OSTATECZNY WYBÓR WZORU NA KAPSEL KOLEKCJONERSKI

O nas - zbieraczach. Spotkania.

Wybierz najlepszy :)

Numer 1
18
30%
Numer 2
33
54%
Numer 3
10
16%
 
Liczba głosów: 61

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Jacek
Posty: 1727
Rejestracja: 01 grudnia 2005, 14:59
Lokalizacja: Kraków, Rakszawa
Kontaktowanie:

OSTATECZNY WYBÓR WZORU NA KAPSEL KOLEKCJONERSKI

#1 Post autor: Jacek »

No to jedziemy. Wybieramy kapsel do ostatecznych modyfikacji i mamy gotowy wzór.


Numer 1
Obrazek


Numer 2
Obrazek


Numer 3
Obrazek

Awatar użytkownika
Kibi
Posty: 1360
Rejestracja: 09 kwietnia 2005, 19:23
Lokalizacja: Prawie Warszawa

#2 Post autor: Kibi »

Widzę, że numer 2 prowadzi.
Nie jestem jego przeciwnikiem, ale chciałem zwrócić waszą uwagę, że prawie od urodzenia :) rozumiecie co na nim widnieje.
A postawcie się w sytuacji zagranicznego kolekcjonera - za cholerę nie odgadnie co to za czerwony bohomaz na lewo od fotki.
A jak będzie mniej zorientowany w sytuacji, to z żadnego z tych kapsli nie wywnioskuje z jakiego kraju one pochodzą.
Trzeba pamiętać, że nie wszystkim na świecie barwy biało-czerwone od razu kojarzą się z Polską.
Moje Grolsche już 168 sztuk !!
Moja Coca Cola - 2607 sztuk!

Awatar użytkownika
Jacek
Posty: 1727
Rejestracja: 01 grudnia 2005, 14:59
Lokalizacja: Kraków, Rakszawa
Kontaktowanie:

#3 Post autor: Jacek »

Ale nie robimy kapsli dla kolekcjonerów zagranicznych tylko dla siebie i najważniejsze ,że nam się podobają i wiemy co znaczą symbol/e na nich zawarte. Poza tym wątpię ,że jakiś zagraniczny kolekcjoner wejdzie w posiadanie takowego kapsla w sposób przypadkowy tylko otrzyma go od kolekcjonera ,który jest na danym kapslu lub od innego kolekcjonera więc będzię się mógł domyślic ,że jest na nim polak i pochodzi on z serii polskich kolekcjonerów, no chyba ,że masz zamiar rozrzucac garściami te kapsle na giełdach, to wtedy istnieje taka opcja.

Awatar użytkownika
Wacek
Posty: 1087
Rejestracja: 06 listopada 2010, 14:06
Lokalizacja: Kraków

#4 Post autor: Wacek »

Jeżeli zamiast "Piaseczno" umieści się "Polska",to już będzie wiadomo skąd. :D
Do tego nr.CC.I i adres mailowy, to więcej nic nie potrzeba.

danio_145
Moderator
Posty: 3082
Rejestracja: 07 lutego 2005, 11:16
Lokalizacja: Nowy Sacz 33-300
Kontaktowanie:

#5 Post autor: danio_145 »

A gdzie projekt Kasi? :P
O Kura Masa!
Viva'la Obwoluta!
Pijemen po einen Bieren!
Miodos sie nie topios!

Awatar użytkownika
Krzysiek
Posty: 2048
Rejestracja: 08 lutego 2005, 14:58
Lokalizacja: Prawie Warszawa

#6 Post autor: Krzysiek »

Mi osobiście najbardziej do gustu przypadł kapsel nr 1. Prosty, ładny wzór. Zrezygnowałbym z numeru CCI -> nie każdy kolekcjoner posiada tam swoje konto. Zamiast tego proponowałbym ogólny tytuł dla serii, coś a'la "Polscy kolekcjonerzy kapsli" czy "Polish crown caps collectors". Do tego personalia, mail i starczy. Unikniemy wtedy sytuacji z wzoru numer 3 gdzie napisów jest aż za dużo: data, numer, imię nazwisko, nick, mail, strona, flaga i w efekcie wszystko wydaje się nieco chaotyczne. Numer 2 także do mnie nie przemawia. Motyw narodowy w postaci husarskich skrzydeł fajny, ale prawdę mówiąc mi chwilę zajęło rozszyfrowanie czym jest czerwona plama o bliżej nieokreślonym kształcie obok wizerunku kolekcjonera. Optowałbym za czymś bardziej jednoznacznym ,nawet nie w kwestii tematyki, ale wykonania. ;)
Obserwuj ZIELONE KARTKI na Facebooku :)

Awatar użytkownika
Wacek
Posty: 1087
Rejestracja: 06 listopada 2010, 14:06
Lokalizacja: Kraków

#7 Post autor: Wacek »

Krzysiek pisze:Zrezygnowałbym z numeru CCI -> nie każdy kolekcjoner posiada tam swoje konto. ;)
Większość z listy ma.

