XIII Ankieta Kolekcjonerów Kapsli 2006

Kapsle piwne + ogólne dyskusje.
Wiadomość
Autor
wzmacniacz
Posty: 959
Rejestracja: 04 lutego 2005, 10:35
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

#61 Post autor: wzmacniacz »

no to zaczynam wysyłanie! Kolejno alfabetycznie do wszystkich którzy przysłali ankiety.
Reszta musi poczekać aż powysyłam wszyskie maile, dopiero później zamieszcze ankietę na forum!

Gacka
Posty: 1074
Rejestracja: 06 lutego 2005, 08:20
Lokalizacja: Wroclaw

#62 Post autor: Gacka »

Nie widze listy,ale serdecznie dziekuje Wzmacniaczowi,oraz jego zonie,za wklad ogromny w ta liste,oraz stracony czas :) .DZIEKI WIELKIE!!!
Wks Slask! Kocham kapsle!

miodek

#63 Post autor: miodek »

Ja juŻ otrzymałem. Dziękuję Krzysztof, teraz się muszę połapać jak to odszyfrować :mrgreen:

wzmacniacz
Posty: 959
Rejestracja: 04 lutego 2005, 10:35
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

#64 Post autor: wzmacniacz »

Oj przesadzasz z tym szyfrowaniem.
Za dziesiec lat na spoko skumasz co to za kody.

A po za tym to odwaliłem wtope! Zawieruszyło mi się jedno zgłoszenie i teraz musze je dostawic, zeby było ok. Mianowicie Marka Drapałe pominąłem przez przypadek.
Oraz dwa maile zostały zle zapisane.Jeszcze dzis rozesłane zostanie sprostowanie.

Awatar użytkownika
Tomek
Posty: 2183
Rejestracja: 21 kwietnia 2006, 16:56
Lokalizacja: Malbork/Warszawa
Kontaktowanie:

#65 Post autor: Tomek »

Odszyfrowanie jest bardzo proste.Pierwszy raz brałem udział w tej ankiecie, niestety nie w pełni, ale szybko się połapałem w tym wszystkim. :) :)
Zbieram niebutelkowane polskie kapsle piwne (bez działu INNE).
http://www.polskiekapslepiwne.pl
2014 – 917 kapsli
2015 – 1041 kapsli (+124)
2016 – 1168 kapsli (+127)
2017 – 1253 kapsli (+85)
2018 – 1426 kapsli (+173)
2019 – 1655 kapsli (+229)

czebrys
Posty: 573
Rejestracja: 29 marca 2006, 14:52

#66 Post autor: czebrys »

Ja właśnie sprawdzam pocztę.
Jeśli doszło to dam edita.

Edit:
Doszło :mrgreen:

wzmacniacz
Posty: 959
Rejestracja: 04 lutego 2005, 10:35
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

#67 Post autor: wzmacniacz »

och! Tylu błędów ile zrobiłem przy tej ankiecie nie zrobilem jeszcze nigdy :oops: . Ale chyba to już wszystko. Poprawione wersje porozsyłalem już na maile uczestnikom. Mam nadzieje ze nikomu nie przysporzyłem tym żadnych problemów!
Ankieta zamknęła sie liczbą 59! To wielki sukces!

co do kodów na ankiecie to jest to bardzo proste. pierwsze dwie litery to inicjały a ostania litera to miasto ale nie zawsze.

JJaq
Posty: 628
Rejestracja: 23 kwietnia 2005, 22:44

#68 Post autor: JJaq »

Ja jeszcze nie dostałem a wy ?

Awatar użytkownika
Tomek
Posty: 2183
Rejestracja: 21 kwietnia 2006, 16:56
Lokalizacja: Malbork/Warszawa
Kontaktowanie:

#69 Post autor: Tomek »

JJaq pisze:Ja jeszcze nie dostałem a wy ?
Ankieta była rozsyłana w niedzielę. :D
Zbieram niebutelkowane polskie kapsle piwne (bez działu INNE).
http://www.polskiekapslepiwne.pl
2014 – 917 kapsli
2015 – 1041 kapsli (+124)
2016 – 1168 kapsli (+127)
2017 – 1253 kapsli (+85)
2018 – 1426 kapsli (+173)
2019 – 1655 kapsli (+229)

JJaq
Posty: 628
Rejestracja: 23 kwietnia 2005, 22:44

#70 Post autor: JJaq »

Ale jeszcze jej nie dostałem !

