Czas zacząć...

Wiadomość
Autor
Karsa Orlong
Posty: 0
Rejestracja: 05 kwietnia 2015, 22:24

Czas zacząć...

#1 Post autor: Karsa Orlong »

Witam wszystkich serdecznie,

od dłuższego już czasu "uwierała" mnie potrzeba kolekcjonowania czegoś. Ostatecznie wybór padł na kapsle piwne. W zbieraniu wspierał mnie będzie 6-letni syn, który szybko podłapał bakcyla.

Jak na razie nasz zbiór jest bardzo skromny, bo opiera się na tym, co udało mi się odłożyć z piw spożytych przeze mnie osobiście. Moje możliwości w tym względzie są niestety ograniczone więc tą metodą szybko nie uzupełnimy kolekcji. Kapsle, które mamy, "odhaczyliśmy" już w katalogu.
Udało nam się odbyć już jedną wyprawę poszukiwawczą na terenie pobliskiego lasu i okolic miejscowego stadionu, co zaowocowało całkiem sporym (jak na wielkość naszej "kolekcji") łupem, który czeka na doczyszczenie i skatalogowanie.
Zbiór będzie raczej oparty na kapslach butelkowanych. Mam nadzieję, że poza naszymi wyprawami i ewentualnymi sporadycznymi zakupami, nasz zbiór pomogą powiększyć bliżsi i dalsi znajomi (a jeśli będą mieli ochotę, to i nieznajomi).
Skupiać planuję się raczej (przynajmniej początkowo) na kapslach polskich, zagraniczne zbierając również (ale wybiórczo) typowo pod względem estetycznym. Z czasem te plany mogą oczywiście ulec zmianie.
Z uwagi na miejsce zamieszkania, chciałbym zebrać kapsle z Gdańska (ot taki lokalny patriotyzm). Podejrzewam, że w najbliższym czasie na żadne wymiany nie ma co liczyć więc w tym przypadku niezbędne będą zakupy. Ale to temat do zrealizowania na lata.

Pozdrowienia dla forumowiczów,
Adam

Awatar użytkownika
Kibi
Posty: 1351
Rejestracja: 09 kwietnia 2005, 19:23
Lokalizacja: Prawie Warszawa

Re: Czas zacząć...

#2 Post autor: Kibi »

Karsa Orlong pisze: Jak na razie nasz zbiór jest bardzo skromny, bo opiera się na tym, co udało mi się odłożyć z piw spożytych przeze mnie osobiście. Moje możliwości w tym względzie są niestety ograniczone
Nie wpadaj w kompleksy. Poznałem osobiście parę osób z tego forum, jak również kolekcjonerów którzy się tu nie udzielają.
Ich możliwości w kwestii osobistego spożycia są zróżnicowane, ale jednak zawsze ograniczone :D.
Moje Grolsche już 168 sztuk !!
Moja Coca Cola - 2509 sztuk!

Awatar użytkownika
wismat
Administrator
Posty: 3622
Rejestracja: 20 października 2006, 16:08
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Re: Czas zacząć...

#3 Post autor: wismat »

Witam na forum i powodzenia! Gdybyś zarejestrował się jakieś dwa miesiące wcześniej, zdążyłbyś na giełdę w Gdańsku. Ale już 18.04.2015 możesz zawitać do Elbląga :)
https://wismat.kolekcjakapsli.pl - moja strona | https://KatalogKapsli.pl - katalog kapsli polskich

Karsa Orlong
Posty: 0
Rejestracja: 05 kwietnia 2015, 22:24

Re: Czas zacząć...

#4 Post autor: Karsa Orlong »

Dziękuję Panowie za powitanie.
Spotkania w Gdańsku faktycznie szkoda, do Elbląga (z uwagi na pracę) nie dam rady dotrzeć w tym terminie. Ale będą jeszcze inne okazje.
Kibi - ograniczenie, o którym wspominałem wynika z faktu, że wolę wypić rzadziej, ale za to lepsze piwko. A jak mi coś zasmakuje, to lubię to powtórzyć. Z tego względu przez kilka lat odkładania ciekawszych moim zdaniem kapsli, udało mi się rozbudować "kolekcję" do niecałych 50 szt. (powtarzające się wyrzucałem). Pierwsze penetracje terenu pozwolą prawdopodobnie zdobyć znacznie więcej nowych okazów. Aż mi trochę głupio, gdy patrzę na Wasze piękne zbiory. Humor poprawił mi dziś fakt znalezienia kilku starszych kapsli, z czasów gdy się po prostu nimi bawiłem :o

ODPOWIEDZ