Kapslowe nowości - komentarze

Kapsle piwne + ogólne dyskusje.
Wiadomość
Autor
luzik36
Posty: 245
Rejestracja: 04 listopada 2014, 20:55

Re: Kapslowe nowości - komentarze

#4051 Post autor: luzik36 »

Mam podobne spostrzeżenie związane z tym kapslem ja kolega powyżej

Awatar użytkownika
Serek
Posty: 495
Rejestracja: 07 sierpnia 2018, 08:18
Lokalizacja: Toruń
Kontaktowanie:

Re: Kapslowe nowości - komentarze

#4052 Post autor: Serek »

Czyżby ponownie szukanie nowości na siłę...? :| :| :|

Kiedy przyjdzie opamiętanie??? :help: :help: :help:

Awatar użytkownika
wismat
Administrator
Posty: 3630
Rejestracja: 20 października 2006, 16:08
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Re: Kapslowe nowości - komentarze

#4053 Post autor: wismat »

Póki co potwierdzam, że u mnie kapsel w kolekcji od samego pojawienia się jest w wyraźne paski. Nowego jeszcze nie mam, ale gdy zdobędę, postaram się ocenić na żywo i wrzucić zdjęcie porównawcze.
https://wismat.kolekcjakapsli.pl - moja strona | https://KatalogKapsli.pl - katalog kapsli polskich

Awatar użytkownika
Krzysiek
Posty: 2016
Rejestracja: 08 lutego 2005, 14:58
Lokalizacja: Prawie Warszawa

Re: Kapslowe nowości - komentarze

#4054 Post autor: Krzysiek »

A czy to nie jest przypadkiem kwestia innego rodzaju blachy? Oceniając na podstawie skanu w katalogu to te białe linie nie są wynikiem nadruku.
Obserwuj ZIELONE KARTKI na Facebooku :)

WiSt
Posty: 61
Rejestracja: 30 maja 2020, 11:34

Re: Kapslowe nowości - komentarze

#4055 Post autor: WiSt »

Nie mam nowego Bielkówka, więc nie będę wypowiadał się na jego temat różnicy między nim, a tym starym. Mam za to kilka nr 80, u mnie nie widać tak dobrze tych kresek jak na skanie w katalogu. Dopiero jak się wie, to w bardzo ostrym świetle można ich się dopatrzeć. Moim zdaniem nie należy szukać nowych wzorów na siłę i ewentualnie należałoby nowe Bielkówko potraktować jako odmianę (tym bardziej, że ma taką samą sygnaturę jak ten stary). Co z nim będzie zdecyduje Admin. A nam, kolekcjonerom może to podobać się, albo nie.....

Patryk
Posty: 195
Rejestracja: 24 marca 2019, 12:00
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kapslowe nowości - komentarze

#4056 Post autor: Patryk »

wismat pisze: 05 sierpnia 2022, 16:16 Póki co potwierdzam, że u mnie kapsel w kolekcji od samego pojawienia się jest w wyraźne paski. Nowego jeszcze nie mam, ale gdy zdobędę, postaram się ocenić na żywo i wrzucić zdjęcie porównawcze.
Przedwczoraj udało mi się kupić nowy wzór/odmianę Bielkówka, więc wrzucam zdjęcie porównawcze. Kapsel z lewej strony jest z 2020 roku. Kreski są bardziej widoczne na żywo, niż na zdjęciu. Niemniej jednak obydwa kapsle można rozróżnić bez problemu.
Załączniki
20220805_222901.jpg

Awatar użytkownika
TOMI
Posty: 254
Rejestracja: 10 marca 2009, 15:49
Lokalizacja: RADOM

Re: Kapslowe nowości - komentarze

#4057 Post autor: TOMI »

Zajebista różnica!!!

Awatar użytkownika
PawełN
Posty: 372
Rejestracja: 06 maja 2006, 20:48
Lokalizacja: Koszalin

Re: Kapslowe nowości - komentarze

#4058 Post autor: PawełN »

Różnica jest widoczna, ale nie zawsze. Ja zobaczyłem tą sztukę w swoim zbiorze i paski są - ale widoczne ledwo - naprawdę trzeba się przyjrzeć. Na pewno nie tak jak na zdjęciu.

