Informacja

Tutaj ustalamy ostateczną numerację
Wiadomość
Autor
Paweł
Administrator
Posty: 2162
Rejestracja: 28 stycznia 2005, 14:26
Lokalizacja: Warszawa

Informacja

#1 Post autor: Paweł »

Informuję, że w tym tygodniu ukaże się kolejna wersja testowa katalogu, uwzględniająca wszystkie poprawki wskazane w tym dziale....

Awatar użytkownika
Bronek
Posty: 395
Rejestracja: 01 stycznia 2007, 20:17
Lokalizacja: Poznań

#2 Post autor: Bronek »

HeY

Dobrze wiedzieć, że przy katalogu coś się dzieje dobrego. Można by dodać zakładkę nowości, w którym można wpisywać nowości jakie zostały wprowadzone w katalogu.
Pozdrawiam

Bronek

www.nissanzone.pl

barann
Posty: 924
Rejestracja: 27 marca 2006, 18:13
Lokalizacja: Włocławek

#3 Post autor: barann »

Albo listę nowości, które należałoby wprowadzić do katalogu. Chodzi mi tu o kapsle, które są ponad ten katalog.

Awatar użytkownika
chinet
Posty: 4136
Rejestracja: 19 marca 2006, 13:37
Lokalizacja: Błonie

#4 Post autor: chinet »

Tak i sreberka od świstaków. :/

Katalog to katalog. Nowości będą na forum jak i na stronie Wikiego.
Jestem trollem :mad:

Paweł
Administrator
Posty: 2162
Rejestracja: 28 stycznia 2005, 14:26
Lokalizacja: Warszawa

#5 Post autor: Paweł »

Nowości będą w katalogu na bieżąco, na razie najważniejsze zadanie to ustalić ostateczną numerację!

Awatar użytkownika
bayron34
Posty: 8
Rejestracja: 14 marca 2007, 01:59
Lokalizacja: ŁOMŻA

#6 Post autor: bayron34 »

Pawle w próbach łomżyńskich nagłówek jest lubelski to dla porzadku.Pierwsze wrażenia po odwiedzinach na stronach katalogu bardzo przejrzysty i czytelny po dopracowaniu bedzie perłą.

Omnibus59
Posty: 7
Rejestracja: 07 lutego 2005, 15:17
Lokalizacja: Warszawa-Wieden

#7 Post autor: Omnibus59 »

Witam!
Dawno mnie nie bylo, bo to i brak czasu, i haslo mi sie zapomnialo...
Ale do rzeczy! Czyli do katalogu. Oto garsc moich uwag:
Katalog sledze niemal od samego poczatku i - niestety - musze stwierdzic, ze nadal trudno sie z niego korzysta ze wzgledu na nieprzejrzyste zasady (brak zasad??) numeracji. Moja propozycja jest nastepujaca - niech glowna zasada bedzie, ze nowy wzor to nowy numer.
Jesli ten sam wzor wystepuje z roznymi sygnaturami to niech beda one uwzglednione po kropce (np. 51.1; 51.2; 51.3 itd.) - nie trzeba bedzie latac od nr 21 do 37 a potem do 85 (wiem, przesadzam bo troche porzadku juz wprowadzono ale co z kapslami o nowych sygnaturach, ktore dopiero sie pojawia? Za kilka lat bedzie ten sam klopot).
Dzieki numeracji z kropka ci, ktorzy zwracaja uwage rowniez na inne cechy jak odcienie kolorow, polozenie sygnatury czy bledy beda mogli latwo oznaczyc swoje kapsle przez dodanie nastepnych cyfr lub liter po kropce (np. kapsel 51 o sygn. A (51.1) wystepujacej na godz 6 (51.11 albo 51.1.1) bedzie mozna latwo odroznic od tego samego kapsla z sygnatura na godz. 9-tej (51.12 albo 51.1.2))
Tyle jesli chodzi o zasade numeracji.
A jesli chodzi o strone praktyczne to czy bedzie to dla Ciebie Pawle duzy klopot zeby dodac na stronie glownej date ostatniej aktualizacji zeby od razu bylo wiadomo czy od czasu ostatniej wizyty cos sie zmienilo, czy nie.

Zycze powodzenia i wytrwalosci w pracach nad katalogiem.
Pozdrwaiam
Omnibus59
Omnibus59

Omnibus59
Posty: 7
Rejestracja: 07 lutego 2005, 15:17
Lokalizacja: Warszawa-Wieden

#8 Post autor: Omnibus59 »

W nawiazaniu do poprzedniego mojego postu i zeby nie byc goloslownym:
wezmy jako przyklad kapsel Okocim Palone.
W tej chwili wystepuje on pod numerami:
88 - sygn. cp zlote na VI
89 - sygn. cp zlote na IX
90 - sygn. korona biala na VI
111 - sygn. cp biala na IX
Zgodnie z moja propozycja numeracji kapsle te bylyby oznaczone nastepujaco:
88.1A.1
88.1A.2
88.2
88.1B
Wyobrazmy sobie, ze jutro wchodzi na rynek ten sam kapsel z sygn. cp biale na VI a za pol roku - z sygn. tik na I. I co wtedy? Bedziemy mieli w katalogu kapsel nr 114 i 132? Czy bedziemy znow zmieniali katalog?Mozna i tak ale lepiej chyba by zmienic tylko 88.1B na 88.1B.2 ("2" zeby zachowac spojnosc z pozycjami sygnatur kapsla 88.1A) a nowym kapslom nadac numery - odpowiednio - 88.1B.1 oraz 88.3.
A o ile latwiej wtedy policzyc ile jest roznych wzorow i ile sygnatur wystepuje dla danego wzoru.
Goraco zapraszam do przemyslenia tej sprawy poki jeszcze nie jest za pozno.
W razie potrzeby sluze pomoca.
Pozdrawiam.
Omnibus59
Omnibus59

prokomfanz
Posty: 1110
Rejestracja: 22 sierpnia 2006, 17:32
Lokalizacja: Wrocław

#9 Post autor: prokomfanz »

OGROMNE "TAK"!!! Już od dawna kombinowałem coś z ułatwieniem ale jakoś nie miałem tego dopracowanego...
Jestem jak najbardziej za tym pomysłem- będzie prościej, szybciej i łatwiej, i przejrzyściej, no i lokata na przyszłość... Myślę, że warto jest to poważnie rozważyć i poddać pod głosowanie :czytaj: :mrgreen:
Ostatnio zmieniony 08 maja 2007, 13:35 przez prokomfanz, łącznie zmieniany 1 raz.

barann
Posty: 924
Rejestracja: 27 marca 2006, 18:13
Lokalizacja: Włocławek

#10 Post autor: barann »

Mnie nie pasiwuje. :mrgreen: Tak przejrzyściej...

prokomfanz
Posty: 1110
Rejestracja: 22 sierpnia 2006, 17:32
Lokalizacja: Wrocław

#11 Post autor: prokomfanz »

Ze szkoły pisze :P oczywiście, że w wersji proponowanej przez omnibusa będzie PRZEJRZYŚCIEJ :mrgreen:

Zablokowany