Skąd się wzięła seria olimpijska i inne kolorowe kapsle

Kapsle piwne + ogólne dyskusje.
Wiadomość
Autor
Paweł
Administrator
Posty: 2163
Rejestracja: 28 stycznia 2005, 14:26
Lokalizacja: Warszawa

Skąd się wzięła seria olimpijska i inne kolorowe kapsle

#1 Post autor: Paweł »

Emocje sięgnęły zenitu :D

Przedstawiam firmę Promet:

www.promet.org.pl
PROMET Spółka Jawna
ul.Kolska Szosa 33a
62-700 Turek
tel. 063 289 26 92
fax. 063 289 26 94

Ze strony możemy się dowiedzieć że firma Promet jest producentem kapsli dla konernów Crown Cork (sygn. "korona") - dzisiaj Global Closures Systems (sygn. "S").

Jednym z pracowników firmy jest pan Ireneusz Szymczak, znany na Allegro jako Renek03, który upłynnia produkowane przez siebie w masowych ilościach kapsle :)
http://www.promet.org.pl/promet/pl/site/81

Pan Irek chętnie też wystawia na Allegro kapsle zamawiane przez producentów piwa i napojów, sam kupiłem kilka z nich, jestem zadowolony z transakcji i pozdrawiam :)

Niestety stało się coś, na co jako autor katalogu kapsli piwnych nie mogę pozostać obojętny. Do tej pory kolorowe kapsle, sprzedawane na Allegro przez pana Irka nie były zakładane na butelki, więc problemu nie było - kto chciał to kupował i nic mi do tego.

W niejasnych okolicznościach, mały browar spod Warszawy, słynący z produkcji tanich piw dla niewymagających konsumentów, który w celu jak najsilniejszego zbicia kosztów zakłada na swoje produkty "gołe" kapsle, zakłada na butelki piękne serie kolorowych kapsli z firmy Promet produkowane od ponad roku - czyż to nie dziwne?

Niestety nie mogę ujawnić, w jaki sposób Promet dogadał się z browarem Konstancin.

Czy browar Konstancin zamówił w firmie Promet kapsle i akurat cudem "wymyślił' sobie identyczne kapsle sprzedawane od roku na Allegro?
Dlaczego kapsle są kompletnie niezwiązane tematycznie z browarem Konstancin, ani z piwem Zdrojowe, ani nawet z tegorocznymi igrzyskami w Pekinie (niewystępujące dyscypliny)?
Dlaczego browar znany z tego, że chętnie rozdaje kolekcjonerom etykiet wzory przez siebie używane za darmo, postawił całkowity szlaban na kapsle z serii? (osoby już kontaktowały się z browarem, licząc na otrzymanie darmowej serii - zostało odprawionych z kwitkiem)?
Czy informacja na kontrze piwa Zdrojowe ma na celu uwiarygodnić powyższe "niesamowite zbiegi okoliczności"?
Ceny serii kapsli na Allegro ostatnie drastycznie spadły, trzeba było więc znaleźć nowy sposób na to żeby je podnieść?

Na powyższe pytania niech każdy odpowie sobie sam.

Ja już sobie odpowiedziałem.
Od samego początku istnienia katalogu, który wrzuciłem do sieci na stronie głównej znajduje się informacja:
"Wzór. Jest to nadruk na kapslu zamówiony przez browar lub rozlewnię."

Niestety kapsle z serii "olimpijskiej" nie spełniają tego warunku. Nie ulega jednak wątpliwości, że zamykane są nimi butelki z polskim piwem, dlatego wylądują w kategorii "kapsle reklamowe" - nawet bez numerów, bo szkoda czasu na numerowanie.

I jeszcze informacja na przyszłość:
Jeżeli następnym razem ktoś zajmie się produkcją super-limitowanych ilości kapsli z logiem browaru, takie również nie będą umieszaczane w katalogu. Nawet jeśli będzie nimi zamkniętych kilka skrzynek piwa.

Uważam, że każdy kolekcjoner powinien mieć równe szanse na zebranie kapsli (pomijam oczywiście aspekt geograficzny).