Moim zdaniem ta różnica pochodzi z jakieś innej techniki druku, czyli generalnie nie jest zamierzoną zmianą we wzorze - co raczej powinno kwalifikować to jako odmianę, a nie wzór.
Znak towarzyszy zastrzelonych

Awatar użytkownika
KZK16
Posty: 1407
Rejestracja: 21 października 2007, 19:57
Lokalizacja: 87-800 Włocławek

Re: Kapslowe nowości - komentarze

#4059 Post autor: KZK16 »

Pamiętajmy każdy zbiera co chce :)
5729 PL
3140 P
x569 N
Giełdy 38 / Zorganizowane Giełdy 9
Spotkania Kapslarzy 2 / ZK 13
"Czuję głód jak Morbius, chcę słyszeć brzęk nowych kapsli w worku" A.K.M.

Awatar użytkownika
yoreck
Posty: 2153
Rejestracja: 26 sierpnia 2005, 20:43
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Re: Kapslowe nowości - komentarze

#4060 Post autor: yoreck »

KZK16 pisze: 06 sierpnia 2022, 20:34 Pamiętajmy każdy zbiera co chce :)
Możesz rozwinąć temat :-)
www.yoreck.ugu.pl
Ciganen komen Jurken.
吉卜賽人的頭部不公開

Awatar użytkownika
Kibi
Posty: 1353
Rejestracja: 09 kwietnia 2005, 19:23
Lokalizacja: Prawie Warszawa

Re: Kapslowe nowości - komentarze

#4061 Post autor: Kibi »

Jeśli kapsel bez pasków jest nowością, jak wytłumaczyć to, że ja kupiłem taki kapsel w 2020 roku?
Moje Grolsche już 168 sztuk !!
Moja Coca Cola - 2513 sztuk!

Awatar użytkownika
KZK16
Posty: 1407
Rejestracja: 21 października 2007, 19:57
Lokalizacja: 87-800 Włocławek

Re: Kapslowe nowości - komentarze

#4062 Post autor: KZK16 »

yoreck pisze: 06 sierpnia 2022, 20:48
KZK16 pisze: 06 sierpnia 2022, 20:34 Pamiętajmy każdy zbiera co chce :)
Możesz rozwinąć temat :-)
Kto chce uznać ten wzór jako dwa różne (z paskami i bez pasków) to niech tak trzyma w kolekcji lub ciekawostkę, a kto uważa że to na siłę wzór to niech trzyma wzór kapsla z jednolitym kolorem.
5729 PL
3140 P
x569 N
Giełdy 38 / Zorganizowane Giełdy 9
Spotkania Kapslarzy 2 / ZK 13
"Czuję głód jak Morbius, chcę słyszeć brzęk nowych kapsli w worku" A.K.M.

southern
Posty: 289
Rejestracja: 18 sierpnia 2014, 17:38

Re: Kapslowe nowości - komentarze

#4063 Post autor: southern »

KZK16 pisze: 07 sierpnia 2022, 11:56
yoreck pisze: 06 sierpnia 2022, 20:48
KZK16 pisze: 06 sierpnia 2022, 20:34 Pamiętajmy każdy zbiera co chce :)
Możesz rozwinąć temat :-)
Kto chce uznać ten wzór jako dwa różne (z paskami i bez pasków) to niech tak trzyma w kolekcji lub ciekawostkę, a kto uważa że to na siłę wzór to niech trzyma wzór kapsla z jednolitym kolorem.
No tak, ale co Twoja wykładnia wnosi w miarodajność i użyteczność Katalogu(bo zdaje się o to tu chodzi)?

Awatar użytkownika
KZK16
Posty: 1407
Rejestracja: 21 października 2007, 19:57
Lokalizacja: 87-800 Włocławek

Re: Kapslowe nowości - komentarze

#4064 Post autor: KZK16 »

southern pisze: 07 sierpnia 2022, 21:14
KZK16 pisze: 07 sierpnia 2022, 11:56
yoreck pisze: 06 sierpnia 2022, 20:48

Możesz rozwinąć temat :-)
Kto chce uznać ten wzór jako dwa różne (z paskami i bez pasków) to niech tak trzyma w kolekcji lub ciekawostkę, a kto uważa że to na siłę wzór to niech trzyma wzór kapsla z jednolitym kolorem.
No tak, ale co Twoja wykładnia wnosi w miarodajność i użyteczność Katalogu(bo zdaje się o to tu chodzi)?
Ja to tylko skomentowałem, nic więcej. Nie ma co tu się doszukiwać nie wiadomo czego.
5729 PL
3140 P
x569 N
Giełdy 38 / Zorganizowane Giełdy 9
Spotkania Kapslarzy 2 / ZK 13
"Czuję głód jak Morbius, chcę słyszeć brzęk nowych kapsli w worku" A.K.M.

