XIV Ankieta Kolekcjonerów Kapsli

Kapsle piwne + ogólne dyskusje.
Wiadomość
Autor
Paweł
Administrator
Posty: 2163
Rejestracja: 28 stycznia 2005, 14:26
Lokalizacja: Warszawa

#31 Post autor: Paweł »

Gacka pisze:Polskie forum kapsli...Klotnie,docinki,zale,dziecinada. Znam kolekcjonerow,ktorzy z tych powodow tu nie zabieraja glosu,jedynie zagladaja,i placza...Z przyjemnoscia udzielam sie na stronce DAVIDE,tam jest ciagly PEACE.Teraz jeszcze dowiaduje sie,ze w ankiecie kapsli biora udzial tak dla jaj.No bo jak inaczej zrozumiec kolekcjonera,ktory wpisuje dane,dla mnie bardzo wazne,a dla niego "na oko"
Pewnie dlatego, że osoby znające angielski na tyle dobrze żeby się pokłócić można policzyć na palcach jednej ręki :)
Jeśli ktoś bierze udział w ankiecie dla jaj, to zgadzam się z GG - niech wpisuje prawdę zgodnie z zasadami ankiety albo nie wypełnia wcale.

danio_145
Moderator
Posty: 3082
Rejestracja: 07 lutego 2005, 11:16
Lokalizacja: Nowy Sacz 33-300
Kontaktowanie:

#32 Post autor: danio_145 »

Chyba nikt nie wypełnia jej dla jaj. Przynajmniej ja nie.

Awatar użytkownika
Pluto
Posty: 2353
Rejestracja: 10 grudnia 2006, 22:26
Lokalizacja: Karczew

#33 Post autor: Pluto »

Paweł pisze:Jeśli ktoś bierze udział w ankiecie dla jaj, to zgadzam się z GG - niech wpisuje prawdę zgodnie z zasadami ankiety albo nie wypełnia wcale.
Nikt nie bierze udziału w ankiecie dla jaj. Tylko nie wszyscy zbierają zagranice z rozróżnieniem na piwne i niepiwne. I pewnie spora część osób wpisuje kapsle niepiwne na oko bo nie wiedzą czy są piwne czy nie. Dlatego się pytam czy nie lepiej byłoby wpisywać liczbę piwnych i niepiwnych w jednej tabelce. Wtedy każdy wypełni ją poprawnie i nie "na oko".
ZIELONE KARTKI NA FB

Czy to jest nowy kapsel żubra czy nie.
Już zmieniłem zdanie.
Wymienisz się za nie.

Awatar użytkownika
chinet
Posty: 4136
Rejestracja: 19 marca 2006, 13:37
Lokalizacja: Błonie

#34 Post autor: chinet »

Hmm... A może niech każdy stworzy sobie własną ankietę i powymieniamy się nimi między sobą. Każdy wypełni je wg zasad autora i wszyscy będą szczęśliwi. Akurat na cały rok liczenia w różnych kombinacjach :D .

Awatar użytkownika
mr-perez
Posty: 817
Rejestracja: 16 października 2005, 18:54
Lokalizacja: Tomaszów Maz.
Kontaktowanie:

#35 Post autor: mr-perez »

Ja zagraniczne kapsle ważę na dokładnej wadze. Wiem ile wchodzi na kilogram i następnie przy pomocy kalkulatora jestem w stanie określić w ciągu kilku godzin stan posiadania. Na gumowe uszczelki odejmuję 5%. Następnie zważone uprzednio zagraniczne kapsle wsypuję do jednej wielkiej skrzyni. Wpuszczam 5 specjalnie tresowanych birofilistycznych chomików, które przynoszą mi w paszczy tylko kapsle piwne i po następnych kilku godzinach wiem dokładnie ile mam zagranicznych kapsli piwnych. Te które pozostaną nie ruszone w skrzyni uznaję za zagraniczne kapsle niepiwne. Dla sprawdzenia ważę jeszcze raz (z tym że teraz osobno piwne i osobno niepiwne). Nie ma możliwości pomyłki :wink: .

Nie może być mowy o "jajach"przy wypełnianiu ankiety z mojej strony, bo jest to metoda bardzo dokładna.
Ostatnio zmieniony 07 stycznia 2008, 00:36 przez mr-perez, łącznie zmieniany 2 razy.

