XV Ankieta Kolekcjonerów Kapsli

Kapsle piwne + ogólne dyskusje.
Wiadomość
Autor
wzmacniacz
Posty: 959
Rejestracja: 04 lutego 2005, 10:35
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

XV Ankieta Kolekcjonerów Kapsli

#1 Post autor: wzmacniacz »

Po raz 15-sty zapraszam wszystkich chętnych do udziału w Ankiecie Kolekcjonerów Kapsli! 15 lat to szmat czasu, i właśnie z okazji tej małej rocznicy będzie wydanie specjalne.
Ankieta w tym roku nie będzie dostępna w formie elektronicznej, każdy biorący udział w ankiecie kolekcjoner otrzyma wyniki w „tradycyjnej” formie, drukowanej. Oczywiście ankiety można do mnie nadsyłać tak jak do tej pory, drogą elektroniczną, jedynie wyniki będą rozesłane jako wydrukowane broszurki. Dlaczego tak? A tak sobie pomyślałem że młodsi koledzy nie mają pojęcia jak ankieta wyglądała na początku i jak to można było żyć i wymieniać się bez komputera i internetu . Oczywiście ankieta nadal pozostaję bezpłatna, jednak jeśli komuś by zależało uczestniczyć w kosztach, to proszę o kontakt na maila zubero@poczta.fm podam szczegółowe informacje. Osoby które wspomogą XV-wydanie zostaną uwiecznione w tymże wydaniu.
W tym roku nie będzie podziału na kapsle polskie i licencyjne, wszystko będzie można zliczyć razem, tak dla wygody i ku uciesze kilku kolegów.
Zła wiadomość dla osób które zainwestowały w pseudo piwne serie Konstancińsko – Kormoranowe, aby podskoczyć w rankingu. Serie te pozostają jak w zeszłym roku w kapslach reklamowych, lub nie piwnych jak kto woli. Większość kolegów, kolekcjonerów kapsli jest tego samego zdania co ja, więc sprawa jest zamknięta.
Innych zmian raczej nie przewiduje w ankiecie.
Z okazji jubileuszu proponuje plebiscyt na najładniejszy kapsel wszechczasów, polski kapsel. Kapsel który wygra rywalizacje znajdzie się na pierwszej stronie jubileuszowej ankiety. Wystarczy aby biorący udział w ankiecie w formularzu dopisał jaki jego zdaniem jest najładniejszy kapsel np. Okocim – 1 (numeracja wg katalogu, tylko trzeba by dopisać którego), zrobię ku temu specjalną rubrykę. Może nawet, wybieranie „Mister Kapsla” stanie się tradycją.
Osoby które już brały udział w ankiecie otrzymają pliki z ankietą z urzędu niejako, natomiast kolegów chcących po raz pierwszy wziąć udział w tej zabawie, poproszę o przysłanie wcześniej swoich danych osobowych: imię i nazwisko, dokładny adres i e-mail (na adres e-mail powyżej). Dopiero po otrzymaniu tych danych będę rozsyłał pliki z ankietą. Oczywiście koleżanki jak najbardziej zapraszam do zabawy.
Przez ostatnie 14 lat udział w ankiecie wzięło, w różnych latach, 120 osób, najmniej w ankiecie było 6 a najwięcej 61 kolekcjonerów, zaledwie 2 osoby brały udział we wszystkich wydaniach. Przez ten czas tylko jedna przedstawicielka płci pięknej zagościła wśród ankietowiczów . Międzynarowość ankiety zagwarantowało swoimi zbiorami 3 kolegów z poza granic Polski. Trochę historii w tym już jest. Można też dodać że dzisiaj jest to najstarsza działająca Ankieta Kolekcjonerska w Polsce, działająca nieprzerwanie od czasu jej I-go wydania.

