Wzmacniacz i gorzała

Zakrętki od butelek plastikowych i szklanych
ODPOWIEDZ
Wiadomość
Autor
wzmacniacz
Posty: 959
Rejestracja: 04 lutego 2005, 10:35
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

#91 Post autor: wzmacniacz »

Od teraz można obejżeć na mojej stronce 39 nakrętek Polmosu Łódź. Jest to na tę chwilę wszystko co posiadam z Łodzi. Oczywiście chętnie bym wzbogacił moją kolekcję!!! Po drodze na stronkę wrzuciłem jeszcze dwie nakretki z Krakowa i sześć Lubelskich.

Chętnych do wymiany zapraszam zubero@poczta.fm

wzmacniacz
Posty: 959
Rejestracja: 04 lutego 2005, 10:35
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

#92 Post autor: wzmacniacz »

Nowy Tomyśl to wytwórnia która głównie zajmuje się winami, lecz również produkóję lub tylko rozlewa wódkę, całkiem dobrą muszę przyznać. Te dwie nakrętki jakie pojawiły się na stronie to właśnie z tych wódek. Mam u siebie jeszcze kilka nakrętek po winach, moze kiedyś je dołoże do tej wytwórni.

wzmacniacz
Posty: 959
Rejestracja: 04 lutego 2005, 10:35
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

#93 Post autor: wzmacniacz »

Można powiedziec ze dziś obchodzę mały jubileusz! 500 nakrętek z mojej kolekcji można od dziś zobaczyc na www.zubero.netten.pl . Dzisiaj dodałem kolejną wytwórnie, Oborniki Wlkp. producenta wódki "BOLS" ale nie tylko. Nakrętki od Bols'a sobie odpuściłem i przynajmniej na razie nie będe ich dodawał bo tak naprawdę to nie dokońca jestem wstanie stwierdzić które z posiadanych wzorów była używana w Polsce. Podobnie zresztą ze Smirnoff'em z Józefowa. Niemniej pozostałe marki gorzałek z tej wytwórni dzis pokazały się na stronie!

Nadal poszukuję wszelki nakretek od polskich trunków, w zamian oferuję kapsle lub coś innego, w/g zyczeń.

wzmacniacz
Posty: 959
Rejestracja: 04 lutego 2005, 10:35
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

#94 Post autor: wzmacniacz »

Właśnie ukończyłem opracowywanie niezbyt efektownych nakrętek z Poznańskiego Polmosu. Mimo iż nie prezentują się zbyt okazale to jednak są one solidną pozycją w mojej kolekcji. Chętnie powiększe ja o inne podone nakretki. Wódeczkę w Poznaniu mają dobra. Przy okazji dodałem również małą Poznańską wytwórnię "UNICOM", prawdopodobnie juz zamkniętą, producenta wódki "Pani Twardowska" której niestety nigdy nie spożywałem. Po drodze było również kilka uaktualnień, dociekliwych proponuję odszukaniem nowych nakrętek na stronie :) Następna wytwórnia jaka sie pojawi to Racibórz, niestety zaledwie 6 pozycji i odrazu kilka uaktualnień.

Chętnych do wymiany zapraszam zubero@poczta.fm

wzmacniacz
Posty: 959
Rejestracja: 04 lutego 2005, 10:35
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

#95 Post autor: wzmacniacz »

Po małej przerwie w pracach na uaktualnianiem strony, pojawił sie Polmos Racibórz. Od jutra na stronie zaczna pojawiac sie nakretki z Polmosu Siedlce, graficznie bardzo ładne.