Paweł
Administrator
Posty: 2163
Rejestracja: 28 stycznia 2005, 14:26
Lokalizacja: Warszawa

#36 Post autor: Paweł »

Pluto pisze:Nikt nie bierze udziału w ankiecie dla jaj. Tylko nie wszyscy zbierają zagranice z rozróżnieniem na piwne i niepiwne. I pewnie spora część osób wpisuje kapsle niepiwne na oko bo nie wiedzą czy są piwne czy nie. Dlatego się pytam czy nie lepiej byłoby wpisywać liczbę piwnych i niepiwnych w jednej tabelce. Wtedy każdy wypełni ją poprawnie i nie "na oko".
Na twoim miejscu jeśli nie wiesz ile masz piwnych a ile niepiwnych, nie wypełniaj żadnej rubryki tylko ilość wpisz obok. Najwyżej Wzmak nie uwzględni twojego głosu :)

Awatar użytkownika
Pluto
Posty: 2353
Rejestracja: 10 grudnia 2006, 22:26
Lokalizacja: Karczew

#37 Post autor: Pluto »

Chciałbym jednak żeby mój głos został uwzględniony, dlatego poczekajmy co na to wszystko powie wzmacniacz, w końcu to on zarządza ankietą.
ZIELONE KARTKI NA FB

Czy to jest nowy kapsel żubra czy nie.
Już zmieniłem zdanie.
Wymienisz się za nie.

barann
Posty: 924
Rejestracja: 27 marca 2006, 18:13
Lokalizacja: Włocławek

#38 Post autor: barann »

Wypełnienie ankiety dla jaj byłoby trochę nie wporządku dla wykonującego takąż ankietę i w ogóle bez większego sensu - jeśli ktoś nie chce w tym brać udziału to niech nie blokuje miejsca innym, bardziej ambitnym. Szczerze mówiąc nie wierzę, że np. Danio mógłby wypełnić rzeczony dokument dla hecy, przecież to świetny kapslarz, czasami może tylko mu się zapomni (wtajemniczeni wiedzą :mrgreen:), ale ogólnie to chyba każdy wie, że to porządny człek. :mrgreen:

Gacka
Posty: 1074
Rejestracja: 06 lutego 2005, 08:20
Lokalizacja: Wroclaw

#39 Post autor: Gacka »

"Zbieram sobie KAPSLE i nie uważam aby niepiwne były gorsze od piwnych. MR-PEREZ" I DALEJ "w czym kapsle niepiwne są gorsze od piwnych. BARANN" Sluchajcie,o co Wam chodzi z tym gorsze,nie gorsze? Czy ktokolwiek ktos tu je porownywal,czy tak napisal? Wszystko sprowadza sie do tego,ze zawsze byla to Ankieta Piwna,a teraz dzieki Wam moze przestac nia byc. Jak sie poczujecie,jak do kraju POLSKA,dodam kilkaset kapsli z ostatnio sprzedawanych na ALLEGRO serii. Ktos tam sobie ciula,jezdzi na gieldy,traci czas i kase na DROZDOWO czy SIEMIANOWICE,a ja sobie na oko strzele ze w PL mam 3 tys kapsli i dziekuje :/ .Aha,kapsle porcelanowe tez moge dodac?Dodam KAPSLE :D .I jeszcze raz MR-PEREZ "Następnie zważone uprzednio zagraniczne kapsle wsypuję do jednej wielkiej skrzyni. Wpuszczam 5 specjalnie tresowanych birofilistycznych chomików, które przynoszą mi w paszczy tylko kapsle piwne" Na Bialorusi nie zyjemy,i z tego tez sie ciesze.Ale gdzie Ty zyjesz :(
Wks Slask! Kocham kapsle!

ugedey
Posty: 155
Rejestracja: 21 września 2005, 18:03
Lokalizacja: Poznan

#40 Post autor: ugedey »

Polskie forum kapsli...Klotnie,docinki,zale,dziecinada. Znam kolekcjonerow,ktorzy z tych powodow tu nie zabieraja glosu,jedynie zagladaja,i placza...
..... rzeczywiscie szkoda czasu, słów i zdrowia. do widzenia :(

Awatar użytkownika
mr-perez
Posty: 817
Rejestracja: 16 października 2005, 18:54
Lokalizacja: Tomaszów Maz.
Kontaktowanie:

#41 Post autor: mr-perez »

Gacka pisze:Aha,kapsle porcelanowe tez moge dodac?
O takie rzeczy to musisz wzmacniacza pytać, a nie mnie. Ja zbieram tylko metalowe, więc porcelanowych nie dodaję.
Gacka pisze: Jak sie poczujecie,jak do kraju POLSKA,dodam kilkaset kapsli z ostatnio sprzedawanych na ALLEGRO serii.
Podobno do niepiwnych można, wzmacniacz pozwolił.
Gacka pisze:Sluchajcie,o co Wam chodzi z tym gorsze,nie gorsze? Czy ktokolwiek ktos tu je porownywal,czy tak napisal?
To czemu twierdzisz, że nie powinny byc w ankiecie? Bo nie zbierasz? I tak są oddzielnie od piwnych polskich, a ich liczba jest tylko podana jako ciekawostka, więc nie musisz się stresować.