Jak zawsze oczekuję na wszelkie sugestie, propozycje, nagany i pochwały pod moim e-mailem zubero@poczta.fm

Z poważaniem
Krzysztof Żuber

Awatar użytkownika
wismat
Administrator
Posty: 3632
Rejestracja: 20 października 2006, 16:08
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

#2 Post autor: wismat »

Jedno pytanko. Czy a ankieta jest też dla osób które nie zbierają sygnatur? Tzn. Czy jest miejsce aby zaznaczyć taką opcję?
https://wismat.kolekcjakapsli.pl - moja strona | https://KatalogKapsli.pl - katalog kapsli polskich

Awatar użytkownika
maryk
Posty: 414
Rejestracja: 14 stycznia 2006, 20:18
Lokalizacja: Kraków<->Humniska

#3 Post autor: maryk »

wyluuzuj men :)
Porządki w kolekcji....

Awatar użytkownika
chinet
Posty: 4136
Rejestracja: 19 marca 2006, 13:37
Lokalizacja: Błonie

#4 Post autor: chinet »

wismat pisze:Jedno pytanko. Czy a ankieta jest też dla osób które nie zbierają sygnatur? Tzn. Czy jest miejsce aby zaznaczyć taką opcję?
Dostaniesz ankietę to zobaczysz.
Jestem trollem :mad:

wzmacniacz
Posty: 959
Rejestracja: 04 lutego 2005, 10:35
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

#5 Post autor: wzmacniacz »

Ankieta jest dla wszystkich! Każdy typ kolekcji moze w niej wziaść udzial, oczywiście jest kilka zasad których trzeba się trzymać!!!

W kwestii wyjaśnienia ogólnego.
-każdy z bioracych udział w ankiecie otrzyma 1 sztuke wydrukowanej ankiety! Nie ma znaczenia czy bedzie chcial pomóc mi finansowow tej produkcji czy nie! Abosolutnie!
-nalezy bezwzglednie podac namiary adresowe. Jesli sie ktos obawia prosze podac np. skrytke pocztowa, ale wlasciwy adres musi byc podany do archiwum :)
-kapsle piwne i niepiwne to zupelnie rozne rzeczy, trzeba je wpisac w roznych rubrykach

Dziekuje juz tym kolegom ktorzy zaoferowali mi juz teraz pomoc w sfinansowaniu XV wydania!

wzmacniacz
Posty: 959
Rejestracja: 04 lutego 2005, 10:35
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

#6 Post autor: wzmacniacz »

W kwestii wyjaśnienia.
Każdy kolekcjoner biorący udział w ankiecie otrzyma wyniki w formie drukowanej, bez wyjątków, niebedzie formy elektronicznej. Kopii będzie tylko tyle ile osób biorących w niej udział, no może +1.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Bajek
Posty: 2601
Rejestracja: 21 lipca 2006, 09:40
Lokalizacja: Wizna i Olsztyn
Kontaktowanie:

#7 Post autor: Bajek »

Kiedy dostaniemy arkusze?

wzmacniacz
Posty: 959
Rejestracja: 04 lutego 2005, 10:35
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

#8 Post autor: wzmacniacz »

Jeśli nic się nie wydarzy to pliki roześle na początku grudnia. :)

wzmacniacz
Posty: 959
Rejestracja: 04 lutego 2005, 10:35
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

#9 Post autor: wzmacniacz »

Witam!
A więc dziś zaczynam, powolutku wysyłać pliki z ankietą do zainteresowanych. Tylko błagam nie odsyłajcie mi ich, wypełnionych już jutro!!! Zliczamy kapsle i podajemy wyniki na dzień 31 grudnia, godz. 24:00!
Termin ostateczny odsyłania ankiet to 20 stycznia 2009!!!!

