Nasza Paczka forumowa

Oferty wymiany.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
wiki
Posty: 2330
Rejestracja: 05 lutego 2005, 13:53
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:

#1621 Post autor: wiki »

menio pisze:Tomek ale wiadomo kto wkładał złom?
zdyskfalifikować dożywotnio :D
Można, o ile jeszcze zbierają kapsle. Ale pewnie znajdą się inni równie niesolidni.

Awatar użytkownika
lendoo
Posty: 2949
Rejestracja: 17 sierpnia 2006, 12:35
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

#1622 Post autor: lendoo »

Jakby każdy się kontrolował to potem nie byłby pretensji. Jakby jednak jakieś się pojawiły to potem byłyby niekończońce się na forum waśnie. "To nie ja, to ktoś inny. Jak możesz mnie oskarżać? On kłamie." itd.

Zaproponuj proszę kryteria według których możnaby stworzyć zaufaną grupę? Bo dla mnie będą to osoby które znam już kilka lat, które spotykam na giełdach i z którymi wypiłem nie jedno piwo. Przede wszystkim osoby doświadczone, które zrobiły nie jedną już wymianę i wiedzą że wsadzanie "szrotu" to ujma na honorze.
no ale cały czas jest problem żeby ktoś nie wziął, jeśli śą, do dubli np 5 nowości (ten sam wzór). bo co z tego że wsadzę przykładowo wspomnianego vettera w 5 sztukach, jak następny wszystkie 5 weźmie?
Nie byłoby tego problemu jakby była prosta zasada i każdy sobie ufał, prawda? U nas widać się nie da.
Czy w Warszawie na plaży nad Wisłą.
Nad Wisłą nad plażą leżą stare kapsle
Jak nad Wisłą na plaży znaleźć stare wzory rzadkie.

Jak znaleź browar Wiślany.
Jak znajdujecie kapsle w lesie.
W jakich lasach szukacie czy poza miastem czy w mieście.

menio
Posty: 372
Rejestracja: 25 czerwca 2012, 13:29

#1623 Post autor: menio »

wiki dlatego jest propozycja zamkniętej grupy, poza tym nadal twierdzę iż jeśli ktoś będzie pamiętał o tym że można go sprawdzić to da się to ograniczyć.
Nawiązując do pierwotnej koncepcji, było Was w 2006r niewielu, nawet jest takie stwierdzenie na początku dyskusji że się to z tego powodu nie uda bo Was mało. teraz sprawa ma się inaczej, znacie się dłużej.

Ja jednak nadal poproszę o pomoc w sformułowaniu zasad, zaczątek jest, może ktoś jeszcze na coś wpadnie, ja za tydzień znajdę jakieś pudełko po butach, zapakuję trochę kapsli i puszcze w ruch, zrobi się listę z zastrzeżeniem (kolejny punkt?) że nie można być beneficjentem częściej niż np. co 3 miechy chyba że niema innych chętnych.
Jedynie jak poprzednim razem Tmax ja też poproszę aby ona wróciła do mnie po powiedzmy 10 osobach, żebym też skorzystał :)

Oczywiście nie ma znaczenia czy zagranica czy pl.(?)

Awatar użytkownika
goblin
Posty: 683
Rejestracja: 18 lipca 2012, 21:12
Lokalizacja: Olsztyn

#1624 Post autor: goblin »

wydaje mi się mimo wszystko, że grupa uczestnicząca w programie "Paczka forumowa" nie będzie jednak tak spójna.
również mogą pojawić się pretensje typu: dlaczego on uczestniczy w tym przedsięwzięciu, a ja nie, itp.
Mariusz, zapaliłeś się do tego pomysłu mocno, jednak wydaje mi się, że gra nie jest warta świeczki. gdybyś mógł jedynie polegać na sobie, na pewno ufałbyś temu projektowi bezgranicznie, ale czy jesteś w stanie ręczyć za innych? jestem sceptycznie nastawiony do tego rodzaju przedsięwzięć.
mówię to na podstawie swoich doświadczeń życiowych, doświadczeń z PACZKĄ nie miałem, gdyż funkcjonowała ona jeszcze zanim zajrzałem na forum
szukam słowackich serii TIK sprzed 2005 r

menio
Posty: 372
Rejestracja: 25 czerwca 2012, 13:29

#1625 Post autor: menio »

