Żywiec, 17-18.06.2011

O nas - zbieraczach. Spotkania.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
yoreck
Posty: 2155
Rejestracja: 26 sierpnia 2005, 20:43
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

#31 Post autor: yoreck »

glogowianin pisze:W sprawie rezerwacji miejsc noclegowych na giełdę chciałbym się zapytać, czy ktoś nie zrezygnował, bo też chciałbym pojechać, ale niestety przespałem termin zgłaszania się.
możesz dokonać rezerwacji indywidualnie,telefon masz wyżej
www.yoreck.ugu.pl
Ciganen komen Jurken.
吉卜賽人的頭部不公開

Awatar użytkownika
glogowianin
Posty: 1047
Rejestracja: 23 grudnia 2010, 11:26

#32 Post autor: glogowianin »

Ok. Postaram się coś zarezerować i tam byc. :)
Miałbym jeszcze jedną prośbę. Jako że to ma być moja pierwsza giełda, prosiłbym o jakieś wskazówki. Ile wziąźć pieniędzy, co się przyda, a co nie, czy lepiej pociągiem czy samochodem, ile kapsli wziąźć ze sobą oraz każda inna informacja, która może być przydatna. :)

Awatar użytkownika
Trzeci
Posty: 600
Rejestracja: 22 stycznia 2011, 21:37
Lokalizacja: Warszawa

#33 Post autor: Trzeci »

Dołączam się do prośby

Awatar użytkownika
wtk
Posty: 2522
Rejestracja: 14 listopada 2010, 10:31
Lokalizacja: okolice Wrocławia

#34 Post autor: wtk »

Ja niestety odpadam... :(
Wesele... ;)
Ale chętnie poznałbym tajniki takich wypraw! :D

Awatar użytkownika
chinet
Posty: 4136
Rejestracja: 19 marca 2006, 13:37
Lokalizacja: Błonie

#35 Post autor: chinet »

glogowianin pisze:moja pierwsza giełda, prosiłbym o jakieś wskazówki
Bierzesz wszystko co jest związane z piwem i nie żal Ci tego wymienić/sprzedać. Pieniędzy bierzesz tyle ile możesz, za coś trzeba żyć :wink: .
Jestem trollem :mad:

Awatar użytkownika
yoreck
Posty: 2155
Rejestracja: 26 sierpnia 2005, 20:43
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

#36 Post autor: yoreck »

zarezerwowałem 20 miejsc na 2 noclegi dla:
Yoreck- 5
Danio - 4
Lowolak - 3
Chinet - 2
Pluto - 2
oraz dla Lendo ,KZK, Bucik i Paweł
oraz dla pga i tom-tom'a na 1 nocleg
ewentualnie gdyby ktoś rezygnował z noclegu proszę o info na PW
www.yoreck.ugu.pl
Ciganen komen Jurken.
吉卜賽人的頭部不公開

Awatar użytkownika
chinet
Posty: 4136
Rejestracja: 19 marca 2006, 13:37
Lokalizacja: Błonie

#37 Post autor: chinet »

Ha, mam już zaproszenie. Pierwszy raz tak szybko dotarło :) .
Jestem trollem :mad:

Awatar użytkownika
Jacek
Posty: 1725
Rejestracja: 01 grudnia 2005, 14:59
Lokalizacja: Kraków, Rakszawa
Kontaktowanie:

#38 Post autor: Jacek »

Do mnie też dość szybko przyszło, i jakie ładne :]

Awatar użytkownika
cringer
Posty: 513
Rejestracja: 08 stycznia 2008, 17:33
Lokalizacja: Miasto stu przemysłów

#39 Post autor: cringer »

Tradycyjnie już nie mogę znaleźć terminarza giełd na ten rok ani tu ani na browar.biz.
Bardzo proszę o wklejenie tu tudzież przesłanie na pw.
Dzięki.
1 styczeń 2009-1157
1 styczeń 2010-2250
1 styczeń 2011-2409
1 styczeń 2012-2647
1 styczeń 2013-2717
1 styczeń 2014-2913
1 styczeń 2015-3027
1 styczeń 2016-3262
---------------------------------------