Życzę miłej zabawy!!!

kapiral
Posty: 464
Rejestracja: 30 czerwca 2008, 17:14

#10 Post autor: kapiral »

Wiem, że to wymaga sporo dodatkowej pracy, ale czy w opracowaniu wyników mogło by się znaleźć jakieś zestawienie ilustrujące rozrost kolekcji poszczególnych uczestników ankiety pomiędzy poszczególnymi zestawieniami. I nie chodzi o to by pochwalić się komu ile przybyło, a bardziej by pokazać, że Ci, którzy dzisiaj mają bardzo pokaźne kolekcje dochodzili do tego niekiedy bardzo długo.
Wierność jednej pasji przez tyle lat to godna pochwały cecha.
Czytam czasami posty i mam wrażenie, że szczególnie niektórzy z kolegów kolekcjonerów chcieliby od razu mieć po kilkanaście tysiecy kapsli i to jeszcze niewiadomo jakich. A ilez tu trzeba cierpliwości wiedzą tylko Ci najwytrwalsi. Ja się do takich akurat nie zaliczam ale przez te kilka lat takich spotkałem.
Pozostaje pytanie czy zestawienie ma dotyczyć tylko wszystkich kapsli, czy ma wyszczególniać polskie i inne.
No i najważniejsza kwestia - czy Krzysztof prowadzi archiwum z wszystkimi wynikami z poprzednich lat.

Awatar użytkownika
chinet
Posty: 4136
Rejestracja: 19 marca 2006, 13:37
Lokalizacja: Błonie

#11 Post autor: chinet »

No i trzeba samemu dodać do listy browarów Miłosław :) .
Jestem trollem :mad:

wzmacniacz
Posty: 959
Rejestracja: 04 lutego 2005, 10:35
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

#12 Post autor: wzmacniacz »

kurir pisze:Wiem, że to wymaga sporo dodatkowej pracy, ale czy w opracowaniu wyników mogło by się znaleźć jakieś zestawienie ilustrujące rozrost kolekcji poszczególnych uczestników ankiety pomiędzy poszczególnymi zestawieniami. I nie chodzi o to by pochwalić się komu ile przybyło, a bardziej by pokazać, że Ci, którzy dzisiaj mają bardzo pokaźne kolekcje dochodzili do tego niekiedy bardzo długo.
Jeśli dobrze zrozumiałem to co tu napisałeś, otrzymasz takie zestawienie razem z aktualną ankietą! Już dawno taką produkcje przygotowałem i "wybrani" mieli okazje oblukać tą produkcje razem z poprzednią ankietą m.in.
kurir pisze:No i najważniejsza kwestia - czy Krzysztof prowadzi archiwum z wszystkimi wynikami z poprzednich lat.
Oczywiście że mam archiwum, no jak by inaczej.
Orazu uprzedze pytania! NIE ROZSYŁAM ARCHIWALNYCH WYDAŃ ANKIET!! Wszystko jest wydrukowane w oryginalnej formie i do wglądu u mnie w domu! Więc zainteresowanych zapraszam :)
chinet pisze:No i trzeba samemu dodać do listy browarów Miłosław .
Coś mi ten Miłosław ucieka, może datego że produkują okrutne piwa? Do przyszłej ankiety już dodam! Sorki!!!

Awatar użytkownika
Tomek
Posty: 2183
Rejestracja: 21 kwietnia 2006, 16:56
Lokalizacja: Malbork/Warszawa
Kontaktowanie:

#13 Post autor: Tomek »

Brakuje też Brzegu.
Zbieram niebutelkowane polskie kapsle piwne (bez działu INNE).
http://www.polskiekapslepiwne.pl
2014 – 917 kapsli
2015 – 1041 kapsli (+124)
2016 – 1168 kapsli (+127)
2017 – 1253 kapsli (+85)
2018 – 1426 kapsli (+173)
2019 – 1655 kapsli (+229)

wzmacniacz
Posty: 959
Rejestracja: 04 lutego 2005, 10:35
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

#14 Post autor: wzmacniacz »

No i Brzegu nie będzie :>

Awatar użytkownika
RyBy
Posty: 733
Rejestracja: 21 lutego 2005, 18:08
Lokalizacja: Golędzinów Królewski
Kontaktowanie:

#15 Post autor: RyBy »

Ale za to w Głubczycach będzie więcej kapsli :mrgreen:
a Brzeg i tak zamknęli ...

