Temat przerodził się w coś innego niż moje oferty wymian.

Oferty wymiany.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
almin
Posty: 514
Rejestracja: 24 listopada 2011, 17:16
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Kontaktowanie:

Re: Wymiana - Rattus CCI #2020

#91 Post autor: almin »

Kaarel, chodziło mi cały czas o to, że zarówno jedną jak i drugą stronę sporu wielu z nas zna i się pomyślnie wymienialiśmy. Tylko oni między sobą nie potrafią się dogadać - czemu? nie wiem, ale to nie powód, żeby robić "burdel" w kilku działach na forum. Choć przyznaję, że strategia Rattusa jest dziwna i zwolenników na forum tym nie zyska.
kluszyn pisze:O nic Cię nie prosił ? Nie jesteś w stanie zaprzeczyć temu, że pośrednio prosił, ale tego nie przyznasz.
Tego nie będę komentować, bo nawet nie wiem jak. To się ociera o teorie Antoniego M. Napisał co napisał, ja się do tego odniosłem i już. Że niby przekaz podprogowy? Telepatia? Że dzięki słowu "Pakistan" poczułem się wywołany do tablicy?

Może dobrze by było, aby admin zamknął ten temat na np. tydzień - niektórzy chyba powinni ochłodnąć trochę?
Kolekcjoner kapsli piwnych. Sygnaturom podziękowałem

http://alminkapsle.jimdo.com/

kluszyn
Posty: 53
Rejestracja: 08 grudnia 2013, 05:59

Re: Wymiana - Rattus CCI #2020

#92 Post autor: kluszyn »

Wiesz Alminie za co nie szanuję ?
Gdyby na mioch oczach ktoś bił mojego kumpla, to mimo, iż wina byłaby po jego stronie, bez wahania sięgnąłbym po swój buzdygan.
Wówczas podobnie jak Ty tutaj wykazałbym się nieobiektywną postawą.

Awatar użytkownika
almin
Posty: 514
Rejestracja: 24 listopada 2011, 17:16
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Kontaktowanie:

Re: Wymiana - Rattus CCI #2020

#93 Post autor: almin »

Nie rozumiem, w którym momencie jestem nieobiektywny:

1. Znam Rattusa, wymieniałem się z nim, wszystko było OK (zresztą nie tylko ja mam pozytywne doświadczenia z nim)
2. Mieliście wymianę, nie wyszła, nie umiecie się dogadać.
3. Opisujesz sprawę na forum - rozumiem, pewnie też tak bym postąpił - tylko robicie (oboje) burdel tutaj!
4. Obiecujesz kapsle "świeżemu" pomimo, że sam przyznajesz, że nie wierzysz w ich odzyskanie (hipokryzja?)
5. Ludzie opisują Cię jako uczciwego, bo "mieli z Tobą do czynienia" i się nie zawiedli.
6. Ja robię to samo względem Rattusa, z tych samych powodów.
7. Rattus nie rozwiewa wątpliwości - twierdzi, że sprawę zamknął - uważam, że nie poprawia tym swej sytuacji
8. Twierdzisz, że Rattus Cię okradł - nigdzie temu nie przeczę, piszę tylko, że OBOJE się nie potraficie dogadać robiąc zamieszanie

To powyżej to fakty dotyczące tej całej dyskusji - w którym momencie jestem nieobiektywny? Zarzucam Ci kłamstwo? Bezkrytycznie twierdzę, że Rattus jest "czysty"?