Awatar użytkownika
PawełN
Posty: 372
Rejestracja: 06 maja 2006, 20:48
Lokalizacja: Koszalin

Re: Kapslowe nowości - komentarze

#4065 Post autor: PawełN »

Ja uważam że właśnie dla takich sytuacji są w katalogu odmiany.
Wzór ten sam, ale odmiana inna - odnotowana również w katalogu. W ten sposób każdy widzi co jest dostępne i czego szukać do swoich zbiorów bez niepotrzebnego mnożenia wzorów.
Znak towarzyszy zastrzelonych

Awatar użytkownika
Trzeci
Posty: 599
Rejestracja: 22 stycznia 2011, 21:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kapslowe nowości - komentarze

#4066 Post autor: Trzeci »

Również mam te wersje i podobnie jak wyżej wszystkie kapsle mam z 2020 roku. Różnica jest widoczna, ale uznałem wtedy że to zwykły błąd w druku. Są kapsle które mają bardzo wyraźne białe paski, a są też takie w których kolor się graduje i przechodzi z wyraźnych białych pasków w lekkie, a potem w ledwowidoczne paski aż w końcu osiąga brak białych pasków i jest idealnie błękitny. W mojej ocenie jest to odmiana tego samego wzoru

Awatar użytkownika
Serek
Posty: 495
Rejestracja: 07 sierpnia 2018, 08:18
Lokalizacja: Toruń
Kontaktowanie:

Re: Kapslowe nowości - komentarze

#4067 Post autor: Serek »

Czy ktoś posiada listę odwrotek kapsli z piwa Chorzowskie (Ruch Chorzów)?

many48
Posty: 232
Rejestracja: 02 stycznia 2015, 19:54
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kapslowe nowości - komentarze

#4068 Post autor: many48 »

644EF13D-81A9-4EC6-BA4E-5C82A099EC8F.jpeg

Awatar użytkownika
wismat
Administrator
Posty: 3630
Rejestracja: 20 października 2006, 16:08
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Re: Kapslowe nowości - komentarze

#4069 Post autor: wismat »

Na żywo oceniam, że trafi jako odmianę, ponieważ i na moim wzorze są delikatnie, ledwo bo ledwo, ale jednak widoczne paski. Czyli biorąc pod uwagę Wasze informacje, kapsel występuje z paskami o różnym nasyceniu.
https://wismat.kolekcjakapsli.pl - moja strona | https://KatalogKapsli.pl - katalog kapsli polskich

Awatar użytkownika
yoreck
Posty: 2153
Rejestracja: 26 sierpnia 2005, 20:43
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Re: Kapslowe nowości - komentarze

#4070 Post autor: yoreck »

wismat pisze: 14 sierpnia 2022, 12:38 Na żywo oceniam, że trafi jako odmianę, ponieważ i na moim wzorze są delikatnie, ledwo bo ledwo, ale jednak widoczne paski. Czyli biorąc pod uwagę Wasze informacje, kapsel występuje z paskami o różnym nasyceniu.
Krzysiek pisze: 12 sierpnia 2022, 13:14 Rozdzielenie w katalogu kapsli 16 i 17 to chyba przesada. Jest jak jest z tymi seriami, trzeba się pogodzić że będą pojawiały się odcienie. Akurat te dwa kapsle są na tyle charakterystyczne, że niezależnie który zostałby usunięty, to nie byłoby wątpliwości którego kapsla z serii jest odmianą.
Co z tym "kwiatkiem"? Też będzie w odmianach? W katalogu powinien być tylko jeden .
www.yoreck.ugu.pl
Ciganen komen Jurken.
吉卜賽人的頭部不公開

Awatar użytkownika
wismat
Administrator
Posty: 3630
Rejestracja: 20 października 2006, 16:08
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Re: Kapslowe nowości - komentarze

#4071 Post autor: wismat »

Decyzji nie zmieniam. Kapsle były obok siebie w sprzedaży i wybierając je w sklepie nie miałem problemu z odróżnieniem.
https://wismat.kolekcjakapsli.pl - moja strona | https://KatalogKapsli.pl - katalog kapsli polskich

Awatar użytkownika
yoreck
Posty: 2153
Rejestracja: 26 sierpnia 2005, 20:43
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Re: Kapslowe nowości - komentarze

