Ares93PL - nowy ;-))

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Ares93PL
Posty: 107
Rejestracja: 07 sierpnia 2013, 09:20
Lokalizacja: Dęblin

Ares93PL - nowy ;-))

#1 Post autor: Ares93PL »

Witam wszystkich serdecznie :D

Mam na imię Adrian, mam 20 lat i jestem z województwa Lubelskiego, a konkretnie z miasta słynącego z wojskowych samolotów ;-)

Jestem tutaj nowy, ale zbieram już od dłuższego czasu. A właściwie tak "streszczając": zaczynałem jeszcze w podstawówce i wtedy to głownie polegało na zbieraniu kapsli znalezionych gdzieś na ulicy, pod sklepem, obok meliny żuli :mrgreen: Trochę też chodziliśmy z kumplem po okolicznych sklepach, prosząc panie ekspedientki o reklamówkę z kapslami z pod lady, potem szliśmy do mnie na podwórko i dzieliliśmy łupy :mrgreen: Po takim pierwszym okresie intensywnych poszukiwań zapał trochę zelżał i takie uliczne poszukiwania stały się już naprawdę rzadkością. A poszerzanie się kolekcji zależne było głównie od kupowanych piw przez rodziców, przy czym najczęściej miałem na to zdecydowany wpływ, jakie piwo będzie pite, przez wzgląd na kapsel, którego jeszcze nie miałem :P < może jakby rodzice więcej piwa kiedyś pili, to moja kolekcja byłaby teraz bogatsza o wiele starszych egzemplarzy... ;) > I mimo, ze potem coraz bardziej słabł zapał w tym kierunku, to jednak systematycznie przez lata każdy fajny, ciekawy kapsel był odkładany i zabezpieczany domowymi sposobami. I tak z czasem, powolutku, z latami przebywało egzemplarzy. Głównie wakacje były okazją,żeby z innych rejonów Polski przywieźć kilka/kilkanaście nowych egzemplarzy ;-)) Ale rodzaj tego zbieractwa można określić raczej jako okazjonalne, ale systematyczne xD przerwy nie było, także mogę śmiało powiedzieć, ze zbieram od lat :mrgreen: A ostatnio postanowiłem je wyciągnąć na światło dzienne, przejrzeć, uporządkować i uzupełnić braki :D


Aktualnie mam w kolekcji ok. 400 rożnych, polskich i zagranicznych kapsli :D i cały czas uzupełniam w miarę możliwość ;)


Zbieram polskie i zagraniczne. Głownie piwne, ale jak się trafi przy okazji coś niepiwnego, to również nie pogardzę :D Nie interesują mnie różne sygnatury i odwrotki. Różne blachy i odzienie... czemu nie :P

Raczej nie mam aspiracji na tak piękne i rozbudowane kolekcje, jakie miałem okazje oglądać wśród w spół kolegów z tego forum, bo niektóre kolekcje są naprawdę ogromne < z mojego punktu widzenia> i bardzo imponujące. Zdaje sobie sprawę ile wysiłku, czasu i nakładów wymaga zbudowanie takiego zestawu i na chwile obecna nawet do tego nie aspiruje. Ale chętnie stworze ciekawa i jak najokazalsza kolekcję ;) Tak hobbistycznie, dla oderwania się od szarej rzeczywistości ;)


Zestawu swoich dubli jeszcze nie miałem okazji uporządkować, ale jak tylko znajdę na to czas, to to ogarnę i wrzucę foty/skany z nimi, a wtedy mam nadzieje znajdą się osoby chętne do wymiany i pomocy w uzupełnieniu braków :P Niestety brakuje mi wielu egzemplarzy, nawet tych "popularnych" z ostatnich lat...


No to ładnie się rozpisałem... wybaczcie :P


PS. Posiadam tez skromna kolekcje ok. 100 różnych podstawek < polskie/zagraniczne>. Je także zbieram, ale tak bardziej okazyjnie ;)

Awatar użytkownika
triple_h_stg
Posty: 411
Rejestracja: 31 lipca 2012, 10:41
Lokalizacja: Starogard Gdański

#2 Post autor: triple_h_stg »

Witaj! Powodzenia w powiększaniu swojej kolekcji! :)
http://pokazywarka.pl/trade/
http://katalogkapsli.pl/powtorki.php?kto=triple_h_stg

Wymienię na moje polskie braki piwne (niekoniecznie dziewice). :)

Awatar użytkownika
yaro28ag
Posty: 216
Rejestracja: 15 lutego 2013, 11:41
Lokalizacja: Giełzów 28a 26-340 Drzewica
Kontaktowanie:

#3 Post autor: yaro28ag »

powodzenia i wytrwałości w zbieraniu nowych kapsli

Awatar użytkownika
yoreck
Posty: 2154
Rejestracja: 26 sierpnia 2005, 20:43
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

#4 Post autor: yoreck »