Aha, czegoś nie rozumiem - nie szanujesz ludzi za nieobiektywizm, ale sam postąpiłbyś tak samo w podobnej sytuacji. Czyli nie masz szacunku sam do siebie? Nie rozumiem Cię w tej kwesti.
Kolekcjoner kapsli piwnych. Sygnaturom podziękowałem

http://alminkapsle.jimdo.com/

Awatar użytkownika
Squnik
Posty: 209
Rejestracja: 09 października 2013, 15:07
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Wymiana - Rattus CCI #2020

#94 Post autor: Squnik »

Śledzę ten temat wręcz z wypiekami na twarzy.
W mojej skromnej opinii panowie: Kluszyn i Rattus powinni się dogadać co do niesfinalizowanej w pełni transakcji wymiany. Jak podejmowali już moi przedmówcy dochodzenie swoich racji na forum jest jak najbardziej słuszne, jednak dalsze dywagacje już chyba nic nowego tu nie wniosą.
Wszyscy tu reprezentujemy specyficzne i hermetyczne grono ludzi zjednoczonych wspólnym hobby, jakim jest zbieranie kapsli (i nie tylko, bo birofilia nie jedno ma oblicze :P ). W związku z tym powinniśmy się szanować. Oczywistym jest, iż do sporów będzie dochodzić zawsze, bo przesłanką jest konfliktowa (jak w tym przypadku) sytuacja lub też rozbieżność poglądów.
Panowie: Kluszyn i Rattus powinni postawić sprawy po męsku. Jeden wysłał kapsle i nie otrzymał nic w zamian. Drugi powinien podjąć wszelkie kroki, by wyjść z tego z twarzą. Obrzucanie się wzajemnie zarzutami oraz jednoczesne piętnowanie wszystkich, którzy nadmienili, iż w ich przypadku Rattus wywiązywał się ze zobowiązań wynikających z wymiany, na pewno nie pomoże rozwiązać tej sytuacji.

Pozdrawiam.
Kapsle:
1. krajowe: 1299.
2. zagraniczne: 1077.
3. na wymianę: ustalenie w toku.

Awatar użytkownika
krzysio
Posty: 1306
Rejestracja: 14 lipca 2014, 18:55
Lokalizacja: W-wa
Kontaktowanie:

Re: Wymiana - Rattus CCI #2020

#95 Post autor: krzysio »

Nie zabiorę głosu w tej sprawie, ale odniosę się do fragmentu z tej dyskusji. Przeprowadziłem w tym roku ponad 30 wymian, także z tu zabierającymi głos i zdecydowanie nie zgadzam się na umieszczanie adresu kogokolwiek na otwartym forum. Są fora - jestem uczestnikiem takich - gdzie nie można czytać treści, jeśli nie posiada się konta. Tu jest inaczej. Stąd moja prośba do ADMINA - który skądinąd słusznie nie moderuje tego tematu - o wykreślenie podanego adresu pocztowego.
Grzegorz & Krzysio
Zbieramy kapsle polskie z sygnaturami
Tutaj jest link do naszej kolekcji i dubli.

kluszyn
Posty: 53
Rejestracja: 08 grudnia 2013, 05:59

Re: Wymiana - Rattus CCI #2020

#96 Post autor: kluszyn »

Ok. Znicze już się palą, więc lecimy.
Sorry Almin tam miało być napisane "szanuję", zresztą na to wskazywała dalsza część mojej wypowiedzi. W emocjach nastąpiło bardzo niefortunne przejęzyczenie.
Co do adresu, to jestem również za usunięciem go, teraz jest już to zbędne. Choć pisząc, to miałem na uwadze właśnie fakt, iż w innym temacie mamy podobną sytuację, adres wisi od roku i nikt nie reaguje.
Jeszcze raz przepraszm Almina.

southern
Posty: 290
Rejestracja: 18 sierpnia 2014, 17:38

Re: Wymiana - Rattus CCI #2020

#97 Post autor: southern »

