Kto wie coś o Zlatym Hradzie?

Kapsle piwne + ogólne dyskusje.
Wiadomość
Autor
Paweł
Administrator
Posty: 2163
Rejestracja: 28 stycznia 2005, 14:26
Lokalizacja: Warszawa

Kto wie coś o Zlatym Hradzie?

#1 Post autor: Paweł »

Dzisiaj dorwałem Zlatego Hrada z tikiem na 1 i cyferką na 9, czy jest to nowość w Polsce, czy kapsel który kiedys wychodził i po prostu brakuje go w katalogu?

Awatar użytkownika
AnDrEw
Posty: 353
Rejestracja: 16 lutego 2005, 21:39
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

#2 Post autor: AnDrEw »

chyba to nowość, ale nie jestem pewny, musze sprawdzić
Poszukuję starszych kapsli po piwie z Italii

rafifafi
Posty: 60
Rejestracja: 26 lutego 2005, 01:36
Lokalizacja: Będzin

#3 Post autor: rafifafi »

to starszy kapsel - też go mam u siebie.
Pisałem to Wojtka w zeszłym roku to go nie zaliczył do polskich (podobno że nie spełnia wymogów?!) , natomiast Marek go umieścił na liście nowości w tym roku
I z butelki i z kufelka!

Paweł
Administrator
Posty: 2163
Rejestracja: 28 stycznia 2005, 14:26
Lokalizacja: Warszawa

#4 Post autor: Paweł »

No właśnie, a czy ktoś wie czy jeszcze robia Zlatego Hrada w Rakszawie?

Awatar użytkownika
Kowalsik
Posty: 1732
Rejestracja: 07 lutego 2005, 17:25
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

#5 Post autor: Kowalsik »

No wlasnie - dlaczego ma nie spelniac?? Niby dlatego, ze piwo jest na licencji, a kapsel robiony nie w Polsce. Wcale mnie to nie przekonuje - przeciez tez Gold Fassle powinny byc w takim razie usuniete z katalogu.

A tak przy okazji - czy ktos wie, skad ta licencja pochodzi? Bo mi sie ona wydaje troche fikcyjna - na kontrze nie ma ani slowa na ten temat. Zna ktos takie piwo ze Słowacji?
Kowalsik

Awatar użytkownika
RyBy
Posty: 732
Rejestracja: 21 lutego 2005, 18:08
Lokalizacja: Golędzinów Królewski
Kontaktowanie:

#6 Post autor: RyBy »

z tego, co wiem Zlaty Hrad to piwo czeskie. Nadal jest robione w na licencji Rakszawie. A przy okazji. Jeśli kapsle mają być kalsyfikowane na polskie i zagraniczne, to teoretycznie wszystkie kapsle z sygnaturą Tik, dap itd. z zagranicznych wytwórni musiały by być Nie Polskie. :P :wink:
Katalog zrywek i nakładek na butelki http://www.sites.google.com/view/katalogzrywek
Mini kolekcja aluminiowych kapsli https://sites.google.com/view/kapsle-woda-mineralna

danio_145
Moderator
Posty: 3082
Rejestracja: 07 lutego 2005, 11:16
Lokalizacja: Nowy Sacz 33-300
Kontaktowanie:

#7 Post autor: danio_145 »

Ja widzialem kiedys na jednej stronce jak gosciu zaliczal zlaty hrad do slowacji tylko zaznaczyl ze kapsel jest z Polski
O Kura Masa!
Viva'la Obwoluta!
Pijemen po einen Bieren!
Miodos sie nie topios!

Paweł
Administrator
Posty: 2163
Rejestracja: 28 stycznia 2005, 14:26
Lokalizacja: Warszawa

#8 Post autor: Paweł »

Wydaje mi się że marka ta była licencjonowana tylko na początku jej istnienia, teraz jest już zupełnie polska, moje wątpliwości dotyczą tego czy ten kapsel był zakładany na piwo słowackie sprzedawane w Słowacji (tik to zakład w Słowacji), czy na piwo polskie wyprodukowane w Van Purze, dla którego tik zrobił kapsle.