No i na koniec najważniejsze, czyli przypomnienie trzech zasad Katalogu:

* Każdy zbiera to co chce. Nie traktuj katalogu jak wyroczni, która nakazuje Ci zbierać kapsle dokładnie takie jakie zostały tu przedstawione. Katalog powstał, aby pokazać wszystkim ludziom na świecie różnorodność kapsli, które były zakładane na piwo wyprodukowane na terytorium Polski.
* Katalog nie jest idealny. W katalogu mogą znajdować się błędy. W katalogu mogą nie być umieszczone wszystkie wzory kapsli jakie faktycznie znalazły się na butelkach w historii.
* Nie musisz się zgadzać z tym co zostało przedstawione w katalogu. Zawsze możesz stworzyć własny katalog.

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Bajek
Posty: 2601
Rejestracja: 21 lipca 2006, 09:40
Lokalizacja: Wizna i Olsztyn
Kontaktowanie:

#2 Post autor: Bajek »

CAŁKOWICIE POPIERAM !!!

Awatar użytkownika
Krzysiek
Posty: 2021
Rejestracja: 08 lutego 2005, 14:58
Lokalizacja: Prawie Warszawa

#3 Post autor: Krzysiek »

Skoro Paweł "wyparł" się tych kapsli, będą one w katalogu Wikiego, czy jak? Inna sprawa to ankieta, bo jeśli jeden będzie zbierać je jako piwne, a drugi nie, to wyniki będą nie do końca sprecyzowane, tym bardziej, że tych kapsli może być więcej, nie tylko "olimpjskie".
Szlaban szlabanem, ale jak widać, kapsle od pracowników można dostać, choć to niełatwe.
Obserwuj ZIELONE KARTKI na Facebooku :)

Awatar użytkownika
seboo
Posty: 610
Rejestracja: 18 lutego 2008, 21:09
Lokalizacja: Ostrzeszów

#4 Post autor: seboo »

No właśnie i to będzie duży problem. Ja jak zdobędę tą serie to zrobię folie z nimi i przyporządkuje sie tak żeby ankieta była uczciwa . Ale zaliczył bym te kapsle do Polskich piwnych ponieważ są produkowane w Polsce i są na piwie Polskim . Jedyny warunek to taki ze nie zostały zakupione przez browar . Sądzę ze wiele kapsli mogło być takich które nie zostały zamówione przez browar . włożę kapsle do koszulek lutowanych :D . Bo bym zbankrutował kupują dikkapy

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 541
Rejestracja: 04 lutego 2005, 08:31
Lokalizacja: Józefów nad Świdrem
Kontaktowanie:

#5 Post autor: zgrredek »

seboo pisze:nie zostały zakupione przez browar
Zostały zakupione. Ich grzech polega na tym, że browar ich nie zamówił, a kupił gotowe kapsle. Nawet na reklamówce Prometu widać granatowy kapsel twist-off, który jest chyba we wszystkich kolekcjach kapsli niepiwnych. Też nie trzeba go zamawiać, można kupić gotowy.
Jeśli Renek liczy, że dzięki tej akcji ruszy się jego podupadły interes na Allegro to w moim przypadku się przeliczy, bo zbieram tylko kapsle zdejmowane z butelek. Razem z bratem poprzez zaprzyjaźniony sklep zamówiliśmy pięć skrzynek Zdrojowego. Dostawa w piątek.
Jeśli dzięki tej akcji browar Konstancin zwiększy obroty, to dobrze, bo może tam i w innych małych browarach dojdą do wniosku, że nie warto oszczędzać kilku groszy i kapslować byle czym.

Awatar użytkownika
Krzysiek
Posty: 2021
Rejestracja: 08 lutego 2005, 14:58
Lokalizacja: Prawie Warszawa

#6 Post autor: Krzysiek »

zgrredek pisze:Jeśli Renek liczy, że dzięki tej akcji ruszy się jego podupadły interes na Allegro to w moim przypadku się przeliczy, bo zbieram tylko kapsle zdejmowane z butelek. Razem z bratem poprzez zaprzyjaźniony sklep zamówiliśmy pięć skrzynek Zdrojowego. Dostawa w piątek.
To nie łatwiej poprosić panią sprzedawczynie, by ściągając kapsel ze Zdrojowego dla okolicznych smakoszy piwa, odkładała kapsel? :-)
Obserwuj ZIELONE KARTKI na Facebooku :)

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 541
Rejestracja: 04 lutego 2005, 08:31
Lokalizacja: Józefów nad Świdrem
Kontaktowanie:

#7 Post autor: zgrredek »

Krzysiek pisze:To nie łatwiej poprosić panią sprzedawczynie...
Tego piwa normalnie u nas nie ma. Pani sprzedawczyni nie będzie sprowadzała piwa, co do którego ma wątpliwości czy je sprzeda. Te 5 skrzynek zamówiła specjalnie dla nas.