almin pisze:4. Obiecujesz kapsle "świeżemu" pomimo, że sam przyznajesz, że nie wierzysz w ich odzyskanie (hipokryzja?)
Wolałbym, żebyś nie wyrażał się w tak protekcjonalny sposób na mój temat. Dziękuję. Informacja dla Ciebie i jeszcze jednego wypowiadającego się w tym temacie, który zarzuca mi bez ogródek sprzedajność: mam w d... (bez obrazy Kłuszyn) jakiekolwiek kapsle, o których tu jest mowa, nie jestem gimbusem, który liczy na jakieś spady i prezenty, kapsle kolekcjonuję od 1986 roku i nie widzę w kapslach Rattusa niczego co by mnie mogło zainteresować. Jeżeli nie możecie własnym systemem wartości ogarnąć sytuacji, w której ktoś bezinteresownie reaguje na nieuczciwość (przynajmniej wszystko na to wskazywało z przebiegu dyskusji) to co Wam poradzę, smutno. W tej kwestii wypowiadałem się już tu wielokrotnie, no ale widać teza przewodnia jest najważniejsza i szkoda czasu na wypociny "przeciwnika". Warto przy okazji zwrócić uwagę na to do czyjej wypowiedzi nawiązał Rattus zmieniając strategię. Do tego momentu poruszał się w niemocy koncepcyjnej :)

Awatar użytkownika
almin
Posty: 514
Rejestracja: 24 listopada 2011, 17:16
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Kontaktowanie:

Re: Wymiana - Rattus CCI #2020

#98 Post autor: almin »

southern pisze:Kluszyn mnie motywuje :), dlatego dalej upieram się (choć to nie mój problem, to mam zwyczajnie alergię na potencjalnych krętaczy) Rattusie, że to jest najlepsze miejsce, ze względów prewencyjnych, w myśl dobrze pojętej solidarności braci kolekcjonerskiej (co by nie było potrzeby zamieszczać postów w klimacie tych od Kluszyna).
Skoro masz w dupie te kapsle to po co te pierwsze zdanie?
Kolekcjoner kapsli piwnych. Sygnaturom podziękowałem

http://alminkapsle.jimdo.com/

kluszyn
Posty: 53
Rejestracja: 08 grudnia 2013, 05:59

Re: Wymiana - Rattus CCI #2020

#99 Post autor: kluszyn »

Ja tam w tym zdaniu widziałem tylko uśmieszek :-)

southern
Posty: 290
Rejestracja: 18 sierpnia 2014, 17:38

Re: Wymiana - Rattus CCI #2020

#100 Post autor: southern »

Bo sobie jaja robię z nieumiejętności czytania ze zrozumieniem. Przy okazji, jaki emot Byś proponował, żeby było jasne, że to ironia? :D

Awatar użytkownika
almin
Posty: 514
Rejestracja: 24 listopada 2011, 17:16
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Kontaktowanie:

Re: Wymiana - Rattus CCI #2020

#101 Post autor: almin »

na Twoim miejscu chyba bym w ogóle tego nie pisał.
ewentualnie :wink:
Panowie, może skończmy te jałowa dyskusje? W końcu święto dzisiaj :wink:
Kolekcjoner kapsli piwnych. Sygnaturom podziękowałem

http://alminkapsle.jimdo.com/

Awatar użytkownika
lendoo
Posty: 2955
Rejestracja: 17 sierpnia 2006, 12:35
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

Re: Wymiana - Rattus CCI #2020

#102 Post autor: lendoo »

Czy w Warszawie na plaży nad Wisłą.
Nad Wisłą nad plażą leżą stare kapsle
Jak nad Wisłą na plaży znaleźć stare wzory rzadkie.

Jak znaleź browar Wiślany.
Jak znajdujecie kapsle w lesie.
W jakich lasach szukacie czy poza miastem czy w mieście.

kluszyn
Posty: 53
Rejestracja: 08 grudnia 2013, 05:59

Re: Wymiana - Rattus CCI #2020

#103 Post autor: kluszyn »

