Kapsle dla przyszłych pokoleń

Kapsle piwne + ogólne dyskusje.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 541
Rejestracja: 04 lutego 2005, 08:31
Lokalizacja: Józefów nad Świdrem
Kontaktowanie:

Kapsle dla przyszłych pokoleń

#1 Post autor: zgrredek »

Zrobiłem ostatnio kilka "kapsuł czasu". Jest to niewielki pojemnik plastikowy, w którym jest kilkanaście, czy kilkadziesiąt kapsli. Trochę masówki, trochę kapsli z małych browarów i trochę niepiwnych, czasem trochę zagranicy. Nic co dzisiaj miałoby jakąś wartość. Do tego krótki list, aby znalazca nie wyrzucał kapsli, a poszukał jakiegoś kolekcjonera. Umieściłem "kapsuły" w miejscach, o których wiem, że przez najbliższe kilka, kilkanaście czy kilkadziesiąt lat nie będą ruszane. Jedną kapsułę przy okazji remontu pokoju mojego syna umieściłem za ścianą z karton-gipsu. Drugą w podmurówce ogrodzenia. Trzecią w piwnicy pewnej warszawskiej knajpy, gdzie robiłem mały remoncik, też za karton-gipsem. Do tego kilka kapsli w małych grupkach owiniętych w folię i zamurowanych w ścianie lub posadzce. Do tego pomysłu natchnęło mnie znalezienie w tej właśnie knajpie kapsla z Wyszkowa. Niech ktoś w przyszłości będzie miał tyle radochy ile miałem ja po znalezieniu tego kapsla.

Hamlet
Posty: 132
Rejestracja: 12 sierpnia 2007, 19:41

#2 Post autor: Hamlet »

Już zazdroszczę tym, którzy za 50 lat znajdą twoje kapsle :D

Awatar użytkownika
KOLEKCJONER
Posty: 1846
Rejestracja: 20 września 2006, 08:07
Lokalizacja: PODLASKIE
Kontaktowanie:

#3 Post autor: KOLEKCJONER »

Podobny pomysł wraz z bratem zrobiłem 10 lat temu, gdy to w kilku miejscach zakopaliśmy starsze banknoty monety i trochę historii o nas. Wszystko tak zapakowane ze warunki pogodowe nie mają wpływu na to. A kapsli jeszcze nie ukrywałem:)
ps. w mojej piwnicy nic nie ukryłeś :?: :D
Aktualnie skanuję i dodaję kapsle na stronę. :)
http://www.collector-crowncaps.cba.pl
SERIA KOLEKCJONERÓW !!!
m.gradzki88@gmail.com

Awatar użytkownika
Bajek
Posty: 2601
Rejestracja: 21 lipca 2006, 09:40
Lokalizacja: Wizna i Olsztyn
Kontaktowanie:

Re: Kapsle dla przyszłych pokoleń

#4 Post autor: Bajek »

P-Oset pisze:Zrobiłem ostatnio kilka "kapsuł czasu". Jest to niewielki pojemnik plastikowy, w którym jest kilkanaście, czy kilkadziesiąt kapsli. Trochę masówki, trochę kapsli z małych browarów i trochę niepiwnych, czasem trochę zagranicy. Nic co dzisiaj miałoby jakąś wartość. Do tego krótki list, aby znalazca nie wyrzucał kapsli, a poszukał jakiegoś kolekcjonera. Umieściłem "kapsuły" w miejscach, o których wiem, że przez najbliższe kilka, kilkanaście czy kilkadziesiąt lat nie będą ruszane. Jedną kapsułę przy okazji remontu pokoju mojego syna umieściłem za ścianą z karton-gipsu. Drugą w podmurówce ogrodzenia. Trzecią w piwnicy pewnej warszawskiej knajpy, gdzie robiłem mały remoncik, też za karton-gipsem. Do tego kilka kapsli w małych grupkach owiniętych w folię i zamurowanych w ścianie lub posadzce. Do tego pomysłu natchnęło mnie znalezienie w tej właśnie knajpie kapsla z Wyszkowa. Niech ktoś w przyszłości będzie miał tyle radochy ile miałem ja po znalezieniu tego kapsla.
Potrzebny mi adres :mrgreen:

Awatar użytkownika
peterklasinski
Posty: 852
Rejestracja: 22 stycznia 2007, 21:21
Lokalizacja: Częstochowa / Toruń

#5 Post autor: peterklasinski »

Ciekawy pomysł.Życze wszystkim kolekcjonerom ciekawych znalezisk. :)
Wojtek Engel!!!!! [*]

Awatar użytkownika
lendoo
Posty: 2949
Rejestracja: 17 sierpnia 2006, 12:35
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

#6 Post autor: lendoo »

Heh zapewne ktoś znajdzie te kapsle przy następnych remontach, bo jak napisałeś wszytkie umieściłeś gdzieś za tynkiem, ścianą, gipsem. :)

P-Oset ja radziłbym zrobić jeszcze jakąś mapę z zagadkami, tak jak często widzimy w filmach o piratach. :mrgreen:
Czy w Warszawie na plaży nad Wisłą.
Nad Wisłą nad plażą leżą stare kapsle
Jak nad Wisłą na plaży znaleźć stare wzory rzadkie.

