Wygląd forum

Pytania i propozycje dotyczące działania forum.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
KZK16
Posty: 1397
Rejestracja: 21 października 2007, 19:57
Lokalizacja: 87-800 Włocławek

#31 Post autor: KZK16 »

Nie chodzi o alkohol a o kapsle i kolekcjonerów, to pasja dla której żyjemy i takich jest nie wielu.
5635 PL
3128 P
x563 N
Giełdy 38 / Zorganizowane Giełdy 9
Spotkania Kapslarzy 2 / ZK 13
"Czuję głód jak Morbius, chcę słyszeć brzęk nowych kapsli w worku" A.K.M.

danio_145
Moderator
Posty: 3082
Rejestracja: 07 lutego 2005, 11:16
Lokalizacja: Nowy Sacz 33-300
Kontaktowanie:

#32 Post autor: danio_145 »

Tylko, że zwyczajnie nie ma więcej kolekcjonerów(jest sporo, którym forum nie jest do niczego potrzebne, ale nie o nich mówie). Niemcy, Hiszpanie i Rosjanie stanowią większą grupę i narodową i kapslową niż my.
Mr. Allen pisze:którzy z alkoholem zawsze mają styczność
Kolekcjonowanie kapsli nie ma z alkoholizmem wiele wspólnego.
Mr. Allen pisze:Zawsze może nas być więce
Tym bardziej, że to więcej z pewnością będą stanowić młodzi ludzie.

Mi nie potrzeba tu ludzi, którzy przyjdą pozbierają tydzień(może nawet za 4 podejściem :mrgreen: ) i sobie pójdą. Nie ilość a jakość. To też jest dobra dewiza w jaki sposób same kapsle zbierać.
O Kura Masa!
Viva'la Obwoluta!
Pijemen po einen Bieren!
Miodos sie nie topios!

Mr. Allen

#33 Post autor: Mr. Allen »

Rozumiem, ale zmieniamy trochę temat. Krótka piłka. Twoje zdanie na temat zmian. Czy to porządków gruntownych czy to stylów na forum itd.

danio_145
Moderator
Posty: 3082
Rejestracja: 07 lutego 2005, 11:16
Lokalizacja: Nowy Sacz 33-300
Kontaktowanie:

#34 Post autor: danio_145 »

Chyba się zachłysnąłeś potrzebą zmian i nie zauważyłeś, że swoje zdanie wyraziłem w pierwszym poście w tym temacie :)
Ostatnio zmieniony 09 czerwca 2011, 22:46 przez danio_145, łącznie zmieniany 1 raz.
O Kura Masa!
Viva'la Obwoluta!
Pijemen po einen Bieren!
Miodos sie nie topios!

Awatar użytkownika
wismat
Administrator
Posty: 3622
Rejestracja: 20 października 2006, 16:08
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

#35 Post autor: wismat »

Mr. Allen pisze:Dalej. Jeśli chodzi o archiwum to tylko tematy z sensem byłby tam przenoszone (oczywiście nie te najważniejsze) a inne zbędne po prostu kasowane (oszczędność MB na której koledze wyżej zależało).
Jeżeli to było do mnie, to chciałbym wyjaśnić - stare tematy mi nie przeszkadzają. Nie otwieram tematu, to nie zżera mi mb transferu czy nie przedłuża to ładowania forum. Ale jeśli już za każdym razem miałbym pobierać nie białe tło, a jakieś kremowe z bąbelkami - no to już transfer wzrasta i czas wydłuża się.

Mr. Allen, uważam, że powinieneś trochę więcej czasu spędzić na naszym forum, zanim zaczniesz sugerować daleko idące zmiany (patrz -o zgrozo- kasowanie tematów) No i zgadzam się z daniem oraz poprzednikami - chcesz zrobić coś dla forum - reklamuj je wśród innych kolekcjonerów, zachęcaj do zbierania kapsli. Jeśli takie osoby do nas zawitają, to będą dużo bardziej "pożyteczne" niż osoby które skusił do zalogowania wygląd czy jakaś krótka moda (patrz kolega royal).
Ostatnio zmieniony 09 czerwca 2011, 22:47 przez wismat, łącznie zmieniany 1 raz.
https://wismat.kolekcjakapsli.pl - moja strona | https://KatalogKapsli.pl - katalog kapsli polskich

