jeden kaplsel

Skąd pochodzi ten wzór?
Wiadomość
Autor
iro
Posty: 48
Rejestracja: 09 lutego 2006, 12:01
Lokalizacja: Poznań

jeden kaplsel

#1 Post autor: iro »

witam, mam mały problemik, z pewnością dla innych on nie istnieje, otóż znalazłem ostatnio biały kapsel z czerwonym napisem Ralco, jeśli wiecie co to jest to jestem rad

Awatar użytkownika
mr-perez
Posty: 817
Rejestracja: 16 października 2005, 18:54
Lokalizacja: Tomaszów Maz.
Kontaktowanie:

#2 Post autor: mr-perez »

Ja mam ten kapsel w polskich niepiwnych (podobnie jak wiki na swojej stronie). Jest dosyc stary , igłowka jest nabity 1994 rok. Mysle , ze po jakiejs wodzie :ble: . Niestety nie moge odczytac sygnatury na XII bo akurat w tym miejscu kapsel ma dziurke.

PS poszperalem w necie i z duzym prawdopodobienstwem moge stwierdzic , ze ten kapsel pochodzi z Przedsiebiorstwa Produkcji Wód Mineralnych w Grodzisku Wlkp. Niech ktos potwierdzi lub zaprzeczy bo jestem pewien na 80%.

iro
Posty: 48
Rejestracja: 09 lutego 2006, 12:01
Lokalizacja: Poznań

grodzisk

#3 Post autor: iro »

mam takie dwa kapsle, na jednym jest data 93.08.16 i jest w średnio-dobrym stanie, a na drugim 94.08.13 i jego stan jest dobry, ze względu że nie zbieram niepiwnych, spokojnie mogą opóścić mój lokal

czebrys
Posty: 573
Rejestracja: 29 marca 2006, 14:52

Re: grodzisk

#4 Post autor: czebrys »

iro pisze:mam takie dwa kapsle, na jednym jest data 93.08.16 i jest w średnio-dobrym stanie, a na drugim 94.08.13 i jego stan jest dobry, ze względu że nie zbieram niepiwnych, spokojnie mogą opóścić mój lokal
jeśli chcesz się ich pozbyć spokojnie możesz mi go wysłać :mrgreen:

Awatar użytkownika
kaktus292
Posty: 128
Rejestracja: 06 lutego 2005, 22:56
Lokalizacja: Warszawa

czeskie?

#5 Post autor: kaktus292 »

Moge sie mylić, ale tego typu kapsle wystepuja jako czeskie niepiwne. Domyslam się, ze w tym przypadku mamy do czynienia z zakupem i stosowaniem czeskich kapsli przez jakąs mała wytwórnię lub rozlewnię np. soczków. mamy wiele takich przykładów. Ale chętnie usłyszę że sie mylę, bo sam mam takie kapsle w kolekcji i potrzebuje podjąć decyzję co z nimi zrobić. Do "kosza" czy zostawić.

Awatar użytkownika
wiki
Posty: 2330
Rejestracja: 05 lutego 2005, 13:53
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:

#6 Post autor: wiki »

W "Bottle Cap Index" kapsel jest notowany:

3 x jako Polski
1 x jako Włoski

Awatar użytkownika
Mr Cinx
Posty: 1736
Rejestracja: 30 września 2005, 16:02
Lokalizacja: Łódź

#7 Post autor: Mr Cinx »

Syganturka nie jest polska , ani czeska. (przynajmniej ja mam takiego z sygnaturką podobną do literki h)
Czy ktoś ma etykietkę z tej wody albo osobiście kupował ??
"Live as you will die today,
Dream as you will live forever"


cinx1990cinx@gmail.com - MÓJ EMAIL

ODPOWIEDZ