Jak znaleź browar Wiślany.
Jak znajdujecie kapsle w lesie.
W jakich lasach szukacie czy poza miastem czy w mieście.

Awatar użytkownika
chinet
Posty: 4136
Rejestracja: 19 marca 2006, 13:37
Lokalizacja: Błonie

#7 Post autor: chinet »

lendoo pisze:P-Oset ja radziłbym zrobić jeszcze jakąś mapę z zagadkami
Kod Da P-Oseta. :D
Jestem trollem :mad:

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 541
Rejestracja: 04 lutego 2005, 08:31
Lokalizacja: Józefów nad Świdrem
Kontaktowanie:

#8 Post autor: zgrredek »

lendoo pisze:Heh zapewne ktoś znajdzie te kapsle przy następnych remontach, bo jak napisałeś wszytkie umieściłeś gdzieś za tynkiem, ścianą, gipsem. :)
Umieściłem je w takich miejscach, bo zależało mi, żeby zostały znalezione za wiele lat, kiedy ich wartość znacznie wzrośnie. Bo na razie to żaden z tych kapsli nie jest wart więcej niż 30gr, a masówka to nawet tego nie.
lendoo pisze:P-Oset ja radziłbym zrobić jeszcze jakąś mapę z zagadkami, tak jak często widzimy w filmach o piratach. :mrgreen:
Żadnej mapy z zagadkami nie będzie, bo nie chcę, żeby moim dzieciom czy wnukom ktoś rozwalał ściany, albo podmurówkę z kamienia przy której bardzo się napociłem. Ale zerwać glazurę w knajpie - czemu nie? Będą chcieli, żeby im te dziury załatać i znów wpadnie parę złotych. :mrgreen:

Awatar użytkownika
kamixon
Posty: 439
Rejestracja: 10 lipca 2006, 16:36
Lokalizacja: Łódź

#9 Post autor: kamixon »

Dobry pomysł, ale kto wie czy za 50 lat butelki nadal będą powszechnie używane? Może wyprą je butelki z plastiku, puszki, a może jakiś inny wynalazek?

Awatar użytkownika
lendoo
Posty: 2949
Rejestracja: 17 sierpnia 2006, 12:35
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

#10 Post autor: lendoo »

Miejmy nadzieję że nie! :D
Czy w Warszawie na plaży nad Wisłą.
Nad Wisłą nad plażą leżą stare kapsle
Jak nad Wisłą na plaży znaleźć stare wzory rzadkie.

Jak znaleź browar Wiślany.
Jak znajdujecie kapsle w lesie.
W jakich lasach szukacie czy poza miastem czy w mieście.

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 541
Rejestracja: 04 lutego 2005, 08:31
Lokalizacja: Józefów nad Świdrem
Kontaktowanie:

#11 Post autor: zgrredek »

kamixon pisze:Dobry pomysł, ale kto wie czy za 50 lat butelki nadal będą powszechnie używane? Może wyprą je butelki z plastiku, puszki, a może jakiś inny wynalazek?
Porcelanki (poza kilkoma wyjątkami) zostały wyparte z użycia, a jest pełno zbierających je kolekcjonerów.

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 541
Rejestracja: 04 lutego 2005, 08:31
Lokalizacja: Józefów nad Świdrem
Kontaktowanie:

#12 Post autor: zgrredek »

Miejsce spoczynku mojej ostatniej kapsuły - między słupkiem, a dużym jasnym kamieniem. Jest tam kilkanaście kapsli. Najciekawsze to chyba dwa kapsle z Czarnkowa. O ile pamiętam to jeszcze Ciechanów, Okuniew.... Reszta to pewnie masówka. Nie pamiętam. Niestety nie prowadzę ewidencji co zostawiam w środku.
Załączniki
murek.jpg
(165.76 KiB) Pobrany 53 razy

Awatar użytkownika
mr-perez
Posty: 817
Rejestracja: 16 października 2005, 18:54
Lokalizacja: Tomaszów Maz.
Kontaktowanie:

#13 Post autor: mr-perez »

P-Oset pisze:Miejsce spoczynku mojej ostatniej kapsuły - między słupkiem, a dużym jasnym kamieniem. Jest tam kilkanaście kapsli.
Paweł, bardzo fajny pomysł z tymi kapsułami. Adres naszego forum podawaj w zostawionym liście. Myślę, że Danio jeszcze co najmniej z 50 lat tu zabawi to przypilnuje tematu :wink: .
Ostatnio zmieniony 19 września 2007, 12:52 przez mr-perez, łącznie zmieniany 1 raz.

danio_145
Moderator
Posty: 3082
Rejestracja: 07 lutego 2005, 11:16
Lokalizacja: Nowy Sacz 33-300
Kontaktowanie:

#14 Post autor: danio_145 »

Porób reszte zdjęć i prześlij mi:D Za 50 lat się do nich wybiore :mrgreen:
O Kura Masa!
Viva'la Obwoluta!
Pijemen po einen Bieren!
Miodos sie nie topios!