Awatar użytkownika
Koter
Posty: 351
Rejestracja: 17 marca 2010, 14:05
Lokalizacja: Elbląg

#36 Post autor: Koter »

ale w czym problem? przecież każdy w swoim profilu może wybrać styl forum
2009 sztuk

Mr. Allen

#37 Post autor: Mr. Allen »

Kasowanie tematów jest potrzebne, to nie boli. Chcecie aby na forum był burdel? Tematy stare, nic nie wnoszące, bez odpowiedzi? No bez Żartów!

Dziwi mnie taka postawa...brak chęci do choćby zrobienia porządków bo o daleko idących zmianach naleŻy całkowicie zapomnieć ;)

Mr. Allen

#38 Post autor: Mr. Allen »

Koter pisze:ale w czym problem? przecieŻ kaŻdy w swoim profilu moŻe wybrać styl forum
Masz rację. Mogę. Jeden.

Awatar użytkownika
wismat
Administrator
Posty: 3622
Rejestracja: 20 października 2006, 16:08
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

#39 Post autor: wismat »

Mr. Allen pisze:Kasowanie tematów jest potrzebne, to nie boli. Chcecie aby na forum był burdel? Tematy stare, nic nie wnoszące, bez odpowiedzi? No bez żartów!
Jestem na forum już 5 lat i nie zauważyłem bałaganu na forum z wyjątkiem postów umieszczanych przez spam-boty, przez które rejestracja jest ograniczona (wspomnę tylko, że nawet na międzynarodowym forum też tak jest). Więc podaj jakieś przykłady, proszę.
https://wismat.kolekcjakapsli.pl - moja strona | https://KatalogKapsli.pl - katalog kapsli polskich

danio_145
Moderator
Posty: 3082
Rejestracja: 07 lutego 2005, 11:16
Lokalizacja: Nowy Sacz 33-300
Kontaktowanie:

#40 Post autor: danio_145 »

Mr. Allen pisze: Tematy stare, nic nie wnoszące
Nie czytaj ich. Nie czytaj tematów sprzed 2009 roku i po problemie. To, że tobie nic nie wnoszą, nie znaczy, że innym nie. Mi na przykład często poprawiają humor stare wypociny, które się pojawiły 5 lat, a które czasem z nudów sobie przejrzę.
Mr. Allen pisze: Masz rację. Mogę. Jeden.
Jeśli to jest twój życiowo-kolekcjonerski problem, to nie sądze, że długo kapslowanie pociągniesz.
O Kura Masa!
Viva'la Obwoluta!
Pijemen po einen Bieren!
Miodos sie nie topios!

Mr. Allen

#41 Post autor: Mr. Allen »

danio_145 pisze:Jeśli to jest twój Życiowo-kolekcjonerski problem, to nie sądze, Że długo kapslowanie pociągniesz.
Na szczęście nie takim ja ty jest to oceniać ;) Szkoda Że zaściankowość tutaj przemawia...

Awatar użytkownika
BG Zabrze
Posty: 470
Rejestracja: 19 grudnia 2006, 18:41
Lokalizacja: Zabrze
Kontaktowanie:

#42 Post autor: BG Zabrze »

Ergo bibamus!
K.

danio_145
Moderator
Posty: 3082
Rejestracja: 07 lutego 2005, 11:16
Lokalizacja: Nowy Sacz 33-300
Kontaktowanie:

#43 Post autor: danio_145 »

W czym ta zaściankowość się przejawia? :mrgreen:
O Kura Masa!
Viva'la Obwoluta!
Pijemen po einen Bieren!
Miodos sie nie topios!

