Kapslowe nowości - komentarze

Kapsle piwne + ogólne dyskusje.
Wiadomość
Autor
many48
Posty: 232
Rejestracja: 02 stycznia 2015, 19:54
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kapslowe nowości - komentarze

#3031 Post autor: many48 »

Ten Lech ma kapsel zwykły,a stary Lech bezalkoholowy miał kapsel Twist off.

PawelG
Posty: 378
Rejestracja: 11 stycznia 2015, 09:05

Re: Kapslowe nowości - komentarze

#3032 Post autor: PawelG »

Czym się różni Prost 9 od 12 i 10 od 11?

Awatar użytkownika
rwjak
Posty: 710
Rejestracja: 05 lutego 2012, 20:40
Lokalizacja: WROCEK

Re: Kapslowe nowości - komentarze

#3033 Post autor: rwjak »

Kolorem kapsla.

PawelG
Posty: 378
Rejestracja: 11 stycznia 2015, 09:05

Re: Kapslowe nowości - komentarze

#3034 Post autor: PawelG »

Dzięki. Jak tak, to moim skromnym, nic nieznaczącym zdaniem trochę słaba różnica dla katalogowania naklejek jako inne kapsle, tym bardziej, że Prost, jak ich ładnie poprosić o kapsle, daje właśnie swoje naklejki i można sobie nakleić na czarny, Warkę albo czoło :)

Awatar użytkownika
caralinus
Posty: 380
Rejestracja: 21 czerwca 2014, 21:26
Lokalizacja: Swarzewo k.Pucka / pomorskie

Re: Kapslowe nowości - komentarze

#3035 Post autor: caralinus »

PawelG pisze: 20 grudnia 2017, 20:13 Dzięki. Jak tak, to moim skromnym, nic nieznaczącym zdaniem trochę słaba różnica dla katalogowania naklejek jako inne kapsle, tym bardziej, że Prost, jak ich ładnie poprosić o kapsle, daje właśnie swoje naklejki i można sobie nakleić na czarny, Warkę albo czoło :)
kolorem naklejki też - 9 i 10 jest brązowe na białym tle a 11 i 12 czarne na białym tle
piwne i nie piwne bez sygnatur Polskie, zagraniczne serie , zakrętki PET Polskie , porcelanki Polskie

dubelki :https://chomikuj.pl/caralinus

PawelG
Posty: 378
Rejestracja: 11 stycznia 2015, 09:05

Re: Kapslowe nowości - komentarze

#3036 Post autor: PawelG »

O, to już lepiej, dzięki :)

Awatar użytkownika
rwjak
Posty: 710
Rejestracja: 05 lutego 2012, 20:40
Lokalizacja: WROCEK

Re: Kapslowe nowości - komentarze

#3037 Post autor: rwjak »

caralinus pisze: 21 grudnia 2017, 11:52
PawelG pisze: 20 grudnia 2017, 20:13 Dzięki. Jak tak, to moim skromnym, nic nieznaczącym zdaniem trochę słaba różnica dla katalogowania naklejek jako inne kapsle, tym bardziej, że Prost, jak ich ładnie poprosić o kapsle, daje właśnie swoje naklejki i można sobie nakleić na czarny, Warkę albo czoło :)
kolorem naklejki też - 9 i 10 jest brązowe na białym tle a 11 i 12 czarne na białym tle
Wrzucisz porównawcze zdjątko?

many48
Posty: 232
Rejestracja: 02 stycznia 2015, 19:54
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kapslowe nowości - komentarze

#3038 Post autor: many48 »

012192e449d9acfb9c80124be7dfac8c1cb4779a4e.jpg

Awatar użytkownika
rwjak
Posty: 710
Rejestracja: 05 lutego 2012, 20:40
Lokalizacja: WROCEK

Re: Kapslowe nowości - komentarze

#3039 Post autor: rwjak »

No i nie mam pewności co do różnicy w kolorze druku. Kolor druku po prawej może wydawać się jaśniejszy ze wzgledu na jaśniejszy kolor samego kapsla.

