Kapsel z Hongkongu

Skąd pochodzi ten wzór?
Wiadomość
Autor
zielak89
Posty: 145
Rejestracja: 17 maja 2015, 15:45
Lokalizacja: Opole

Kapsel z Hongkongu

#1 Post autor: zielak89 »

Witajcie,

Mam do Was pewne pytanko odnośnie kapsla, który trafił do mnie na ostatniej giełdzie.

Jako, że tworzę dla siebie katalog, gdzie między innymi wpisuję markę piwa z którego kapsel pochodzi - czasem moje pytania co do marki piwa kieruję prosto do browaru.

Tym razem napisałem i do City Brew z HongKongu, ażeby pomogli mi w identyfikacji, okazuję się jednak, że takiego kapsla nie używają (ba, rozmówca był mocno zdziwiony, że w ogóle coś takiego mam).

Widzę, że i na CC i na stronie R. Szyndla (przepraszam, jeżeli źle odmieniłem nazwisko) - kapsel ten się znajduję - są jednak w obu przypadkach nowo dodane.

Czy, ktoś orientuję się czy ten kapsel w ogóle jest z tego browaru (City Brew Ltd.) ?
Załączniki
Fragment rozmowy
Fragment rozmowy
1.PNG (13 KiB) Przejrzano 5519 razy
Kapsel
Kapsel
Zbieram kapsle piwne na sygnatury z całego świata
Stan na 22.02.2019

Polskie: 1510
Zagranica: 2395 z 82 Krajów

Awatar użytkownika
Kibi
Posty: 1351
Rejestracja: 09 kwietnia 2005, 19:23
Lokalizacja: Prawie Warszawa

Re: Kapsel z Hongkongu

#2 Post autor: Kibi »

Zapewne sugerujesz się wyłącznie napisami "CITY BREW" i "Be-er Dreamer".
Może pozostałe napisy wyjaśniają więcej?
Moje Grolsche już 168 sztuk !!
Moja Coca Cola - 2509 sztuk!

zielak89
Posty: 145
Rejestracja: 17 maja 2015, 15:45
Lokalizacja: Opole

Re: Kapsel z Hongkongu

#3 Post autor: zielak89 »

To prawda sugerowałem się tymi napisami - ale podczas poszukiwań na CC i u Pana Roberta na stronie - dla mnie są to dwa podstawowe źródła identyfikacji kapsli
Zbieram kapsle piwne na sygnatury z całego świata
Stan na 22.02.2019

Polskie: 1510
Zagranica: 2395 z 82 Krajów

raberts
Posty: 347
Rejestracja: 02 stycznia 2006, 20:12
Lokalizacja: Witnica
Kontaktowanie:

Re: Kapsel z Hongkongu

#4 Post autor: raberts »

Ciekawe!
Poszukałem trochę i z tego co znalazłem mogę powiedzieć, że...
Wcześniej browar używał kapsli srebrnych, złotych i czarnych (bez nadruku).
Prawdopodobnie (co widać na zdjęciu) używali też kapsli z angielskiego Brewdoga.
Niestety do tej pory nie udało mi się znaleźć zdjęcia ich piwa z dedykowanym kapslem.
Po przeszukaniu firmowego facebooka i instagrama znalazłem zdjęcia dokładnie tego kapsla. Sami się tym chwalili nowym wzorem :)
Osoba, które Ci odpowiadała na pytania prawdopodobnie nie wie, że takie kapsle zostały zamówione i zapewne za jakiś czas pojawią się na ich piwie.
W tej chwili jest to nowość, która była sprzedawana na ebayu razem z innymi nówkami. Obstawiam, że pozyskana prosto z wytwórni kapsli.
U nas na stronie zostaje u Nich w browarze. Będę śledził czy za jakiś czas zakapslują tym wzorem swoje piwo.
Dzięki za info :)

Maciek
Załączniki
CityBrewunt.jpg
CityBrewfacebook.jpg
CityBrew.jpg

zielak89
Posty: 145
Rejestracja: 17 maja 2015, 15:45
Lokalizacja: Opole

Re: Kapsel z Hongkongu

#5 Post autor: zielak89 »

Domyślam się więc o co może chodzić.

Może sami jeszcze nie zaczęli kapslować piw, a już są w sprzedaży w wersji niekapslowanej. Stąd zdziwienie mojego rozmówcy :)

Jeżeli ktoś będzie miał jeszcze jakieś informację - niech się z nami podzieli nimi w tym temacie
Zbieram kapsle piwne na sygnatury z całego świata
Stan na 22.02.2019

Polskie: 1510
Zagranica: 2395 z 82 Krajów

ODPOWIEDZ