Oddam duble w dobre ręce

Oferty wymiany.
Wiadomość
Autor
abq.s
Posty: 74
Rejestracja: 15 lutego 2009, 22:24
Lokalizacja: Orzesze

Oddam duble w dobre ręce

#1 Post autor: abq.s »

Witam , zbieram kapsle tylko z wypitych przez siebie piw , przez co nie mogę się wymieniać itp , mogę jednak pochwalić się że moja kolekcja dobiła 1 tysiąca . Przez cały ten czas uzbierałem nie wiem , 200 -300 przeróżnych dubli oraz różne kapsle które ktoś z grzeczności mi dał . Chciałbym oddać je jakiemuś początkującemu kolekcjonerowi , czy ktoś mógł by mi doradzić jak najlepiej takiego wybrać ? Chciałbym sprawić komuś przyjemność , szkoda wyrzucić takiego worka na śmieci , a w sumie nawet nie wolno :)
Zbieram kapsle z piw tylko i wyłącznie wypitych przeze mnie :)

Awatar użytkownika
Brashek
Posty: 76
Rejestracja: 25 lutego 2014, 19:16
Lokalizacja: Lublin

Re: Oddam duble w dobre ręce

#2 Post autor: Brashek »

Ja na Twoim miejscu podzieliłbym na 10 przesyłek po te 20-30 kapsli i wysłał 10 różnym kolekcjonerom.
Poszukuję kapsli z moich niebutelkowanych braków (wymiana, kupno). Propozycje przez PW. KATALOG Z SYGNATURAMI

guma
Posty: 1066
Rejestracja: 28 maja 2012, 18:18
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Oddam duble w dobre ręce

#3 Post autor: guma »

Bezsensu Brashek...

Popatrz na jakieś profile. Nie wysyłaj kompletnym nowicjuszom, oni powinni sami pochodzić po ulicach i pozbierać z ziemi te pierwsze xxx okazów, to sprawia wielką frajdę i zapada w pamięci. Osobiście wysłałem 2 paczki startowe po około 300 różnych i jeden przestał zbierać po miesiącu i kapsle gdzieś schował albo wyrzucił, a drugi próbował je sprzedać...

Wiśnia
Posty: 1169
Rejestracja: 02 lipca 2010, 14:11
Lokalizacja: Stargard Szcz.

Re: Oddam duble w dobre ręce

#4 Post autor: Wiśnia »

Jeszcze był tzw bdm (royal) który dostał zestaw i wywalił po kilku dniach :D.

Awatar użytkownika
chinet
Posty: 4136
Rejestracja: 19 marca 2006, 13:37
Lokalizacja: Błonie

Re: Oddam duble w dobre ręce

#5 Post autor: chinet »

Ja chętnie wezmę i zrobię z nich dobry pożytek :) . Obiecuję, że ich nie wyrzucę. No, chyba że to będzie np. setka Tatry albo ostatniej Warki, to może, może... :wink:
Jestem trollem :mad:

Awatar użytkownika
Brashek
Posty: 76
Rejestracja: 25 lutego 2014, 19:16
Lokalizacja: Lublin

Re: Oddam duble w dobre ręce

#6 Post autor: Brashek »

guma pisze:Bezsensu Brashek... .
Jeśli już to "bez sensu", a poza tym to napisałem, że ja tak postąpiłbym i widzę w tym sens, właśnie taki, żeby uniknąć sytuacji jak napisałeś, że wysyłam jednemu kolekcjonerowi, a on je później sprzedaje.
A jak Kolega abq.s, nie ma pomysłu i nie wiem, komu je oddać, to proponuję je samemu sprzedać, zawsze to na "nowe" piwo będzie i kapsle dojdą do kolekcji.
Poszukuję kapsli z moich niebutelkowanych braków (wymiana, kupno). Propozycje przez PW. KATALOG Z SYGNATURAMI

guma
Posty: 1066
Rejestracja: 28 maja 2012, 18:18
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Oddam duble w dobre ręce

#7 Post autor: guma »

Zauważ, że zacznie się papranie z przesyłkami. Nawet jak samemu nie będzie pokrywać ich kosztów to będzie musiał pobierać kasę na konto i odwalać 10x więcej roboty, a to chyba mija się z celem. Poza tym, gdy ktoś dostanie 30 kapsli to jest ogromna szansa, że większośc tych kapsli ma, gdy jednak dostanie 200-300 to sporo kapselków zasili jego kolekcje.

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Kibi
Posty: 1353
Rejestracja: 09 kwietnia 2005, 19:23
Lokalizacja: Prawie Warszawa

Re: Oddam duble w dobre ręce

#8 Post autor: Kibi »

guma pisze: gdy ktoś dostanie 30 kapsli to jest ogromna szansa, że większośc tych kapsli ma, gdy jednak dostanie 200-300 to sporo kapselków zasili jego kolekcje.
Z tym, ze Chineta to raczej nie dotyczy :mrgreen: .
Moje Grolsche już 168 sztuk !!
Moja Coca Cola - 2513 sztuk!

