Barbarzyńcy - pakowanie kapsli do wysyłki

Kapsle piwne + ogólne dyskusje.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
wiki
Posty: 2330
Rejestracja: 05 lutego 2005, 13:53
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:

Barbarzyńcy - pakowanie kapsli do wysyłki

#1 Post autor: wiki »

Drogą pocztową otrzymałem już wiele przesyłek (wymiana, Allegro). Zwykle są dość starannie zapakowane. Czasami widać, że wysyłający włożył w to wiele wysiłku. W innych przypadkach widać szybkie, profesjonalne odizolowanie poszczególnych kapsli.
Jednak barbażyńcy są wśród nas. Kilka razy otrzymałem kapsle wsypane luzem do koperty. Jak wyglądają po takiej podróży nawet nówki nie muszę chyba opisywać. Niby bez zadrapań a jakies takie wyblakłe jak po przetarciu drobnoziarnistym papierem ściernym. Też otrzymujecie takie przesyłki? K.

danio_145
Moderator
Posty: 3082
Rejestracja: 07 lutego 2005, 11:16
Lokalizacja: Nowy Sacz 33-300
Kontaktowanie:

#2 Post autor: danio_145 »

Ja a dokladniej moj tata zawsze starannie zapakowywujemy kapsle.
Od innych tez dostajemy ladnie zabezpieczone kapsle. Luzem jeszcze nie dostalem. Tylko na milosc boska dostaje bialej goraczki jak ludzie obklejaja kapsle tasma od przedniej strony kapsla. Jak zrywam tasme pol farby odchodzi :!: :!: Dlatego prosze na przyszlosc klejic tak jak ja to zreszta robie od spodu. Kapsel sie nie zniszczy.
Dziekuje i pozdrawiam.
O Kura Masa!
Viva'la Obwoluta!
Pijemen po einen Bieren!
Miodos sie nie topios!

Awatar użytkownika
Cinx
Posty: 403
Rejestracja: 01 lutego 2005, 18:14
Lokalizacja: Rzeszów

#3 Post autor: Cinx »

Wiki mówiąc barbażyńca miał pewnie na mysli mnie :twisted:
Nie raz dostałęm kapsle luzem :wink: i byłem zadowolny.
Też jak Danio nienawidzę jak ktoś obkleja taśmą :evil:
Większośc kopert wysyłam w bąbelkowej i w spejalnej siateczce :wink:
Pozdrawiam
Cinx
Chelsea We Love You....Blue is the colour
FC CHELSEA is the best in the world yeahhh

Paweł
Administrator
Posty: 2164
Rejestracja: 28 stycznia 2005, 14:26
Lokalizacja: Warszawa

#4 Post autor: Paweł »

Ja obklejam kapsle taśmą klejącą i jeszcze nikt sie nie skarżył :) Warunek to kupno specjlanej taśmy, która nie pozostawia śladów kleju i bardzo łatwo się ją odrywa od kapsli.

danio_145
Moderator
Posty: 3082
Rejestracja: 07 lutego 2005, 11:16
Lokalizacja: Nowy Sacz 33-300
Kontaktowanie:

#5 Post autor: danio_145 »

nom albo tak. Ja sie tak zloszcze bo dostalem takie fajne kapsle z Maroka z wymianki a na wiekszosci nie ma teraz wiekszej czesci farby.
O Kura Masa!
Viva'la Obwoluta!
Pijemen po einen Bieren!
Miodos sie nie topios!

Awatar użytkownika
kaktus292
Posty: 128
Rejestracja: 06 lutego 2005, 22:56
Lokalizacja: Warszawa

#6 Post autor: kaktus292 »

Taśma jest ok, pod warunkiem że to tzw schotch i to ten matowy. łatwo sie odkleja i sladu nie zostawia. Ja jeszcze praktykuje koszulki A4 z porobionymi kanałami za pomocą zszywek. Wchodzi 50 - 60 kapsli ładnie wyglada i jak sie doda 2 tekturki na zewnatrz. Nie ma szans żeby cos sie stało.

Awatar użytkownika
Krzysiek
Posty: 2045
Rejestracja: 08 lutego 2005, 14:58
Lokalizacja: Prawie Warszawa

#7 Post autor: Krzysiek »

Ja obklejam taśmą, i nikt nie narzekał. A poza tym wrzucam je jeszcze po sklejeniu, w koperte z tymi takimi pęcherzykami z powietrza(chyba wiecie o co chodzi), żeby nie latały po kopercie
Obserwuj ZIELONE KARTKI na Facebooku :)

Awatar użytkownika
wiki
Posty: 2330
Rejestracja: 05 lutego 2005, 13:53
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:

#8 Post autor: wiki »

Kilka razy otrzymywalem kapsle przyklejone tasma i rzeczywiscie im to nie szkodzilo. No jezeli klej byl dobry to troche wysilku wymagalo jego usuniecie. Najlepiej to zrobic nie mechanicznie bo moga tego "nie przezyc" ale chemicznie, scierajac watka i jakims rozpuszczalnikiem np. zwykla wada po goleniu. Mozna tez wrzucic do rozpuszczalnika na kilkanascie minut.

