Allegrrro

Kapsle piwne + ogólne dyskusje.
Wiadomość
Autor
Arusiak

Allegrrro

#1 Post autor: Arusiak » 07 listopada 2019, 11:31

Pomyślałem, że skoro Allegro dawno temu zlikwidowało forum kolekcjonerskie, to można by za pośrednictwem tego forum wymieniać się doświadczeniami związanymi z tym portalem.
Zauważyłem, że na All sporo kolekcjonerów ma problem z prawidłowym wystawianiem aukcji, z odpowiednim zabezpieczeniem kapsli w przesyłce, czasem z identyfikacją oferowanych kapsli. W tym temacie mogliby dostać rady od kolegów.
Można by ostrzegać kolekcjonerów przed szemranymi aukcjami.
TEMAT NIE JEST MIEJSCEM DO REKLAMOWANIA AUKCJI NA ALLEGRO.
W związku z powyższym otwieram temat i zachęcam do dyskusji.

Arusiak

Re: Allegrrro

#2 Post autor: Arusiak » 07 listopada 2019, 11:45

Na początek zabawna historia z Allegro.
Może nie wszyscy jeszcze o tym wiedzą, że allegro "czyta" maile wysyłane pomiędzy kontrahentami.
Ich system wyłapuje sformułownia typu: "dogadajmy się poza allegro", "sprzedaż poza Allegro", itd.itp.
W związku z tym, postanowiłem zrobić mały żarcik.
Wysłałem do Sprzedawcy następującego maila:
"Witam.
Allegro ułatwia zakup i SPRZEDAŻ. POZA ALLEGRO świata nie widzę..."
Po chwili dostałem maila od All, że nie dostarczą mojej wiadomości, bo oferuję dogadanie się poza portalem i że takie praktyki są niedozwolone😁
W związku z powyższym napisałem do nich, że zarzuty są nieprawdziwe. Kolejnego dnia dostałem maila, że naruszam regulamin i żebym zaprzestał takich praktyk.
Prawdopodobnie odpisał mi automat podpisany imieniem i nazwiskiem😁
Poczułem się urażony, więc wysmarowałem kolejnego maila. Tym razem odpisał człowiek.
Pracownica Allegro poprosiła żebym jeszcze raz wysłał tą samą wiadomość, bo ona nie może sprawdzić treści.
Niezły cyrk!

Awatar użytkownika
krzysio
Kontaktowanie:

#3 Post autor: krzysio » 08 listopada 2019, 10:04

Moje doświadczenia ze sprzedającymi na alle żółtodziobami są skrajnie inne. Są to ludzie, którzy nie robią tego z powodu pasji zbierania, a jedynie dla kasy. Wystawiają podniesione z ziemi kapsle za kilka - kilkadziesiąt złotych z przeświadczeniem, że wiedza wszystko na ten temat. Jakakolwiek próba zwrócenia uwagi kończy się obraźliwym mailem - mogę robić, co chcę.
Oczywiście nie dotyczy to kolekcjonerów, którzy czasem wystawiają swoje artefakty - aukcja jest wtedy dobrze opisana - ci nie potrzebują wsparcia....
Grzegorz & Krzysio
Zbieramy kapsle polskie z sygnaturami
Tutaj jest link do naszej kolekcji i dubli.

Arusiak

#4 Post autor: Arusiak » 08 listopada 2019, 14:21

Może ktoś z Państwa wie o co chodzi z allegro lokalnie?
Niby lokalnie, a wyskakują oferty z całej Polski. Nie da się obserwować. W niektórych ogłoszeniach nie da się licytować, ani w ogóle kupić bez wcześniejszego kontaktu ze sprzedającym.

Arusiak

#5 Post autor: Arusiak » 08 listopada 2019, 14:35

krzysio pisze:
08 listopada 2019, 10:04
Moje doświadczenia ze sprzedającymi na alle żółtodziobami są skrajnie inne. Są to ludzie, którzy nie robią tego z powodu pasji zbierania, a jedynie dla kasy. Wystawiają podniesione z ziemi kapsle za kilka - kilkadziesiąt złotych z przeświadczeniem, że wiedza wszystko na ten temat. Jakakolwiek próba zwrócenia uwagi kończy się obraźliwym mailem - mogę robić, co chcę.
Oczywiście nie dotyczy to kolekcjonerów, którzy czasem wystawiają swoje artefakty - aukcja jest wtedy dobrze opisana - ci nie potrzebują wsparcia....
Ja mam różne doświadczenia ze sprzedawcami. Najczęściej nie potrafią wystawić prawidłowo aukcji.
Zaznaczają, że w przesyłce może zmieścić się tylko jedna sztuka. Przy wygraniu większej ilości robi się problem. Przy płatności przez payU nalicza koszt wysyłki za każdy jeden kapsel z osobna.
W tej kwestii allegro jest mało przejrzyste.
Jeżeli wystawiasz większą ilość to zaznaczasz np. max w przesyłce 20 sztuk.
W kolejnym kroku możesz wybrać opcję opłaty za kolejną sztukę. I tu często pojawia się niespodzianka.
Sprzedającym często wydaje się, że to opłata za kolejne sztuki powyżej tych przykładowych 20.
A tu niespodzianka. Allegro nalicza opłatę dodatkową za każdy dodatkowy przedmiot powyżej jednego.
Kolejnym problemem jest zabezpieczenie kapsli do wysyłki. Zdarzyły mi się sytuacje, że kapsle były wsypane luzem do koperty, jak ziemniaki.
Nawet wytrawny kolekcjoner może się mylić. Przykładem mogą być kapsle Lublin 20 i 21. Ile aukcji musiałem wygrać, żeby móc je ze sobą porównać. Często 21 było sprzedawane jako 20 lub na odwrót.

ODPOWIEDZ