Awatar użytkownika
lendoo
Posty: 2949
Rejestracja: 17 sierpnia 2006, 12:35
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

#8 Post autor: lendoo »

Ja powiem tylko tyle..jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze i to jest odpowiedź na wszystkie zawarte w tekście Pawła pytania.
Czy w Warszawie na plaży nad Wisłą.
Nad Wisłą nad plażą leżą stare kapsle
Jak nad Wisłą na plaży znaleźć stare wzory rzadkie.

Jak znaleź browar Wiślany.
Jak znajdujecie kapsle w lesie.
W jakich lasach szukacie czy poza miastem czy w mieście.

Awatar użytkownika
wojtekr72
Posty: 311
Rejestracja: 05 maja 2007, 21:08
Lokalizacja: PL

#9 Post autor: wojtekr72 »

Konstancin jest pierwszy,który browar następny.Z dobrze poinformowanych żródeł wieem iż seriami o nazwie "motywy piwne" czy jakoś tak od grudnia zeszłego roku dysponuje olsztyński Kormoran.Nie zdecydowali się jednak na taki krok jak w Konstancinie.A czy ktoś maczał w tym polce - wątpie,w tamtym czasie na Allegro ceny były nie małe i wątpię aby ktoś zabiegał o butelkowanie nimi piwa.
Browar kupuje co chce - ostatnio Kormoran wypuścił świetne piwo niepasteryzowane - a kapsel czarny,nawet nie ten co zawsze,biało - niebieski.
Ale pamętajmy - każdy zbiera co chce,a że nie dają w browarze - wcale się nie dziwię.Przecież nie chodzi o to aby rozdać tylko o to aby aprzedać produkt.Nie interesuje ich czy trafi do gardła czy do ścieku.Panowie nie taniej kupić serię nawet na Allegro niż badziew po 2,40 plus butelka (cena z Konstancina) na szczęście u mnie tego nie ma więc pokusie nie ulegnę..
Nie dyskutuj z idiotą. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.

miodek

#10 Post autor: miodek »

Ja nie takie świństwa wypijałem, wypijam i będę wypijał dla kapselka, bo mnie najbardziej cieszy dochodzący kapsel do zbioru właśnie taki którego sam ściągnę z butelki ( znam sporo ludzi którzy tylko takie kapsle zbierają), ale te kapsle to jest przekręt, to co innego. A co się tyczy kupna czegoś "od razu " - to po co łazić po sklepach, chodzić po chodnikach ze ślipiami wbitymi w ziemię, wymieniać się, jeździć po giełdach skoro mając trochę farta i sporo pieniąŻków kupić gotowy zbiór??

Awatar użytkownika
Kowalsik
Posty: 1732
Rejestracja: 07 lutego 2005, 17:25
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

#11 Post autor: Kowalsik »

Ja tylko nie rozumiem, gdzie w tym przekret... Jest legalny producent kapsli, ktory produkuje kapsle. I jest browar, ktory je kupuje. Legalnie. Producent kapsli chce zarobic, i dobrze - taka jego rola. W zwiazku z tym sprzedaje kapsle browarowi, ktory chce nimi kapslowac. Nie jest to jakis incydent jak w przypadku Fortuny - ile tych malarzy zabutelkowano?? Kilka serii? Tu sa dziesiatki tysiecy pewnie, moze wiecej... Wiec nie jest to kilka reklamowych kratek, tylko normalny kapsel piwny... Tak jak iw katalogu sa niemieckie kapsle, ktorymi zamykano jakies rozlewane w rozlewniach trunki, i licencyjne kapsle identyczne jak za granica.
Kowalsik

miodek

#12 Post autor: miodek »

Zobaczymy, Mareczku, zobaczymy. Obym nie miał racji. Jeśli rzeczywiście Konstancin będzie tym kapslował to jeszcze spoko, ale coś mi mówi Że tej wykorzystanej serii nie będzie duŻo.

