kapsle od browarów

Kapsle piwne + ogólne dyskusje.
Wiadomość
Autor
krzysztof

#451 Post autor: krzysztof »

To skoro chcesz aby się chwalić, dlaczego nie podasz nazw tych browarów? Niech inni skorzystają, bo widzę, Że Ty od innych tego oczekujesz. :)

Awatar użytkownika
diamen
Posty: 470
Rejestracja: 15 maja 2011, 21:23
Lokalizacja: Gliwice
Kontaktowanie:

#452 Post autor: diamen »

glogowianin pisze:Feldschlößchen z Niemiec, czy ze Szwajcarii?
ze Szwajcarii

Awatar użytkownika
MajkeL
Posty: 37
Rejestracja: 03 czerwca 2011, 09:52
Lokalizacja: Kraków/Rzeszów

#453 Post autor: MajkeL »

Czeski browar Plzensky Prazdroj wysłał mi mega paczke różnych artefaktów, ponad 20 kapsli, połowa na wymianę bo podwójne, 10 podstawek, i niezliczoną ilość etykiet, oraz list z podziekowaniem, że się zainteresowałem ich browarem, zaproszeniem na zwiedzanie ich muzeum, i prośbą zebym sie odezwał za rok o tej samej porze to mi wyślą nową partię, Jako iż była to moja pierwsza przesyłka jaką otrzymałem byłem wniebowzięty wręcz zawartością przesyłki.

zapomniałem dodać: cała akcja miała miejsce po długim weckendzie majowym czyli z miesiąc temu

Mr. Allen

#454 Post autor: Mr. Allen »

krzysztof pisze:To skoro chcesz aby się chwalić, dlaczego nie podasz nazw tych browarów? Niech inni skorzystają, bo widzę, Że Ty od innych tego oczekujesz. :)
Nie wiem gdzie to wyczytałeś, Że tego wymagam od innych. Nikogo się nie prosiłem o nazwy browarów w przeciwieństwie do Ciebie ;) Stronka podana, prawie jak na tacy i jeszcze mało ;)

Awatar użytkownika
yoreck
Posty: 2159
Rejestracja: 26 sierpnia 2005, 20:43
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

#455 Post autor: yoreck »

Mr. Allen pisze:Ktoś coś dostał ostatnio? Od jakiego browaru? I co konkretnie?
Mr. Allen pisze: Nikogo się nie prosiłem o nazwy browarów w przeciwieństwie do Ciebie
:mrgreen:
www.yoreck.ugu.pl
Ciganen komen Jurken.
吉卜賽人的頭部不公開

Gacka
Posty: 1074
Rejestracja: 06 lutego 2005, 08:20
Lokalizacja: Wroclaw

#456 Post autor: Gacka »

Hmhmhm... :oops:
Wks Slask! Kocham kapsle!

krzysztof

#457 Post autor: krzysztof »

yoreck pisze:
Mr. Allen pisze:Ktoś coś dostał ostatnio? Od jakiego browaru? I co konkretnie?
Mr. Allen pisze: Nikogo się nie prosiłem o nazwy browarów w przeciwieństwie do Ciebie
:mrgreen:
Nic więcej dodawać nie trzeba, juŻ widzisz. :)
Mr. Allen pisze:
krzysztof pisze:To skoro chcesz aby się chwalić, dlaczego nie podasz nazw tych browarów? Niech inni skorzystają, bo widzę, Że Ty od innych tego oczekujesz. :)
Nie wiem gdzie to wyczytałeś, Że tego wymagam od innych. Nikogo się nie prosiłem o nazwy browarów w przeciwieństwie do Ciebie ;) Stronka podana, prawie jak na tacy i jeszcze mało ;)
A czy ja się prosiłem? :lol:
Napisałem, abyś podał aby INNI tez mogli skorzystać, skoro Ty od nich tez chcesz.

