Nowości 2024 - tampodruki, laserodruki, naklejki, flamastry, okolicznościowe, wizytówki, giełdowe i inne

Kapsle piwne + ogólne dyskusje.
Wiadomość
Autor
wordlord
Posty: 16
Rejestracja: 16 sierpnia 2016, 12:02

Nowości 2024 - tampodruki, laserodruki, naklejki, flamastry, okolicznościowe, wizytówki, giełdowe i inne

#1 Post autor: wordlord »

Tematu na ten rok nie znalazłem, a chciałem podzielić sie znalezieniem z WFP

Lista nowości: http://wiki256.pl/kapsle2023.html
Poczekalnia: https://katalogkapsli.pl/lista-nowosci
Rok 2023: https://forum.katalogkapsli.pl/viewtopic.php?f=1&t=6128

Browar starkraft. Chyba nie ma w katalogu?
IMG_20240324_133400.jpg
IMG_20240324_133400.jpg (160.46 KiB) Przejrzano 1746 razy
IMG_20240324_133423.jpg


wordlord
Posty: 16
Rejestracja: 16 sierpnia 2016, 12:02

Re: Nowości 2024 - tampodruki, laserodruki, naklejki, flamastry, okolicznościowe, wizytówki, giełdowe i inne

#3 Post autor: wordlord »

Dzięki. W domowych faktycznie nie szukałem i szczerze nie wiem czy można ich kwalifikować jako browar domowy.
To normalna komercyjna firma, oferująca krótkie serie, często testowe. Ma trzy marki pod sobą
https://starkraft.pl/

Browary domowe bardziej mi sie z warzeniem do własnej piwniczki kojarzą, a nie ze zorganizowaną firmą.

Awatar użytkownika
Krzysiek
Posty: 2021
Rejestracja: 08 lutego 2005, 14:58
Lokalizacja: Prawie Warszawa

Re: Nowości 2024 - tampodruki, laserodruki, naklejki, flamastry, okolicznościowe, wizytówki, giełdowe i inne

#4 Post autor: Krzysiek »

Kapsel jest w sekcji Reklamowe, a nie Browary domowe. Sam nabyłem go na piwie podczas poprzedniej edycji WFP, jednak argumentacja Wismata była taka, że piwo z tym kapslem nie było dostępne poza festiwalem. Nie wiem czy tak jest w rzeczywistości, mi to wystarczyło do "uznania" tego kapsla.
Obserwuj ZIELONE KARTKI na Facebooku :)

wordlord
Posty: 16
Rejestracja: 16 sierpnia 2016, 12:02

Re: Nowości 2024 - tampodruki, laserodruki, naklejki, flamastry, okolicznościowe, wizytówki, giełdowe i inne

#5 Post autor: wordlord »

Krzysiek pisze: 24 marca 2024, 14:28 Kapsel jest w sekcji Reklamowe, a nie Browary domowe. Sam nabyłem go na piwie podczas poprzedniej edycji WFP, jednak argumentacja Wismata była taka, że piwo z tym kapslem nie było dostępne poza festiwalem. Nie wiem czy tak jest w rzeczywistości, mi to wystarczyło do "uznania" tego kapsla.

Nie wiem jak ja patrzyłem, że wyszło mi, że to domowy :O
Faktycznie argumentacja ma sens. Kapsel jak i piwa raczej niedostępne poza festiwalami.

WiSt
Posty: 61
Rejestracja: 30 maja 2020, 11:34

Re: Nowości 2024 - tampodruki, laserodruki, naklejki, flamastry, okolicznościowe, wizytówki, giełdowe i inne

#6 Post autor: WiSt »

I kolejna niekonsekwencja w dodawaniu kapsli. Kapsel Semlin - Czarna Owca nie był nigdy na butelkach. Proszę sprawdzić to (zapytać) w Browarze. Z tego co wiem, Wismat o tym wiedział. A co kierowało nim, że dodał ten kapsel do katalogu, to chyba on sam wie. Uważam, że ten kapsel , tak jak kiedyś kapsle z browaru Edi, powinien zostać usunięty z katalogu.
Ustalmy w końcu jakieś konkretne kryteria, które powinien spełnić kapsel, żeby dodać go do katalogu. Na chwilę obecną wygląda to tak, że od "widzi mi się" zależy czy kapsel jest dodany czy nie. Jeżeli kapsel " Komańcza" z Bieszczadnika Sanok nie trafił do katalogu, a był na butelkach, to dlaczego trafia do katalogu Czarna Owca, która na butelkach nie była? Jak tak dalej pójdzie, to podstawą do dodania kapsla do katalogu będzie jego wyprodukowanie.
Proponuję, żeby podstawą dodania kapsla do katalogu było, aby co najmniej 500 sztuk trafiło na butelki i żeby można było kupić piwo z tym kapslem. A podstawą dodania niech będzie fotografia piwa w sprzedaży.