barann
Posty: 924
Rejestracja: 27 marca 2006, 18:13
Lokalizacja: Włocławek

#71 Post autor: barann »

No to zdolny JJaq jesteś. :mrgreen: :mrgreen:

Awatar użytkownika
Mr Cinx
Posty: 1736
Rejestracja: 30 września 2005, 16:02
Lokalizacja: Łódź

#72 Post autor: Mr Cinx »

Ja słyszałem że do Podlaskiego Krzysiek nie wysyła.
"Live as you will die today,
Dream as you will live forever"


cinx1990cinx@gmail.com - MÓJ EMAIL

wzmacniacz
Posty: 959
Rejestracja: 04 lutego 2005, 10:35
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

#73 Post autor: wzmacniacz »

Mr Cinx pisze:Ja słyszałem że do Podlaskiego Krzysiek nie wysyła.
wysyłam i tam, zreszta wszedzie juz wysłałem. I dziś raz jeszcze wysłalem do woj. Podlaskiego.
Poczekam jeszcze trochę i erratę małą sie zrobi, moze ktoś cos tam jeszcze wypatrzy.

Dla tych co są zdziwieni że w polskich kapslach maja nieco mniej niz podawali, to oswiadczam iż nie doliczone do Polskich kapsli zostały licencje oraz nadruki laserowe. Obie te rzeczy nie bede zaliczane również w przyszłym i kolejnych latach. Pozostaną tylko jako informacja. A teraz po fakcie dowiedzialem się iż kilku kolegów z premedytacja nie zastosowało sie do zasad i i wpisało do ankiety obie te grupy kapsli. Kilka takich kwestii udało mi się wychycić i odesłać ankiety do poprawki ale widać nie wszystkie. prawie wszyscy mi odesłali poprawione lecz 2 osoby niechciały wziąść pod uwagę zasad jakie obowiazywały, takie same dla wszystkich i ich ankiety nie zostały wciagniete do zestawienia.

Wiec jak ktoś znajdzie jeszcze jakies błedy prosze o informacje, naniose poprawki. A w przyszłym roku to zrobie chyba najpierw "Wersje testową" a potem dopiero oficjalna do ludzi pójdzie.

danio_145
Moderator
Posty: 3082
Rejestracja: 07 lutego 2005, 11:16
Lokalizacja: Nowy Sacz 33-300
Kontaktowanie:

#74 Post autor: danio_145 »

Zastanawia mnie 1 sprawa. Kapsle polskie wpisujemy w pewnym stopniu na podstawie katalogu. Skoro w katalogu są te niby licencje to dlaczego mają one się nie liczyć?
O Kura Masa!
Viva'la Obwoluta!
Pijemen po einen Bieren!
Miodos sie nie topios!

Awatar użytkownika
mr-perez
Posty: 817
Rejestracja: 16 października 2005, 18:54
Lokalizacja: Tomaszów Maz.
Kontaktowanie:

#75 Post autor: mr-perez »

wzmacniacz pisze: A w przyszłym roku to zrobie chyba najpierw "Wersje testową" a potem dopiero oficjalna do ludzi pójdzie.
Czyli trzeba będzie czekać na końcowe wyniki ponad rok. O mój Ty Boże, ciężkie czasy :mrgreen:

wzmacniacz
Posty: 959
Rejestracja: 04 lutego 2005, 10:35
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

#76 Post autor: wzmacniacz »

danio_145 pisze:Zastanawia mnie 1 sprawa. Kapsle polskie wpisujemy w pewnym stopniu na podstawie katalogu. Skoro w katalogu są te niby licencje to dlaczego mają one się nie liczyć?
Jak już wczesniej napisałem ankieta niema nic wspólnego z katalogiem. To że u Pawła licencje znlazły miejsce w polskich browarach uważam za pomysł cokolwiek dziwaczny, lecz skoro Paweł jest producentem katalogu może tam robić co mu się podoba. Oprócz Pawła i i tego forum jest spore grono osób które mają zgoła inne poglady na tematy kapsli. Dlatego ankieta ma być i bedzie kompromisem dla wszystkich a nie tylko dla jednej grupy kolekcjonerów.
W ankiecie nikomu nie narzucam tego co ma zbierac i jak ma to robic. Ankieta to produkt czysto statystyczny.