3437 kapsli

Awatar użytkownika
Jacek
Posty: 1725
Rejestracja: 01 grudnia 2005, 14:59
Lokalizacja: Kraków, Rakszawa
Kontaktowanie:

#40 Post autor: Jacek »


Awatar użytkownika
yoreck
Posty: 2155
Rejestracja: 26 sierpnia 2005, 20:43
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

#41 Post autor: yoreck »

może tak jak w ubiegłym roku,zarezerwowalibyśmy stoliki ?
Pluto,Ty masz w tym doświadczenie,dowiesz się co i jak?
www.yoreck.ugu.pl
Ciganen komen Jurken.
吉卜賽人的頭部不公開

Awatar użytkownika
glogowianin
Posty: 1047
Rejestracja: 23 grudnia 2010, 11:26

#42 Post autor: glogowianin »

Mnie jednak nie będzie nad jez. Żywieckim - brak wolnych miejsc. :(
Więc do zobaczenia na giełdzie !

Awatar użytkownika
KZK16
Posty: 1409
Rejestracja: 21 października 2007, 19:57
Lokalizacja: 87-800 Włocławek

#43 Post autor: KZK16 »

To dobry pomysł z tym zarezerwowaniem. Więc czekać na to co powie bądź zrobi Pluto.
5729 PL
3140 P
x569 N
Giełdy 38 / Zorganizowane Giełdy 9
Spotkania Kapslarzy 2 / ZK 13
"Czuję głód jak Morbius, chcę słyszeć brzęk nowych kapsli w worku" A.K.M.

Awatar użytkownika
chinet
Posty: 4136
Rejestracja: 19 marca 2006, 13:37
Lokalizacja: Błonie

#44 Post autor: chinet »

Jakby co, to dla mnie 1 stolik.
Jestem trollem :mad:

Awatar użytkownika
lasmix
Posty: 159
Rejestracja: 07 stycznia 2007, 12:44
Lokalizacja: Wolbrom
Kontaktowanie:

#45 Post autor: lasmix »

Mam takie pytanie, o której zaczyna się giełda, i podajcie dokładny adres jak możecie. Dzięki ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
Kibi
Posty: 1355
Rejestracja: 09 kwietnia 2005, 19:23
Lokalizacja: Prawie Warszawa

#46 Post autor: Kibi »

Masz tu w załączniku cały program wraz z godzinami.
A adres Piwiarni Żywieckiej i w ogóle browaru to Browarna 88
Moje Grolsche już 168 sztuk !!
Moja Coca Cola - 2513 sztuk!

Awatar użytkownika
KZK16
Posty: 1409
Rejestracja: 21 października 2007, 19:57
Lokalizacja: 87-800 Włocławek

#47 Post autor: KZK16 »

Na pewno niektórzy z was będą jechali pociągami, czy u was w połączeniach są jakieś busy jak u mnie ?
Dojazd http://rozklad.sitkol.pl/bin/query.exe/ ... 2&OK#focus
Powrót http://rozklad.sitkol.pl/bin/query.exe/ ... 4&OK#focus
5729 PL
3140 P
x569 N
Giełdy 38 / Zorganizowane Giełdy 9
Spotkania Kapslarzy 2 / ZK 13
"Czuję głód jak Morbius, chcę słyszeć brzęk nowych kapsli w worku" A.K.M.

Awatar użytkownika
diamen
Posty: 470
Rejestracja: 15 maja 2011, 21:23
Lokalizacja: Gliwice
Kontaktowanie:

#48 Post autor: diamen »

chciałem jechać, ale musiałbym się z 3-4 razy przesiadać żeby tam dotrzec. Patrzyłem czy nie pojechać na Tychy, a później do Bielska i stamtąd do Żywca, ale nie wiem czy samemu będzie chciało mi się taką wycieczkę organizować. Szkoda, że nie ma normalnych połączeń z Katowic :roll:

Awatar użytkownika
lendoo
Posty: 2949
Rejestracja: 17 sierpnia 2006, 12:35
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

#49 Post autor: lendoo »

Diamen- mnie przed dotarciem do Żywca nie powstrzymałoby nawet 10 przesiadek. :wink:

KZK- na odcinku pomiędzy BB a Lipnikiem są prowadzone remonty
i dlatego trzeba się przesiąść i te 10 minut busem przejechać.