Awatar użytkownika
chinet
Posty: 4136
Rejestracja: 19 marca 2006, 13:37
Lokalizacja: Błonie

Re: Oddam duble w dobre ręce

#9 Post autor: chinet »

Kibi pisze:
guma pisze: gdy ktoś dostanie 30 kapsli to jest ogromna szansa, że większośc tych kapsli ma, gdy jednak dostanie 200-300 to sporo kapselków zasili jego kolekcje.
Z tym, ze Chineta to raczej nie dotyczy :mrgreen: .
To jest jawny przejaw dyskryminacji :nono: :mrgreen:
Jestem trollem :mad:

kretu
Posty: 40
Rejestracja: 16 sierpnia 2014, 09:27

Re: Oddam duble w dobre ręce

#10 Post autor: kretu »

Ja bym się chętnie załapał :) Na pewno spełniam warunek bycia początkującym.

Awatar użytkownika
adam1108
Posty: 353
Rejestracja: 01 listopada 2014, 21:14
Lokalizacja: Ciechanów

Re: Oddam duble w dobre ręce

#11 Post autor: adam1108 »

guma pisze:Bezsensu Brashek...

Nie wysyłaj kompletnym nowicjuszom, oni powinni sami pochodzić po ulicach i pozbierać z ziemi te pierwsze xxx okazów, to sprawia wielką frajdę i zapada w pamięci.
A myślałem, że to wstyd i tylko ja tak robię hehe
Pasja przerodziła się w obsesję!

Aktualna liczba polskich kapsli bez sygnatur 2502 (stan na 20.01.2024)
Zbieram tylko kapsle butelkowane.

Jestem otwarty na każdą możliwą wymianę
Moje duble: http://forum.katalogkapsli.pl/viewtopic.php?f=2&t=3998

guma
Posty: 1066
Rejestracja: 28 maja 2012, 18:18
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Oddam duble w dobre ręce

#12 Post autor: guma »

Nie wiem jak to jest gdy jest się już dorosłym, ja zacząłem zbierać w 2 gim i bardzo dobrze wspominam wyjazdy na rowerach z kumplami po przeróżnych miejscach i wygrzebywanie kapsli z ziemi :D

Awatar użytkownika
krzysio
Posty: 1300
Rejestracja: 14 lipca 2014, 18:55
Lokalizacja: W-wa
Kontaktowanie:

Re: Oddam duble w dobre ręce

#13 Post autor: krzysio »

adam1108 pisze: A myślałem, że to wstyd i tylko ja tak robię hehe
No coś ty. U mnie cała rodzina dla nas szuka. Ostatnio znalazłem nowość - Brzesko 217 w idealnym stanie i zaprezentowałem na tym forum.... Nadal to ogromna frajda.....
Grzegorz & Krzysio
Zbieramy kapsle polskie z sygnaturami
Tutaj jest link do naszej kolekcji i dubli.

abq.s
Posty: 74
Rejestracja: 15 lutego 2009, 22:24
Lokalizacja: Orzesze

Re: Oddam duble w dobre ręce

#14 Post autor: abq.s »

Również zaczynałem od wygrzebywania kapsli z ziemi , bo w tamtych czasach jeszcze nie piłem , pamiętam jak kiedyś dużo starsi koledzy ode mnie mieli piwnice w bloku przerobioną na kanciape do siedzenia , mieli tam 2 , 5 litrowe wiadra po farbach do których wrzucali kapsle po piwach przez okolo 7 lat , dali mi je do przesortowania - to byl piekny dzien :) wyszedlem jednak z zalozenia ze nie mozna miec wszystkiego , nie mozna miec wszystkich kapsli czy wszystkich kupic , dlatego stara kolekcje ukrylem a rozpoczalem nowa - jak wspomnialem wczesniej - tylko z wypitych przeze mnie piw :) Okazyjnie jeśli ktoś może polecić dobrze zaopatrzone sklepy na śląsku to proszę o adresy , te w katowicach i tychach już znam :) co do kapsli to dostałem pare prywatnych wiadomości więc w chwili spokoju wybiore jedną i przygotuje paczke . pozdrawiam .
Zbieram kapsle z piw tylko i wyłącznie wypitych przeze mnie :)

Awatar użytkownika
Brashek
Posty: 76
Rejestracja: 25 lutego 2014, 19:16
Lokalizacja: Lublin

Re: Oddam duble w dobre ręce

#15 Post autor: Brashek »

abq.s pisze:... dlatego stara kolekcje ukrylem a rozpoczalem nowa - jak wspomnialem wczesniej - tylko z wypitych przeze mnie piw :)
Hmm ... ukryłeś powiadasz :> ? Było w niej coś wartościowego kolekcjonerko, to ją właśnie chciałbyś oddać ? :)
Poszukuję kapsli z moich niebutelkowanych braków (wymiana, kupno). Propozycje przez PW. KATALOG Z SYGNATURAMI

abq.s
Posty: 74
Rejestracja: 15 lutego 2009, 22:24
Lokalizacja: Orzesze

Re: Oddam duble w dobre ręce

#16 Post autor: abq.s »

Witam ponownie , uznałem że powinienem poinformować zainteresowanych że duble przekaże osobie o pseudonimie IVKA :) Dostałem kilka prywatnych wiadomości i wybrałem zasadę kto pierwszy ..Dziękuję za zainteresowanie i pozdrawiam !!!
Zbieram kapsle z piw tylko i wyłącznie wypitych przeze mnie :)

ODPOWIEDZ