Aktualizacja katalogu piwnych

Kapsle piwne + ogólne dyskusje.
Wiadomość
Autor
danio_145
Moderator
Posty: 3082
Rejestracja: 07 lutego 2005, 11:16
Lokalizacja: Nowy Sacz 33-300
Kontaktowanie:

#61 Post autor: danio_145 »

Chciałbym spytać się o tego Żywca. Jest to wersja pośrednia między 1 a 2. Lico ma jak nr 1, tj. bez ramki natomiast na ząbkach nie ma paska farby oraz są one w kolorze ewidentnie srebrnym jak nr 2. Teraz pytanie. czy zostanie on uznany jako oddzielny wzór w katalogu?
Zdjecie w załączniku
Załączniki
Obraz 036.jpg
Obraz 036.jpg (7.34 KiB) Przejrzano 3371 razy

Awatar użytkownika
chinet
Posty: 4136
Rejestracja: 19 marca 2006, 13:37
Lokalizacja: Błonie

#62 Post autor: chinet »

To jest nr 2. Biała ramka jest dokładnie wpasowana w czarny prostokąt. Mam taki sam :) .
Jestem trollem :mad:

Awatar użytkownika
wiki
Posty: 2330
Rejestracja: 05 lutego 2005, 13:53
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:

#63 Post autor: wiki »

Kowalsik pisze:Z uwagi na upor Pawla bedziemy mieli takie informacje (ciekawe, ze przede wszystkim o tym grudziadzu) przez lata :-( Pawel nie dostrzega roznicy miedzy kapslem z liczba, a bez liczby.
Bardzo by się przydał jakis aneks do katalogu Pawla, ktory uwzglednial by wzory np bez/lub z cyfra czy inne roznice uznawane przez duza czesc kolekcjonerow. Na biezaco nie ma problemu, u mnie wchodza do kolekcji pod liczba uzupelniona mala literka a. Ale wychwycenie starszych wzorow to juz problem. Juz wiemy, ze Pawel tego nie zrobi. Moze znajdzie sie ktos, kto zrobi chociazby wersje tekstowa takiego aneksu.
Krzysztof(wiki)

Paweł
Administrator
Posty: 2163
Rejestracja: 28 stycznia 2005, 14:26
Lokalizacja: Warszawa

#64 Post autor: Paweł »

wiki pisze: Bardzo by się przydał jakis aneks do katalogu Pawla, ktory uwzglednial by wzory np bez/lub z cyfra czy inne roznice uznawane przez duza czesc kolekcjonerow. Na biezaco nie ma problemu, u mnie wchodza do kolekcji pod liczba uzupelniona mala literka a. Ale wychwycenie starszych wzorow to juz problem. Juz wiemy, ze Pawel tego nie zrobi. Moze znajdzie sie ktos, kto zrobi chociazby wersje tekstowa takiego aneksu.
Na razie nie ma nawet chętnych do pomocy mi w zrobieniu wersji drukowanej katalogu, jestem chętny też do zamieszczenia Aneksu ze spisem takich kapsli z cyferką/bez cyferki.

Paweł
Administrator
Posty: 2163
Rejestracja: 28 stycznia 2005, 14:26
Lokalizacja: Warszawa

#65 Post autor: Paweł »

Najnowsza wersja katalogu piwnych do ściągnięcia:
http://rapidshare.com/files/103548452/Katalog.exe

Awatar użytkownika
chinet
Posty: 4136
Rejestracja: 19 marca 2006, 13:37
Lokalizacja: Błonie

#66 Post autor: chinet »

Poprawiono zdjęcia następujących kapsli:

- Brzesko 20, 23, 24
- Połczyn Zdrój 3
- Szczecin 9
- Żywiec 2
Także Brzesko 11 :) .