Cały czas poszukuje nowych pozycji do kolekcji. Chetnie wymienie na kapsle i poprostu odkupie :D

wzmacniacz
Posty: 959
Rejestracja: 04 lutego 2005, 10:35
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

#96 Post autor: wzmacniacz »

Dawno nic nowego tu się nie pojawiło w temcie nakrętek od gorzały :D ale kolekcja ma się dobrze i stale się powiększa. W Elblągu na giełdzie trafiłem kilka ciekawych pozycji do kolekcji, no i nowości z butelek po włąsnym spożyciu :D
Co prawda nie mam kompletnia czasu na kolekcje, ale cały czas poszukuje nowych pozycji do kolekcji. Najchętniej poprostu bym odkupił poszukiwane zakrętki tak jak to zrobiłem w giełdzie.

W razie co to pisac na zubero@poczta.fm

bucik
Posty: 571
Rejestracja: 04 lutego 2008, 23:25
Lokalizacja: Kraków/Wadowice/Jaroszowice

#97 Post autor: bucik »

No właśnie kolego - zapomniałem zapytać - czy trafiły do Ciebie zakrętki ode mnie.
Na giełdzie w Elblągu się jakoś minęliśmy - a ja musiałem już spadać i je zostawiłem komuś aby CI przekazał. Na pewno w środku była zakrętka z napisem PEWEX i kilkanaście innych

Daj znać
G.
11645 kapsli
2104 Polskie piwo (92 browary, 28 rozlewni - 75 kapsli)
6061 Zagranica piwo (145 krajów)
2007 Niepiwne (w tym 406 Polska) - 92 kraje
760 Reklamowe i okolicznościowe (6 krajów)
690 Serie PLN (341 I seria, 349 II seria)

wzmacniacz
Posty: 959
Rejestracja: 04 lutego 2005, 10:35
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

#98 Post autor: wzmacniacz »

Hm... Tak chyba taki fakt zaistniał. Ktoś mi dawał jakieś nakrętki. Napewno Wismat przekazał mi Swoja kolekcyjke więc pewnie są teraz wszystkie razem.
W tym roku już chyba nie da rady ich przejżec :D

Pozdrawiam

wzmacniacz
Posty: 959
Rejestracja: 04 lutego 2005, 10:35
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

#99 Post autor: wzmacniacz »

W zeszłym roku popracowałem nad regeneracją zdewastowanych zakrętek, oto wyniki.
Załączniki
regeneracja1.jpg
(885.74 KiB) Pobrany 178 razy
regeneracja2.jpg
(923.46 KiB) Pobrany 169 razy
regeneracja3.jpg
(896.92 KiB) Pobrany 161 razy
regeneracja4.jpg
(956.33 KiB) Pobrany 183 razy

Awatar użytkownika
wismat
Administrator
Posty: 3631
Rejestracja: 20 października 2006, 16:08
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

#100 Post autor: wismat »

Super efekt! Nie pomyślałbym nawet, że takie zakrętki można jeszcze naprawić.
https://wismat.kolekcjakapsli.pl - moja strona | https://KatalogKapsli.pl - katalog kapsli polskich

Awatar użytkownika
Moby
Posty: 897
Rejestracja: 01 kwietnia 2008, 16:26

#101 Post autor: Moby »

Ja bym to nazwał cudem :D Efekt bardzo ładny. Sam kiedyś próbowałem coś zdziałać z takimi zakrętkami i tak jak wismat nawet bym nie pomyślał, że można jeszcze tyle osiągnąć.

wzmacniacz
Posty: 959
Rejestracja: 04 lutego 2005, 10:35
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

#102 Post autor: wzmacniacz »

hehe, tak czekałem kiedy zajzysz! Częsć z tych zakrętek jest właśnie od Ciebie, za które raz jeszcze podzękuję!