Nie zawsze lendoo, nie zawsze jak widać :-)
Dobra ja już na pewno kończę. Przepraszam wszystkich za moją bezwzględność, ale miałem być niczym lisowczycy w państwie moskiewskim.
Dopiero teraz zauważyłem, że rattus wyedytował większość swoich postów. A pamiętam jeszcze (tak mniej więcej), co i w którym miejscu pisał. Jego edycja była naprawdę przemyślana, usunął te posty, gdzie coraz bardziej się pogrążał lub mam nadzieję, nie tylko w moim mniemaniu, przyznawał do winy. Pozostawił te w których po prostu, to on jest poszkodowany i ten o...Pakistanie ( ...kurdę gdzie Wy tu macie te emotikony z wielkimi oczami ?)
Po co ja o tym piszę ?
Tak sobie pomyślałem, że osoby, które w dalekiej przyszłości tu zajrzą lub te które nie zdążyły przeczytać wątku, będą miały, oby jak najmniej, skrzywiony pogląd na całą tą sytuację. Tym bardziej, że ostatnie zdanie jakie rattus tu napisał jest równie nieprawdziwe jak jego wersja yyy...sorry on nie miał żadnej wersji, tej nieszczęsnej dla niego, niedokończonej wymiany.
"Moim największym błędem było zabranie głosu w tej sprawie"
To zdanie, niewtajemniczonym sugeruje, po pierwsze, że zabrał głos w tej sprawie, co jest nieprawdą. Po drugie, że to on jest pokrzywdzony, a ja go tylko "przegadałem"
Nie, rattusie twoim największym błędem było, po prostu oszukanie mnie, a następnie nie podjęcie próby rozwiązania tej sytuacji

Paweł
Administrator
Posty: 2164
Rejestracja: 28 stycznia 2005, 14:26
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wymiana - Rattus CCI #2020

#104 Post autor: Paweł »

Czy ktoś może napisać w skrócie, o co tutaj chodzi?

Awatar użytkownika
chinet
Posty: 4136
Rejestracja: 19 marca 2006, 13:37
Lokalizacja: Błonie

Re: Wymiana - Rattus CCI #2020

#105 Post autor: chinet »

Oprócz dwóch osób nikt tego nie wie :D .
Jestem trollem :mad:

kluszyn
Posty: 53
Rejestracja: 08 grudnia 2013, 05:59

Re: Wymiana - Rattus CCI #2020

#106 Post autor: kluszyn »

Oprócz 2 osób oraz tych, którzy potrafią wyciągnąć racjonalne wnioski z argumentów zawartych w wątku, tudzież ich brak w przypadku Rattusa.

Konto usunięte

Re: Wymiana - Rattus CCI #2020

#107 Post autor: Konto usunięte »

Oczywiscie kazdy ma prawo interpretowac argumenty jak chce. Ja swoich nie mam zamiaru przedstawiac poniewaz nie mam sie z czego tlumaczyc. Nie po to utrzymuje kontakt z Wami zeby Was okradac. Tak czy inaczej, kazdy ma prawo myslec co chce. Jezeli uznacie ze jestem zlodziejem to nie zapomnijcie usunac mnie z forum. Jezeli jednak uznacie ze nie kradne to prosze usunac wpisy na moj temat z czarnej listy oraz ten temat. Nie mozna pogodzic obu tych rzeczy, mnie na forum i jednoczesnie informacji ze kradne. Dziekuje.

kluszyn
Posty: 53
Rejestracja: 08 grudnia 2013, 05:59

Re: Wymiana - Rattus CCI #2020

#108 Post autor: kluszyn »