Paweł
Administrator
Posty: 2163
Rejestracja: 28 stycznia 2005, 14:26
Lokalizacja: Warszawa

#67 Post autor: Paweł »

Zgadza się drogi chinecie :wink:

Awatar użytkownika
chinet
Posty: 4136
Rejestracja: 19 marca 2006, 13:37
Lokalizacja: Błonie

#68 Post autor: chinet »

Paweł pisze:
wiki pisze: Bardzo by się przydał jakis aneks do katalogu Pawla, ktory uwzglednial by wzory np bez/lub z cyfra czy inne roznice uznawane przez duza czesc kolekcjonerow. Na biezaco nie ma problemu, u mnie wchodza do kolekcji pod liczba uzupelniona mala literka a. Ale wychwycenie starszych wzorow to juz problem. Juz wiemy, ze Pawel tego nie zrobi. Moze znajdzie sie ktos, kto zrobi chociazby wersje tekstowa takiego aneksu.
Na razie nie ma nawet chętnych do pomocy mi w zrobieniu wersji drukowanej katalogu, jestem chętny też do zamieszczenia Aneksu ze spisem takich kapsli z cyferką/bez cyferki.
Przysiadłem trochę i przejrzałem swoje kapsle. Po wstępnej selekcji (nie uwzględniałem różnic w jakichkolwiek odcieniach nadruku) uzbierałem kilka kapselków do umieszczenia w takim aneksie do katalogu. Pełne numery odzwierciedlają ulokowanie w katalogu, co niestety nie stanowi żadnej konsekwencji w numeracji.

Elbląg 27 – RRK na 6.00 i cyfra na 5.30
Elbląg 27a – RRK na 6.00 bez cyfry

Leżajsk 75 – Korona i cyfra na 6.00
Leżajsk 75a – Korona na 6.00 i cyfra na 12.00

Namysłów 32 – złota Korona na 6.00
Namysłów 32a – srebrna Korona na 6.00 OBA KAPSLE MAJĄ SREBRNĄ BLACHĘ

Suwałki 10 – FOB na 4.30 bez cyfry
Suwałki 10a – FOB na 4.30 i cyfra na 1.30

Szczecin 58 – Korona na 6.00 i cyfra na 12.00
Szczecin 58a – Korona i cyfra na 6.00

Szczecin 59 – Korona na 6.00 i cyfra na 12.00
Szczecin 59a – Korona i cyfra na 6.00

Warka 83 – Korona na 6.00 i cyfra na 12.00
Warka 83a – Korona i cyfra na 6.00

Warka 84 – Korona na 6.00 i cyfra na 12.00
Warka 84a – Korona i cyfra na 6.00

Wrocław 50 – A na 8.30 bez cyfry
Wrocław 50a – A na 8.30 i cyfra na 2.30

Żywiec 54 – okrąg srebrny błyszczący TEGO NIE MAM
Żywiec 54a – okrąg złoty błyszczący DO DYSKUSJI CZY NIE POWINIEN BYĆ INNY NUMER

Żywiec 55 – RRK na 9.00 i cyfra na 7.30
Żywiec 55a – RRK na 9.00 bez cyfry

Żywiec 104 – czarny TIK na 1.30 i czarna cyfra na 9.00
Żywiec 104a – TIK w kolorze tła na 1.30 i srebrna cyfra na 9.00

Żywiec 114 – czarny TIK na 1.30
Żywiec 114a – ciemnozielony TIK na 1.30 PRAWDOPODOBNIE CHODZI O INNĄ KOLEJNOŚĆ NAKŁADANIA FARBY LUB JEJ INNY ODCIEŃ

Jestem gotów zebrać wszystkie dane od Was i zebrać w całość. Proszę nadsyłać na maila. Myślę, że Paweł podpowie w jakiej to ma być formie.
Ostatnio zmieniony 30 marca 2008, 20:41 przez chinet, łącznie zmieniany 1 raz.