Rozne sa techniki pokrywania farba kapsli wiec sa pewnie i takie kapsle z ktorych farbe zdziera sie z razem z tasma. Volta i Harnasia bez problemu mozna zarysowac paznokciem. K.

tezzeusz
Posty: 12
Rejestracja: 06 lutego 2005, 18:45
Lokalizacja: Ruda Ślaska

Barbarzyńcy

#9 Post autor: tezzeusz »

Muszę zabrać głos i podzielic sie uwagami na w/w temat.Spotkałem w mojej karierze Allegrowicza kapsle wysłane jak złom do huty,czyli wszystkie razem {100sztuk} w normalnej kopercie i normalną przesyłką mimo ,że opłaciłem polecony i priorytet . Spotkałem się z wysyłką proponowaną przez Paveuka i Kaktusa ,które się sprawdziły i zdają egzamin.Sposób pakowania przez Kaktusa stosuje już wielu sprzedawców z Allegro -przyjął się. Pozdrawiam piwnych i nie piwnych także :lol:
Ślązak

danio_145
Moderator
Posty: 3082
Rejestracja: 07 lutego 2005, 11:16
Lokalizacja: Nowy Sacz 33-300
Kontaktowanie:

#10 Post autor: danio_145 »

a nie pamietasz chinskich kapsli odemnie tez byly pieknie zapakowane
O Kura Masa!
Viva'la Obwoluta!
Pijemen po einen Bieren!
Miodos sie nie topios!

tezzeusz
Posty: 12
Rejestracja: 06 lutego 2005, 18:45
Lokalizacja: Ruda Ślaska

Barbarzyńcy

#11 Post autor: tezzeusz »

Miałem na mysli handlarzy kapslami ,którzy traktują Allegro jako żródło dostarczające kasę,a Ciebie zaliczam do profesjonalistów.Sory jeżeli kogoś uraziłem.
Ślązak

Awatar użytkownika
seboo
Posty: 610
Rejestracja: 18 lutego 2008, 21:09
Lokalizacja: Ostrzeszów

#12 Post autor: seboo »

ja teraz pakuję do foli żeby sie nie przecierały na początku kleiłem taśma ,ale teraz już wysyłam w foliach
750PL PIWNE

Awatar użytkownika
maryk
Posty: 414
Rejestracja: 14 stycznia 2006, 20:18
Lokalizacja: Kraków<->Humniska

#13 Post autor: maryk »

również aktualnie wkładam do folii... były czasy że kleiłem taśmą kapsle, ale klej zostawał, zostało to zmienione... ci z którymi wymieniałem to wiedzą :czytaj:
Porządki w kolekcji....

Awatar użytkownika
zipkeczup
Posty: 1214
Rejestracja: 24 maja 2008, 22:12
Lokalizacja: Koszalin

#14 Post autor: zipkeczup »

Niezbyt wiele kapsli sprzedalem, ale jak to robilem to kazdy kapsel oddzielnie zgrzewalem w folii. Umozliwia mi to zgrzewarka do folii, mam ja jeszcze z czasow, kiedy zwykle woreczki foliowe byly prawie niedostepne. Wkladam jeden kapsel do jednego konca worka, drugi do drugiego, wycinam rekaw, wkladam po kolei nastepne kapsle i zgrzewam. Jesli chwilke dluzej zgrzeje, kapsel sie utnie, a jesli krocej - zostanie zachowany ciag. Nie trwa to az tak strasznie dlugo, bo mam wprawe. Kiedys w ten sposob przechowywalem kapsle, kazdy byl osobno i sie nie rysowaly w worku.
Czekam na psa jak na wykonanie wyroku, bo on już zapadł tam, na peronie.

Awatar użytkownika
peterklasinski
Posty: 852
Rejestracja: 22 stycznia 2007, 21:21
Lokalizacja: Częstochowa / Toruń

#15 Post autor: peterklasinski »

Też tak kiedyś przechowywałem cenniejsze dublety zgrzewarka do folii to dobra sprawa. Jednak dla mnie jest to troszke zbyt pracochłonne. :) :)
Wojtek Engel!!!!! [*]

Awatar użytkownika
wiki
Posty: 2330
Rejestracja: 05 lutego 2005, 13:53
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:

#16 Post autor: wiki »

Kapsle do wysyłki mozna zgrzewac w foli, kazdy osobno, gdy sie wysyla 5-10 szt. Jak wymienia sie 50 czy 100 to byłby pewien problem.
K.

Awatar użytkownika
peterklasinski
Posty: 852
Rejestracja: 22 stycznia 2007, 21:21
Lokalizacja: Częstochowa / Toruń

#17 Post autor: peterklasinski »

Dokładnie, przy większych ilościach jest to dosyć kłopotliwe :)
Wojtek Engel!!!!! [*]

Awatar użytkownika
szkopas29
Posty: 336
Rejestracja: 17 lutego 2008, 19:26

#18 Post autor: szkopas29 »

Ja tam w małych ilościach pakuję w moje stare folie po kapslach, ucinam tyle ile mam wysłać, w tym przypadku 10 ;]
Załączniki
Obraz 054.jpg
Obraz 054.jpg (41.41 KiB) Przejrzano 7484 razy

Awatar użytkownika
maryk
Posty: 414
Rejestracja: 14 stycznia 2006, 20:18
Lokalizacja: Kraków<->Humniska

#19 Post autor: maryk »

a ja tak trzymam na wymianę. i w takich samych koszulkach wysyłam...
może nie widać.. koszulka zgrzana na dłuzszej długości
wkładam kapsla i zaszywam...
Załączniki
egzotic1.JPG
(311.61 KiB) Pobrany 730 razy
Porządki w kolekcji....

ODPOWIEDZ