Zaczynam i witam!

Wiadomość
Autor
adam.siemieniuk
Posty: 1
Rejestracja: 16 grudnia 2014, 12:17

Zaczynam i witam!

#1 Post autor: adam.siemieniuk »

Siemacie!

Jakiś czas temu stwierdziłem, że drobne wariactwo w postaci kolekcjonowania kapsli mi nie zaszkodzi i tak od ok. miesiąca odkładam kapsle z tego co wypiję i ktoś podrzuci. Na forum i stronę trafiłem w poszukiwaniu informacji jak swoją kolekcję katalogować/ewidencjonować. Jak na razie przyjęta tu systematyka jest dla mnie odrobinę mglista ale z całą pewnością szybko nadrobię zaległości. Na ten moment prowadziłem arkusz z wszelkimi informacjami, które potrafiłem powiązać z danym kapslem/piwem, a same zbiory przechowuję w torebkach strunowych z tekturką na zapiski.

Prywatnie jestem 29 latkiem z Żoną i dwójką Dzieci, pracuję w biurze. Od zawsze interesuję się komputerami, fotografią, od około roku trenuję łucznictwo. Mieszkam w Rogalinie - małej wsi w pobliżu Poznania, o której część z Was słyszała pewnie z uwagi na dęby i rodzinę Raczyńskich.

Wracając do samej kolekcji, planuję zbierać kapsle butelkowane, raczej polskie, o ile dobrze rozumiem przyjętą nomenklaturę z rozróżnieniem na sygnatury, choć ewentualnych inności nie zamierzam wyrzucać, a co najwyżej odkładać w inne miejsce.

Pozdrawiam,
Adam

Awatar użytkownika
roza500
Posty: 32
Rejestracja: 30 października 2014, 18:44
Lokalizacja: Ostrowiec Św.

Re: Zaczynam i witam!

#2 Post autor: roza500 »

Witaj na forum. Powodzenia w szybkim powiększaniu kolekcji. Wielu kolekcjonerów z tego co zauważyłem swoje zdobycze trzyma w koszulkach foliowych do segregatorów (ja też) i muszę powiedzieć ze jest to bardzo fajnie wyeksponowane i wygodne.
Tak ze wytrwałości i samych okazów.

Awatar użytkownika
wismat
Administrator
Posty: 3622
Rejestracja: 20 października 2006, 16:08
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Re: Zaczynam i witam!

#3 Post autor: wismat »

Mieszkam w Rogalinie - małej wsi w pobliżu Poznania, o której część z Was słyszała pewnie z uwagi na dęby i rodzinę Raczyńskich.
Rogalin raczej kojarzy mi się z odwrotką z ostatniej serii Lecha Pils :)

Witam na forum!
https://wismat.kolekcjakapsli.pl - moja strona | https://KatalogKapsli.pl - katalog kapsli polskich

Awatar użytkownika
krzysio
Posty: 1300
Rejestracja: 14 lipca 2014, 18:55
Lokalizacja: W-wa
Kontaktowanie:

Re: Zaczynam i witam!

#4 Post autor: krzysio »

Witaj!
Jako szlachetny złomiarz polecam Ci także poschylać się trochę za nowymi zdobyczami, których na pewno sporo znajdziesz koło sklepów spożywczych i w parkach. Ja z synem w ten sposób zdobyłem sporą część swojej kolekcji.

Mam nadzieję, że i Twoja kolekcja szybko się powiększy - czego serdecznie Ci życzę!
Grzegorz & Krzysio
Zbieramy kapsle polskie z sygnaturami
Tutaj jest link do naszej kolekcji i dubli.

adam.siemieniuk
Posty: 1
Rejestracja: 16 grudnia 2014, 12:17

Re: Zaczynam i witam!

#5 Post autor: adam.siemieniuk »

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi, również mam nadzieję, że kolekcja będzie się szybko rozrastać.

@roza500: Dziękuję, w sprawie koszulek, już zwróciłem na to uwagę i zapewne wykorzystam patent. Tak jak pisałem, trafiłem tu chcąc powielać dobre wzorce.

@wismat: Tak, to dokładnie ten wielkopolski Rogalin ze zwrotki, jak zresztą wiele miejscowości z okolicy. Niemniej polecam inne turystyczne aspekty Rogalina i okolic (jak już otworzą remontowany aktualnie park i muzeum).

@krzysio: Metoda zaprawdę zacna i od jakiegoś czasu stosowana przeze mnie, niestety od czasu startu kolekcji wypiłem już chyba wszystkie popularne w okolicy piwa, bo co się schylę, to okazuje się, że już mam :)

Awatar użytkownika
krzysio
Posty: 1300
Rejestracja: 14 lipca 2014, 18:55
Lokalizacja: W-wa
Kontaktowanie:

Re: Zaczynam i witam!

#6 Post autor: krzysio »

adam.siemieniuk pisze: @krzysio: Metoda zaprawdę zacna i od jakiegoś czasu stosowana przeze mnie, niestety od czasu startu kolekcji wypiłem już chyba wszystkie popularne w okolicy piwa, bo co się schylę, to okazuje się, że już mam :)
My celowo jeździliśmy i jeździmy do różnych parków latem w poszukiwaniu tego i owego. Nadal coś znajdujemy.
Jeśli mogę doradzić - od początku wprowadzaj kolekcję do Katalogu. To pouczające i bardzo porządkuje zbiór.
Grzegorz & Krzysio
Zbieramy kapsle polskie z sygnaturami
Tutaj jest link do naszej kolekcji i dubli.

Awatar użytkownika
adam1108
Posty: 349
Rejestracja: 01 listopada 2014, 21:14
Lokalizacja: Ciechanów

Re: Zaczynam i witam!

#7 Post autor: adam1108 »

Również witam! Oby kolekcja szybko rosła i było na co wymieniać z innymi kolekcjonerami :)
Pasja przerodziła się w obsesję!

Aktualna liczba polskich kapsli bez sygnatur 2502 (stan na 20.01.2024)
Zbieram tylko kapsle butelkowane.

Jestem otwarty na każdą możliwą wymianę
Moje duble: http://forum.katalogkapsli.pl/viewtopic.php?f=2&t=3998

ODPOWIEDZ