Gacka pisze: gdzie Ty żyjesz
W Matrixie :wink: .

Gacka
Posty: 1074
Rejestracja: 06 lutego 2005, 08:20
Lokalizacja: Wroclaw

#42 Post autor: Gacka »

Teraz rozumiem,dlaczego byles chyba jedynym sprzymierzencem Andrew. Jednakowy poziom umyslowy. Jednak slyszalem ostatnio,ze Andrew w przeciwienstwie do Ciebie,zajal sie nauka.Ty,Matrix, i Twoje chomiki...Wiem juz dzieki komu kolekcjonerzy kapsli uciekaja z tego forum.Zegnam Was - normalni kapslarze.
Wks Slask! Kocham kapsle!

Awatar użytkownika
Kowalsik
Posty: 1732
Rejestracja: 07 lutego 2005, 17:25
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

#43 Post autor: Kowalsik »

Oj, chlopaki opamietajcie sie.

Ankieta jest ankieta kapsli, a nie kapsli piwnych. Zatem - kazdy wsrod niepiwnych (czyli pozostalych) moze dopisywac wszystko to, co tylko zbiera. Jak zbiera reklamowe - niech dopisuje. A czemu nie?

Grzesiek, nie obrazaj sie, ze Perez sobie pozartowal... I nie porownuj go do Andrew... To gruba przesada.
Kowalsik

danio_145
Moderator
Posty: 3082
Rejestracja: 07 lutego 2005, 11:16
Lokalizacja: Nowy Sacz 33-300
Kontaktowanie:

#44 Post autor: danio_145 »

Wybaczcie koledzy. Na prośbę Wzmacniacza zamknę ten temat. Probonuje każdemu kto brał udział w dyskusji troszkę opamiętania. Nowych kapsli piwnych i niepiwnych ;-)
O Kura Masa!
Viva'la Obwoluta!
Pijemen po einen Bieren!
Miodos sie nie topios!

wzmacniacz
Posty: 959
Rejestracja: 04 lutego 2005, 10:35
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

#45 Post autor: wzmacniacz »

No to temat trochę popłynął, zupełnie nie potrzebnie! Ostatnio mi również puściły nerwy dzięki kilku kolegom, no ale opanowałem się już i przepraszam za moją niedyspozycje, gdyby się ktoś poczuł dotknięty. Muszę się też wycofać z tego co powiedziałem odnośnie ankiety 2008, to sie jeszcze przemyśli. Na dzień dzisiejszy nie planuje większych zmian.

Co do samej ankiety, to była ona zawsze ANKIETĄ KAPSLI PIWNYCH, kapsle inne to tylko dodatek, który mi zupełnie nieprzeszkadza, ale to dodatek. Tak było, jest i będzie. W przeszłości już raz były one dopisywane ale się ludkom znudziło ich liczenie i wyszły z ankiety teraz wróciły, no i fajno.

Serie komercyjne - reklamowe - jest mi to zupełnie obojętne czy kolekcjonerzy niepiwnych to będą dopisywać do kapsli polskich niepiwnych czy nie. Do tej pory jedynie mr-perez mnie spytał o to a nikt nie protestował, jak ktoś będzie to załatwcie to miedzy sobą. Chociaż ja bym tego nie liczył, oczywiście gdybym zbierał, bo zrobi sie na to zbyt i ceny na allegro podskoczą, nadrukują więcej itd. Ale to tylko moja zdanie jako niezainteresowanego!

P-Oset - nie mam czasu teraz aby Ci wypisać co masz liczyć jako licencje, sam musisz kombinować do tej pory nikt z kolegów którzy przysłali mi ankiety nie mieli z tym problemu. Ja mam inne problemy teraz na głowie.

Danio 145, wiem co chciałeś powiedzieć przez to "na oko" - spoko luz

Pluto, twój pomysł na trzecia tabelkę na wszystkie kapsle piwne i niepiwne razem nie jest nowy, w zeszłym roku któryś z kolegów już taki pomysł wysunął. Ale to nie przejdzie, z kilku przyczyn najistotniejsza to taka że takie rozmienianie na drobne przez dodawanie kolejnych tabelek powoduje powiększanie objętości ankiety co powoduje dalej jej mniejszą czytelnosć która już teraz jest taka se. Pierwsze ankiety były bardzo przejrzyste ale też mniej osób w nich było.
Myśle że trochę wysiłku przy rozdzielaniu przyniesie samą radość jeśli się faktycznie kapsle lubi.