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
wtk
Posty: 2521
Rejestracja: 14 listopada 2010, 10:31
Lokalizacja: okolice Wrocławia

#103 Post autor: wtk »

Mam pytanie! :)
Zakrętka kolory czarnego...
Na boku LUBELSKA...
Od przodu stylizowana korona.
Sygnatura DGS...
Czy to populares? :)

P.s. Wódki nie pijam więc się nie znam ;)

wzmacniacz
Posty: 959
Rejestracja: 04 lutego 2005, 10:35
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

#104 Post autor: wzmacniacz »

masakryczny populares

Awatar użytkownika
wtk
Posty: 2521
Rejestracja: 14 listopada 2010, 10:31
Lokalizacja: okolice Wrocławia

#105 Post autor: wtk »

Po przejrzeniu Twojego tematu postanowiłem odkładać
zakrętki od gorzały - jeśli jakieś znajdę? :D

wzmacniacz
Posty: 959
Rejestracja: 04 lutego 2005, 10:35
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

#106 Post autor: wzmacniacz »

Świetnie, temat to szeroki i ciekawy, niewspomne ze przyjemny. Dubli żadnych nie mam chwilowo, ale jak coś mi w rece wpadnie mogę dla Ciebie odłozyć, jakbyś chciał.

Przy okazji nadal poszukuje nowych egzemplarzy do kolekcji. Co prawda narazie niemam zupełnie czasu na kolekcje. Dlatego najchetniej bym kupił przez allegro gdy ktoś miał cos ciekawego.

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 27 marca 2011, 16:05 przez wzmacniacz, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
BG Zabrze
Posty: 470
Rejestracja: 19 grudnia 2006, 18:41
Lokalizacja: Zabrze
Kontaktowanie:

#107 Post autor: BG Zabrze »

Witam!

Może interesowała by Cie taka zrywka?

Obrazek

Napis " ZJEDN. PRZEM. SPIRYT. * "
K.

wzmacniacz
Posty: 959
Rejestracja: 04 lutego 2005, 10:35
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

#108 Post autor: wzmacniacz »

Chyba ostatnio takie kupiłem, jak przyjda to sprawdze!
Dzieki za pamiec!

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Paco
Posty: 208
Rejestracja: 03 listopada 2009, 21:24
Lokalizacja: Elblag
Kontaktowanie:

#109 Post autor: Paco »

Witaj,

co jakiś czas wybieram się na poszukiwania kapsli, a przy okazji nazbierało się też trochę zakrętek. Każda z zakrętek jest inna, róznią się albo sygnaturami, napisami na gwincie lub jeszcze czymś innym.
Ostatnio zmieniony 01 kwietnia 2011, 20:35 przez Paco, łącznie zmieniany 1 raz.

wzmacniacz
Posty: 959
Rejestracja: 04 lutego 2005, 10:35
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

#110 Post autor: wzmacniacz »

BG Zabrze pisze:Witam!

Może interesowała by Cie taka zrywka?

Obrazek

Napis " ZJEDN. PRZEM. SPIRYT. * "
Niestety jestem w posiadaniu takiej zrywki w podobnym stanie :/
Ale polecam się na przyszłosć!

wzmacniacz
Posty: 959
Rejestracja: 04 lutego 2005, 10:35
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

#111 Post autor: wzmacniacz »

Paco, a może byś mi podełał mi te nakrętki, sprawdziłbym je dokłądnie. Na tych zdjęciach nie widac szczegółów niestety, szczgólnie w Starogardzie.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Paco
Posty: 208
Rejestracja: 03 listopada 2009, 21:24
Lokalizacja: Elblag
Kontaktowanie:

#112 Post autor: Paco »

Wzmacniaczu, pogoda dopisała więc wybrałem się na poszukiwania, weekendowe łupy widoczne na zdjęciu. Każda zakrętka jest inna, ba! mało tego, każda różni się czymś od tych ze zdjęcia z mojego poprzedniego postu.
Załączniki
gorzala.JPG
(95.21 KiB) Pobrany 283 razy

wzmacniacz
Posty: 959
Rejestracja: 04 lutego 2005, 10:35
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

#113 Post autor: wzmacniacz »

Piekne zdobycze! Napewno dochodziłby mi jeden Toruń. Nigdy nie widziałem złotej hehehe
Się doczekać nie moge kiedy je zobacze z bliska!
Mi też udało się kilka nakretek znalesc dzisiaj na wycieczce. Niedługo pojawia sie na stronie :D Na butekach pojawiły siętez nowe nakrętki na "Starogardzkiej" więc najbliższe party z wiadomym trunkiem :lol:

wzmacniacz
Posty: 959
Rejestracja: 04 lutego 2005, 10:35
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