#4072 Post autor: yoreck »

wismat pisze: 14 sierpnia 2022, 20:21 Decyzji nie zmieniam. Kapsle były obok siebie w sprzedaży i wybierając je w sklepie nie miałem problemu z odróżnieniem.
To zapytam inaczej - kiedy w/g ciebie jest nowy wzór ,a kiedy jest odmiana ? Browar zamówił 10 różnych wzorów :-)
cytat ze strony katalogu ...
Odmiana Zdarza się, że na pewnym etapie produkcji kapsla powstają różnice w nadruku - są to odmiany. Odmiany jednak nie są traktowane jako osobne wzory ponieważ nie zostały zamówione przez browar lub rozlewnię. Odmiany nie są umieszczane w katalogu ponieważ można znaleźć ich nieskończoną ilość. Do odmian zalicza się: odcienie farb, grubości poszczególnych elementów nadruku, itp.
www.yoreck.ugu.pl
Ciganen komen Jurken.
吉卜賽人的頭部不公開

Awatar użytkownika
wismat
Administrator
Posty: 3630
Rejestracja: 20 października 2006, 16:08
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Re: Kapslowe nowości - komentarze

#4073 Post autor: wismat »

Skąd wiesz, że dziesięć, a nie jedenaście albo dziewięć? Staram się po prostu znaleźć jakiś złoty środek wobec braku takiej wiedzy. Kapsle nr 15, 14 a nawet i 13 można by uznać jako odmianę koloru 17. Nie chcę tworzyć nowych wzorów na siłę, ale powiedzieć, że koncern Carlsberga nie ułatwia sprawy to jak nic nie powiedzieć.

A wprost odpowiadając na Twoje pytanie to jest to subiektywna decyzja. Może powinniśmy mierzyć procentowo różnicę w kolorze RGB w skanerze? :) Bo jak to obiektywnie oceniać?
https://wismat.kolekcjakapsli.pl - moja strona | https://KatalogKapsli.pl - katalog kapsli polskich

Awatar użytkownika
yoreck
Posty: 2153
Rejestracja: 26 sierpnia 2005, 20:43
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Re: Kapslowe nowości - komentarze

#4074 Post autor: yoreck »

wismat pisze: 14 sierpnia 2022, 20:36 Skąd wiesz, że dziesięć, a nie jedenaście albo dziewięć? Staram się po prostu znaleźć jakiś złoty środek wobec braku takiej wiedzy. Kapsle nr 15, 14 a nawet i 13 można by uznać jako odmianę koloru 17. Nie chcę tworzyć nowych wzorów na siłę, ale powiedzieć, że koncern Carlsberga nie ułatwia sprawy to jak nic nie powiedzieć.

A wprost odpowiadając na Twoje pytanie to jest to subiektywna decyzja. Może powinniśmy mierzyć procentowo różnicę w kolorze RGB w skanerze? :) Bo jak to obiektywnie oceniać?
Wiem,bo taką informację otrzymałem z browaru .Spoko .Twoja decyzja. Odpowiedz na pytanie odnośnie odmian.
Nie zmienia faktu ,to ,że cytat " Kapsle były obok siebie w sprzedaży i wybierając je w sklepie nie miałem problemu z odróżnieniem" Ja nie miałem takiego szczęścia :-( Ale mam nadzieję ,że jak trafisz na kolejne w/g ciebie różne kolory ,to dodasz w/g swojej subiektywnej oceny do katalogu ?
www.yoreck.ugu.pl
Ciganen komen Jurken.
吉卜賽人的頭部不公開

Awatar użytkownika
Krzysiek
Posty: 2016
Rejestracja: 08 lutego 2005, 14:58
Lokalizacja: Prawie Warszawa

Re: Kapslowe nowości - komentarze

#4075 Post autor: Krzysiek »

wismat pisze: 14 sierpnia 2022, 20:21 Decyzji nie zmieniam. Kapsle były obok siebie w sprzedaży i wybierając je w sklepie nie miałem problemu z odróżnieniem.
A myślisz że mając na półce tylko jedną butelkę potrafiłbyś powiedzieć czy to 16 czy 17? :D
Obserwuj ZIELONE KARTKI na Facebooku :)

southern
Posty: 289
Rejestracja: 18 sierpnia 2014, 17:38

Re: Kapslowe nowości - komentarze

#4076 Post autor: southern »

wismat pisze: 14 sierpnia 2022, 20:36 Skąd wiesz, że dziesięć, a nie jedenaście albo dziewięć? Staram się po prostu znaleźć jakiś złoty środek wobec braku takiej wiedzy. Kapsle nr 15, 14 a nawet i 13 można by uznać jako odmianę koloru 17. Nie chcę tworzyć nowych wzorów na siłę, ale powiedzieć, że koncern Carlsberga nie ułatwia sprawy to jak nic nie powiedzieć.