Widzę, że po wpisach Pawła i Chineta w twojej głowie zrodziła się nadzieja, że Twoja sytuacja nie wygląda tak źle.
Na wstępie zwróć uwagę na to, że ja nie zabrałem głosu najpierw w temacie "czarna lista" ale próbowałem sfinalizować wymianę w tymże temacie. Jak mniemam do niczego się nie przyznajesz, nawet do tego, że przez 7 miesięcy nie odpowiadałeś na moje maile i pw ( mimo logowań na forum i z pewnością sprawdzania mailowej skrzynki).
Powtórzę się, okradłeś mnie z nadzieją, że ten fakt nigdy nie ujrzy światła dziennego. Poniekąd mogłeś mieć rację w swoim sądzeniu, ponieważ nie zabrałbym głosu na forum ( wolałem być użytkownikiem anonimowym ). Do rozpoczęcia tego wątku zmotywowałeś mnie ty sam ( abstrahując teraz o nie dokończeniu wymiany czy jawnym olewaniu mnie przez 7 miesięcy, moje kapsle otrzymałeś 10 miesięcy temu). Zmotywowałeś mnie swoim postem, gdzie zaproponowałeś wymianę Adrianowi3200 oraz tym, w którym proponowałeś zrobione przez siebie kapsle ( które oczywiście mnie nie interesowały) swoim kontrahentom z przeszłości. Oczywiście w tym samym czasie miałeś na swojej forumowej skrzynce, kupę wiadomości ode mnie, no chyba że na bieżąco je kasowałeś.
Twój problem teraz polega na tym, że w tym wątku nie tylko ja wystawiłem nad tobą negatywny osąd.
Rozumiem, iż prosisz o skasowanie tego wątku ( od początku tego chciałes )ale ze względu na szacunek do osób, których swoim mataczeniem nie przekonałeś, jakiekolwiek argumenty byłyby tu jak najbardziej na miejscu
Jedno jest dla mnie pewne, do prawdy już się nie przyznasz, bo wówczas musiałbyś przyznać, że wszystkie twoje posty w tym wątku były kłamstwem.

southern
Posty: 290
Rejestracja: 18 sierpnia 2014, 17:38

Re: Wymiana - Rattus CCI #2020

#109 Post autor: southern »

Myślę, że temat jest niepotrzebnie odgrzewany. Osoby, które były tą sprawą zainteresowane mają na podstawie postaw stron wyrobioną ocenę. Rattusie, czyżby obroty spadły? :D Co to za plebiscyty organizujesz, jak nie chciałeś pro publico bono sprawy wyjaśnić, to raczej nie proś o usunięcie wpisów i tematów. Widzę, że przyjąłeś taktykę posła Nowaka :), milczenie, czas, poparcie, comeback :) Jeśli mnie pamięć nie myli, sam deklarowałeś opuszczenie forum, poszukując nawet desperacko na to sposobu :)

Awatar użytkownika
almin
Posty: 514
Rejestracja: 24 listopada 2011, 17:16
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Kontaktowanie:

Re: Wymiana - Rattus CCI #2020

#110 Post autor: almin »

...
Załączniki
colbert-popcorn.gif
colbert-popcorn.gif (495.75 KiB) Przejrzano 11372 razy
Kolekcjoner kapsli piwnych. Sygnaturom podziękowałem

http://alminkapsle.jimdo.com/

Konto usunięte

Re: Wymiana - Rattus CCI #2020

#111 Post autor: Konto usunięte »

Oczywiscie mialem zamiar opuscic forum, ale o zgrozo, ktos pokasowal moje posty z pytaniem jak to zrobic. Skoro zatem jestem nadal uzytkownikiem chcialbym aby mnie nie szykanowano. Jezeli jednak taka informacja ma pozostac to chcialbym aby moje konto zostalo usuniete. To chyba zrozumiale ze zachodzi pewien konflikt. Z jednej strony jest wielki szum ze jestem zlodziejem, a z drugiej nie mam mozliwosci zostac stad wyrzuconym badz nawet samowolnie skasowac konto. Co do negatywnego osadu to faktycznie nie tylko kluszyn mi taki wystawil, ma racje, jego koledzy tez, tylko nie wiem dlaczego skoro absolutnie nic mnie z nimi nie laczy, nie robilem z nimi wymian, nie znam ich, albo mam zajebiasta skleroze. Moja postawa rowniez sie nie zmienila od czasu pierwszych postow w tym temacie. Ale wymyslajcie dalej, fajnie sie czyta. Cokolwiek napisac byle wygladalo ze macie racje. Piszcie, piszcie.

kluszyn
Posty: 53
Rejestracja: 08 grudnia 2013, 05:59

Re: Wymiana - Rattus CCI #2020

#112 Post autor: kluszyn »

Almin, mistrzostwo świata, rozwaliłeś mnie :-)
Do ostatniego postu się nie odniosę, bo nie ma do czego.