#114 Post autor: wzmacniacz »

Dokończyłem Siedlce ufffff! teraz w wolnej chwili skanowanie uzupełnień i Sieradza. Potem masakra Starogard!
Można powiedziec ze połowa kolekcji jest już na mojej stronie, nadal poszukuję nowych pozycji do kolekcji, najchętniej bym nowe rzeczy odkupił, bo czasu brak na wymianę :D Nawiązałem też kilka ciekawych znajomości dzięki mojej stronie. Powoli też rozmyślam o przebudowie mojej strony, tak aby można było otwierać tylko pożądane polmosy.

wzmacniacz
Posty: 959
Rejestracja: 04 lutego 2005, 10:35
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

#115 Post autor: wzmacniacz »

Z okazji świąt postanowiłem popracować nad uzupełnieniem mojej kolekcji na stronie. Trochę dziś z rana poskanowalem, czyli to czego nie lubię. Odrazu 4 nowe nakrętki z Siedlec trafiły na stronę, teraz to już naprawdę wszystko co mam z tej wytwórni.

Awatar użytkownika
kaziu
Posty: 92
Rejestracja: 30 grudnia 2010, 18:50
Lokalizacja: Wieluń

#116 Post autor: kaziu »

To dobrze. Bo twoją galerię można traktować jako katalog :D
Poszukuje trzech kapsli okolicznościowych ( ZK#3, ZK#10, ZK#12 )

Świeże kapsle - Poszukuje
https://picasaweb.google.com/1109214516 ... 0498904306

wzmacniacz
Posty: 959
Rejestracja: 04 lutego 2005, 10:35
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

#117 Post autor: wzmacniacz »

Cieszę się, ze stronka Ci się podoba! Do katalogu jej jeszcze daleko ale pracuje nad treścią!

Dorzuciłem 2 nakrętki z moich niewiadomych. Może ktoś wie coś na temat tych nakrętek :D

Cały czas poszukuje nowych pozycji do kolekcji.

Jutro na stronie pojawi się moja zdobycz Białej Podlaskiej i powoli nowe pozycje w temacie Białegostoku.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Paco
Posty: 208
Rejestracja: 03 listopada 2009, 21:24
Lokalizacja: Elblag
Kontaktowanie:

#118 Post autor: Paco »

Czekam na Starogard kiedy się pojawi na stronie, wtedy będę mógł zweryfikować z tym co znalazłem. Dzisiaj doszły kolejne dwie odmiany.

wzmacniacz
Posty: 959
Rejestracja: 04 lutego 2005, 10:35
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

#119 Post autor: wzmacniacz »

Jak tylko skończe uzupełnienie, wstawie Sieradz i później idzie Starogard, i to dopiero będzie walka :D . Jak patrze na Starogardzkie nakrętki to aż się niechce, w tej wytwórni różnice są bardzo subtelne, jesli można się tak wyrazić. Ale chciałbym mieć je na stronie, jak najszybciej.

Biała Podlaska jest już na stronie 0617. Bardzo mnie cieszy jak mój zbiór wzbogaca się o małe wytwórnie. Choć myśle że nigdy w Białej nie robili wódeczki a tylko dawali swoje etykiety i nakretki na czyjś produkt, to i tak są one dla mnie cenne :D

wzmacniacz
Posty: 959
Rejestracja: 04 lutego 2005, 10:35
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

#120 Post autor: wzmacniacz »

Korzystając z tego że rodzinka przy świętach śpi opracowałem 7 nowych nabytków w kolekcji z Polmosu Białystok :D 0618 do 0624, może dziś wieczór kolejne uzupełnienia w wytwórniach się pojawią.

ODPOWIEDZ