Awatar użytkownika
wismat
Administrator
Posty: 3632
Rejestracja: 20 października 2006, 16:08
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Re: Nowości 2024 - tampodruki, laserodruki, naklejki, flamastry, okolicznościowe, wizytówki, giełdowe i inne

#7 Post autor: wismat »

Z tego co wiem, Wismat o tym wiedział. A co kierowało nim, że dodał ten kapsel do katalogu, to chyba on sam wie.
Nie wiedziałem, po prostu. Zasięgnąłem jeszcze informacji i faktycznie dodany kapsel pochodzi z browaru, ale ostatecznie jak widać nie trafił na butelki. Tak więc przenoszę go do niedodanych.
https://wismat.kolekcjakapsli.pl - moja strona | https://KatalogKapsli.pl - katalog kapsli polskich

Awatar użytkownika
Pluto
Posty: 2353
Rejestracja: 10 grudnia 2006, 22:26
Lokalizacja: Karczew

Re: Nowości 2024 - tampodruki, laserodruki, naklejki, flamastry, okolicznościowe, wizytówki, giełdowe i inne

#8 Post autor: Pluto »

WiSt pisze: 28 marca 2024, 20:01 I kolejna niekonsekwencja w dodawaniu kapsli. Kapsel Semlin - Czarna Owca nie był nigdy na butelkach. Proszę sprawdzić to (zapytać) w Browarze. Z tego co wiem, Wismat o tym wiedział. A co kierowało nim, że dodał ten kapsel do katalogu, to chyba on sam wie. Uważam, że ten kapsel , tak jak kiedyś kapsle z browaru Edi, powinien zostać usunięty z katalogu.
Ustalmy w końcu jakieś konkretne kryteria, które powinien spełnić kapsel, żeby dodać go do katalogu. Na chwilę obecną wygląda to tak, że od "widzi mi się" zależy czy kapsel jest dodany czy nie. Jeżeli kapsel " Komańcza" z Bieszczadnika Sanok nie trafił do katalogu, a był na butelkach, to dlaczego trafia do katalogu Czarna Owca, która na butelkach nie była? Jak tak dalej pójdzie, to podstawą do dodania kapsla do katalogu będzie jego wyprodukowanie.
Proponuję, żeby podstawą dodania kapsla do katalogu było, aby co najmniej 500 sztuk trafiło na butelki i żeby można było kupić piwo z tym kapslem. A podstawą dodania niech będzie fotografia piwa w sprzedaży.
Każdy może się pomylić. Co jeśli by został w katalogu? Dla mnie to nie problem, po prostu będę miał go jako oznaczony, że go mam/nie mam/nie poszukuję.
Idąc Twoją propozycją to do wywalenia mamy jakieś 99% kapsli domowych :rotfl:
ZIELONE KARTKI NA FB

Czy to jest nowy kapsel żubra czy nie.
Już zmieniłem zdanie.
Wymienisz się za nie.

WiSt
Posty: 61
Rejestracja: 30 maja 2020, 11:34

Re: Nowości 2024 - tampodruki, laserodruki, naklejki, flamastry, okolicznościowe, wizytówki, giełdowe i inne

#9 Post autor: WiSt »

Pluto pisze: 07 kwietnia 2024, 21:05
WiSt pisze: 28 marca 2024, 20:01 I kolejna niekonsekwencja w dodawaniu kapsli. Kapsel Semlin - Czarna Owca nie był nigdy na butelkach. Proszę sprawdzić to (zapytać) w Browarze. Z tego co wiem, Wismat o tym wiedział. A co kierowało nim, że dodał ten kapsel do katalogu, to chyba on sam wie. Uważam, że ten kapsel , tak jak kiedyś kapsle z browaru Edi, powinien zostać usunięty z katalogu.
Ustalmy w końcu jakieś konkretne kryteria, które powinien spełnić kapsel, żeby dodać go do katalogu. Na chwilę obecną wygląda to tak, że od "widzi mi się" zależy czy kapsel jest dodany czy nie. Jeżeli kapsel " Komańcza" z Bieszczadnika Sanok nie trafił do katalogu, a był na butelkach, to dlaczego trafia do katalogu Czarna Owca, która na butelkach nie była? Jak tak dalej pójdzie, to podstawą do dodania kapsla do katalogu będzie jego wyprodukowanie.
Proponuję, żeby podstawą dodania kapsla do katalogu było, aby co najmniej 500 sztuk trafiło na butelki i żeby można było kupić piwo z tym kapslem. A podstawą dodania niech będzie fotografia piwa w sprzedaży.
Każdy może się pomylić. Co jeśli by został w katalogu? Dla mnie to nie problem, po prostu będę miał go jako oznaczony, że go mam/nie mam/nie poszukuję.
Idąc Twoją propozycją to do wywalenia mamy jakieś 99% kapsli domowych :rotfl:
Pisząc, żeby podstawą dodania kapsla do katalogu było to, że co najmniej 500 sztuk kapsli trafiło na butelki, miałem na myśli grupę "Pozostałe piwne". Kapsle z browarów domowych są w grupie "Inne".

ODPOWIEDZ