Awatar użytkownika
lendoo
Posty: 2956
Rejestracja: 17 sierpnia 2006, 12:35
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

#8 Post autor: lendoo »

A postawcie się w sytuacji zagranicznego kolekcjonera - za cholerę nie odgadnie co to za czerwony bohomaz na lewo od fotki.
A jak będzie mniej zorientowany w sytuacji, to z żadnego z tych kapsli nie wywnioskuje z jakiego kraju one pochodzą.
Trzeba pamiętać, że nie wszystkim na świecie barwy biało-czerwone od razu kojarzą się z Polską.
Trzeba wybrać, albo robimy dla siebie, albo dla sąsiadów.
Czy w Warszawie na plaży nad Wisłą.
Nad Wisłą nad plażą leżą stare kapsle
Jak nad Wisłą na plaży znaleźć stare wzory rzadkie.

Jak znaleź browar Wiślany.
Jak znajdujecie kapsle w lesie.
W jakich lasach szukacie czy poza miastem czy w mieście.

Awatar użytkownika
wiki
Posty: 2330
Rejestracja: 05 lutego 2005, 13:53
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:

#9 Post autor: wiki »

Krzysiek pisze:...Zrezygnowałbym z numeru CCI ->
Ponieważ i tak każdy napis będzie inny (imię nazwisko) to opcjonalnie - kto chce mógłby mieć nr CCI - to chyba najmniejszy problem nie zaburzający całości wzoru.

Awatar użytkownika
chinet
Posty: 4136
Rejestracja: 19 marca 2006, 13:37
Lokalizacja: Błonie

#10 Post autor: chinet »

Też nie jestem za husarią ani tego typu motywami. Wstawmy jeszcze motyw związany z Władysławem IV, to w przypadku realizacji u Rosjan otrzymalibyśmy wszystkie kapsle rozpłaszczone w akcie zemsty :/ .
Jestem trollem :mad:

menio
Posty: 372
Rejestracja: 25 czerwca 2012, 13:29

#11 Post autor: menio »

chinet ale nawet abstrahując od motywu skrzydeł i husarii jest on najładniejszy. jestem przeciwny kapslowi, (jesli mialbym cos do powiedzenia, bo niewiem czy mam prawo, ) takiemu gdzie jest wszytsko czarne na białym, wloskie np są okropne, kółkoz tekstem i mordką, ruskie niewiele lepsze, a ta propozycja nasza jest debesciacka.

Awatar użytkownika
Jacek
Posty: 1727
Rejestracja: 01 grudnia 2005, 14:59
Lokalizacja: Kraków, Rakszawa
Kontaktowanie:

#12 Post autor: Jacek »

Niech większość zdecyduje, proponował bym zaprzestać wypisywania tutaj tego co się komu podoba a co nie. Zawsze ktoś będzie niezadowolony z wyboru bo tak to już jest. Wybierzemy wzór i wtedy można będzie rozpocząć rozważania na temat jakie informacje powinny się znaleźć na kapslu. W końcu cisza wyborcza powinna obowiązywać...

Awatar użytkownika
Wacek
Posty: 1087
Rejestracja: 06 listopada 2010, 14:06
Lokalizacja: Kraków

#13 Post autor: Wacek »

Od 2 lat trwa dyskusja.Dzięki Jackowi możemy dojść do finału.
Z kilku wzorów wybraliśmy trzy.Nie zaczynajmy wszystkiego od nowa.
Większość zdecyduje.Miejmy to już za sobą.

Awatar użytkownika
chinet
Posty: 4136
Rejestracja: 19 marca 2006, 13:37
Lokalizacja: Błonie

#14 Post autor: chinet »

Była mowa na forum, że jeszcze ma się pokazać projekt Kaśi (czy jak to tam się odmienia :D ).
Jestem trollem :mad:

Awatar użytkownika
wismat
Administrator
Posty: 3645
Rejestracja: 20 października 2006, 16:08
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

#15 Post autor: wismat »

O ile numer 1 jest bardzo prosty, tak myślę, że numer 2 jest jednak bardziej wyjątkowy, niepowtarzalny właśnie dzięki tej husarii. No i też nie jesteśmy chyba skazani wyłącznie na Rosjanów - wybierzmy takie kapsle, jakie NAM się podobają, a niekoniecznie Amerykanom, Brytyjczykom czy komukolwiek innemu.
Ostatnio zmieniony 17 grudnia 2012, 22:11 przez wismat, łącznie zmieniany 2 razy.
https://wismat.kolekcjakapsli.pl - moja strona | https://KatalogKapsli.pl - katalog kapsli polskich

Wiśnia
Posty: 1169
Rejestracja: 02 lipca 2010, 14:11
Lokalizacja: Stargard Szcz.