Pedro
Posty: 357
Rejestracja: 21 lutego 2005, 14:49
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

#77 Post autor: Pedro »

No wlasnie, jak np. nie zgadzam sie z toba w sprawie licencji. To jest bardzo plynna sprawa. Dajmy na to Carlsberg zielony. W Danii jest taki, ale ma inna moc (4.6%), a wiec to nie do konca to samo piwo. Albo jeszcze lepszy przyklad (choc zagraniczny): portugalski Tuborg (czerwony). Takie piwo nie jest i nigdy nie bylo warzone w Danii. Wiec do jakiego kraju powinno sie je twoim zdaniem zaliczac ??

Awatar użytkownika
chinet
Posty: 4136
Rejestracja: 19 marca 2006, 13:37
Lokalizacja: Błonie

#78 Post autor: chinet »

Jak to w życiu bywa, każda statystyka zawiera pewien % błędu. I tego nie da się uniknąć.

Awatar użytkownika
wiki
Posty: 2330
Rejestracja: 05 lutego 2005, 13:53
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:

#79 Post autor: wiki »

Problem chyba w tym, ze nie ma mozliwosci stworzenia statystyki (podobnie jak i katalogu), ktora by satysfakcjonowala wszystkich uczestnikow.
Moze przydaloby sie troche dystansu do tych wynikow. Mam wrazenie, ze dla niektorych kolekcjonerow to sprawa ambicjonalna czy znajda sie o kilka pozycji wyzej czy nizej na liscie. K.

Pedro
Posty: 357
Rejestracja: 21 lutego 2005, 14:49
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

#80 Post autor: Pedro »

Zle trafiles z ta ambiscja; dla mnie wszystko jedno, bo zbieram wszystkie kapsle, wiec czy wloze do jednego kraju, czy do innego, i tak zawsze suma bedzie ta sama. Ja sie jednak pytam, gdzie zdaniem tych ktorzy kapsli od piw o obcych nazwach produkowanych w Polsce nie zaliczaja do Polskich, nalezy je umiescic ??

Awatar użytkownika
wiki
Posty: 2330
Rejestracja: 05 lutego 2005, 13:53
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:

#81 Post autor: wiki »

Pedro pisze:Zle trafiles z ta ambiscja;
Piszac o ambitnych kolekcjonerach nie myslalem o Tobie.
Kazdy zbiera tak jak chce, ja licencje tez zaliczam do kapsli polskich. A to, ze inaczej jest w ankiecie nie stanowi przeciez problemu. One nie sa zupelnie usuniete z wykazu, tylko wyszczegolnione w osobnej rubryce.
Kazdy moze zliczyc dwie sasiadujace kolumny. Wlasciwie ktos znajacy troche Exela moglby to zrobic w ciagu kilku minut i ewentualnie nowy ranking rozeslac zainteresowanym. K.

Pedro
Posty: 357
Rejestracja: 21 lutego 2005, 14:49
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

#82 Post autor: Pedro »

No tak, roznie ludzie zbieraja, ale ja nadal nie rozumiem, do jakiego kraju zaliczac chca "licencje" ci ktorzy nie uznaja ich za kapsle polskie ?? Czy np. Carlsberg warzony w Polsce, ktorego w Danii nie ma, z polskim kapslem (ktorego w Danii tez nie ma) nalezalo by umiescic w kapslach Dunskich ?? A moze i tez np. Harnasia, wszak na etykiecie jest spory napis Carlsberg Polska ?

Awatar użytkownika
Tomek
Posty: 2183
Rejestracja: 21 kwietnia 2006, 16:56
Lokalizacja: Malbork/Warszawa
Kontaktowanie:

#83 Post autor: Tomek »

Ja tam w ogóle nie uznaję czegoś takiego jak licencje. Kapsle od piw kupowanych w Polsce wrzucam do kapsli polskich (no może nie wszystkie), ale nie rozdrabniam się na licencje.
Zbieram niebutelkowane polskie kapsle piwne (bez działu INNE).
http://www.polskiekapslepiwne.pl
2014 – 917 kapsli
2015 – 1041 kapsli (+124)
2016 – 1168 kapsli (+127)
2017 – 1253 kapsli (+85)
2018 – 1426 kapsli (+173)
2019 – 1655 kapsli (+229)

JJaq
Posty: 628
Rejestracja: 23 kwietnia 2005, 22:44

#84 Post autor: JJaq »

Ludzie problemy robicie nie chcesz nie wypełniaj ankiety nie jest obowiązkowa.

danio_145
Moderator
Posty: 3082
Rejestracja: 07 lutego 2005, 11:16
Lokalizacja: Nowy Sacz 33-300
Kontaktowanie:

#85 Post autor: danio_145 »

Nie robimy problemów. Jest coś co nam się nie podoba w ankiecie i zwyczajnie to zgłaszamy.
O Kura Masa!
Viva'la Obwoluta!
Pijemen po einen Bieren!
Miodos sie nie topios!

barann
Posty: 924
Rejestracja: 27 marca 2006, 18:13
Lokalizacja: Włocławek

#86 Post autor: barann »

JJaq, to Ty stwarzasz problemy pisząc, że stwarzamy problemy. Nikomu na siłę nie mówimy, że ma być tak a nie inaczej, tylko kulturalnie koledzy wyrażają swoje zdanie i może niech tak zostanie, bo na pewno mają takie prawo.