Awatar użytkownika
zagul
Posty: 293
Rejestracja: 20 sierpnia 2011, 09:44
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kapslowe nowości - komentarze

#3040 Post autor: zagul »

To są te same naklejki :)

Awatar użytkownika
caralinus
Posty: 380
Rejestracja: 21 czerwca 2014, 21:26
Lokalizacja: Swarzewo k.Pucka / pomorskie

Re: Kapslowe nowości - komentarze

#3041 Post autor: caralinus »

zagul pisze: 30 grudnia 2017, 18:11 To są te same naklejki :)
na zywo jak mam to ter na czarnym jak dla mnie są ciemniejsze
piwne i nie piwne bez sygnatur Polskie, zagraniczne serie , zakrętki PET Polskie , porcelanki Polskie

dubelki :https://chomikuj.pl/caralinus

PawelG
Posty: 378
Rejestracja: 11 stycznia 2015, 09:05

Re: Kapslowe nowości - komentarze

#3042 Post autor: PawelG »

Znalazłem u mnie któreś dwa na czarnym i złotym kapslu - bodaj nr 8, który w katalogu jest akurat tylko na złotym - oba są identyczne, bardzo ciemny brąz. Pewnie czy jest bardziej czarny czy brązowy może zależeć np. od tego, ile czasu stało w lodówce.

Awatar użytkownika
RyBy
Posty: 730
Rejestracja: 21 lutego 2005, 18:08
Lokalizacja: Golędzinów Królewski
Kontaktowanie:

Re: Kapslowe nowości - komentarze

#3043 Post autor: RyBy »

Taki zapis znalazłem na stronie chmielokracja.pl:
... Browar Lumberjack, który nie jest stricte browarem, a marką marketingową. (...) Okazuje się jednak, że piwa wytwarza dobrze znany Browar Wąsosz. Zleceniodawcą z kolei okazał się Bevgroup, czyli dystrybutor polskich piw rzemieślniczych. ...
Ciekawe, gdzie przez administratorów zostanie dodany kapsel ?
Katalog zrywek i nakładek na butelki http://www.sites.google.com/view/katalogzrywek
Mini kolekcja aluminiowych kapsli https://sites.google.com/view/kapsle-woda-mineralna

Awatar użytkownika
rwjak
Posty: 710
Rejestracja: 05 lutego 2012, 20:40
Lokalizacja: WROCEK

Re: Kapslowe nowości - komentarze

#3044 Post autor: rwjak »

Dobre pytanie :)

Awatar użytkownika
wiki
Posty: 2327
Rejestracja: 05 lutego 2005, 13:53
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:

Re: Kapslowe nowości - komentarze

#3045 Post autor: wiki »

Wpadł mi w ręce kapsel "Złote Lwy". Sygnatury nie udało mi się znaleźć ale po porównaniu z poprzednim widać rożnicę w kolorze ząbkórw: były jasnobrązowe są ciemnobrązowe. Nie wiem czy przypadkowy odcien czy nowy wzór. Sprawdzcie przy okazji sami. Jutro postaram się wrzucić fotkę obu.

Awatar użytkownika
wismat
Administrator
Posty: 3622
Rejestracja: 20 października 2006, 16:08
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Re: Kapslowe nowości - komentarze

#3046 Post autor: wismat »

Ale ładny ten niebieski :)

Obrazek
https://wismat.kolekcjakapsli.pl - moja strona | https://KatalogKapsli.pl - katalog kapsli polskich

Awatar użytkownika
chinet
Posty: 4136
Rejestracja: 19 marca 2006, 13:37
Lokalizacja: Błonie

Re: Kapslowe nowości - komentarze

#3047 Post autor: chinet »

Lada chwila pojawi się kolejny kolor. Ponoć już w magazynach przygotowany jest porter.
Jestem trollem :mad:

Awatar użytkownika
Jacek
Posty: 1719
Rejestracja: 01 grudnia 2005, 14:59
Lokalizacja: Kraków, Rakszawa
Kontaktowanie:

Re: Kapslowe nowości - komentarze

#3048 Post autor: Jacek »

chinet pisze: 07 lutego 2018, 21:04 Lada chwila pojawi się kolejny kolor. Ponoć już w magazynach przygotowany jest porter.
Ponoć ma to być porter pod "egidą" Tyskiego, przynajmniej takie wieści wyczytałem na bbizie. Więc niekoniecznie będzie nowy kolor Książęcego.