#16 Post autor: Wiśnia »

Mi się najbardziej ''trójeczka'' podoba ;p

Awatar użytkownika
Kibi
Posty: 1360
Rejestracja: 09 kwietnia 2005, 19:23
Lokalizacja: Prawie Warszawa

#17 Post autor: Kibi »

Wszystkim, którzy robią te kapsle dla siebie dziwię się niezmiernie.
Ja osobiście dla siebie nie potrzebuję 500-1000 sztuk żadnego kapsla w jednym wzorze, a w szczególności ze swoim wizerunkiem.
Jeśli zdecyduję się na zrobienie swojego kapsla, to będzie on właśnie dla innych kolekcjonerów.
Hodowca kwiatów robi sobie wizytówkę z motywem roślinnym, a sprzedawca samochodów z autami.
Kolekcjoner kapsli może wydrukować sobie wizytówkę z kapslami, ale bardziej oryginalna jest wizytówka blaszana w kształcie kapsla.
A jeśli te kapsle nie mają trafić do kolekcjonerów zagranicznych to ja się pytam: kto z was zna 500-1000 polskich kolekcjonerów kapsli?
Moje Grolsche już 168 sztuk !!
Moja Coca Cola - 2607 sztuk!

Awatar użytkownika
Jacek
Posty: 1727
Rejestracja: 01 grudnia 2005, 14:59
Lokalizacja: Kraków, Rakszawa
Kontaktowanie:

#18 Post autor: Jacek »

Kibi pisze:Wszystkim, którzy robią te kapsle dla siebie dziwię się niezmiernie.
Ja osobiście dla siebie nie potrzebuję 500-1000 sztuk żadnego kapsla w jednym wzorze, a w szczególności ze swoim wizerunkiem.
No to ja nie rozumiem jaki masz problem, nie ma Cię na liście, nie jesteś zainteresowany więc po co się udzielasz skoro i tak Ci ta cała akcja nie pasuje.

Awatar użytkownika
Bajek
Posty: 2601
Rejestracja: 21 lipca 2006, 09:40
Lokalizacja: Wizna i Olsztyn
Kontaktowanie:

#19 Post autor: Bajek »

Kibi pisze:Ja osobiście dla siebie nie potrzebuję 500-1000 sztuk żadnego kapsla w jednym wzorze, a w szczególności ze swoim wizerunkiem. (...) kto z was zna 500-1000 polskich kolekcjonerów kapsli?
A mówią Ci coś takie terminy jak "minimalne zamówienie"?

Awatar użytkownika
chinet
Posty: 4136
Rejestracja: 19 marca 2006, 13:37
Lokalizacja: Błonie

#20 Post autor: chinet »

Kibi wcześniej pisał, że jeśli mu się projekt spodoba to może zainwestuje w te kapsle. Dlatego wypowiada się w tym temacie.
Jestem trollem :mad:

Awatar użytkownika
Kibi
Posty: 1360
Rejestracja: 09 kwietnia 2005, 19:23
Lokalizacja: Prawie Warszawa

#21 Post autor: Kibi »

A to jest temat tylko dla tych, którzy są na liście?
A w ankiecie mogę wziąć udział czy nie?
A gdyby nie było minimalnego zamówienia to ile kapsli wzięlibyście dla siebie? Nie mówię o tych które w dowolny sposób trafią do kogoś innego.
Moje Grolsche już 168 sztuk !!
Moja Coca Cola - 2607 sztuk!