Nie martw się na zapas, tego dnia każdym pociągiem z Katowic do Żywca będzie jechało wiele osób więc na pewno się nie zgubisz. Mam nadzieję, że i ja również nie.

:)
Czy w Warszawie na plaży nad Wisłą.
Nad Wisłą nad plażą leżą stare kapsle
Jak nad Wisłą na plaży znaleźć stare wzory rzadkie.

Jak znaleź browar Wiślany.
Jak znajdujecie kapsle w lesie.
W jakich lasach szukacie czy poza miastem czy w mieście.

Awatar użytkownika
yoreck
Posty: 2155
Rejestracja: 26 sierpnia 2005, 20:43
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

#50 Post autor: yoreck »

KZK - przypominam tylko ,ze masz zarezerwowane 2 noclegi,więc raczej zaplanuj powrót na niedzielę :P .Sorry,ale nie będę płacił za niewykorzystaną rezerwację
www.yoreck.ugu.pl
Ciganen komen Jurken.
吉卜賽人的頭部不公開

Awatar użytkownika
KZK16
Posty: 1409
Rejestracja: 21 października 2007, 19:57
Lokalizacja: 87-800 Włocławek

#51 Post autor: KZK16 »

Nie no oczywiście Yoreck, wyjadę w niedziele, to jeszcze sobie pociąg na niedziele. Lendoo dzięki za info i mam nadzieje że bilet PKP będzie ważny w tym busie czy trzeba kupić jakiś nowy ?
5729 PL
3140 P
x569 N
Giełdy 38 / Zorganizowane Giełdy 9
Spotkania Kapslarzy 2 / ZK 13
"Czuję głód jak Morbius, chcę słyszeć brzęk nowych kapsli w worku" A.K.M.

Awatar użytkownika
Kibi
Posty: 1355
Rejestracja: 09 kwietnia 2005, 19:23
Lokalizacja: Prawie Warszawa

#52 Post autor: Kibi »

Na browarbizie organizator umieścił informację o Festiwalu Birofilia 2011.
Może nie wszyscy uczestniczą w tamtym forum więc wkleję ją w całości.
Zwracam uwagę na niespodziankę dla kapslarzy (na końcu).

Kilka informacji organizacyjnych o Festiwalu Birofilia:

NAMIOT KOLEKCJONERSKI - w tym roku w nieporównywalnie wyższym standardzie jak rok wcześniej i w nowej lokalizacji, 600 m2 z podłogą, scena dla konferansjera i do przeprowadzenia konkursów, obok dodatkowe parasole z meblami, bezpośredenio przy namiocie strefa gastronomiczna (w tym również gratisowe posiłki) oraz wyszynk piwa ze specjalengo nalewka (ten kto był na Festiwalu Dobrego Piwa we Wrocławiu wie jak wyglądą to "cudo").

Oficjalnie namiot ma być otwarty dla kolekcjonerów w piątek od 16.00 ale jeżeli będzie taka potrzeba (zapewne będzie) otworzymy go nawet o 12.00, żeby uniknąć tłoku w ogródku piwiarni i pozwolić w cywilizowany sposób zoraganizować sobie stoisko.

W sobotę namiot otwieramy od 07.00. W oba dni wejście przez ogródek piwiarni (tak jak w roku ubiegłym).

ALEJA PIW ŚWIATA - w ofercie ok. 200 gatunków piwa w różnych stylach, rozlew z beczek i butelek do kufli festiwalowych o pojemności 100 ml. Na życzenie rozlewać będziemy do własnych naczyń o innej pojemności. Płatność wyłącznie żetonami festiwalowymi, ceny będą oznaczone na stoiskach. W przypadku zamówień próbek o większych pojemnościach (200, 300,400 ml) obsługa będze wyliczać cenę jako wielokrotność próbki 100 ml. Wyjątkiem od reguły będzie sprzedaż piwa do naczyń o pojemności 500 ml - wtedy będzie miała zastosowanie inna, promocyjna cena ale tylko w przypadku piw z beczki! Dla przykładu Schlenkerla Rauchbier z beczki: 100 ml - 2 żetony (2- zł), 500 ml - 7 żetonów (7-zł).