lendoo masz rację, jeśli o mnie chodzi to sam jak w wakacje zaczynałem to pewna zaufana osoba poradziła mi abym zrobił kilka wymian przez cci, zdobył parę pozytywnych wpisów aby być wiarygodnym w oczach innych. tak też zrobiłem. Podobnie może być i tu, rozumiem że nowym trzeba pomagać ale powinni jeśli chodzi o taką np paczkę tez wykazać się inicjatywą. Dla świeżych świeżaków są pakiety startowe.
Myślę iż kryterium może być polecenie, jak pisałem znacie się i wiecie kto co reprezentuje, więc można zacząć moim zdaniem od Pawła i Danio jako administratorów poprosić o wskazanie dowolnie licznej grupy zaufanych, za których w pewien sposób są w tanie poręczyć, powiedzieć że ich zdaniem jeśli do nich paczka trafi to nic złego się nie jej nie stanie (w dowolnym znaczeniu), potem ta grupa osób będzie miała prawo kogoś rekomendować i np taka nowa osoba będzie musiała mieć rekomendację kilku osób (3?), np mogą się znać z wymian, albo osobiście albo jeszcze w jakiś inny sposób. Moim zdaniem zasada jest do dyskusji co do jej kształtu i o ile na początku skomplikuje i zagmatwa sprawę o tyle jak już się uformuje sprawa będzie prosta. zawsze będzie można dać właśnie takiego bana dożywotniego dla nieuczciwych.

Edit: pisałem to zanim przeczytałem post goblina.
Jestem w stanie poręczyć za kilka osób z tego forum, z częścią się wymieniałem a z częścią tylko rozmawiałem i widzę co i jak piszą tutaj, nie jest to może pewne kryterium zaufania, ale myślę iż w konkretnie tej sprawie, przy ograniczeniu tego zaufania bo ja jak moja żona mówi jestem strasznie ufny, może się to sprawdzić.

Ja zaryzykuję i jak wspomniałem paczkę wedle moich możliwości zrobię, postaram się wrzucić koło 100 wzorów w ilościach max po 5, oczywiście znajdzie się tam tez siłą rzeczy masówka, ale może ktoś niemieć, albo mieć ale w znacznie gorszym stanie. Wrzucę kilka nowości i może jakiś starszy kapsel (od niedawna zbieram więc dla mnie starszy top jest z przed 5-10 lat :P) i zobaczymy.

Tak że jeszcze raz proszę, ponieważ sprawę już przesądziłem nie dywagujcie "czy" ale "jak", pomóżcie tylko sprawę ubrać i okiełznać.

Awatar użytkownika
lendoo
Posty: 2949
Rejestracja: 17 sierpnia 2006, 12:35
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

#1626 Post autor: lendoo »

Ja sobie tego nie wyobrażam. Ręczenie, polecanie, rekomendowanie..
To nie na tym to polega. Masz jednak moje błogosławieństwo. :wink:
Może jak doświadczysz tego z autopsji, to zrozumiesz ze gra nie jest warta świeczki. Szkoda nerwów i czasu, zwłaszcza aby zdobyć parę kapsli.
Lepiej jechać na giełdę lub się wymienić niż cackać się z paczka. Takie jest moje zdanie.
Czy w Warszawie na plaży nad Wisłą.
Nad Wisłą nad plażą leżą stare kapsle
Jak nad Wisłą na plaży znaleźć stare wzory rzadkie.

Jak znaleź browar Wiślany.
Jak znajdujecie kapsle w lesie.
W jakich lasach szukacie czy poza miastem czy w mieście.

menio
Posty: 372
Rejestracja: 25 czerwca 2012, 13:29

#1627 Post autor: menio »

Sceptyk :wink:
Ja nie zawyrokowałem formy, ja zaproponowałem w odpowiedzi na wątpliwości.
Dla mnie też lepiej by było beż zbędnych ograniczeń coś takiego zrobić.
Wpadł mi do głowy jeszcze jeden sposób, lista listą, ale wysyłka do pierwszej osoby z listy której ufam. Co ty na to? mało sprawiedliwe ale zawsze to coś.

Praktycznie wyglądało by to tak że osoby w górze listy dostawały by paczkę tylko jeśli ktoś kto ma ja obecnie, jej ufa, siłą rzeczy osoby bez 'poparcia' paczki by nie dostały. A jakaś kolejność by była.