Awatar użytkownika
chinet
Posty: 4136
Rejestracja: 19 marca 2006, 13:37
Lokalizacja: Błonie

Re: Kapslowe nowości - komentarze

#3049 Post autor: chinet »

A, no to co innego.
Jestem trollem :mad:

Awatar użytkownika
RyBy
Posty: 730
Rejestracja: 21 lutego 2005, 18:08
Lokalizacja: Golędzinów Królewski
Kontaktowanie:

Re: Kapslowe nowości - komentarze

#3050 Post autor: RyBy »

Czy ten zielony koszaliński Brok, który ostatnio pojawił się w poczekalni to nie jest przypadkiem kapsel z przesuniętym kolorem czarnym, co spowodowało pojawienie się białego cienia ?
Katalog zrywek i nakładek na butelki http://www.sites.google.com/view/katalogzrywek
Mini kolekcja aluminiowych kapsli https://sites.google.com/view/kapsle-woda-mineralna

Awatar użytkownika
chinet
Posty: 4136
Rejestracja: 19 marca 2006, 13:37
Lokalizacja: Błonie

Re: Kapslowe nowości - komentarze

#3051 Post autor: chinet »

Nie inaczej. Tak samo jak niepasteryzowana Perła w nowościach (016) na stronie Wikiego.
Jestem trollem :mad:

Awatar użytkownika
wiki
Posty: 2327
Rejestracja: 05 lutego 2005, 13:53
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:

Re: Kapslowe nowości - komentarze

#3052 Post autor: wiki »

RyBy pisze: 15 lutego 2018, 07:43 Czy ten zielony koszaliński Brok, który ostatnio pojawił się w poczekalni to nie jest przypadkiem kapsel z przesuniętym kolorem czarnym, co spowodowało pojawienie się białego cienia ?
Może tak, może nie. NIe wyobrażam sobie skąd po przesunięciu czarnego miałby znaleźć się biały kolor

Awatar użytkownika
chinet
Posty: 4136
Rejestracja: 19 marca 2006, 13:37
Lokalizacja: Błonie

Re: Kapslowe nowości - komentarze

#3053 Post autor: chinet »

Przecież litery są białe. Biała farba jest położona praktycznie pod całym prostokątem tak, aby pojawiły się też dwa białe wąskie paseczki. Czarny kolor poszedł minimalnie do góry i mamy taki efekt. Poza tym widać też czerwony kolor pod całym prostokątem.
Jestem trollem :mad:

Awatar użytkownika
chinet
Posty: 4136
Rejestracja: 19 marca 2006, 13:37
Lokalizacja: Błonie

Re: Kapslowe nowości - komentarze

#3054 Post autor: chinet »

Lokys-71 pisze: 15 lutego 2018, 18:26 Wygląda na to że Amber zmienił i ten kapsel--sygnowanie ,,CP,, zdecydowanie poniżej godziny ,,9,,-bardziej koło ,,7,,Porównałem i zdecydowanie inne miejsce umiejscowienia sygnowania.
Teraz go zdejmowałeś z butelki, czy trafiony gdzieś przypadkiem?
Jestem trollem :mad:

Awatar użytkownika
wiki
Posty: 2327
Rejestracja: 05 lutego 2005, 13:53
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:

Re: Kapslowe nowości - komentarze

#3055 Post autor: wiki »

chinet pisze: 15 lutego 2018, 18:34 Przecież litery są białe. Biała farba jest położona praktycznie pod całym prostokątem tak, aby pojawiły się też dwa białe wąskie paseczki. Czarny kolor poszedł minimalnie do góry i mamy taki efekt. Poza tym widać też czerwony kolor pod całym prostokątem.
Pewnie masz rację. Tylko pytanie czy jest to przypadkowe przesunięcie czy może zamierzone, w związku z powrotem sygnatury na poprzednią pozycję (IX).