Awatar użytkownika
mateuszch
Posty: 162
Rejestracja: 03 września 2012, 11:27
Lokalizacja: Kraków

Re: Wymiana - Rattus CCI #2020

#113 Post autor: mateuszch »

Uzgodniliscie wymiane na listy polecone czy zwykle? Rattus wyslales kapsle? Czy jesli na polecone, to masz pokwitowanie z poczty? Jesli masz to moze warto isc na poczte wyjasnic. Jesli ustaliliscie wymiane na zwykle listy, to list moze zaginac, kolejnym razem warto doplacic do bezpiecznej przesylki. Jesli przy wymianie na listy polecone ktos nie chce pokazac partnerowi pokwitowania to kreci na bank. Mysle, ze tymi kilkoma zdaniami zamknalem Wasza spine.

kluszyn
Posty: 53
Rejestracja: 08 grudnia 2013, 05:59

Re: Wymiana - Rattus CCI #2020

#114 Post autor: kluszyn »

Kurdę tyle pisałem o swojej bezwzględności, uporze, lisowczykach, którzy np. dla utrzymania w tajemnicy swojej trasy przemarszu, likwidowali wszystkich napotkanych ludzi.
Hmmm...cóż z tego, skoro to Rattus uszedł z łupem, za zachodnią granicę.
:-)

Paweł
Administrator
Posty: 2164
Rejestracja: 28 stycznia 2005, 14:26
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wymiana - Rattus CCI #2020

#115 Post autor: Paweł »

Może jestem staroświecki, ale od zawsze reguły wymian wyglądały tak, że jeżeli wymiana to tylko listem poleconym z zachowaniem potwierdzenia odbioru. Wysyłanie listem zwykłym jest zawsze na ryzyko nadawcy i jeżeli odbiorca nie potwierdzi doręczenia to jest to równoznaczne z wysłaniem kapsli po raz kolejny, a jeśli nie ma takiej możliwości to zwrot otrzymanych kapsli do partnera.
Proste jak drut i nie ma nad czym dyskutować.

southern
Posty: 290
Rejestracja: 18 sierpnia 2014, 17:38

Re: Wymiana - Rattus CCI #2020

#116 Post autor: southern »

Mądrze prawisz, jednak może się okazać, że ta logika jest nieczytelna dla niektórych. Swoją drogą, wątek ten ma też wymiar użyteczny, przybliżył nieco sposób postrzegania (zachowania się wobec) podobnych sytuacji przez różne osoby udzielające się na tym forum.

kluszyn
Posty: 53
Rejestracja: 08 grudnia 2013, 05:59

Re: Wymiana - Rattus CCI #2020

#117 Post autor: kluszyn »

O kurdę Rattus zanalazł metodę na pozorne odsunięcie od siebie winy, wyedytował temat nie używając w nowym swojego nicku.
Faktycznie nie ma co wałkować już tego tematu, więc ten post będzie moim ostatnim, no chyba że Rattus powróci skruszony i sfinalizuje wymianę, wówczas o tym poinformuję. Może także założyc nowy temat, już trzeci "wymiana Rattus", wtedy też o sobie przypomnę.
Aby nie pozostała tu sugestia, że to jednak poczta nawaliła, informuję iż kapsle w ogóle nie zostały wysłane. Rattus nigdy mnie nie poinformował na pw o wysłaniu kapsli, nie stwierdził też tego jednoznacznie w tym temacie (bardzo późno próbował tylko delikatnie to sugerować, po podpowiedziach kolegów).
Nim się opamiętał, czyli prawie 2 miesiące po otrzymaniu moich kapsli, on już nie miał tych "odłożonych" dla mnie.
Napisał tylko, że ureguluje zaległości i zamilkł na kolejne 7 miesięcy, z nadzieją w sercu, że pozostanę nieudzielającym się forumowiczem.
Pozdrowienia dla wszystkich wojaków, zarówno spod mojej jak i rattusowskiej chorągwi. :-)

Zablokowany