Chciałbym tez tak na koniec poinformować kolektyw że ja na ankietę monopolu nie mam. Skoro uważa ktoś że ta ankieta jest do bani niech zrobi swoją, to chyba nie jest problem. Całkiem mozliwe ze ankieta która zrobi będzie lepsza, wiecej osób będzie brało w niej udział i przez to będzie ciekawsza. Tak jak napisał Paweł, zreszta bardzo trafnie, w katalogu skoro ci się nie podoba zrób swoją, tylko skanów nie mogę dać następcy bo nie mam. Ja ankietę w takiej formie jaka jest, bedę robił tak długo, jak długo będa osoby zainteresowane udziałem w ankiecie a nie szukaniem dziury w całym. Jak się okazało jest kilka osób którzy cenia sobie mój co roczny trud, dzięki za miłe słowa!
Więc wszyscy którzy przysyłacie mi ankietę i piszecie że : wypisanie jej jest kara, zbędną buchalterią, strata czasu itd oraz ze wy zbieracie inaczej i nie obchodzą Was zasady, proszę nie przysyłajcie ankiet, nie potrzebnie marnujecie swój cenny czas.

Jeśli ktoś jeszcze będzie miał jakiś pomysł, uwagę dotyczący ankiety proszę o to aby sklecił maila i przysłał mi go na adres zubero@poczta.fm. Napewno na niego odpowiem moz\że nie odrazu ale odpowiem. Czesto ni ma mnie w krju i niezawsze mam dostep do internetu.

To by było chyba wszystko na ten temat.
Nastepny mój post to będzie zamieszczenie tutaj zestawienia ankiety jak zawsze.

Awatar użytkownika
Krzysiek
Posty: 2020
Rejestracja: 08 lutego 2005, 14:58
Lokalizacja: Prawie Warszawa

#46 Post autor: Krzysiek »

Do kiedy można wysyłać ankietę?
Obserwuj ZIELONE KARTKI na Facebooku :)

danio_145
Moderator
Posty: 3082
Rejestracja: 07 lutego 2005, 11:16
Lokalizacja: Nowy Sacz 33-300
Kontaktowanie:

#47 Post autor: danio_145 »

Do 20.

Awatar użytkownika
maryk
Posty: 414
Rejestracja: 14 stycznia 2006, 20:18
Lokalizacja: Kraków<->Humniska

#48 Post autor: maryk »

Wzmacniacz całkowicie się z tobą zgadzam.
Jak się komuś coś nie podoba niech sam wymyśli swój własny projekt i inni wtedy pokrytykują. :cisza:
Co do przesłania ankiety to naprawdę nie mam jak tego nawet policzyć:
jak nielicznym wiadomo przebywam w Krakowie czyli daleko od domu i mam bardzo mało czasu na kapsle, i jescze mniej pieniędzy...hehehe, cóż życie studenckie.
Jak dla mnie nie jest ważne kto i jak wpisuje do ankiety, bo i tak Was nikt nie sprawdzi. Wg mnie chodzi tu głównie o to, aby zobaczyć rozwój kolekcjonerskiej pasji...(i do czego można dążyć)

Pozdr, maryk
Porządki w kolekcji....

Paweł
Administrator
Posty: 2163
Rejestracja: 28 stycznia 2005, 14:26
Lokalizacja: Warszawa

#49 Post autor: Paweł »

kiedy wyniki? :)

wzmacniacz
Posty: 959
Rejestracja: 04 lutego 2005, 10:35
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

#50 Post autor: wzmacniacz »

Przed giełdą Warszwską będzie ankieta gotowa!

Awatar użytkownika
lendoo
Posty: 2949
Rejestracja: 17 sierpnia 2006, 12:35
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

#51 Post autor: lendoo »

Wzmacniacz i co z tą ankietą? Bo do giełdy zostały tylko 2 dni :)
Czy w Warszawie na plaży nad Wisłą.
Nad Wisłą nad plażą leżą stare kapsle
Jak nad Wisłą na plaży znaleźć stare wzory rzadkie.

Jak znaleź browar Wiślany.
Jak znajdujecie kapsle w lesie.
W jakich lasach szukacie czy poza miastem czy w mieście.

wzmacniacz
Posty: 959
Rejestracja: 04 lutego 2005, 10:35
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

#52 Post autor: wzmacniacz »

No i ankieta w zasadzie gotowa jest, dopracowuje szczegóły i sprawdzam błedy, mam nadzieje ze znajde wszystkie w tym roku przed wysłaniem! Jak mi rodzina da chwilę spokoju to pod wieczór zacznę rozsyłać na mailewersje rozszezoną dla bioracych udział w ankiecie! Zestawienie ogólne gotowe jest ale mam jakis problem z załadowaniem.

wzmacniacz
Posty: 959
Rejestracja: 04 lutego 2005, 10:35
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

#53 Post autor: wzmacniacz »

Jeszcze jedna próba!
Załączniki
Zestawienie uczestników 2007 - polska - forum1.xls
(53.5 KiB) Pobrany 95 razy

ODPOWIEDZ