Eow
Posty: 393
Rejestracja: 07 listopada 2007, 15:19
Lokalizacja: Karczew
Kontaktowanie:

#44 Post autor: Eow »

Drogi Mr. Allen zastanów się, proszę, jeszcze raz, czy chcesz korzystać z forum dla tematów i zawartości, czy raczej dla wyglądu. Nie jesteśmy w podstawówce, że im bardziej kolorowe forum tym lepsze :)
Poza tym jest tu dużo osób, którym stary styl odpowiada najbardziej, bo jest przejrzysty. Jeśli chcesz jakiś inny, to przecież można zrobić do wyboru, a wtedy inni będą mieli normalny, a Ty jakiś super-hiper-mega-wypasiony.
A zaściankowość to jest w Twoim przypadku, gdyż masz klapki na oczach i jedyne co widzisz to: "chcę mieć kolorowe forum! Gówno obchodzi mnie większość, ja chcę kolory i koniec kropka! A jak nie to zabieram zabawki i idę z tej okropnej piaskownicy" :P a przynajmniej takie odnosi się wrażenie.
Dziękuję za uwagę.
Pozdrowienia dla ILoveHeaters vel Mr.Allena : )

Awatar użytkownika
rafal_rr
Posty: 242
Rejestracja: 04 kwietnia 2011, 19:55
Lokalizacja: wro

#45 Post autor: rafal_rr »

Mr. Allen pisze:Na szczęście nie takim ja ty jest to oceniać ;) Szkoda że zaściankowość tutaj przemawia...
kolego... daj sobie na wstrzymanie...

jesteś tu od paru dni, od razu byś chciał robić rewolucję na forum. wygląd forum jest po prostu klasyczny. ściągnięty szablon, skonfigurowany + logo. coś co jest standardowe, nie musi być złe. uwierz mi, lepsze jest coś co jest standardowe niż przepakowane bajerami.

może według ciebie dobrze by było, gdyby forum było w 50 różnych kolorach, wszędzie wyskakiwałyby kolorowe animacje a na dzień dobry syntezator mowy witałby cię w 5 językach. ale to nie jest forum fanów czarodziejki z księżyca klasy 3B Szkoły Podstawowej nr 5 w Zacipkach Śląskich, tylko ogólnopolskie forum kolekcjonerów kapsli, w którym liczy się treść, nie forma.

też jestem tu od niedawna, nie wiem co robią na co dzień aministratorzy, może pracują lub uczą się, więc szanuj wolny czas innych ;)
jeśli na przykład uważasz, że logo jest do dupy, to stwórz własne, zaproponuj i jeśli spodoba społeczności forum, to pewnie zostanie zaakceptowane.

piszesz, że chcesz "rozkręcić to forum" - pytanie: po co? myślę, że kolekcjonerstwo kapsli jest dosyć wąskim tematem w tym kraju. to jest forum specjalistyczne, nie ogólne - kierowane właśnie tylko dla kolekcjonerów kapsli. ja jak chciałem zacząć zbierać, wpisałem "kolekcjor kapsle" w google, to od razu trafiłem na to forum ;)

natomiast masz rację co do rejestracji. pytanie do adminów: nie da się zrobić przy rejestracji weryfikacji obrazka chociażby (np. reCaptcha)? myślę, że to zablokowałoby boty.
nie znam się na phpBB, ze stron które postawiłem, było tylko jedno forum, które już nie istnieje :]


pozdrawiam i proszę wszystkich o wyrozumiałość względem siebie i bardziej pokojową atmosferę

Awatar użytkownika
Bajek
Posty: 2601
Rejestracja: 21 lipca 2006, 09:40
Lokalizacja: Wizna i Olsztyn
Kontaktowanie:

#46 Post autor: Bajek »

Mr. Allen pisze:Na szczęście nie takim ja ty jest to oceniać ;) Szkoda że zaściankowość tutaj przemawia...
Może zamiast przeprowadzania rewolucji na naszym wspólnym forum, poczytałbyś kilka słowników i sprawdził znaczenie niektórych słów...