Awatar użytkownika
chinet
Posty: 4136
Rejestracja: 19 marca 2006, 13:37
Lokalizacja: Błonie

#22 Post autor: chinet »

Nie wiem dlaczego (chyba większość) upieracie o jakieś motywy wzięte z Trylogii. Kapsel powinien być jak najbardziej uniwersalny pod względem motywu. Dlaczego nie umieścimy znaku krzyża, przecież pewno większość z chętnych to katolicy? A może jest pomiędzy nami osoba, Polak pochodzenia tureckiego i mu nie odpowiada skrzydło husara, bo jego potomek dostał wpi...l dawno temu?! Większość wybierze taki kapsel, on wtedy zrezygnuje z uczestnictwa w tej zabawie i wszyscy powieszą na nim psy, że chciał, a później odwala manianę?!
Jestem trollem :mad:

Awatar użytkownika
Bajek
Posty: 2601
Rejestracja: 21 lipca 2006, 09:40
Lokalizacja: Wizna i Olsztyn
Kontaktowanie:

#23 Post autor: Bajek »

Kapsli musi być przynajmniej 500. 3*40 = 120 (każdy kolekcjoner dostaje po 3 kompletne serie, zakładając że byłoby 40 kolekcjonerów to już zostaje tylko 380 kapsli. Jeżeli często się wymieniasz to Twój zapas zejdzie w ciągu kilku lat. Do tego należy dodać np. rozdawanie po rodzinie/znajomych żeby trochę pochwalić się swoim hobby, być może zainteresować kogoś nowego zbieraniem kapsli. Te 500 sztuk to wcale nie jest tak dużo.

Awatar użytkownika
wiki
Posty: 2330
Rejestracja: 05 lutego 2005, 13:53
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:

#24 Post autor: wiki »

Kibi pisze:A to jest temat tylko dla tych, którzy są na liście?
Nie jest a powinna być. Bo dlaczego ktoś nie zainteresowany ma nam wybierać odpowiedni wzór kapsla.

Awatar użytkownika
Kibi
Posty: 1360
Rejestracja: 09 kwietnia 2005, 19:23
Lokalizacja: Prawie Warszawa

#25 Post autor: Kibi »

@ Chinet: Jakby sądzić po czapce, to nawet wiem kto to by mógł być....
No może nie całkiem turecka, ale jakaś taka nie nasza :D.
@ Bajek: W innym wątku było napisane, że minimalna ilość to 729 sztuk
Nie mówię, że to za dużo i wiem co można z nimi zrobić, tylko nie rozumiem tych, którzy robią je dla siebie, a nie dla innych kolekcjonerów, rodziny itp.
Moje Grolsche już 168 sztuk !!
Moja Coca Cola - 2607 sztuk!

Awatar użytkownika
chinet
Posty: 4136
Rejestracja: 19 marca 2006, 13:37
Lokalizacja: Błonie

#26 Post autor: chinet »

Kibi pisze:@ Chinet: Jakby sądzić po czapce, to nawet wiem kto to by mógł być....
No może nie całkiem turecka, ale jakaś taka nie nasza
Czysty zbieg okoliczności :D
Jestem trollem :mad:

Kaśa
Posty: 16
Rejestracja: 04 września 2012, 21:21
Lokalizacja: wschood

#27 Post autor: Kaśa »

Wrzucam zwektoryzowany i trochę zmodyfikowany wzór nr 2. Zdjęcie oczywiście będzie dopasowane do okręgu itd, teraz zwyczajnie się nie chciało :D

Obrazek

Awatar użytkownika
chinet
Posty: 4136
Rejestracja: 19 marca 2006, 13:37
Lokalizacja: Błonie

#28 Post autor: chinet »

Zostało jeszcze trochę miejsca na ząbkach. Co wpisujemy? Jacek, zrób ankietę.
Jestem trollem :mad:

Awatar użytkownika
Jacek
Posty: 1727
Rejestracja: 01 grudnia 2005, 14:59
Lokalizacja: Kraków, Rakszawa
Kontaktowanie:

#29 Post autor: Jacek »

Kibi pisze:Nie mówię, że to za dużo i wiem co można z nimi zrobić, tylko nie rozumiem tych, którzy robią je dla siebie, a nie dla innych kolekcjonerów, rodziny itp.
Skoro robię sobie kapsel ze swoją twarzą, to nie robię go żeby było miło babci czy sąsiadom tylko po to ,że jest to moje małe marzenie i sprawi mi wiele radości jeśli takie kapsle będę miał, co nie oznacza ,że zostawię je wszystkie dla siebie i nikomu nie wyślę. Rozumiem ,że nie którzy traktują to po prostu jako wizytówkę, ja traktuje to jako coś więcej, widocznie nie każdy potrafi to zrozumiec.

danio_145
Moderator
Posty: 3082
Rejestracja: 07 lutego 2005, 11:16
Lokalizacja: Nowy Sacz 33-300
Kontaktowanie:

#30 Post autor: danio_145 »

Chinet, napij się piwa :mrgreen:
O Kura Masa!
Viva'la Obwoluta!
Pijemen po einen Bieren!
Miodos sie nie topios!

ODPOWIEDZ