pisze: 14 stycznia 2024, 14:03 Naprawdę, nie idźmy ta drogą...
Również się podpisuję.
Pasja przerodziła się w obsesję!

Aktualna liczba polskich kapsli bez sygnatur 2502 (stan na 20.01.2024)
Zbieram tylko kapsle butelkowane.

Jestem otwarty na każdą możliwą wymianę
Moje duble: http://forum.katalogkapsli.pl/viewtopic.php?f=2&t=3998

ODPOWIEDZ