Awatar użytkownika
zipkeczup
Posty: 1214
Rejestracja: 24 maja 2008, 22:12
Lokalizacja: Koszalin

#47 Post autor: zipkeczup »

Myślę, że na jakiś czas można odłożyć na półkę temat zmiany wyglądu forum, ponieważ robi się on już trochę toksyczny. :) Mam nadzieję, że nie zostanę zmuszony do zamknięcia tego tematu.
Czekam na psa jak na wykonanie wyroku, bo on już zapadł tam, na peronie.

miodek

#48 Post autor: miodek »

Ale jaja :)
Facet rozpycha się łokciami na forum kolekcjonerów kapsli, a ma ich kilkadziesiąt.
Gdyby miał kolekcję Gacki, Yorecka, TOM TOM'a, Rabertsa czy Kazika Grzywacza to by był istny Król Julian :)

Paweł
Administrator
Posty: 2162
Rejestracja: 28 stycznia 2005, 14:26
Lokalizacja: Warszawa

#49 Post autor: Paweł »

Mr. Allen, jeśli chcesz podjąć się konwersji istniejącego forum phpBB 2.0.19 do najnowszego phpBB 3 lub phpBB by Przemo i zachowasz wszystkie modyfikacje (najważniejszy attachment mod) i kilka innych oraz dla dodatkowej zabawy zrobisz nam jeszcze kilka templatów to masz moje błogosławieństwo i wolną rękę.

Pamiętaj, że musisz zrobić to wszystko ZA DARMO.

Paweł
Administrator
Posty: 2162
Rejestracja: 28 stycznia 2005, 14:26
Lokalizacja: Warszawa

#50 Post autor: Paweł »

rafal_rr pisze:natomiast masz rację co do rejestracji. pytanie do adminów: nie da się zrobić przy rejestracji weryfikacji obrazka chociażby (np. reCaptcha)? myślę, że to zablokowałoby boty.
nie znam się na phpBB, ze stron które postawiłem, było tylko jedno forum, które już nie istnieje :]
Problem w tym, że żadne nowe modyfikacje nie działają już na tak starym skrypcie. Trzeba zrobić to co napisałem powyżej, czyli zlecić fachowcowi od mySQL konwersję bazy danych na taką, która będzie współpracowała ze skryptem nowego forum. Gdy będzie nowy skrypt, można sobie wgrywać dowolne modyfikacje.

Póki co, nie mam ochoty płacić komuś paru tysiaczków za taką robotę.

Awatar użytkownika
Kibi
Posty: 1351
Rejestracja: 09 kwietnia 2005, 19:23
Lokalizacja: Prawie Warszawa

#51 Post autor: Kibi »

Nie wiem dlaczego niewinny temat wzbudził aż takie emocje?
Sądzę, że Mr Allen bez potrzeby upiera się przy wszystkich swoich pomysłach, natomiast cała reszta równie niepotrzebnie uważa, że forum jest idealne i nic nie można zmienić na lepsze.
No ale już po sprawie.
Roma locuta, czy raczej Paulus locuta, causa finita :D.
Moje Grolsche już 168 sztuk !!
Moja Coca Cola - 2509 sztuk!

Awatar użytkownika
Bajek
Posty: 2601
Rejestracja: 21 lipca 2006, 09:40
Lokalizacja: Wizna i Olsztyn
Kontaktowanie:

#52 Post autor: Bajek »

Kibi pisze:cała reszta równie niepotrzebnie uważa, że forum jest idealne i nic nie można zmienić na lepsze
Ale tego nikt nie powiedział ;)

bucik
Posty: 571
Rejestracja: 04 lutego 2008, 23:25
Lokalizacja: Kraków/Wadowice/Jaroszowice

#53 Post autor: bucik »

danio_145 pisze:Chyba się zachłysnąłeś potrzebą zmian i nie zauważyłeś, że swoje zdanie wyraziłem w pierwszym poście w tym temacie :)
Ciekawie czytało mi się tą dyskusję. Mr. Allen Danio w powyższym komentarzu po mistrzowsku spointował Twój zapał.
Co do mojego zdania w temacie: - poczytaj trochę to forum, pozbieraj trochę kapsli, spotkaj się z innymi Kolekcjonerami a przekonasz się, że do wymiany myśli i informacji na Forum nie potrzebujemy fajerwerków...