Czy tylko ja dostałem ankietę w której kapsle polskie nie sumują się automatycznie, czy jest to problem "ogólnoświatowy"
a może ktoś mi podpowie jak to zrobić. Jak ja chodziłem do szkoły to jeszcze nie było komputerów a moje chłopaki jeszcze tego na informatyce nie przerabiali :(
Katalog zrywek i nakładek na butelki http://www.sites.google.com/view/katalogzrywek
Mini kolekcja aluminiowych kapsli https://sites.google.com/view/kapsle-woda-mineralna

wzmacniacz
Posty: 959
Rejestracja: 04 lutego 2005, 10:35
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

#16 Post autor: wzmacniacz »

Na tę chwilę zakończyłem rozsyłanie ankiet do wszystkich zainteresowanych, jeszcze tylko kilka pójdzie pocztą do tych, do których nie mam adresu e-mail.
Jeżeli do kogoś pliki nie doszły jeszcze a chce wziąść udział, proszę o kontakt zubero@poczta.fm lub na PW.

Teraz koledzy jest czas na zapoznanie się zasadami, przygotowanie się do liczenia i spokojnie oczekiwanie na Nowy Rok :D

Awatar użytkownika
wiki
Posty: 2330
Rejestracja: 05 lutego 2005, 13:53
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:

#17 Post autor: wiki »

Tak spoglądam na opcje zbierania kapsli i zastanawiam się co powinienem wybrać, gdybym chciał wpisać ilość kapsli wg katalogu Pawła. Ale to tylko taki drobiazg. K.

wzmacniacz
Posty: 959
Rejestracja: 04 lutego 2005, 10:35
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

#18 Post autor: wzmacniacz »

Tak spoglądam na opcje zbierania kapsli i zastanawiam się co powinienem wybrać, gdybym chciał wpisać ilość kapsli wg katalogu Pawła. Ale to tylko taki drobiazg. K.
Sorki, ale nie kumam! O jaką opcje chodzi ?

Awatar użytkownika
wiki
Posty: 2330
Rejestracja: 05 lutego 2005, 13:53
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:

#19 Post autor: wiki »

Chodzi o opcje różnic
3. Cyfry tak/nie
4. przesunięcia sygnatur i cyfr tak/nie
5. odcienie tka/nie

Ale to wynika z braku konsekwencji w katalogu, stare kapsle różnią się położeniem sygnatur lub cyfr a przy nowych kapslach te róźnice już się nie liczą.
K.

wzmacniacz
Posty: 959
Rejestracja: 04 lutego 2005, 10:35
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

#20 Post autor: wzmacniacz »

Aha, chyba wiem o co Ci chodzi . Nigdy nie myslałem o zbieraniu kapsli pod tym kontem, tzn. że zbieranie się rozrużnia na taki czy inny katalog. Nie, te pytania nie mają nic wspólnego z żadnym katalogiem. Każdy ma jakiś tam typ zbierania i to ma na celu ukazanie tego w celach porównawczych :) Raczej wśród moich znajomych nikt nie traktuje katalogu na poważnie ani jednego ani drugiego azbiera tak jak mu pasuje!

wzmacniacz
Posty: 959
Rejestracja: 04 lutego 2005, 10:35
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

#21 Post autor: wzmacniacz »

Wybacz Krzychu, ale jest dla mnie bardzo ważną rzeczą nie mieszanie ankiety do katalogu i odwrotnie. To zupełnie dwie różne rzeczy!

