Crown Caps Info

Tu można rozmawiać o wszystkim :)
Wiadomość
Autor
melfix
Posty: 48
Rejestracja: 13 listopada 2008, 17:57

Crown Caps Info

#1 Post autor: melfix »

Witam
Mam do Was pytanie w sprawie CCI. Chciałbym tam zamieścić swoją kolekcję, ale np. nie znalazłem jednego kapsla z Austrii, którego posiadam. Czy jest jakiś sposób na dodanie nowych wzorów do katalogu, czy też robią to tylko osoby obsługujące stronę?
Pozdrawiam

Konto usunięte

Re: Crown Caps Info

#2 Post autor: Konto usunięte »

CCI to katalog i nie da sie tam zamieszczac wlasnych kolekcji. Do tego musisz zalozyc swoja strone www. Natomiast widzialem na forum CCI watek o nowych wzorach i brakach w katalogu wiec moze sprobuj tam.

Awatar użytkownika
Tomek
Posty: 2183
Rejestracja: 21 kwietnia 2006, 16:56
Lokalizacja: Malbork/Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Crown Caps Info

#3 Post autor: Tomek »

Rattus pisze:CCI to katalog i nie da sie tam zamieszczac wlasnych kolekcji. Do tego musisz zalozyc swoja strone www. Natomiast widzialem na forum CCI watek o nowych wzorach i brakach w katalogu wiec moze sprobuj tam.
Własnych kolekcji, to znaczy swoich zdjęć, nie można dodawać tak po prostu. Nie wiem kto może dodawać nowe wzory tam. Można natomiast zaznaczyć, że danego kapsla, który jest już zamieszczony w CCI, posiada się w kolekcji.
Zbieram niebutelkowane polskie kapsle piwne (bez działu INNE).
http://www.polskiekapslepiwne.pl
2014 – 917 kapsli
2015 – 1041 kapsli (+124)
2016 – 1168 kapsli (+127)
2017 – 1253 kapsli (+85)
2018 – 1426 kapsli (+173)
2019 – 1655 kapsli (+229)

melfix
Posty: 48
Rejestracja: 13 listopada 2008, 17:57

Re: Crown Caps Info

#4 Post autor: melfix »

Mówiąc o zamieszczeniu własnej kolekcji miałem na myśli właśnie zaznaczenie, że posiadam takiego kapsla - podobna zasada jak w polskim katalogu. Masz może linka do tego tematu? Ja np. nie potrafię zrobić własnej strony, a jakbym potrafił to pewnie wyszłaby strasznie, więc nie pcham się w to.

Awatar użytkownika
Karposzczak
Posty: 241
Rejestracja: 19 maja 2012, 07:00
Lokalizacja: Warmia

Re: Crown Caps Info

#5 Post autor: Karposzczak »

Nie musisz tworzyć strony, są szablony dzięki którym wstawiasz tylko fotki, ewentualnie tekst i już masz. Za darmo ;)

Teraz tworze swoją od 3,4 dni zrobiłem tyle: http://karposzczak.jimdo.com/
Ten, kto wymyślił piwo, był mędrcem.

http://karposzczak.jimdo.com/ - w trakcie uzupełniania

Awatar użytkownika
Trzeci
Posty: 593
Rejestracja: 22 stycznia 2011, 21:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: Crown Caps Info

#6 Post autor: Trzeci »

Uważam że korzystanie z opcji zaznaczania posiadanych kapsli na CCI jest bez sensu. Obecnie piszesz że brakuje tam jakiegoś jednego kapsla, ale w ramach rozwoju twojej kolekcji tych kapsli będzie 50, 100, 500 itd. Strona jest edytowana tylko przez adminów i to pewnie rzadko. To samo tyczy się strony crown-caps.net. Pomysł jest świetny tylko ciężki do realizacji by w jednym miejscu utworzyć katalog wszystkich kapsli świata. Nie wiem ile masz kapsli w kolekcji ale zawsze warto zrobić swój spis. Możesz go zrobić jako strona www, albo w jakimś prostym programie typu Excel. Przydaje się przy dużych kolekcjach :)

Awatar użytkownika
glogowianin
Posty: 1045
Rejestracja: 23 grudnia 2010, 11:26

Re: Crown Caps Info

#7 Post autor: glogowianin »

Dokładnie. :) Ja skanuję swoje koszulki z kapslami, potem wycinam każdy kapsel i wrzucam do odpowiedniego folderu w komputerze (np. Francja, Rosja, itp.). Później, gdy ustalam warunki wymiany tylko przeglądam folder i od razu wiem, czy mam jakiś kapsel czy nie. Pozwala to wychwycić drobne różnice między kapslami, więc na pewno jest przydatne.
Obecnie mam zeskanowane wszystkie kapsle z krajów, z których mam ich najwięcej, a poza tym całościowo ok. 70% mojej kolekcji (10600 kapsli).

Awatar użytkownika
Bajek
Posty: 2601
Rejestracja: 21 lipca 2006, 09:40
Lokalizacja: Wizna i Olsztyn
Kontaktowanie:

Re: Crown Caps Info

#8 Post autor: Bajek »

Strona jest edytowana przez użytkowników. Pracuje nad nią kilkadziesiąt osób. Ja osobiście dodaję nowości z Polski i nie tylko. Dużo kapsli z Polski dodał np. kolega R.Szyndel. Baza posiada w tym momencie prawie 50 tysięcy rekordów i w miarę możliwości uzupełniana. Jeżeli ktoś ma chęci i czas to zawsze może pomóc. Trzeba tylko skontaktować się z adminem.

melfix
Posty: 48
Rejestracja: 13 listopada 2008, 17:57

Re: Crown Caps Info

#9 Post autor: melfix »

Oprócz "zaznaczania że posiada się tego czy innego kapsla" strona posiada również inne funkcjonalności, np. statystyki wymian i ich oceny. W miarę rozwoju mojej kolekcji pewnie i strona będzie się rozwijać. No i właśnie tego dotyczyło moje pytanie: czy zwykły użytkownik może dodawać wzory, których na stronie nie ma. Dla mnie akurat stworzenie jednego wielkiego katalogu kapsli to super idea. Mam 4500 kapsli a ewidencjonuje je za pomocą programu pobranego z canaco.