Pozdrawiam
G.
11645 kapsli
2104 Polskie piwo (92 browary, 28 rozlewni - 75 kapsli)
6061 Zagranica piwo (145 krajów)
2007 Niepiwne (w tym 406 Polska) - 92 kraje
760 Reklamowe i okolicznościowe (6 krajów)
690 Serie PLN (341 I seria, 349 II seria)

krzysztof

#54 Post autor: krzysztof »

Koledzy, przecieŻ Mr. Allen moŻe sam załoŻyć swoje forum kapslarskie z takimi bajerami i się przekona jak wygląda jego prowadzenie. Będzie miał 6 lat na osiągnięcie przynajmniej 450 uŻytkowników - ludzi, nie botów, bo u nas według jego to mała liczba jak na te kilka lat. Zobaczymy czy da radę :)

Awatar użytkownika
Koter
Posty: 351
Rejestracja: 17 marca 2010, 14:05
Lokalizacja: Elbląg

#55 Post autor: Koter »

Paweł http://www.phpbb.com/community/viewtopi ... &t=1057435
tutaj jest info jak przejść na wersje 3.x
2009 sztuk

krzysztof

#56 Post autor: krzysztof »

Koter pisze:Paweł http://www.phpbb.com/community/viewtopi ... &t=1057435
tutaj jest info jak przejść na wersje 3.x
Jedno pytanie - Na co to komu?
Sześć lat było tak samo i nikt nie chciał zmieniać. :)

Awatar użytkownika
Koter
Posty: 351
Rejestracja: 17 marca 2010, 14:05
Lokalizacja: Elbląg

#57 Post autor: Koter »

choćby po to by usprawnić i zabezpieczyć forum, może nie będzie widać różnic ale jednak będą i to poważne
2009 sztuk

Mr. Allen

#58 Post autor: Mr. Allen »

Ojjj panowie! Przepraszam bardzo ale źle zostałem zrozumiany! Nie chcę Żadnych błyskotek itp. (kogoś tutaj chyba wyŻej juŻ nieco poniosło), ale warto by było usprawnić działanie forum!

Co do reklamy to przydały by się buttony i banerki reklamowe i wymiana z innymi serwisami? Co wy na to?

Chcę dla forum jak najlepiej, więc proszę mnie tutaj nie obraŻać ani nie przeinaczać moich słów ;)

Awatar użytkownika
lowolak
Posty: 660
Rejestracja: 16 października 2009, 10:47
Lokalizacja: Warszawa

a

#59 Post autor: lowolak »

Szanowny Kolego,
cenię Twój zapał wynikający zapewne z statusu początkującego kolekcjonera i nawet bym się podpisał pod tym aby próbować zmienić coś na lepsze ale ...
1) Takie sprawy powinny być załatwione na konkretach a nie wszechogarniającym nas populizmie. Hasło zróbmy coś lepszego, powinien zastąpić referat z propozycjami rozwiązań, jak również określeniem pożytku z nich płynących dla nas kolekcjonerów.
2) Przeżywaliśmy (choć sam nie uważam że mam duży staż) już wielu „royali” i prawdę powiedziawszy, warto na początek wykazać się w kolekcji, co z pewnością pozwoli Ci na pozyskanie oczekiwanego odbioru Twojej osoby, a potem … działaj. Wiem na swoim przykładzie, że jeżeli chcesz coś zrobić z myślą o naszym zamkniętym światku, a i robisz to z głową to można wiele osiągnąć – czytaj Zielone Kartki.
A na koniec, wtrącę czytane ostatnio Twoje zdanie na temat „ćwoków” z allegro. Wyobraź sobie, że tym przydomkiem określiłeś kolekcjonera, który aktywnie uczestniczył choćby w ankietach na przełomie lat 80 i 90 – rada pomyśl, zanim napiszesz.
Jeżeli przeanalizujesz sobie swoje zachowanie to myślę, że zajmiesz się wymianami, pojawisz się na kilku giełdach, pochwalisz się nowymi nabytkami, przywitasz nowych kolegów na Forum, ocenisz nowości, zgłosisz się do ankiety i … zaproponujesz własne przemyślenia odnośnie forum.
Czego Ci życzę
sPISkowej propagandzie mówię NIE

Awatar użytkownika
wismat
Administrator
Posty: 3622
Rejestracja: 20 października 2006, 16:08
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

#60 Post autor: wismat »

Bardzo trafne spostrzeżenia lowolak! Myślę, że tym postem można zakończyć (póki co) dyskusję.
https://wismat.kolekcjakapsli.pl - moja strona | https://KatalogKapsli.pl - katalog kapsli polskich

ODPOWIEDZ