Mr. Allen

#458 Post autor: Mr. Allen »

Szkoda Że tak duŻego zainteresowania nie ma tematem gdy potrzeba podać nazwy browarów. MoŻe i "prosiłem" ale nikogo to nie obchodziło i odpowiedzi mi nikt nie udzielił...a gdy jednak dostałem jakieś paczki to od razu prośba o nazwy browarów ;)

krzysztof

#459 Post autor: krzysztof »

Tak to sobie tłumacz. :)
Po cholerę się teraz chwalisz, Że dostałeś 10 kapsli z browaru X, 200 podstawek z browaru Y? Powinieneś się domyślić, Że to teŻ nikogo nie zainteresuje.

Ps. Dziś dostałem 185 kapsle z browaru XSYE i 75 kapsli z browaru ASDF.
O to chodzi? :|

Mr. Allen

#460 Post autor: Mr. Allen »

Obchodzi...poszła opinia Że jednak kapsli nie wysyłają co jak się okazuję jest nieprawdą ;) Stronka z browarami jest podana, więc moŻna samemu się teŻ pomęczyć trochę a nie czekać na gotowe ;)

Awatar użytkownika
zipkeczup
Posty: 1214
Rejestracja: 24 maja 2008, 22:12
Lokalizacja: Koszalin

#461 Post autor: zipkeczup »

Mr. Allen pisze:Jeśli chodzi o te podstawki to myślę że jestem w stanie się zamienić za ciekawe kapsle ;)
A jak ktoś chciałby się wymienić, to obowiązywałaby go klauzula tajności???? :lol:
Czekam na psa jak na wykonanie wyroku, bo on już zapadł tam, na peronie.

Awatar użytkownika
zipkeczup
Posty: 1214
Rejestracja: 24 maja 2008, 22:12
Lokalizacja: Koszalin

#462 Post autor: zipkeczup »

Mr. Allen pisze:Stronka z browarami jest podana, więc można samemu się też pomęczyć trochę a nie czekać na gotowe ;)
Ktoś tak samo się napracował, aby takową stworzyć, a Ty skorzystałeś z gotowego, zamiast się "pomęczyć trochę". Nie jest to chyba zgodne z Twoją filozofią, jeśli dobrze rozumuję. :ble:
Czekam na psa jak na wykonanie wyroku, bo on już zapadł tam, na peronie.

Awatar użytkownika
zipkeczup
Posty: 1214
Rejestracja: 24 maja 2008, 22:12
Lokalizacja: Koszalin

#463 Post autor: zipkeczup »

krzysztof pisze:Mr. Allen napisał:
Obchodzi...poszła opinia że jednak kapsli nie wysyłają co jak się okazuję jest nieprawdą ;) Stronka z browarami jest podana, więc można samemu się też pomęczyć trochę a nie czekać na gotowe ;)

Co w związku z tym? Jednemu wyślą, drugiem nie...
Stronka jest wysyłaj sobie po tysiąc mail codziennie, mam to gdzie.
Jednak jak już masz pisać w tym temacie to może pisz od kogo dostaleś? Do tego jest ten temat utworzony.
Resztę pozwoliłem sobie usunąć.
Czekam na psa jak na wykonanie wyroku, bo on już zapadł tam, na peronie.

krzysztof

#464 Post autor: krzysztof »

Heh, przecieŻ to nie była obraza, ani nic wulgarnego :P

Awatar użytkownika
chinet
Posty: 4136
Rejestracja: 19 marca 2006, 13:37
Lokalizacja: Błonie

#465 Post autor: chinet »

Kobiety są z Wenus, a MR. Allen z Marsa... :ble:
Jestem trollem :mad:

Mr. Allen

#466 Post autor: Mr. Allen »

Witam. Mam pytanie. Czy jeśli browar prosi o przesyłkę zwrotną to czy im wysyłacie? Ktoś ma z tym jakieś doświadczenia?