Paweł
Administrator
Posty: 2163
Rejestracja: 28 stycznia 2005, 14:26
Lokalizacja: Warszawa

#69 Post autor: Paweł »

Widzę że temat Żywca 54 powraca jak bumerang.
Będę musiał wstawić inny skan do katalogu. Mój egzemplarz w kolekcji ma srebrne kółko, czasami także złote - w zalezności od tego pod jakim kątem padnie światło. Na zdjęciu w katalogu jest srebrne bo żarówka skanera zrobiła akurat srebrny odcień blachy. Może podpisać ten kapsel: kółko w kolorze blachy i będzie spokój?

Paweł
Administrator
Posty: 2163
Rejestracja: 28 stycznia 2005, 14:26
Lokalizacja: Warszawa

#70 Post autor: Paweł »

Chinet zapomniałeś o słynnym Grudziądzu :D

Awatar użytkownika
chinet
Posty: 4136
Rejestracja: 19 marca 2006, 13:37
Lokalizacja: Błonie

#71 Post autor: chinet »

Paweł pisze:Chinet zapomniałeś o słynnym Grudziądzu
Nie, bo ja go nie mam :) .
Jestem trollem :mad:

Awatar użytkownika
chinet
Posty: 4136
Rejestracja: 19 marca 2006, 13:37
Lokalizacja: Błonie

#72 Post autor: chinet »

Poprawiłem swój błąd przy Żywcu 104. Odmiana pomyliła mi się z numerem 113. Teraz jest poprawnie.
Paweł pisze:Mój egzemplarz w kolekcji ma srebrne kółko, czasami także złote - w zalezności od tego pod jakim kątem padnie światło. Na zdjęciu w katalogu jest srebrne bo żarówka skanera zrobiła akurat srebrny odcień blachy.
U mnie pod każdym kątem jest złote i blacha też jest srebrna :) .

Awatar użytkownika
wiki
Posty: 2330
Rejestracja: 05 lutego 2005, 13:53
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:

#73 Post autor: wiki »

Dobrze byloby przeniesc Aneks pod osobny temat. Gdzie pierwszy post bylby uzupelniana lista kapsli.

Dorzuce kilka tzw. odcieni:

Brzesko 118 (czarny piast) - wstega cieniowana
Brzesko 118a - wstega jednolita

Brzesko 128 - orzel zloty
Brzesko 128a - orzel matowy

Poznan 91 i 92 dog in the fog
Poznan 91a, 92a - ciemniejsze.
to raczej nie przypadkowa zmiana barwy ale zamierzony efekt bo jednoczesnie zmienila sie etykieta.

K.

Awatar użytkownika
chinet
Posty: 4136
Rejestracja: 19 marca 2006, 13:37
Lokalizacja: Błonie

#74 Post autor: chinet »

Wiki, z tymi odcieniami to aż się boję zaczynać. Może się okazać, że z tym aneksem pójdziemy w stronę katalogu Bartka. I ponownie wrócą dyskusje co jest odcieniem a co nie. Szczerze mówiąc ja osobiście rozróżniam w kolekcji tylko różnice dotyczące sygnatur i cyferek (umiejscowienie i kolor). Natomiast odcienie raczej na zasadzie będzie-nie będzie.
Kolejna rzecz to forma tego aneksu. Przy samych sygnaturach wystarczy nawet sam opis, natomiast przy odcieniach wskazane będzie umieszczenie skanów. Ja osobiście nie mam na chwilę obecną możliwości technicznych i co najważniejsze czasu aby kompletować taki zbiór danych.

Awatar użytkownika
wiki
Posty: 2330
Rejestracja: 05 lutego 2005, 13:53
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:

#75 Post autor: wiki »

OK. Nie upieram sie co do spisywania w aneksie odcieni. Jezeli ktos zbiera jednak odcienie to zasada numeracji jaka stosuje powinna byc podobna. Czyli + male literki przy numerze.
Pzdr. K.

ODPOWIEDZ