Piwa będą podzielone na style i przypisane do konkretnych stoisk sprzedaży.

SKLEP FESTIWALOWY - w ofercie 230 gatunków piwa. Sprzedaż wyłącznie piw butelkowych na sztuki. Płatność żetonami i gotówką. Bedzie można również wymienić kupon na darmowe piwo (wartość 4- zł). Zasada jest taka: próbuję piwo w Aleji - smakuje mi i chce zabrać go do domu - kupuję go w sklepie. Sklep zlokalizowany będzie zaraz obok Aleji Piw Świata oraz Rejestracji.

Sklep prowadzić będzie również sprzedaż gadżetów festiwalowych (kufle, kufelki festiwalowe, koszulki, czapeczki, itp) i materiałów reklamowych. Płatności identycznie jak przy piwie butelkowym.

HUTA SZKŁA KROSNO - w miejscu gdzie w roku ubiegłym stał namiot kolekcjonerski swoje stoisko będzie miała Huta Szkła Krosno. Bedzie można zobaczyć pokaz wypalania szkła na żywo oraz bezpłatnie wygrawerować na kuflu/szklance swoje imię, pseudonim, nick internetowy lub wymiary kochanki

UPOMINKI - każda osoba posiadająca zaproszenie po zarejestrowaniu otrzyma pakiet festiwalowy (kufelek 100 ml ze smyczą i specjalną ulotką festiwalową, dyplom, pocztówkę z etykietami, przewodnik po piwach festiwalu) oraz karnety na darmowe piwo, posiłek (kiełbasa z Wrocławia) i zwiedzanie browaru z degustacją portera na palarce słodu.

Przewodnik po Stylach Piwa będzie w tym roku miał zmienioną formę edytorską; znacznie więcej stron z kolorowymi zdjęciami piw dostępnymi na imprezie.

Ulotka/broszura festiwalowa będzie specjalnie przygotowana do zawieszenia na smyczy (podobnie jak np na HOF-ie), na 8 stronach broszury znajduje się: informacja ogólna o imprezie, mapa imprezy, program i regulamin sprzedaży piwa.

NIESPODZIANKA DLA KAPSLARZY - swoje małe stoisko specjalnie na Festiwal Birofilia przygotuje czołowy polski producent kapsli CAN-PACK Metal Closures Sp. z o.o..
Moje Grolsche już 168 sztuk !!
Moja Coca Cola - 2513 sztuk!

georgeko
Posty: 175
Rejestracja: 11 listopada 2010, 21:49
Lokalizacja: Gliwice

#53 Post autor: georgeko »

Panoiwe

ja niestety w czasie giełdy będę w Niemczech z resztą teraz już tam jestem. Wracam cholera dopiero w nocy z piątku na sobotę i nie da rady być w Żywcu :-( Mam w związku z tym małą prośbę - jak by były jakieś kapsle okolicznościowe (Can Pack?) czy ktoś mógłby dla nas z Pawłem coś wziąć? Oczywiście zapłacimy jak należy :-) A w ogóle to zazdroszczę tym, którzy będą w Żywcu ale też życzę udanych wymian i miłych spotkań!

Ja tu w Niemczech też nie próżnuję i już trochę kapsli w worku jest :-)

Pozdrowienia z Saksonii!

Jasiu
Zbieracz od 09.2009 z synem ;-)
1800 kapsli większość piwnych bez sygnatur i odwrotek z tego 625 polskich :-)

Awatar użytkownika
BG Zabrze
Posty: 470
Rejestracja: 19 grudnia 2006, 18:41
Lokalizacja: Zabrze
Kontaktowanie:

#54 Post autor: BG Zabrze »

diamen pisze:chciałem jechać, ale musiałbym się z 3-4 razy przesiadać żeby tam dotrzec. Patrzyłem czy nie pojechać na Tychy, a później do Bielska i stamtąd do Żywca, ale nie wiem czy samemu będzie chciało mi się taką wycieczkę organizować. Szkoda, że nie ma normalnych połączeń z Katowic :roll:
Ja jadę z Katowic na Bielsko Biała Lipnik potem busem Bielsko Biała Główny i na Żywiec ;P wychodzi jakieś 15zł w jedną stronę (ze zniżką dla się uczących 10zł) możemy się jakoś zgadać i pojechać razem :)
K.

