Jak tu trafiłem ... :)

Wiadomość
Autor
Xon
Posty: 5
Rejestracja: 02 stycznia 2013, 11:51
Lokalizacja: Warszawa

Jak tu trafiłem ... :)

#1 Post autor: Xon »

Witam, jako nowa osoba na forum zostałem poproszony o napisanie kilku słów w wątku Kolekcjonarzy. Trafiłem tutaj w pewnym sensie przypadkiem, podczas porządków odnalazłem swoją kolekcje kapsli z dzieciństwa. Zbierałem tak ja, jak i znajomi z podwórka, na początku lat 90tych, w Warszawie. Za dzieciaka wtedy wiele rzeczy się zbierało, puszki, monety, znaczki, proporczyki, komiksy itd. Pamietam, że kopalnią była restauracja oraz całodobowy sklep z alkoholem który był w tym samym budynku. Z czasem zarzuciłem to hobby ale kolekcja została, była delikatnie powiększana bo niektóre kapsle zdobyte już drogą kupna alkoholu zachowuje :) ale czasem i schylę się po coś co przykuje moją uwagę. W czasach gdy zbierałem Internet w Polsce raczkował raczej nie wiele można było tą drogą dowiedzieć się o znaleziskach, zresztą wtedy o tym nie myśleliśmy. Odnalazłem również moje kapsle z flagami, do grania, w dobie elektronicznej rozrywki zabawa chyba zapomniana. Niektórzy kolekcjonerzy pewnie za głowę mogłiby się złapać widząc na bazie czego powstały biorąc pod uwage z jakich lat pochodzą kapsle.
Oglądając kolekcje kilka tygodni temu postanowiłem poszukać informacji coż to mam, podzieliłem kapsle na polskie i zagraniczne + oddzielnie te niepiwne a następnie odnalazłem katalog i forum. Tutaj fragment który może zostać potępiony :) Niektóre z moich kolekcji niekapslowych uznałem za nienaruszone, ale przynajmniej część kolekcji kapslowej zapewnę chciałbym zamienić na coś co pozwoli mi rozwijać dalej moje aktualne hobby.

Kolekcja nie jest jest sfotografowana ani policzona ale jest szansa na uzupełnienie tych danych. Jest też szansa, że sztuki w wyjątkowo dużej ilości oddam.

Pozdrawiam ludzi z pasją :)

Wiśnia
Posty: 1169
Rejestracja: 02 lipca 2010, 14:11
Lokalizacja: Stargard Szcz.

#2 Post autor: Wiśnia »

Cześć!
Szybkiego powiększania kolekcji! :)

Awatar użytkownika
Dariobeer
Posty: 1263
Rejestracja: 05 listopada 2011, 17:06
Lokalizacja: Konin
Kontaktowanie:

#3 Post autor: Dariobeer »

Witam kolegę na forum.Życzę Tobie wytwałości w kolekcjonowaniu kapsli :)

Awatar użytkownika
Frey71
Posty: 453
Rejestracja: 20 października 2012, 15:30
Lokalizacja: Gniezno

#4 Post autor: Frey71 »

Witaj...fajnie,że coraz nas więcej :)
życzę powiększania kolekcji

Awatar użytkownika
barthez
Posty: 303
Rejestracja: 18 sierpnia 2005, 13:52
Lokalizacja: Bydgoszcz

#5 Post autor: barthez »

Witam Cię serdecznie i życzę samych udanych wymian i wytrwałości w rozwoju kolekcji:)!
kapsle piwne i niepiwne, bez sygnatur i odwrotek

Xon
Posty: 5
Rejestracja: 02 stycznia 2013, 11:51
Lokalizacja: Warszawa

#6 Post autor: Xon »

Widzę wszyscy namawiają mnie do zmiany zdania i kontynuacji zbierania. Właśnie siedzę na podłodzę przeglądam, liczę, przypominam sobie wspólne zbieranie :)

Takie wstępne statystyki dla ciekawych: Piwne zagraniczne z dawnych czasów zbierania: 123 Piwne krajowe z dawnych czasów 104 Niepiwne z danych czasów 117 Aktualna epoka mix 217 Wiem, że hobby to nie zawody, nie wyścigi ale chciałem przybliżyć kolekcje zanim pojawią się zdjęcia i jakieś dalsze decycje.
"Proszę bardzo. "Full light". Proszę. Bardzo dobre."