Awatar użytkownika
chaos
Posty: 335
Rejestracja: 04 czerwca 2008, 18:58
Lokalizacja: Grajewo/Olsztyn

#467 Post autor: chaos »

Mr. Allen pisze:Witam. Mam pytanie. Czy jeśli browar prosi o przesyłkę zwrotną to czy im wysyłacie? Ktoś ma z tym jakieś doświadczenia?
Zagraniczne browary zazwyczaj proszą o:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Międzynaro ... _Odpowiedź Z tego co pamiętam chcieli takich kuponów 5-10 (?). Wiem, że raczej za pare kapsli się nie opłaca.
91377 kapsli od maja 1978

Mr. Allen

#468 Post autor: Mr. Allen »

Witam. Wiele osób prosiło mnie o podanie nazw browarów i więcej szczegółów, więc to teraz chciałbym uczynić. PoniŻej wszystkie dotychczasowe przesyłki, które dostałem.

1. Carlsberg UK:
- kilkanaście podstawek

2. Deschutes Brewery:
- kilka podstawek
- bardzo duŻo butelkowych etykiet
- 7 kapsli (wszystkie jednakowe)

3. Wychwood Brewery Co. Ltd.
- 18 róŻnych kapsli
- podziękowania itp. itd.

4. Feldschlosschen:
- 6 róŻnych kapsli
- równieŻ podziękowania itp.

-----------------------------------
Przesyłki od 3. pierwszych browarów przyszły do mnie przesyłką lotniczą, a ostatnia normalnym listem. Mam nadzieję Że to nie ostatnie przesyłki jakie otrzymałem. Jeśli pomogłem to się cieszę i mam nadzieję Że będę miał moŻliwość opisywania kolejnych przesyłek od kolejnych browarów.

PS. Radość z przesyłek była ogromna, to muszę przyznać.

Trzymajcie się!

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
diamen
Posty: 470
Rejestracja: 15 maja 2011, 21:23
Lokalizacja: Gliwice
Kontaktowanie:

#469 Post autor: diamen »

o, mógłbyś może wrzucić zdjęcie kapslów z Wychwood?
Tak jak pisałem, ja też dostałem 6 kapsli od Fieldscholsschen, razem z listem z podziękowaniami itp. Fajna sprawa, widzę że każdy chętny dostatnie u nich kilka kapsli.

Mr. Allen

#470 Post autor: Mr. Allen »

diamen pisze:o, mógłbyś moŻe wrzucić zdjęcie kapslów z Wychwood?
Jasne, tak wyglądają:

http://www.fotoszok.pl/upload/bc7cd6d0.jpg

Awatar użytkownika
diamen
Posty: 470
Rejestracja: 15 maja 2011, 21:23
Lokalizacja: Gliwice
Kontaktowanie:

#471 Post autor: diamen »

Thank you for your interest in Wychwood Brewery. It is really nice to hear from collectors of Wychwood and Brakspear items.

Unfortunately due to the size of our brewery, we do not keep stock of any of our bottle tops/labels as all bottling & label adhesion is completed elsewhere on our behalf and we are therefore unable to supply the items that you require. Please accept our apologies for any disappointment.

It may not be ideal but if you wish to visit our website www.wychwood.co.uk you may find items of interest.

Once again thank you for your kind comments and taking the time to contact us, we wish you every success with your collection.

Best Wishes

Wychwood Brewery/Brakspear Beers
Widocznie już nie wysyłają kapsli. A szkoda, bo bardzo mi się podobają.

Awatar użytkownika
JulasTczew
Posty: 1134
Rejestracja: 16 listopada 2009, 14:23
Lokalizacja: 83-110 Tczew

#472 Post autor: JulasTczew »

Do mnie przyszło to samo :mrgreen:
2563 polskich kapsli i
3573 zagranicy.