A wprost odpowiadając na Twoje pytanie to jest to subiektywna decyzja. Może powinniśmy mierzyć procentowo różnicę w kolorze RGB w skanerze? :) Bo jak to obiektywnie oceniać?
Mam wrażenie, że unieważniasz kilkuletnią, czasem bardziej, czasem mniej, merytoryczą dyskusję na ten temat. Wydawało się, że tworzenie na siłę nowych wzorów jest już za nami... Szkoda.

wersa
Posty: 350
Rejestracja: 26 października 2011, 08:28
Lokalizacja: Stanisławice
Kontaktowanie:

Re: Kapslowe nowości - komentarze

#4077 Post autor: wersa »

Krzysiek pisze: 14 sierpnia 2022, 21:22
wismat pisze: 14 sierpnia 2022, 20:21 Decyzji nie zmieniam. Kapsle były obok siebie w sprzedaży i wybierając je w sklepie nie miałem problemu z odróżnieniem.
A myślisz że mając na półce tylko jedną butelkę potrafiłbyś powiedzieć czy to 16 czy 17? :D
Należy wziąć pod uwagę jeszcze fakt, że kapsle nie są teraz produkowane w jednym miejscu.
Dla przykładu kapsle CP są tłoczone w Tarnowie, a lakiernia została w Brzesku i nie wiadomo gdzie i ile leżą blachy, oraz jak są transportowane do Tarnowa.
W ten sposób za jakiś czas będą kolejne odcienie bo piwa butelkowane też leżą w magazynach w różnych warunkach np. nasłonecznionych.
W ostatnich latach bardzo dużo kapsli się pojawia w katalogu bo ktoś coś wynalazł, a to jakieś kreski a to inny odcień.
A może producenci z racji oszczędności używają tańszych i niejednolitych farb i dlatego takie odcienie wychodzą.
http://www.janko.cba.pl Zapraszam do wymiany. Mam 23 000 dziewic.

marecki1207
Posty: 311
Rejestracja: 03 lutego 2016, 14:44
Lokalizacja: Ciechanów

Re: Kapslowe nowości - komentarze

#4078 Post autor: marecki1207 »

A mając na półce Bytów 8 i 9 odróżnisz na szybko który to numer?Dla mnie to jedna z większych pomyłek nie dodana jako odmiana tylko nowy wzór. Nijak się to miało do twoich słów na temat że nie miałeś problemu z odróżnieniem który to który, a z tym Bytowem też byś tak miał?To na temat słów w sprawie odmian.Bo dla mnie ten Bytów to jest do tej pory największa nie konsekwencja. Tak jak napisał Yoreck wzór to jest wzór zamówiony przez browar a myślisz że Bytów kazał na nr 9 zwiększyć oko lub zrobić różnicę w literce Ó celowo.Chyba nie?
Załączniki
PBYT008-9.jpg

venator24
Posty: 379
Rejestracja: 19 marca 2012, 12:07
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Kapslowe nowości - komentarze

#4079 Post autor: venator24 »

Kibi pisze: 07 sierpnia 2022, 08:01 Jeśli kapsel bez pasków jest nowością, jak wytłumaczyć to, że ja kupiłem taki kapsel w 2020 roku?
Prawdopodobnie oba kapsle zostały wyprodukowane w tym samym czasie i w różnym natężeniu ilościowym są nadal używane do butelkowanie piwa :mrgreen:
Ja mam kapsel niebutelkowany od momentu jak się pojawił i ten egzemplarz jest bez pasków.
1660558100322.jpg

Awatar użytkownika
kobejasi
Posty: 47
Rejestracja: 12 lutego 2022, 13:59
Kontaktowanie:

Re: Kapslowe nowości - komentarze

#4080 Post autor: kobejasi »

venator24 pisze: 15 sierpnia 2022, 11:16
Kibi pisze: 07 sierpnia 2022, 08:01 Jeśli kapsel bez pasków jest nowością, jak wytłumaczyć to, że ja kupiłem taki kapsel w 2020 roku?
Prawdopodobnie oba kapsle zostały wyprodukowane w tym samym czasie i w różnym natężeniu ilościowym są nadal używane do butelkowanie piwa :mrgreen:
Ja mam kapsel niebutelkowany od momentu jak się pojawił i ten egzemplarz jest bez pasków.
1660558100322.jpg
ja również sprawdziłem swój pierwszy wzór i obecne nowe i żaden nie ma pasków :O
Miałem tego sporo w dublu i tam też, żaden nie posiadał pasków. Zatem wzór z paskami, to jakaś musiała być odmiana produkcyjna. Jak ktoś ma taki z paskami, to chętnie się wymienię ; -)

ODPOWIEDZ