Awatar użytkownika
Miki_1977
Posty: 154
Rejestracja: 04 grudnia 2012, 18:54
Lokalizacja: Dobroń

#7 Post autor: Miki_1977 »

Powodzenia, nie porzucaj tego co już raz stało się twoją pasją.
Poszukuję replik kapsli przedwojennych.

guma
Posty: 1066
Rejestracja: 28 maja 2012, 18:18
Lokalizacja: Bydgoszcz

#8 Post autor: guma »

Witaj, życzę szybkiego powiększania kolekcji :) 26 stycznia jest giełda w Warszawie :P To możesz przyjść, poznać kolekcjonerów, wymienić się kapslami i kupić :)

Xon
Posty: 5
Rejestracja: 02 stycznia 2013, 11:51
Lokalizacja: Warszawa

#9 Post autor: Xon »

Miki_1977 pisze:Powodzenia, nie porzucaj tego co już raz stało się twoją pasją.
Od kilku lat 100% czasu zajmuje mi już inna pasja, dużo kosztowniejsza i absolutnie nie wygasająca a wręcz przeciwnie. Poza tym mam ponad 30 na karku więc tego czasu nie jest tak wiele, trzeba się zdecydować co ciągnąć dalej, mam sporą kolekcje znaczków, monet i paru innych jeszcze rzeczy ale to są rzeczy z którymi jestem z pewnych względów bardziej związany i tych się nie pozbywam.

Odnośnie giełdy nie wykluczone że skuszę się, jest to sposób na inne spędzenie czasu, pogadanie itd :)

Awatar użytkownika
wtk
Posty: 2520
Rejestracja: 14 listopada 2010, 10:31
Lokalizacja: okolice Wrocławia

#10 Post autor: wtk »

Przyłączam się do powitań! :)
Dużo nowych kapsli i wytrwałości ! :D

P.s. Ja też zbieram monety! :D

Awatar użytkownika
Moby
Posty: 897
Rejestracja: 01 kwietnia 2008, 16:26

#11 Post autor: Moby »

Witaj, ciekawa historia i zapewne ciekawe okazy z tamtych lat pozostały;) Ciekawe, że masz z tamtych lat więcej niepiwnych od piwnych PL. Z przyjemnością bym co nieco obejrzał... :)
Xon pisze:część kolekcji kapslowej zapewnę chciałbym zamienić na coś co pozwoli mi rozwijać dalej moje aktualne hobby.
Xon pisze:Od kilku lat 100% czasu zajmuje mi już inna pasja, dużo kosztowniejsza i absolutnie nie wygasająca a wręcz przeciwnie.
A co to za hobby? To teraźniejsze?

Xon
Posty: 5
Rejestracja: 02 stycznia 2013, 11:51
Lokalizacja: Warszawa

#12 Post autor: Xon »

Fotografia lotnicza z naciskiem na maszyny wojskowe i transportowe.
"Proszę bardzo. "Full light". Proszę. Bardzo dobre."

Awatar użytkownika
Grzesio
Posty: 217
Rejestracja: 15 sierpnia 2011, 11:29
Lokalizacja: Mazowsze

#13 Post autor: Grzesio »

wtk pisze:Przyłączam się do powitań! :)
Dużo nowych kapsli i wytrwałości ! :D

P.s. Ja też zbieram monety! :D
Ja też zbieram monety od lat :lol:
Witam człowieka zbierającego wszystko po trochu .
Zbieram kapsle od czerwca 2011.
Podziękowania za wzbogacenie kolekcji dla; wtk ,bucik i Kardzik z forum emonety

Awatar użytkownika
akoss3
Posty: 140
Rejestracja: 15 stycznia 2012, 19:59
Lokalizacja: Solec Kujawski

#14 Post autor: akoss3 »

Duzej koleckji ci zycze :D

Awatar użytkownika
goblin
Posty: 683
Rejestracja: 18 lipca 2012, 21:12
Lokalizacja: Olsztyn

#15 Post autor: goblin »

witamy na forum.
życzę efektywnego powiększania kolekcji
szukam słowackich serii TIK sprzed 2005 r

Awatar użytkownika
chinet
Posty: 4136
Rejestracja: 19 marca 2006, 13:37
Lokalizacja: Błonie

#16 Post autor: chinet »

A ja życzę wysokich lotów i nizapomnianych ujęć foto :) .

PS. Jesteś może na forum Werttrew'a? Czy jednak wolisz współczesną fotografię?
Jestem trollem :mad:

Awatar użytkownika
VOOLIOS
Posty: 28
Rejestracja: 26 września 2009, 18:41
Lokalizacja: Częstochowa

#17 Post autor: VOOLIOS »

Xon pisze: Od kilku lat 100% czasu zajmuje mi już inna pasja, dużo kosztowniejsza i absolutnie nie wygasająca a wręcz przeciwnie. Poza tym mam ponad 30 na karku więc tego czasu nie jest tak wiele, trzeba się zdecydować co ciągnąć dalej, mam sporą kolekcje znaczków, monet i paru innych jeszcze rzeczy ale to są rzeczy z którymi jestem z pewnych względów bardziej związany i tych się nie pozbywam.

Ja również mam całkiem sporo monet oraz znaczkow pocztowych.
Życzę aby Twoje kolekcje stale sie powiększały:)

ODPOWIEDZ