Awatar użytkownika
lendoo
Posty: 2949
Rejestracja: 17 sierpnia 2006, 12:35
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

#1628 Post autor: lendoo »

Nie sceptyk, tylko realista. Wiem jak było i wiem jak może być znowu.
Podziwiam Twój zapał w tej sprawie, jednak ostrzegam abyś się nie zawiódł.
Ostatnio zmieniony 05 listopada 2012, 14:31 przez lendoo, łącznie zmieniany 2 razy.
Czy w Warszawie na plaży nad Wisłą.
Nad Wisłą nad plażą leżą stare kapsle
Jak nad Wisłą na plaży znaleźć stare wzory rzadkie.

Jak znaleź browar Wiślany.
Jak znajdujecie kapsle w lesie.
W jakich lasach szukacie czy poza miastem czy w mieście.

menio
Posty: 372
Rejestracja: 25 czerwca 2012, 13:29

#1629 Post autor: menio »

rozumiem, jednak wersji "być może" może być kilka, mam nadzieję że w życiu nie rezygnujesz tak łatwo po jednej porażce? :D
taka dygresja osobista: ci co maja dzieci prawdopodobnie o tym wiedza ale:
małe dziecko żeby definitywnie stwierdzić czy coś lubi jeść (lubi smak) musi spróbować tego czegoś około 20 razy i to nie dzień po dniu. mój syn (8 miesięcy) dopiero przy 5 próbie wypluwania wcześniejszych zaczął jeść zupki z ryżem.
wspominam o tym żeby pamiętać o tym iż jedna jaskółka wiosny nie czyni i potrzeba czasu i prób żeby coś osiągnąć, nawet tak nierealnego (jak niektórzy twierdzą:P) jak paczka forumowa.

te kapsle które planuję wysłać można powiedzieć iż mi zbywają, nie uszczuplą ani mojej kolekcji ani nawet w znacznej części dubli dubli dubli moich dubli. Więc nie ryzykuję nic poza pudełkiem, woreczkami (muszę się zaopatrzyć) i kasą na przesyłkę. A jak mnie ktoś zawiedzie to mu sam :mad: obrobie :D

menio
Posty: 372
Rejestracja: 25 czerwca 2012, 13:29

#1630 Post autor: menio »

lendoo pisze: Podziwiam Twój zapał w tej sprawie
Ja tylko podbijam swoje notowania na forum tym zaangażowaniem :mrgreen:

Awatar użytkownika
lendoo
Posty: 2949
Rejestracja: 17 sierpnia 2006, 12:35
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

#1631 Post autor: lendoo »

Rezygnuję jak nie widzę większego sensu, a włożony wysiłek nie jest adekwatny do otrzymanych korzyści,a dodatkowo szansa na powodzenie jest niewielka.
te kapsle które planuję wysłać można powiedzieć iż mi zbywają, nie uszczuplą ani mojej kolekcji ani nawet w znacznej części dubli dubli dubli moich dubli.
Cześć osób tak pomyślała podczas ostatniej edycji paczki, dlatego wyglądała jak wyglądała. Dopóki będziemy tam wrzucać to co nam zbywa albo co powinno wylądaować w śmieciach, dopóty to nie ma sensu.
Ja tylko podbijam swoje notowania na forum tym zaangażowaniem

Zaangażowanie doceniam, jednak wizji prowadzenie paczki zdecydowanie nie. Takim poglądem obniżasz notowanie :wink:

Menio- łopatologicznie wyjaśniając wizję proponowanej przez Ciebie strony technicznej: kapsle to nie polityka, nikt nie będzie się bawił w jakieś poparcia i rekomendacje, bo najłagodniej ujmując jest to chore i niedorzeczne. Szanujące się osoby nigdy na takie coś nie przystaną. To nie jest hobby na takie czy inne cyrki. Nie tędy droga.
Czy w Warszawie na plaży nad Wisłą.
Nad Wisłą nad plażą leżą stare kapsle
Jak nad Wisłą na plaży znaleźć stare wzory rzadkie.