Awatar użytkownika
Krzysiek
Posty: 2021
Rejestracja: 08 lutego 2005, 14:58
Lokalizacja: Prawie Warszawa

#13 Post autor: Krzysiek »

miodek pisze:to po co łazić po sklepach, chodzić po chodnikach ze ślipiami wbitymi w ziemię, wymieniać się, jeździć po giełdach skoro mając trochę farta i sporo pieniążków kupić gotowy zbiór??
Przeciez niemal każdy kapsel możesz kupić na allegro, wiec nie widzę, powodu, by tą serie traktowac inaczej tylko dlatego, że chodzi na allegro.
Obserwuj ZIELONE KARTKI na Facebooku :)

Awatar użytkownika
Kowalsik
Posty: 1732
Rejestracja: 07 lutego 2005, 17:25
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

#14 Post autor: Kowalsik »

Fajnie - jest jak zwykle. Trzy osoby, ktore maja je sa za tym, aby byly to kapsle piwne, a inni nie :-) (znowu zartobliwie pisze, ale zwyke takjest,ze osoby nie majace najglosniej protestuja...).
Kowalsik

Awatar użytkownika
wismat
Administrator
Posty: 3632
Rejestracja: 20 października 2006, 16:08
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

#15 Post autor: wismat »

A ja bym poczekał i w zależności czy ta seria była zakłądana na butelki tylko na jedną partię (wtedy nie dodawałbym) czyna więcej to bym dodawał do kolekcji jako PL piwny.
https://wismat.kolekcjakapsli.pl - moja strona | https://KatalogKapsli.pl - katalog kapsli polskich

Awatar użytkownika
Krzysiek
Posty: 2021
Rejestracja: 08 lutego 2005, 14:58
Lokalizacja: Prawie Warszawa

#16 Post autor: Krzysiek »

Kowalsik pisze:Fajnie - jest jak zwykle. Trzy osoby, ktore maja je sa za tym, aby byly to kapsle piwne, a inni nie (znowu zartobliwie pisze, ale zwyke takjest,ze osoby nie majace najglosniej protestuja...).
Wiesz, mi to jest szczerze obojętne. Zbieram też niepiwne, więc moge się dostosować do decyzji ogółu (albo konwentu seniorów :-) ). Z jednej stronie chodziły na piwie, z drugiej co począć z zagranicznymi kapslami, którymi butelkowano niegdys nieduże partie innych piw?
Obserwuj ZIELONE KARTKI na Facebooku :)

Awatar użytkownika
zipkeczup
Posty: 1214
Rejestracja: 24 maja 2008, 22:12
Lokalizacja: Koszalin

#17 Post autor: zipkeczup »

No to jeśli już taka sprawa, co do wypowiedzi Krzyśka, to mam jeszcze 4 inne kapsle ze Świętej, które to okazały się stosunkowo niedawno kapslami piwnymi, a wcześniej figurowały w moim zbiorze jako kapsle niepiwne ze Świętej. Kapsel "napój gazowany" Wiki dodał do katalogu. natomiast o pozostałych czterech mu nawet nie wspomniałem, gdyż stwierdziłem, że to nie niepiwne. Żyłem w nieświadomości ciesząc się, że mam kapsle sprzed 14-tu lat z rozlewni oranżady w Świętej, aż tu jakieś 3 lata temu dostałem wielki zbiór starych niemieckich i szwajcarskich kapsli, a wśród nich moje 4 białe kruki (ale się zdziwiłem).
Ostatnio zmieniony 09 lipca 2008, 21:56 przez zipkeczup, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
seboo
Posty: 610
Rejestracja: 18 lutego 2008, 21:09
Lokalizacja: Ostrzeszów

#18 Post autor: seboo »

ale ja nie wiem dlaczego taka afera przecież te kapsle są na butelkach i to sie liczy najbardziej . Nie ważne czy będzie krótka czy długa seria i czy wcześniej były na allegro czy nie są na butelkach czyli jest wiadome ze kapsel który jest na butelce jest PIWNYM a nie serią. A jak by teraz nagle zmienili sposoby i nie było by kapsli tylko serie na browarach to do jakich byście zaliczali .
750PL PIWNE

Awatar użytkownika
zipkeczup
Posty: 1214
Rejestracja: 24 maja 2008, 22:12
Lokalizacja: Koszalin

#19 Post autor: zipkeczup »

Serie na piwach też mogą być Seboo.
Czekam na psa jak na wykonanie wyroku, bo on już zapadł tam, na peronie.