Awatar użytkownika
mr-perez
Posty: 817
Rejestracja: 16 października 2005, 18:54
Lokalizacja: Tomaszów Maz.
Kontaktowanie:

#87 Post autor: mr-perez »

JJaq pisze:Ludzie problemy robicie nie chcesz nie wypełniaj ankiety nie jest obowiązkowa.
Od tego jest forum, żeby sobie wyjasniać takie sprawy. A Ty JJaqu jak nie chcesz, to nie musisz brać udziału w dyskusji na ten temat, ponieważ nie jest ona obowiązkowa :) .

Pedro
Posty: 357
Rejestracja: 21 lutego 2005, 14:49
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

#88 Post autor: Pedro »

danio_145 pisze:Nie robimy problemów. Jest coś co nam się nie podoba w ankiecie i zwyczajnie to zgłaszamy.
Ja nie robie problemu, chcial bym po prostu sie dowiedziec do jakiego kraju zaliczaja tzw. licencje ci ktorzy nie uznaja ich za kapsle polskie ?? Bo skoro nie zalicza sie ich do sumy kapsli z Polski, to trzeba je doliczyc do jakiegos innego kraju. Poniewaz wydalo mi sie malo sensowne uznawac je np. za Dunskie (o czym wczesniej pytalem), to znaczy wiec, ze nalezy utworzyc kategorie "bezpanstwowcow" ??

miodek

#89 Post autor: miodek »

Ja równieŻ zaliczam licencje do krajowych browarów. Podstawkowicze i etykieciarze zawsze zaliczali np. "polski" carslberg do Okocimia, polski "redd`s" do Poznania itp. itd. Ale jak juŻ inni pisali, kaŻdy ma na ten temat swoje zdanie. Prawda jest taka Że to Krzychu robi ankietę i poświęca dla Nas wszystkich swój czas. Skoro ankieta jest jego to i pewne zasady on ustanawia, dobrze by było podporządkować się(bo i tak w tym temacie Krzysiek nie da się przekonać), a poza ankietą dalej zaliczać licencje do polskich browarów.

wzmacniacz
Posty: 959
Rejestracja: 04 lutego 2005, 10:35
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

#90 Post autor: wzmacniacz »

Kolejna dyskuja idzie w kierunku nieskończonosci. Jeszcze tak się nie zdażyło aby wszyscy byli zadowoleni. Dlatego właśnie trzeba osiągnąć jakiś kompromis. Przez 13 lat tej ankiety wypracowało się to samo. Na każdej giełdzie na jakiej się pojawiam dostaje porcje albo pochwał albo nagan, tak było i będzie. Kazda kolekcja jest inna, każdy co innego uznaje za ważne i tak właśnie powinno być,
Ankieta nie ma na celu kszałtowanie świadomości kogokolwiek. Jest to produkt całościowo statystyczny i ma umożliwiać porównanie swojej kolekcji z innymi kolekcjonerami oraz umożliwienie rozszeżania kontaktów w celu chociażby wymiany lub, jak to często bywa, zawiazywaniu przyjaźni itp. Jeśli ktoś nie stosuje sie do "zasad" wypacza to porównanie. Ankieta oczywiście ma swoje wady ale w kompromisie, niech będzie ch...wo ale jednakowo. Nikogo nie zmusza się do udziału w tej zabawie, nie płaci sie za to, więc jak masz cheć to wyślij zgłoszenie jeśli ci to nie pasuje nie wysyłaj.
To czy klasyfikować licencje do Polski czy też nie, to indywidualna sprawa każdego kolekcjonera i myśle iż ustalanie tego na forum mija się z celem i nie ma potrzeby aby kogokolwie oczymś przekonywać.


Jutro rano musze wyjechać na kilka dni czy tygodni, ale po powrocie odrazu zainstaluje tu podsumowaniew ankiety.

ODPOWIEDZ