Odwrotki kod + losuj i "Wyślij ten kod" - dodać czy usunąć z katalogu?

Kapsle piwne + ogólne dyskusje.
Wiadomość
Autor
wordlord
Posty: 16
Rejestracja: 16 sierpnia 2016, 12:02

Odwrotki kod + losuj i "Wyślij ten kod" - dodać czy usunąć z katalogu?

#1 Post autor: wordlord »

Cześć,

mam pytanie czy nie należałoby ponownie rozważyć włączenia niektórych odwrotek do katalogu lub usuniecie już dodanych.

Do pewnego czasu odwrotki z kodami i jakimś tekstem przy nim nie były włączane do katalogu jak na przykład odwrotki pod kapslami Brzesko 88 lub Szczecin 55:
Szczecin
Szczecin
szczecin.jpg (37.49 KiB) Przejrzano 885 razy
Brzesko
Brzesko
Jednak ostatnio pojawiły się takie przypadki odwrotek jak Tychy 30, Tychy 31 i Tychy 32 gdzie jest kod plus słowo losuj.

Czy temat był już poruszany i wypłynęły z niego już jakieś konkluzje?
Ostatnio zmieniony 02 lutego 2024, 15:29 przez wordlord, łącznie zmieniany 2 razy.

pawlosek12
Posty: 1507
Rejestracja: 19 lutego 2015, 12:55
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Odwrotki kod + losuj i "Wyślij ten kod" - dodać czy usunąć z katalogu?

#2 Post autor: pawlosek12 »

Warto by było dodać te odwrotki co na zdjęciu co dał Wordlord.

Awatar użytkownika
krzysio
Posty: 1301
Rejestracja: 14 lipca 2014, 18:55
Lokalizacja: W-wa
Kontaktowanie:

Re: Odwrotki kod + losuj i "Wyślij ten kod" - dodać czy usunąć z katalogu?

#3 Post autor: krzysio »

Od jakiegoś czasu opracowuję materiał z przykładami i opisem kodów, które są dostępne. Zamierzam to opublikować na forum, aby wiedza ta stała się ogólnodostępna. Ustalone zostało z Mateuszem, że nie będziemy dodawać do katalogu tych kodów, bo jest to bardzo dużo pozycji ( ponad 600 w kilku przypadkach i ponad 1000 w innych - będzie to opisane w moim materiale ... ), a zasięg i zainteresowanie jest stosunkowo niewielkie - znam dosłownie kilku kolekcjonerów którzy zbierają kody i mieliby ich powyżej kilkuset.
Wraz z opisem dołączę arkusze XLS , które pozwolą zaznaczyć, które kody się posiada, a które nie.

Proszę o cierpliwość - może to nie będzie wiedza encyklopedyczna, ale na pewno uporządkuje temat odwrotek i kodów. Większość opisu już mam.

W ciągu dalszym opublikuję informacje o odwrotkach hasłach z niepiwnych. Spora część zainteresowanych ma już te arkusze XLS ( część sam porobiłem, część zrobili koledzy ) - postaram się to uzupełnić w kolejnych postach.

Chcę aby temat odwrotek kodów był dobrze opisany na forum, aby Ci, których to interesuje znaleźli tam wszystkie informacje, a osobny wątek też na forum dawał możliwość dodatkowych dociekań.
Grzegorz & Krzysio
Zbieramy kapsle polskie z sygnaturami
Tutaj jest link do naszej kolekcji i dubli.

wordlord
Posty: 16
Rejestracja: 16 sierpnia 2016, 12:02

Re: Odwrotki kod + losuj i "Wyślij ten kod" - dodać czy usunąć z katalogu?

#4 Post autor: wordlord »

krzysio pisze: 03 lutego 2024, 10:20 Od jakiegoś czasu opracowuję materiał z przykładami i opisem kodów, które są dostępne. Zamierzam to opublikować na forum, aby wiedza ta stała się ogólnodostępna. Ustalone zostało z Mateuszem, że nie będziemy dodawać do katalogu tych kodów, bo jest to bardzo dużo pozycji ( ponad 600 w kilku przypadkach i ponad 1000 w innych - będzie to opisane w moim materiale ... ), a zasięg i zainteresowanie jest stosunkowo niewielkie - znam dosłownie kilku kolekcjonerów którzy zbierają kody i mieliby ich powyżej kilkuset.
Wraz z opisem dołączę arkusze XLS , które pozwolą zaznaczyć, które kody się posiada, a które nie.

Proszę o cierpliwość - może to nie będzie wiedza encyklopedyczna, ale na pewno uporządkuje temat odwrotek i kodów. Większość opisu już mam.

W ciągu dalszym opublikuję informacje o odwrotkach hasłach z niepiwnych. Spora część zainteresowanych ma już te arkusze XLS ( część sam porobiłem, część zrobili koledzy ) - postaram się to uzupełnić w kolejnych postach.

Chcę aby temat odwrotek kodów był dobrze opisany na forum, aby Ci, których to interesuje znaleźli tam wszystkie informacje, a osobny wątek też na forum dawał możliwość dodatkowych dociekań.
Absolutnie się zgadzam, że nie ma co dodawać wszystkich kodów do katalogu, bo to temat dość niszowy. Link do tematu z exxelem na forum w zupełności wystarczy.
Ja tu jednak poruszam trochę inny aspekt ich dodania. Otóż podobne pozycje z Tych gdzie jest kod + "losuj" są w katalogu jako jedna pozycja. Czym w takim razie Tychy się różnią od tych kapsli które tu przedstawiłem? Należy dodać nowe pozycje do katalogu lub usunąć Tychy by trzymać się jednego schematu.
Osobiście jestem za pierwszą opcją , bo szkoda by było całkiem pomijać te kapele jako odwrotki.
To jedne z niewielu kolorych odwrotek w katalogu i się po prostu wyróżniają.

Awatar użytkownika
wismat
Administrator
Posty: 3632
Rejestracja: 20 października 2006, 16:08
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Re: Odwrotki kod + losuj i "Wyślij ten kod" - dodać czy usunąć z katalogu?

#5 Post autor: wismat »

Myślę, że warto będzie je dodać analogicznie do wymienionych Tych po 1 sztuce i w odmianach dodam plik Excel przygotowany przez krzysio.
https://wismat.kolekcjakapsli.pl - moja strona | https://KatalogKapsli.pl - katalog kapsli polskich

ODPOWIEDZ