Ares93PL pisze:No to ładnie się rozpisałem... wybaczcie
wybaczamy :P a w ramach pokuty zapraszamy 7 września na giełdę do Lublina :P
www.yoreck.ugu.pl
Ciganen komen Jurken.
吉卜賽人的頭部不公開

Awatar użytkownika
Ares93PL
Posty: 107
Rejestracja: 07 sierpnia 2013, 09:20
Lokalizacja: Dęblin

#5 Post autor: Ares93PL »

yoreck pisze: wybaczamy :P a w ramach pokuty zapraszamy 7 września na giełdę do Lublina :P
Mam to w planach, bardzo chciałbym tam wpaść, bo jeszcze na żadnej giełdzie nie byłem, a jestem ciekawy jak to wygląda tak od środka :D więc jak tylko nic mi w ostatniej chwili nie wyskoczy, to będzie można mnie tam spotkać :D

Awatar użytkownika
Miki_1977
Posty: 154
Rejestracja: 04 grudnia 2012, 18:54
Lokalizacja: Dobroń

Re: Ares93PL - nowy ;-))

#6 Post autor: Miki_1977 »

Cześć, powodzenia i wytrwałości. Widzę że mamy ze sobą coś wspólnego. Zaczynałem dokładnie tak samo, tyle tylko że nie byłem uzależniony od rodziców, a bardziej od... własnego żołądka i nerek
Poszukuję replik kapsli przedwojennych.

Awatar użytkownika
Ares93PL
Posty: 107
Rejestracja: 07 sierpnia 2013, 09:20
Lokalizacja: Dęblin

Re: Ares93PL - nowy ;-))

#7 Post autor: Ares93PL »

Miki_1977 pisze:Cześć, powodzenia i wytrwałości. Widzę że mamy ze sobą coś wspólnego. Zaczynałem dokładnie tak samo, tyle tylko że nie byłem uzależniony od rodziców, a bardziej od... własnego żołądka i nerek
W czasach podstawówki i początków zbierania, nie smakowałem za bardzo w piwie :D potem to już zupełnie co innego i można samemu zadbać o uzupełnianie kolekcji :P

Awatar użytkownika
glogowianin
Posty: 1047
Rejestracja: 23 grudnia 2010, 11:26

Re: Ares93PL - nowy ;-))

#8 Post autor: glogowianin »

Witaj!!! :) Powodzenia i wytrwałości. Może wrzuć na forum jakieś skany swoich kapsli na wymianę, to może trochę podciągniesz kolekcję wymianami.

Awatar użytkownika
Ares93PL
Posty: 107
Rejestracja: 07 sierpnia 2013, 09:20
Lokalizacja: Dęblin

Re: Ares93PL - nowy ;-))

#9 Post autor: Ares93PL »

glogowianin pisze:Witaj!!! :) Powodzenia i wytrwałości. Może wrzuć na forum jakieś skany swoich kapsli na wymianę, to może trochę podciągniesz kolekcję wymianami.
Pracuje nad tym, już coraz bliżej uporządkowania wszystkiego :)

Awatar użytkownika
lendoo
Posty: 2949
Rejestracja: 17 sierpnia 2006, 12:35
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

Re: Ares93PL - nowy ;-))

#10 Post autor: lendoo »

Witaj!
Do zobaczenia w Lublinie!
Czy w Warszawie na plaży nad Wisłą.
Nad Wisłą nad plażą leżą stare kapsle
Jak nad Wisłą na plaży znaleźć stare wzory rzadkie.

Jak znaleź browar Wiślany.
Jak znajdujecie kapsle w lesie.
W jakich lasach szukacie czy poza miastem czy w mieście.

Konto usunięte

Re: Ares93PL - nowy ;-))

#11 Post autor: Konto usunięte »

Witaj :) Widze, że zbierasz zagraniczne :D Ja wszystkie moje zagraniczne chetnie wymienie na polskie piwne btw. tez jestem nowy :) Moje kapsle znajdziesz na www.heczko.biz - polskie jeszcze nie są skończone, dopiero z 1/4 :)

Awatar użytkownika
wtk
Posty: 2521
Rejestracja: 14 listopada 2010, 10:31
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Ares93PL - nowy ;-))

#12 Post autor: wtk »

Witaj! :)
CCi#1223 / Discord wtk#9189

Wiśnia
Posty: 1169
Rejestracja: 02 lipca 2010, 14:11
Lokalizacja: Stargard Szcz.

Re: Ares93PL - nowy ;-))

#13 Post autor: Wiśnia »

Coraz większej kolekcji !

Awatar użytkownika
akoss3
Posty: 140
Rejestracja: 15 stycznia 2012, 19:59
Lokalizacja: Solec Kujawski

Re: Ares93PL - nowy ;-))

#14 Post autor: akoss3 »

Witam powodzenia w powiekszaniu kolekcji;-)

ODPOWIEDZ