Jak znaleź browar Wiślany.
Jak znajdujecie kapsle w lesie.
W jakich lasach szukacie czy poza miastem czy w mieście.

danio_145
Moderator
Posty: 3082
Rejestracja: 07 lutego 2005, 11:16
Lokalizacja: Nowy Sacz 33-300
Kontaktowanie:

#1632 Post autor: danio_145 »

menio pisze:i Danio jako administratorów poprosić o wskazanie dowolnie licznej grupy zaufanych

Ci ludzie do paczki już nie wejdą, poza tym wymieniam się z nimi osobiście. W każdym razie zrób paczkę jak chcesz i wysyłaj w świat. Mnie się najzwyczajniej w świecie nie opłaca wydawać dychy na 4 kapsle, które wezmę sobie z paczki.
O Kura Masa!
Viva'la Obwoluta!
Pijemen po einen Bieren!
Miodos sie nie topios!

menio
Posty: 372
Rejestracja: 25 czerwca 2012, 13:29

#1633 Post autor: menio »

lendoo zawsze znajdzie się argumentacja na tak i nie, każdy pomysł może nie dojść do skutku, ja z postów do jakiejś 30 podstrony widzę sens tego i robię to nie charytatywnie ale mam w tym interes, liczę że coś do mnie wróci. później napiszę co np chciałem wrzucić, aby obalić argument średniości zawartości :D

danio_145
Moderator
Posty: 3082
Rejestracja: 07 lutego 2005, 11:16
Lokalizacja: Nowy Sacz 33-300
Kontaktowanie:

#1634 Post autor: danio_145 »

menio pisze:do jakiejś 30 podstrony widzę sens tego

A potem poszło w drugą stronę :D
O Kura Masa!
Viva'la Obwoluta!
Pijemen po einen Bieren!
Miodos sie nie topios!

menio
Posty: 372
Rejestracja: 25 czerwca 2012, 13:29

#1635 Post autor: menio »

danio_145 pisze:Mnie się najzwyczajniej w świecie nie opłaca wydawać dychy na 4 kapsle, które wezmę sobie z paczki.
ale 4 byle jakie kapsle na allegro to 4 zeta plus przesyłka :cool:

dobra, czy to jest masówka? : (wg katalogu bez sygnatur, tylko prosze nie mówić ze w zależności która sygnatura:P)
Brzesko: 59, 69b, 73, 78, 83, 89, 110
Bielkówko: 12, 23,
jabłonowo 12-17
kielce: 11a, 18, 30
leżajsk 28, 41, 38
namysłow 44 bez rastów
poznań 56, 60, 66, 76, 78,
rakszawa 29, 30, 32, 34, 46
tychy 42, 43, 46, 47,

wszystko wręcz w idealnym stanie, no i zagraniczne, ale z oczywistych przyczyn nie podam ich numerów :P

danio_145
Moderator
Posty: 3082
Rejestracja: 07 lutego 2005, 11:16
Lokalizacja: Nowy Sacz 33-300
Kontaktowanie:

#1636 Post autor: danio_145 »

Nie kupuje na all 4 niemieckich kapsli za 4 zł. Wolę zrobić wymianę w ciemno. Jak nic nie wejdzie to przynajmiej zostaje mi 100 dubli
O Kura Masa!
Viva'la Obwoluta!
Pijemen po einen Bieren!
Miodos sie nie topios!

menio
Posty: 372
Rejestracja: 25 czerwca 2012, 13:29

#1637 Post autor: menio »

Ale nie masz nic przeciwko jako administrator abym założył nowy temat nowej paczki, na początek w celach rozpoznania zainteresowania tematem potencjalnych chętnych? Taki mały projekt badawczy bez rzucania się jak to niektórzy określają na głęboką, nieznaną wodę?.

danio_145
Moderator
Posty: 3082
Rejestracja: 07 lutego 2005, 11:16
Lokalizacja: Nowy Sacz 33-300
Kontaktowanie:

#1638 Post autor: danio_145 »

Życzę powodzenia :)
O Kura Masa!
Viva'la Obwoluta!
Pijemen po einen Bieren!
Miodos sie nie topios!

menio
Posty: 372
Rejestracja: 25 czerwca 2012, 13:29

#1639 Post autor: menio »

a jakie duże te woreczki były w tej paczce? mam takie na może 100 kapsli ale ciasno, czy jakieś większe?
i jak z wysyłką? zwykła paczka? expres? polecona?

Awatar użytkownika
lendoo
Posty: 2949
Rejestracja: 17 sierpnia 2006, 12:35
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

#1640 Post autor: lendoo »

I jak Menio, gdzie jest paczka? :wink:
Czy w Warszawie na plaży nad Wisłą.
Nad Wisłą nad plażą leżą stare kapsle
Jak nad Wisłą na plaży znaleźć stare wzory rzadkie.

Jak znaleź browar Wiślany.
Jak znajdujecie kapsle w lesie.
W jakich lasach szukacie czy poza miastem czy w mieście.