Awatar użytkownika
glogowianin
Posty: 1047
Rejestracja: 23 grudnia 2010, 11:26

#55 Post autor: glogowianin »

BG Zabrze, może mógłbyś mi podpowiedzieć, jak wygląda sprawa z tymi przesiadkami w Bielsku. Na stronie PKP wrzuciłem sobie trasę do Żywca i wyskoczyło mi takie coś:
http://rozklad-pkp.pl/query.php/pn?q=pl ... 0&OK#focus
Czy ten "Bus Przewozy Regionalne" oznacza szynobus, autobus podmiejski? I jak to ogólnie wygląda w praktyce z czasem, bo w B-B Głównej jest tylko 5 min. na przesiadkę w ten bus :| do B-B Lipnik.

Awatar użytkownika
diamen
Posty: 470
Rejestracja: 15 maja 2011, 21:23
Lokalizacja: Gliwice
Kontaktowanie:

#56 Post autor: diamen »

BG Zabrze pisze:
diamen pisze:chciałem jechać, ale musiałbym się z 3-4 razy przesiadać żeby tam dotrzec. Patrzyłem czy nie pojechać na Tychy, a później do Bielska i stamtąd do Żywca, ale nie wiem czy samemu będzie chciało mi się taką wycieczkę organizować. Szkoda, że nie ma normalnych połączeń z Katowic :roll:
Ja jadę z Katowic na Bielsko Biała Lipnik potem busem Bielsko Biała Główny i na Żywiec ;P wychodzi jakieś 15zł w jedną stronę (ze zniżką dla się uczących 10zł) możemy się jakoś zgadać i pojechać razem :)
zobaczymy, bo z tego co wiem to w weekend rodzice wyjeżdżają i musiałbym zostać w domu z młodszym bratem. Do tego egzamin z mechaniki w piątek i będę cały piątek pewnie nieżywy. :/

Awatar użytkownika
Wacek
Posty: 1087
Rejestracja: 06 listopada 2010, 14:06
Lokalizacja: Kraków

#57 Post autor: Wacek »

W PKP zadziałała silna grupa abstynencka :D i tylko w okresie 18-26.VI wprowadziła rozkład jazdy,gdzie z Krakowa trzeba robić cztery przesiadki czyli jechać
czterema pociągami i busem. Jest to w sumie tylko sto kilkadziesiąt kilometrów.

Awatar użytkownika
Wacek
Posty: 1087
Rejestracja: 06 listopada 2010, 14:06
Lokalizacja: Kraków

#58 Post autor: Wacek »

glogowianin pisze:BG Zabrze, może mógłbyś mi podpowiedzieć, jak wygląda sprawa z tymi przesiadkami w Bielsku. Na stronie PKP wrzuciłem sobie trasę do Żywca i wyskoczyło mi takie coś:
http://rozklad-pkp.pl/query.php/pn?q=pl ... 0&OK#focus
Czy ten "Bus Przewozy Regionalne" oznacza szynobus, autobus podmiejski? I jak to ogólnie wygląda w praktyce z czasem, bo w B-B Głównej jest tylko 5 min. na przesiadkę w ten bus :| do B-B Lipnik.
Jest to normalny autobus podstawiony przez PKP i powiązany z połączeniami,więc
nie ma możliwości aby nie wyrobić się z przesiadkami.

Awatar użytkownika
BG Zabrze
Posty: 470
Rejestracja: 19 grudnia 2006, 18:41
Lokalizacja: Zabrze
Kontaktowanie:

#59 Post autor: BG Zabrze »

Zawsze można kupić bilet Katowice- bb Główny przejechać na spokojnie na bb Lipnik jakimś busem i tam kupić bilet na najbliższy bus do Żywca... jakoś się to zrobi:D
K.

Awatar użytkownika
glogowianin
Posty: 1047
Rejestracja: 23 grudnia 2010, 11:26

#60 Post autor: glogowianin »

Na pewno jakoś dotrzemy na miejsce. :)
Przy okazji:
Ktoś jedzie pociągiem 12:16 z Katowic ?

ODPOWIEDZ