Czy Wolny Kraft to kapsel piwny?

Kapsle piwne + ogólne dyskusje.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Krzysiek
Posty: 2021
Rejestracja: 08 lutego 2005, 14:58
Lokalizacja: Prawie Warszawa

Czy Wolny Kraft to kapsel piwny?

#1 Post autor: Krzysiek »

Pytanie miało być ogólne, ale ostatnia aktualizacja powoduje, że jego odbiorcą jest przede wszystkim Wismat.
Kilka dni temu zadzwonił do mnie pablo (znany również jako PIWOmaniaK) i podzielił się informacją, że zapytany przez niego Paweł Leszczyński (prezes stowarzyszenia Wolny Kraft) odpisał, iż kapsel nie był używany na piwie. Obiecałem podrążyć temat, zrobiłem rozpytanie na Zielonych Kartkach, ale do żadnych istotnych i pewnych wniosków nie doszliśmy.
Czy ktoś dysponuje sprawdzonym i rzetelnym info odnosnie "piwności" tego kapsla?
Załączniki
PWOK001.jpg
PWOK001.jpg (49.25 KiB) Przejrzano 1139 razy
Obserwuj ZIELONE KARTKI na Facebooku :)

Awatar użytkownika
wismat
Administrator
Posty: 3632
Rejestracja: 20 października 2006, 16:08
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Re: Czy Wolny Kraft to kapsel piwny?

#2 Post autor: wismat »

Zasięgnąłem jeszcze informacji i tak, ten kapsel był na butelkach z browaru Jaworzno (Bury) - ale faktycznie był tylko na kwasie chlebowym. Trafił jeszcze do browaru Bednary, ale finalnie nie ma potwierdzenia zdjęciem, że trafił już na butelki. Chętnie jeśli ktoś miał możliwość zakupu tego kapsla, zobaczę zdjęcie.

Usuwam kapsel i dodaję do poczekalni w dziale Niepiwne zgodnie z aktualnym stanem wiedzy. Jeśli pojawi się wkrótce aktualizacja, że można traktować ten kapsel jako piwny, dodam z powrotem. Jeśli nie - trafi do niepiwnych.
https://wismat.kolekcjakapsli.pl - moja strona | https://KatalogKapsli.pl - katalog kapsli polskich

Awatar użytkownika
krzysio
Posty: 1301
Rejestracja: 14 lipca 2014, 18:55
Lokalizacja: W-wa
Kontaktowanie:

Re: Czy Wolny Kraft to kapsel piwny?

#3 Post autor: krzysio »

Krzysiek namieszał - jak zwykle..... :rotfl:
Grzegorz & Krzysio
Zbieramy kapsle polskie z sygnaturami
Tutaj jest link do naszej kolekcji i dubli.

WiSt
Posty: 61
Rejestracja: 30 maja 2020, 11:34

Re: Czy Wolny Kraft to kapsel piwny?

#4 Post autor: WiSt »

W Bednarach na pewno ten kapsel nie trafił na butelki.

ODPOWIEDZ