Zbiór tematyczny

Tu można rozmawiać o wszystkim :)
Wiadomość
Autor
henryk
Posty: 134
Rejestracja: 20 listopada 2016, 06:50

Re: Zbiór tematyczny

#31 Post autor: henryk »

W takim razie miłosławski cydr i niebieski Harnaś zostają usunięte ze zbioru.

henryk
Posty: 134
Rejestracja: 20 listopada 2016, 06:50

Re: Zbiór tematyczny

#32 Post autor: henryk »

Uporałem się ze stroną tytułową i planem rozpoczętego zbioru BROWARNICTWO. Jako wstęp do przyszłego katalogu mojego zbioru kapsli posłużyło mi uzasadnienie i sposób przypisywania kapsli do poszczególnych punktów czyli podzbiorów.
Na stronach katalogu będą umieszczane tylko te kapsle, które posiadam fizycznie. Kapsle o których wiem, że istnieją (bo posiadam ich skany) będą w moim brudnopisie jako wiedza, że można lub należy je zdobyć do uzupełnienia zbioru. Rozplanowałem takę stronę katalogową z wizerunkami kapsli. Na jednej stronie będę umieszczał 20 skanów kapsli. Numery pod kapslami służą do prowadzenia dodatkowych notatek o danym kapslu. Notatki nie są częścią katalogu. W załącznikach prezentuję: stronę tytułową, plan i uzasadnienie oraz wzór strony katalogowej.
Jak zwykle czekam na ewentualne uwagi i spostrzeżenia.
Załączniki
wzór str..docx
(30.2 KiB) Pobrany 270 razy
katalog-plan.docx
(22.64 KiB) Pobrany 253 razy
katalog-str.tyt..docx
(11.27 KiB) Pobrany 253 razy

Awatar użytkownika
Tomek
Posty: 2183
Rejestracja: 21 kwietnia 2006, 16:56
Lokalizacja: Malbork/Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Zbiór tematyczny

#33 Post autor: Tomek »

Mam pytanko, jeśli nie jesteś jako takim standardowym kolekcjonerem kapsli, to w jaki sposób pozyskujesz kapsle? Bierzesz je z wypitych piw i kupujesz?
Zbieram niebutelkowane polskie kapsle piwne (bez działu INNE).
http://www.polskiekapslepiwne.pl
2014 – 917 kapsli
2015 – 1041 kapsli (+124)
2016 – 1168 kapsli (+127)
2017 – 1253 kapsli (+85)
2018 – 1426 kapsli (+173)
2019 – 1655 kapsli (+229)

henryk
Posty: 134
Rejestracja: 20 listopada 2016, 06:50

Re: Zbiór tematyczny

#34 Post autor: henryk »

Tomek pisze:Mam pytanko, jeśli nie jesteś jako takim standardowym kolekcjonerem kapsli, to w jaki sposób pozyskujesz kapsle? Bierzesz je z wypitych piw i kupujesz?
Jestem kolekcjonerem kapsli. Przecież inaczej nie porywał bym się na rozpoczynanie gromadzenia kapsli do tego zbioru. Jak zdobywam kapsle? Różnie. Część zgromadziłem wcześniej właśnie zostawiając sobie po jednym z każdego wypitego gatunku. Teraz jak zacząłem bardziej profesjonalną przygodę z kapslami to i znajomi coś podrzucą, coś kupię na giełdzie. Nie za bardzo lubię kupować poprzez Allegro. Często byłem zawiedziony licytując (inna dziedzina) kilka rzeczy. Potem się okazywało, ze zamiast np. 10 aukcji wylicytowałem jedną i to tę najsłabszą a za przesyłkę musiałem płacić więcej niż za taką rzecz kupioną na giełdzie. Na razie starcza mi giełda kolekcjonerska. Latem w Szczecinie będzie duża giełda piwna i liczę, że to właśnie na niej w znaczącym stopniu wzbogacę swoje zbiory. A lato już niebawem. Jeszcze tylko koniec zimy, wiosna i zaraz po niej lato i z tym optymistycznym nastrojem czekam na Szczecińską Giełdę Piwną.

henryk
Posty: 134
Rejestracja: 20 listopada 2016, 06:50

Re: Zbiór tematyczny

#35 Post autor: henryk »

Udało mi się pozyskać 15 nowych kapsli do mojego zbioru tematycznego. Nie wiem kto je wprowadził do obiegu ale dla mnie jest to mniej istotne.
Zdobywając te kapsle muszę po raz kolejny zmienić plan. Zastanawiam się na punktem nr planu. Może lepiej będzie tak:
1. Komponenty i produkt finalny
1A - Chmiele
1B - Zboża
1C - Chmiele i zboża
1D - woda
1E - piwo

Oprócz zmiany tematycznej punktu pierwszego dodaję podpunkt 1E - piwo. Na dolnych kapslach jest piwo z pianką. Chyba, że się mylę.
Załączniki
Skan_20170313.jpg

Awatar użytkownika
rwjak
Posty: 710
Rejestracja: 05 lutego 2012, 20:40
Lokalizacja: WROCEK

Re: Zbiór tematyczny

#36 Post autor: rwjak »

Nie mylisz się. :)

henryk
Posty: 134
Rejestracja: 20 listopada 2016, 06:50

Re: Zbiór tematyczny

#37 Post autor: henryk »

A gdybym chciał wiedzieć czyje (nie chodzi o mnie) to są kapsle?

Awatar użytkownika
Kibi
Posty: 1349
Rejestracja: 09 kwietnia 2005, 19:23
Lokalizacja: Prawie Warszawa

Re: Zbiór tematyczny

#38 Post autor: Kibi »

Były używane przez browar Kormoran z Olsztyna.
Moje Grolsche już 168 sztuk !!
Moja Coca Cola - 2478 sztuk!

henryk
Posty: 134
Rejestracja: 20 listopada 2016, 06:50

Re: Zbiór tematyczny

#39 Post autor: henryk »

Jak zwykle - jak trwoga to do ...
To do znawców tematu a w tym przypadku do kolekcjonerów kapsli i etykiet nie tylko piwnych ale także i innych napoi.
Jeżeli ktoś zechce się podzielić ze mną swoją wiedzą będę bardzo wdzięczny.
Chodzi mi o namiary na ww etykiety i kapsle do tematu GRYF (mityczne stworzenie zwane GRYFEM).
Z góry serdecznie dziękuję.

ODPOWIEDZ