Awatar użytkownika
Pluto
Posty: 2353
Rejestracja: 10 grudnia 2006, 22:26
Lokalizacja: Karczew

#1641 Post autor: Pluto »

lendoo napisałeś nie w tym temacie :P To jest stary temat o paczce ;)
Paczka prawdopodobnie jest nadal u menia bo chyba nigdzie jej nie wysłał.
ZIELONE KARTKI NA FB

Czy to jest nowy kapsel żubra czy nie.
Już zmieniłem zdanie.
Wymienisz się za nie.

Awatar użytkownika
almin
Posty: 510
Rejestracja: 24 listopada 2011, 17:16
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Kontaktowanie:

#1642 Post autor: almin »

menio ograbił innych kolekcjonerów. Ograbił z rozjechanych żubrów i rozdeptanych tyskich - wstyd :lol:
menio - nie gniewaj się - mam dobry nastrój po tyskiej giełdzie, zdaje sobie sprawę z tego, że eksperyment "paczka 2.0" nie wypalił - trudno...
Kolekcjoner kapsli piwnych. Sygnaturom podziękowałem

http://alminkapsle.jimdo.com/

romek85

Re: Nasza Paczka forumowa

#1643 Post autor: romek85 »

witam

ja bym sie też pisał :)

dorzucę książke TYSKIEGO - cudze chwalicie...Polska oczami obcokrajowców - mam 16 szt

jakąś szklankę też mogę dorzucić w zamian za kapselki których ciągle mało

ale puki co za małe stażowe hehe
Ostatnio zmieniony 22 listopada 2013, 19:08 przez romek85, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
chinet
Posty: 4136
Rejestracja: 19 marca 2006, 13:37
Lokalizacja: Błonie

Re: Nasza Paczka forumowa

#1644 Post autor: chinet »

Czytałeś cały temat od początku?
Jestem trollem :mad:

Konto usunięte

Re: Nasza Paczka forumowa

#1645 Post autor: Konto usunięte »

Ja tak :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Awatar użytkownika
lendoo
Posty: 2949
Rejestracja: 17 sierpnia 2006, 12:35
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

Re: Nasza Paczka forumowa

#1646 Post autor: lendoo »

On jeszcze nie wie. :mrgreen:
Czy w Warszawie na plaży nad Wisłą.
Nad Wisłą nad plażą leżą stare kapsle
Jak nad Wisłą na plaży znaleźć stare wzory rzadkie.

Jak znaleź browar Wiślany.
Jak znajdujecie kapsle w lesie.
W jakich lasach szukacie czy poza miastem czy w mieście.

Awatar użytkownika
Pluto
Posty: 2353
Rejestracja: 10 grudnia 2006, 22:26
Lokalizacja: Karczew

Re: Nasza Paczka forumowa

#1647 Post autor: Pluto »

Rattus pisze:Ja tak :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
To się chwali :)

A kolegę romek85 proszę o przeczytanie ze zrozumieniem całego tematu ;)
ZIELONE KARTKI NA FB

Czy to jest nowy kapsel żubra czy nie.
Już zmieniłem zdanie.
Wymienisz się za nie.

kapiral
Posty: 464
Rejestracja: 30 czerwca 2008, 17:14

Re: Nasza Paczka forumowa

#1648 Post autor: kapiral »

Myślę, że chyba czas odczepić ten temat. Niestety zniechęca na samym początku, kiedy wejdzie się w "Giełdę". Chyba po prostu czasy się zmieniły. Za duża komercja i wysyłanie paczek przestało być modne.

Awatar użytkownika
plumbum
Posty: 136
Rejestracja: 20 grudnia 2011, 15:40
Lokalizacja: Toruń
Kontaktowanie:

Re: Nasza Paczka forumowa

#1649 Post autor: plumbum »

Ja planuje coś złożyć tylko nie mam czasu i za ciekawych kapsli, ale w sam raz na początek, wiec zostawcie ten temat.
CC.I # 1815
Kujawsko-Pomorski Klub Birofilów: http://kpkb.cba.pl/
WYMIANA: http://polandcrowncap.wordpress.com/wymiana/
Poszukuje polskich kapski niepiwnych.

Awatar użytkownika
Frey71
Posty: 455
Rejestracja: 20 października 2012, 15:30
Lokalizacja: Gniezno

Re: Nasza Paczka forumowa

#1650 Post autor: Frey71 »

paczka nie ma sensu,na nową paczkę zapiszą się i tak młodsi stażem koledzy...lepszym sposobem jest wysyłanie im pakietów startowych

ODPOWIEDZ