Awatar użytkownika
KOLEKCJONER
Posty: 1846
Rejestracja: 20 września 2006, 08:07
Lokalizacja: PODLASKIE
Kontaktowanie:

#20 Post autor: KOLEKCJONER »

Nie wypowiadałem się w temacie bo trudno powiedzieć ale coś chcę.. heh po przeczytaniu postów z tematów dotyczących serii olimpiady.. myślę że wystarczy że Paweł doda je do katalogu piwnych ale nie do browaru. Pod uwagę biorę wypowiedz kolegi, że zmienia się kapsel, a nie etykieta (po prostu dali im to i kapslują może drożej, ale może przy takiej seryjce wpłynie to co nieco na zysk... ludzie patrzą " jakie fajne kapsle"..., ale w katalogu musi być bo ponieważ był kapslowany na butelkach piwnych... Choć uważam że (katalog->inne->kapsle reklamowe Łomża 4 powinna być w piwnych, ale jak ktoś wspomniał( mam to chcę by był w katalogu)...Myślę że dużego nie będziemy mieli wpływu na ostateczna decyzję Pawła. Ale myślę że będzie ona dobrze przemyślana.
Aktualnie skanuję i dodaję kapsle na stronę. :)
http://www.collector-crowncaps.cba.pl
SERIA KOLEKCJONERÓW !!!
m.gradzki88@gmail.com

Awatar użytkownika
yoreck
Posty: 2155
Rejestracja: 26 sierpnia 2005, 20:43
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

#21 Post autor: yoreck »

katalog Pawła nigdy nie był konsekwentny i nie będzie.Trzeba przyjąć pewne zasady i się ich sztywno trzymać.Niestety ponoć razem tworzyliśmy katalog .....nie chce mi się dalej pisać,

Gacka
Posty: 1074
Rejestracja: 06 lutego 2005, 08:20
Lokalizacja: Wroclaw

#22 Post autor: Gacka »

Hmhmhmh...Znow sprzeczka.To smutne. Nie wiem dlaczego,ale wracajac z gield,czuje sie swietnie.Chce mi sie zyc,zbierac kapsle. Kocham je mocniej,bardziej. Jeszcze bardziej zalezy mi na powrocie na gielde-nastepna. A na niej znowu mile spotkania,rozmowy z Kolegami. Czy to Forum sluzy nam do sprzeczek? Przeciez na gieldach nigdy do takich rzeczy nie dochodzilo,nie rozmawiamy w takiej atmosferze...Jestesmy coraz mocniejsza ekpia na naszych gieldach,coraz wiecej sympatycznych ludzi sie poznaje. Nagle pojawia sie ktos,kto zdziera z Nas skore,a my swoje.Swoje na Forum. Klotnie,nie zrozumienia,itd...Moze Paveuek powinien zablokowac na jakis czas forum,na zime przywrocic dzialalnosc,moze jak za Nim zatesknimy,zmienimy sie. Sluchajcie Koledzy,dla nich nie ma znaczenia gdzie beda kapsle,oni nie maja zasad,nie interesujemy ich...Patrza zeby tylko zarobic,zarobic na Nas,jak najwiecej...
Wks Slask! Kocham kapsle!

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 541
Rejestracja: 04 lutego 2005, 08:31
Lokalizacja: Józefów nad Świdrem
Kontaktowanie:

#23 Post autor: zgrredek »

Gacka pisze:Czy to Forum sluzy nam do sprzeczek
Czemu zaraz sprzeczka, to zwykła wymiana poglądów. Przy spotkaniach, podczas rozmowy mamy poza słowami intonację, mimikę, gestykulację i jeszcze pewnie inne rzeczy, które są dopełnieniem słów, a czasem je zastępują jeśli jakiegoś słowa brakuje by wyrazić to co się chce. Na Forum jesteśmy tego pozbawieni i nie pomoże armia emotikonek. Przy czytaniu czyjejś wypowiedzi na jej odbiór zawsze będzie miał wpływ nastrój w jakim jesteśmy.
O rany! To chyba na starość ludzie tak mają, że wymądrzają się przy byle okazji. :cisza:

Awatar użytkownika
peterklasinski
Posty: 852
Rejestracja: 22 stycznia 2007, 21:21
Lokalizacja: Częstochowa / Toruń

#24 Post autor: peterklasinski »