Awatar użytkownika
Kowalsik
Posty: 1732
Rejestracja: 07 lutego 2005, 17:25
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

#9 Post autor: Kowalsik »

Na polskie, bo kupowalem takie. Ale jednak nikt nie zna takiego piwa ze Slowacji - wskazuje to na to, ze jednak to jest fikcja z ta licencja (jak z Dortmunderem :-) )
Kowalsik

Awatar użytkownika
RyBy
Posty: 732
Rejestracja: 21 lutego 2005, 18:08
Lokalizacja: Golędzinów Królewski
Kontaktowanie:

#10 Post autor: RyBy »

Nic to, jak mawiał pewien Mały Rycerz. Piwo jak na razie jest jeszcze warzone w Rakszawie i jedyne co nam pozostaje to dokładać do naszych zbiorów kolejne kapsle. Myślę, że teraz w związku ze zmianami w gospodarce coraz więcej polskich browarów będzie warzyło piwa o dziwnych, mało polskich nazwach i do tego powinniśmy się przyzwyczaić. Kto kilkanaście lat temu pomyślałby, że w Polsce potentatami będą carlsberg i haineken. Tu też zadaję sobie pytanie, czy słusznym było umieszczenie kapsla Hainekena w licencjach Żywca a Carlsberga w licencjach Okocimia itd.
Katalog zrywek i nakładek na butelki http://www.sites.google.com/view/katalogzrywek
Mini kolekcja aluminiowych kapsli https://sites.google.com/view/kapsle-woda-mineralna

Paweł
Administrator
Posty: 2163
Rejestracja: 28 stycznia 2005, 14:26
Lokalizacja: Warszawa

#11 Post autor: Paweł »

Właśnie zdałem sobie sprawę że w dniu dzisiejszym nie ma w Polsce ani jednej licencji z prawdziwego zdarzenia. Nie widze wiec sensu utrzymywania w Katalogu pozycji licencjonowanych. Wszystkie warzone marki są własnością browarów.

Oguś27
Posty: 821
Rejestracja: 19 maja 2005, 17:56
Lokalizacja: Ruda Śląska

#12 Post autor: Oguś27 »

Są robinę ale kapsel z van pur i sreberko z napisami zlaty hrad chyba ten z tikiem jest z rakszawy może go nnie być w katalogo ja i tak będę go zalczał jako polski kapsel (licencja)

Oguś27
Posty: 821
Rejestracja: 19 maja 2005, 17:56
Lokalizacja: Ruda Śląska

#13 Post autor: Oguś27 »

To jak nie spełnia wymogów to może sikor wyrzuci tęż carlsberga z dapem dap to ni polska sygnatura a tik chodzi na wielu polskich piwnych kapsli

Paweł
Administrator
Posty: 2163
Rejestracja: 28 stycznia 2005, 14:26
Lokalizacja: Warszawa

#14 Post autor: Paweł »

Tik to też niepolska sygnatura, więc nie rozumiem czemu miałbybyć wyrzucany dap...

Awatar użytkownika
Krzysiek
Posty: 2020
Rejestracja: 08 lutego 2005, 14:58
Lokalizacja: Prawie Warszawa

#15 Post autor: Krzysiek »

To może wyrzućmy od razu cały katalog.
Ludzie, takie gadanie nie ma sensu, przecież większość kapsli, a przynajmniej duża część chodzi z zagranicznymi sygnaturami.
Dla zbieracza chyba jest ważne, czy kapsel jest robiony w Polsce czy nie, a nie czy ma polsą sygnaturę :? :twisted:

Paweł
Administrator
Posty: 2163
Rejestracja: 28 stycznia 2005, 14:26
Lokalizacja: Warszawa

#16 Post autor: Paweł »

Krzysiek pisze:Dla zbieracza chyba jest ważne, czy kapsel jest robiony w Polsce czy nie, a nie czy ma polsą sygnaturę
Powiedzmy to w końcu jasno i wyraźnie, bo chyba niektórzy nadal tego nie rozumieją:

ZA POLSKI KAPSEL UWAZA SIE TAKI, KTÓRY SŁUŻYŁ DO ZAMYKANIA PIWA (CIECZY) WYPRODUKOWANEGO W BROWARZE NA TERENIE RZECZPOSPOLITEJ POLSKIEJ. Nie jest istotne czy jest to marka polska czy zagraniczna, oraz jaka firma wyprodukowała kapsel (sygnatura)

Awatar użytkownika
Bajek
Posty: 2601
Rejestracja: 21 lipca 2006, 09:40
Lokalizacja: Wizna i Olsztyn
Kontaktowanie:

#17 Post autor: Bajek »

Zlaty Hrad jest polski, bo mam go w kolekcji, a tata kupił razem z butelką normalnie w monopolowym, gdzie przecież nie sprowadzają piwa z Czech.

danio_145
Moderator
Posty: 3082
Rejestracja: 07 lutego 2005, 11:16
Lokalizacja: Nowy Sacz 33-300
Kontaktowanie:

#18 Post autor: danio_145 »

Ale w sklepie obok napewno znajdziesz piwa sprowadzane :roll:
O Kura Masa!
Viva'la Obwoluta!
Pijemen po einen Bieren!
Miodos sie nie topios!

ODPOWIEDZ