Razem 6136 kapsli od Lipca 2009 - stan na dzień 1.04.2012r

Awatar użytkownika
Pluto
Posty: 2355
Rejestracja: 10 grudnia 2006, 22:26
Lokalizacja: Karczew

#473 Post autor: Pluto »

Do mnie przyszło to samo
Mnie to wcale nie dziwi. Skoro zrobili gest i wysłali kapsle do jednego kolekcjonera, poszła informacja, że wysyłają to kilka/kilkanaście osób (trzeba pamiętać, że dużo osób niezarejestrowanych przegląda forum) napisało do browaru z prośbą o kapsle i stąd taki efekt.

Jedną, dwie paczki mogą wysłać ale nie kilkanaście na raz - także wcale mnie nie dziwi, że dostaliście takie wiadomości ;)
ZIELONE KARTKI NA FB

Czy to jest nowy kapsel żubra czy nie.
Już zmieniłem zdanie.
Wymienisz się za nie.

Awatar użytkownika
rafal_rr
Posty: 242
Rejestracja: 04 kwietnia 2011, 19:55
Lokalizacja: wro

#474 Post autor: rafal_rr »

Pluto pisze:
Do mnie przyszło to samo
Mnie to wcale nie dziwi. Skoro zrobili gest i wysłali kapsle do jednego kolekcjonera, poszła informacja, że wysyłają to kilka/kilkanaście osób (trzeba pamiętać, że dużo osób niezarejestrowanych przegląda forum) napisało do browaru z prośbą o kapsle i stąd taki efekt.

Jedną, dwie paczki mogą wysłać ale nie kilkanaście na raz - także wcale mnie nie dziwi, że dostaliście takie wiadomości ;)
w takim wypadku pomysł http://www.kapsle.xon.pl/phpBB/viewtopic.php?t=2381 ma sens

Mr. Allen

#475 Post autor: Mr. Allen »

No to szkoda Że nie wysyłają, jednak szczęście jest potrzebne. Ktoś dostał jakąś przesyłkę w ostatnim czasie i raczy się tutaj nią pochwalić? :)

Mr. Allen

#476 Post autor: Mr. Allen »

Kolejna przesyłka.

Pivovar Cerna Hora

- duŻo etykiet na butelkę, nic więcej ;)

MoŻe pójdzie to na jakąś wymianę, bo mam tych etykiet juŻ trochę ;)

Awatar użytkownika
Bajek
Posty: 2601
Rejestracja: 21 lipca 2006, 09:40
Lokalizacja: Wizna i Olsztyn
Kontaktowanie:

#477 Post autor: Bajek »


Awatar użytkownika
JulasTczew
Posty: 1134
Rejestracja: 16 listopada 2009, 14:23
Lokalizacja: 83-110 Tczew

#478 Post autor: JulasTczew »

Ja dwa razy otrzymałem kapsle od Steigla z Austrii
2563 polskich kapsli i
3573 zagranicy.

Razem 6136 kapsli od Lipca 2009 - stan na dzień 1.04.2012r

Awatar użytkownika
chaos
Posty: 335
Rejestracja: 04 czerwca 2008, 18:58
Lokalizacja: Grajewo/Olsztyn

#479 Post autor: chaos »

Ja mam gdzieś pudło samych kopert od przesyłek browarowych. To już nie wróci ...
91377 kapsli od maja 1978

Awatar użytkownika
diamen
Posty: 470
Rejestracja: 15 maja 2011, 21:23
Lokalizacja: Gliwice
Kontaktowanie:

#480 Post autor: diamen »

Ale się zdziwiłem dzisiaj zaglądając do skrzynki. Dostałem 20 ładnych kapsli z Poznania, połowy z nich nie miałem. Wszystko ładnie posklejane i do tego list od niejakiego pana Zająca, który przedstawił się jako emerytowany pracownik browaru zajmujący się odpowiadaniem na maile. Napisał, że też jest kolekcjonerem birofiliów i że w zamian także chciałby trochę moich dubletów. Mam zamiar wysłać mu kilka jutro.

Do tego 10 kapsli od słoweńskiego browaru Union. 5 różnych kapsli i do każdego kapsla jego dublet :P

ODPOWIEDZ