Popieram Kolege Gacka w tym co mówi.
Moim zdaniem atmosfera na giełdach jest często znacznie przyjemniejsza od tej na Forum. Tutaj trzeba uważać na to co się mówi i do kogo. Tymczasem powinniśmy sobie okazywać więcej zrozumienia bo jesteśmy tylko ludźmi i każdy z Nas popełnia błędy. Myślę że nasze hobby jest piękne ponieważ w pewnym sensie kształtuje naszą osobowość. Zbieranie kapsli to nie tylko dokładanie kolejnych sztuk do naszych kolekcji. Czasami możemy brać przykład z kolekcjonerów z Niemiec, Czech czy też Włoch o których wspomniał Gacka. Według mnie oni maja bardzo fajne podejście do kolekcjonowania i traktują to jak zabawe, jednocześnie podchodząc do tego bardzo profesjonalnie i z sercem... :)
Wojtek Engel!!!!! [*]

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 541
Rejestracja: 04 lutego 2005, 08:31
Lokalizacja: Józefów nad Świdrem
Kontaktowanie:

#25 Post autor: zgrredek »

peterklasinski pisze:traktują to jak zabawe, jednocześnie podchodząc do tego bardzo profesjonalnie i z sercem...
Czyli tak jak my...

Awatar użytkownika
peterklasinski
Posty: 852
Rejestracja: 22 stycznia 2007, 21:21
Lokalizacja: Częstochowa / Toruń

#26 Post autor: peterklasinski »

Zgodze sie, jednak czasami troche brakuje Nam dystansu do siebie (Kolekcjonerów). :)
Wojtek Engel!!!!! [*]

Awatar użytkownika
AnDrEw
Posty: 353
Rejestracja: 16 lutego 2005, 21:39
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

#27 Post autor: AnDrEw »

Wg. mnie tutaj chodzi tylko i wyłącznie o PIENIADZE, kolega Renek ma z tego niezłą kasę, a będzie miał jeszczę większą gdy niektórzy uznają "jego" serie jako piwne. Browar też przez to zyska, i produkcja piwa może wzrosnąć przez te "piękne" kolorowe kapsle. Zwresztą wątpie osobiście by kolekcjoner który zbiera już dobre parę lat kapsle i poświecił temu hobby dużo czasu, chęci dopuścił ten szmelc do swojej kolekcji. Idąc tropem niektórym tutaj jeśli kolega Renek zrobi serię 1000 kapsli z różnymi słowami bo zbiera na nowe BMW, i dogada się z browarem to powinniśmy te kapsle uznać jak najbardziej jako piwne. Niech każdy zbiera jak chcę, ja tego nigdy nie kupiłem i kupić nie zamierzam. KASA kasa i jeszcze raz kasa, a nie kolekcjonerstwo.
Poszukuję starszych kapsli po piwie z Italii

Awatar użytkownika
Kowalsik
Posty: 1732
Rejestracja: 07 lutego 2005, 17:25
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

#28 Post autor: Kowalsik »

Kolega Renek jest PRODECENTEM kapsli, wiec dziwne byloby, gdyby nie chcial na nich zarobic... Dla mnie jest to oczywiste, zwlaszcza od momentu, kiedy okazalo sie, ze je produkuje.
Kowalsik

Awatar użytkownika
KOLEKCJONER
Posty: 1846
Rejestracja: 20 września 2006, 08:07
Lokalizacja: PODLASKIE
Kontaktowanie:

#29 Post autor: KOLEKCJONER »

taa.. Kapsle już nie tylko w Konstancinie ale i w kormoranie. Tyle że w Konstancinie miała być seria na kwartał, A browar KORMORAN butelkuje wszystkimi.
Obrazek
Pozostaje bez komentarza na temat ilości tych kapsli i to ze 2 browary nimi butelkują. Kormoran wcześniej butelkował tylko złotymi kapslami.
Aktualnie skanuję i dodaję kapsle na stronę. :)
http://www.collector-crowncaps.cba.pl
SERIA KOLEKCJONERÓW !!!
m.gradzki88@gmail.com

Awatar użytkownika
wiki
Posty: 2330
Rejestracja: 05 lutego 2005, 13:53
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:

#30 Post autor: wiki »

300 kapsli.

Niezłe wyzwanie dla zbierających kapsle z wypitych przez siebie piw.

Dla mnie pozostają one w kategorii INNE (obok piwnych i niepiwnych) nawet jezeli mam je zdjete z butelki.

K.

ODPOWIEDZ