Awatar użytkownika
Kibi
Posty: 1351
Rejestracja: 09 kwietnia 2005, 19:23
Lokalizacja: Prawie Warszawa

Re: Kapslowe nowości - komentarze

#3056 Post autor: Kibi »

Dwie uwagi do ostatnio zamieszczanych kapsli: Heineken bezalkoholowy jest nowym wzorem tylko w Polsce. W Holandii taki kapsel oraz wersja odkręcana ukazały się w zeszłym roku. Miały sygnaturę dap a tu widać cp, więc duża szansa, że ten jest jednak z Polski, ale co do tego warto się upewnić.
Uwaga druga: nowy Carlsberg (773 w poczekalni) wcale nie ma sygnatury na 10, bo zdjęcie jest do góry nogami albo przynajmniej obrócone.
Jak to się ostatnio mówi: to fakt, nie opinia.
Moje Grolsche już 168 sztuk !!
Moja Coca Cola - 2509 sztuk!

Awatar użytkownika
skalcik11
Posty: 194
Rejestracja: 06 grudnia 2015, 20:19
Kontaktowanie:

Re: Kapslowe nowości - komentarze

#3057 Post autor: skalcik11 »

Ten Heineken 0,0 jest rozlewany w Zywcu. Pewna informacja.
Zapraszam na moją stronę: http://kapselmania.com, na której prezentuje moją kolekcje oraz materiały do wymiany.

Kamil.eNHa
Posty: 3
Rejestracja: 01 października 2017, 14:29

Re: Kapslowe nowości - komentarze

#3058 Post autor: Kamil.eNHa »

Witam,
Nie wiem czy piszę w dobrym temacie, no ale trudno.
Kupiłem piwko Dobry Pasterz w Auchan w Krakowie. Kapsel Browar Wiślany. Jednakże kolor kapsla nie jest bordowy tylko czerwony, idący w pomarańcz. Żona mówi "koralowy".
Jak się na to zapatrujecie? Jak to klasyfikować? Zbieram bez sygnaturek i za nowy kapsel uważam taki, który wyraźnie różni się od innego. Czy spotkaliście się też z takim kapslem tego browaru? Mam coś cennego, to jakiś błąd, czy może zaraz kapsel pojawi się w poczekalni? Dla mnie ten kapsel, który mam przed oczami, jest wyraźnie odmienny od swojego poprzednika, właśnie ze względu na kolor tła.
Z góry dziękuję za odpowiedź

Awatar użytkownika
Mike007
Posty: 522
Rejestracja: 31 lipca 2013, 07:27
Lokalizacja: Brzóza
Kontaktowanie:

Re: Kapslowe nowości - komentarze

#3059 Post autor: Mike007 »

Wrzuć zdjęcie obu kapsli, zobaczymy, porównamy. Być może będzie to nowy wzór.
https://1drv.ms/f/s!Arqm-0vCoijQaLJ078Oqx-f0oWs - zagraniczne i polskie, piwne i niepiwne, kilka szkieł i wafli - na wymianę tylko za kapsle piwne. ZAPRASZAM!!!

venator24
Posty: 377
Rejestracja: 19 marca 2012, 12:07
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Kapslowe nowości - komentarze

#3060 Post autor: venator24 »

Kibi pisze: 23 lutego 2018, 17:04 Dwie uwagi do ostatnio zamieszczanych kapsli: Heineken bezalkoholowy jest nowym wzorem tylko w Polsce. W Holandii taki kapsel oraz wersja odkręcana ukazały się w zeszłym roku. Miały sygnaturę dap a tu widać cp, więc duża szansa, że ten jest jednak z Polski, ale co do tego warto się upewnić.
Uwaga druga: nowy Carlsberg (773 w poczekalni) wcale nie ma sygnatury na 10, bo zdjęcie jest do góry nogami albo przynajmniej obrócone.
Jak to się ostatnio mówi: to fakt, nie opinia.
A ja dostałem kapsel Heinekena 0,0% z Francji. Jest cały niebieski, ma sygnaturę cp i raczej z Polski to on nie jest.
DSC_0970.JPG
DSC_0970.JPG (80.54 KiB) Przejrzano 10099 razy

ODPOWIEDZ