Awatar użytkownika
wiki
Posty: 2330
Rejestracja: 05 lutego 2005, 13:53
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:

#22 Post autor: wiki »

Po prostu myślałem, że uproszczę sobie liczenie. Ale właściwie katalog to tylko pomoc w zbieraniu a i tak mam w zbiorze kapsle, które w katalogu się nie znalazły. K.

wzmacniacz
Posty: 959
Rejestracja: 04 lutego 2005, 10:35
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

#23 Post autor: wzmacniacz »

wiki pisze:Ale właściwie katalog to tylko pomoc w zbieraniu a i tak mam w zbiorze kapsle, które w katalogu się nie znalazły. K.
I tu trafiłes w sedno :) Myśle że mozemy zakończyć ten wątek w tym temacie :D

Awatar użytkownika
Pluto
Posty: 2353
Rejestracja: 10 grudnia 2006, 22:26
Lokalizacja: Karczew

#24 Post autor: Pluto »

Coś mi się nie zgadza w arkuszu ankiety :"kapsle zagraniczne 2008"
Otóż w komórce gdzie powinien się pojawić wynik kapsli piwnych widnieje w adresie :
=SUMA(B27:B58)+SUMA(E27:E58)+SUMA(H27:H58)+SUMA(K27:K47)
Co powoduje, że kapsle z rzędów E7-E26, H7-H26, K7-K26 nie są zliczane. Czy to błąd czy może zamierzone działanie? :> A może ten błąd występuje tylko u mnie?
Raczej powinno być :
=SUMA(B7:B58)+SUMA(E7:E58)+SUMA(H7:H58)+SUMA(K7:K47)
I w miejscu niepiwnych jest :
=SUMA(C27:C58)+SUMA(F27:F58)+SUMA(I27:I58)+SUMA(L27:L47)
a powinno być:
=SUMA(C7:C58)+SUMA(F7:F58)+SUMA(I7:I58)+SUMA(L7:L47)
ZIELONE KARTKI NA FB

Czy to jest nowy kapsel żubra czy nie.
Już zmieniłem zdanie.
Wymienisz się za nie.

wzmacniacz
Posty: 959
Rejestracja: 04 lutego 2005, 10:35
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

#25 Post autor: wzmacniacz »

Faktycznie coś się pokiełbasiło! Kurcze, zaraz poprawie i porozsyłam poprawione wersje. Sorki!

wzmacniacz
Posty: 959
Rejestracja: 04 lutego 2005, 10:35
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

#26 Post autor: wzmacniacz »

No to pierwsza Ankieta została przysłana :D

wzmacniacz
Posty: 959
Rejestracja: 04 lutego 2005, 10:35
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

#27 Post autor: wzmacniacz »

Witam! Do dzisiejszego dnia otrzymałem już 3 Ankiety :D oraz 8 osób wsparło Ankietę przelewem :D :D :D wielkie dzięki!!!
Jeśli jeszcze ktoś chciałby wziąść udział w Ankiecie a jeszcze nie brał lub brał a nie dostał plików to proszę o kontakt zubero@poczta.fm oraz jeśli jeszcze ktoś chciałby pomóc finansować Ankietę to również proszę o kontakt!
Przypominam w tym roku mija 15 lat jak Ankieta się ukazuje !!! i będzie się działo :D

Awatar użytkownika
wismat
Administrator
Posty: 3632
Rejestracja: 20 października 2006, 16:08
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

#28 Post autor: wismat »

wzmacniacz pisze:Witam! Do dzisiejszego dnia otrzymałem już 3 Ankiety
Ja wyślę ankietę 1 stycznia :D
Ostatnio zmieniony 29 grudnia 2008, 12:30 przez wismat, łącznie zmieniany 1 raz.
https://wismat.kolekcjakapsli.pl - moja strona | https://KatalogKapsli.pl - katalog kapsli polskich

czebrys
Posty: 573
Rejestracja: 29 marca 2006, 14:52

#29 Post autor: czebrys »

Poprawiona wersje już do mnie dotarła- dzięki.
Jak znajdę czas to po nowym roku biorę się za wypełnianie ;)

wzmacniacz
Posty: 959
Rejestracja: 04 lutego 2005, 10:35
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

#30 Post autor: wzmacniacz »

Przypomnę też że nie przekraczalny termin nadsyłania Ankiet to 20 stycznia!!!

ODPOWIEDZ