Awatar użytkownika
almin
Posty: 504
Rejestracja: 24 listopada 2011, 17:16
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Kontaktowanie:

Re: Crown Caps Info

#10 Post autor: almin »

Mógłby ktoś polecić mnie abym mógł założyć konto na forum?
Z góry dziękuję :)
Kolekcjoner kapsli piwnych. Sygnaturom podziękowałem

http://alminkapsle.jimdo.com/

Awatar użytkownika
wollny
Posty: 243
Rejestracja: 02 sierpnia 2011, 12:32
Lokalizacja: Poznań

Re: Crown Caps Info

#11 Post autor: wollny »

Ja polecam Ci napisać e-mail do administratora (wysłałem Ci PW). Tak będzie chyba najszybciej.

Awatar użytkownika
Bajek
Posty: 2601
Rejestracja: 21 lipca 2006, 09:40
Lokalizacja: Wizna i Olsztyn
Kontaktowanie:

Re: Crown Caps Info

#12 Post autor: Bajek »

Żeby zrobić konto na forum trzeba mieć "sponsora". Sam się niedawno o tym dowiedziałem...

Awatar użytkownika
Mike007
Posty: 521
Rejestracja: 31 lipca 2013, 07:27
Lokalizacja: Brzóza
Kontaktowanie:

Re: Crown Caps Info

#13 Post autor: Mike007 »

Niedawno i ja dołączyłem do społeczności CCI. Czy jest tam opcja podglądu kapsli, które mają w zbiorach inni userzy?
https://1drv.ms/f/s!Arqm-0vCoijQaLJ078Oqx-f0oWs - zagraniczne i polskie, piwne i niepiwne, kilka szkieł i wafli - na wymianę tylko za kapsle piwne. ZAPRASZAM!!!

Awatar użytkownika
filips33
Posty: 229
Rejestracja: 15 kwietnia 2012, 10:45
Lokalizacja: Wrocław

Re: Crown Caps Info

#14 Post autor: filips33 »

Kolekcje - tam sprawdzaj - tam są pokazane kolekcje innych kolekcjonerów.
Ostatnio zmieniony 27 listopada 2016, 23:44 przez filips33, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
filips33
Posty: 229
Rejestracja: 15 kwietnia 2012, 10:45
Lokalizacja: Wrocław

Re: Crown Caps Info

#15 Post autor: filips33 »

Wejdź w dział " Kolekcje " , wybierz kolekcjonera po imienu lub nazwisku, który Cię interesuje i zobaczysz jego kolekcję kapsli.

Awatar użytkownika
Pluto
Posty: 2349
Rejestracja: 10 grudnia 2006, 22:26
Lokalizacja: Karczew

Re: Crown Caps Info

#16 Post autor: Pluto »

filips33 pisze:Wejdź w dział " Kolekcje " , wybierz kolekcjonera po imienu lub nazwisku, który Cię interesuje i zobaczysz jego kolekcję kapsli.
Dokładniej to nie kolekcję tylko jego statystykę.
Ale często w profilach możesz znaleźć linki do strony/albumów z kolekcjami lub kapslami na wymianę.
ZIELONE KARTKI NA FB

Czy to jest nowy kapsel żubra czy nie.
Już zmieniłem zdanie.
Wymienisz się za nie.

Awatar użytkownika
filips33
Posty: 229
Rejestracja: 15 kwietnia 2012, 10:45
Lokalizacja: Wrocław

Re: Crown Caps Info

#17 Post autor: filips33 »

Pluto, ale po wejściu w "kolekcje" i po wyborze kolekcjonera też można zobaczyć kapsle, które dodał, czyli posiada. Wyświetla się wtedy to co ma.
Katalog CCI - kolekcje - nazwisko i imię - pokazana kolekcja.

Awatar użytkownika
Mike007
Posty: 521
Rejestracja: 31 lipca 2013, 07:27
Lokalizacja: Brzóza
Kontaktowanie:

Re: Crown Caps Info

#18 Post autor: Mike007 »

Rzeczywiście, dzięki filips33 !
https://1drv.ms/f/s!Arqm-0vCoijQaLJ078Oqx-f0oWs - zagraniczne i polskie, piwne i niepiwne, kilka szkieł i wafli - na wymianę tylko za kapsle piwne. ZAPRASZAM!!!

Awatar użytkownika
Pluto
Posty: 2349
Rejestracja: 10 grudnia 2006, 22:26
Lokalizacja: Karczew

Re: Crown Caps Info

#19 Post autor: Pluto »

filips33 pisze:Pluto, ale po wejściu w "kolekcje" i po wyborze kolekcjonera też można zobaczyć kapsle, które dodał, czyli posiada. Wyświetla się wtedy to co ma.
Katalog CCI - kolekcje - nazwisko i imię - pokazana kolekcja.
Masz rację! :O Tyle lat jestem na CC.I, a o tym nie wiedziałem :> Dzięki!
ZIELONE KARTKI NA FB

Czy to jest nowy kapsel żubra czy nie.
Już zmieniłem zdanie.
Wymienisz się za nie.

ODPOWIEDZ