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 541
Rejestracja: 04 lutego 2005, 08:31
Lokalizacja: Józefów nad Świdrem
Kontaktowanie:

#15 Post autor: zgrredek »

Kapsle z kapsuł na pewno masz w swoim zbiorze, więc za 50 lat też będziesz je miał. No, chyba żeby na wymianę. Ale na co Ty się będziesz mógł wymienić? Po pięćdziesięciu latach zbierania to już chyba będziesz miał wszystkie możliwe kapsle.

Awatar użytkownika
Kowalsik
Posty: 1732
Rejestracja: 07 lutego 2005, 17:25
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

#16 Post autor: Kowalsik »

Hmm, jak bys jeszcze mial jakies z Czarnkowa, to zamuruj gdzies w Jabłonie...
Kowalsik

Paweł
Administrator
Posty: 2163
Rejestracja: 28 stycznia 2005, 14:26
Lokalizacja: Warszawa

#17 Post autor: Paweł »

Dziwna sprawa, kiedy ja zawsze zakopywałem różne rzeczy kiedy byłem mały, nawet mimo sporządzenia superdokładnej mapy nigdy później nie udawało mi się tego znaleźć :D

Awatar użytkownika
wismat
Administrator
Posty: 3632
Rejestracja: 20 października 2006, 16:08
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

#18 Post autor: wismat »

Paweł pisze:Dziwna sprawa, kiedy ja zawsze zakopywałem różne rzeczy kiedy byłem mały, nawet mimo sporządzenia superdokładnej mapy nigdy później nie udawało mi się tego znaleźć
To jak wiewiórka :mrgreen:
https://wismat.kolekcjakapsli.pl - moja strona | https://KatalogKapsli.pl - katalog kapsli polskich

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 541
Rejestracja: 04 lutego 2005, 08:31
Lokalizacja: Józefów nad Świdrem
Kontaktowanie:

#19 Post autor: zgrredek »

Czyżby nowa ksywka dla Pawła ?

Awatar użytkownika
Krzysiek
Posty: 2020
Rejestracja: 08 lutego 2005, 14:58
Lokalizacja: Prawie Warszawa

#20 Post autor: Krzysiek »

Paweł pisze:Dziwna sprawa, kiedy ja zawsze zakopywałem różne rzeczy kiedy byłem mały, nawet mimo sporządzenia superdokładnej mapy nigdy później nie udawało mi się tego znaleźć
Przypomnij sobie, gdzie mniej więcej zakopywałeś. Moze wrzuciłeś tam jakieś stare warszawskie kapsle znalezione na podwórku. :)

P-Oset, bardzo fajny pomysł. Sam tak kiedys zrobiłem ,wprawdzie nieco nieświadomie. Przy otwieraniu butelki o drugą butelkę wpadł mi gdzieś za półkę w spiżarni kapsel od Ciechana. Stwierdziłem, że nie będe się silił na szukanie go, w końcu to dla mnie masówka. Obiecałem sobie, że o nim zapomnę i za kilkadziesiąt lat będe miał fajną niespodziankę, jak go przy jakimś remoncie znajdę. Niesety. Pamietam cały czas o nim ,więc z niespodzianki nici. :D
Obserwuj ZIELONE KARTKI na Facebooku :)

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 541
Rejestracja: 04 lutego 2005, 08:31
Lokalizacja: Józefów nad Świdrem
Kontaktowanie:

#21 Post autor: zgrredek »

Ostatnią kapsułę "zamurowałem" w ściance z karton-gipsu w restauracji na warszawskiej Starówce. W kapsule kapsle polskie, głównie polskie z mniejszych browarów. Dołożyłem kartkę z adresem tej strony, jak ktoś znajdzie, może da tu znać. Ale to z pewnością nieprędko. Poprzedni remont tej knajpy był zrobiony 9 lat temu, więc na pewno minie kilka lat zanim ktoś sie zgłosi.

Awatar użytkownika
mr-perez
Posty: 817
Rejestracja: 16 października 2005, 18:54
Lokalizacja: Tomaszów Maz.
Kontaktowanie:

#22 Post autor: mr-perez »

Paweł, a tego Żywca z CCS-em też wpakowałeś do tej kapsuły? No bo wiesz, porządne kapsuły trzeba robić, ludzie będą Cię później chwalić :wink: .

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 541
Rejestracja: 04 lutego 2005, 08:31
Lokalizacja: Józefów nad Świdrem
Kontaktowanie:

#23 Post autor: zgrredek »

Jeszcze go wtedy nie miałem. Kapsułę "zamurowałem" pod koniec listopada.

Gdybym tak zrobił to by mi żona dała popalić :mad:

Paweł
Administrator
Posty: 2163
Rejestracja: 28 stycznia 2005, 14:26
Lokalizacja: Warszawa

#24 Post autor: Paweł »

Mozesz ywtłumaczyc ze to inwestycja, ten Zywiec za 25 lat bedzie kilka razy drozszy :D

ODPOWIEDZ