Kapslowe nowości - komentarze

Kapsle piwne + ogólne dyskusje.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
yoreck
Posty: 2150
Rejestracja: 26 sierpnia 2005, 20:43
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Re: Kapslowe nowości - komentarze

#3421 Post autor: yoreck »

wiki pisze: 21 września 2019, 12:08 Potwierdzeniem na to, że jest to nowy uznany przez browar wzór jest to, że można go kupić na jednym piwie (truskawkowym) podczas gdy dotychczasowy wzór na melonwym i malinowym. Dla mnie nie ważne będzie czy nie będzie w katalogu. Do kolekcji chętnie go dołączam.
Z tego co się orientuję , to w Can-Packu było jedno zlecenie na produkcję kapsla.
Mało tego - ten kapsel z cienką korona jest już w katalogu - nr 8 :? Znajduje się on również w poczekalni jako nowość. :mrgreen:
www.yoreck.ugu.pl
Ciganen komen Jurken.
吉卜賽人的頭部不公開

Awatar użytkownika
krzysio
Posty: 1300
Rejestracja: 14 lipca 2014, 18:55
Lokalizacja: W-wa
Kontaktowanie:

Re: Kapslowe nowości - komentarze

#3422 Post autor: krzysio »

Chciałbym się dowiedzieć, kto wstawił do poczekalni wzory odwrotek BRZESKO 209 ( 1707 i 1709 )?
Ja mam inne wzory odwrotek - wydruki są laserowe, konturowe, bez wypełnionego środka. W szczególności napis na wygranym kapslu nie posiada litery X w napisie XHARNAŚ. Czy to były próby?
Grzegorz & Krzysio
Zbieramy kapsle polskie z sygnaturami
Tutaj jest link do naszej kolekcji i dubli.

Awatar użytkownika
krzysio
Posty: 1300
Rejestracja: 14 lipca 2014, 18:55
Lokalizacja: W-wa
Kontaktowanie:

Re: Kapslowe nowości - komentarze

#3423 Post autor: krzysio »

Już sprawa się wyjaśniła. Są i takie ( które ja mam, a nie ma ich w poczekalni ), a także te które są w poczekalni - to nowy wzór promocji od 01-09-2019.
Grzegorz & Krzysio
Zbieramy kapsle polskie z sygnaturami
Tutaj jest link do naszej kolekcji i dubli.

Patryk
Posty: 195
Rejestracja: 24 marca 2019, 12:00
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kapslowe nowości - komentarze

#3424 Post autor: Patryk »

wiki pisze: 19 września 2019, 14:37 Jeden ze szczegołów po którym można łatwo rozróżnić oba wzory

Obrazek
Wybaczcie, ale już trochę się pogubiłem. Nowy wzór to ten po prawej?

Awatar użytkownika
wiki
Posty: 2327
Rejestracja: 05 lutego 2005, 13:53
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:

Re: Kapslowe nowości - komentarze

#3425 Post autor: wiki »

Ten po lewej

Awatar użytkownika
yoreck
Posty: 2150
Rejestracja: 26 sierpnia 2005, 20:43
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Re: Kapslowe nowości - komentarze

#3426 Post autor: yoreck »

wiki pisze: 22 września 2019, 19:36Ten po lewej
hmmm,wiki a w katalogu w/g ciebie jest który ? Ten z prawej czy z lewej? Proszę zajrzyj do katalogu .
https://katalogkapsli.pl/kapsel/PBYT008
www.yoreck.ugu.pl
Ciganen komen Jurken.
吉卜賽人的頭部不公開

Awatar użytkownika
wiki
Posty: 2327
Rejestracja: 05 lutego 2005, 13:53
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:

Re: Kapslowe nowości - komentarze

#3427 Post autor: wiki »

Wcześniej nie zaglądałem. W katalogu jest ten z cieńszym nadrukiem czyli ten z prawej. Ten z grubym nadrukiem jest dokładnie taki sam jak ten z "new box" z katalogu.

Awatar użytkownika
yoreck
Posty: 2150
Rejestracja: 26 sierpnia 2005, 20:43
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Re: Kapslowe nowości - komentarze

#3428 Post autor: yoreck »

wiki pisze: 22 września 2019, 20:16 Wcześniej nie zaglądałem. W katalogu jest ten z cieńszym nadrukiem czyli ten z prawej. Ten z grubym nadrukiem jest dokładnie taki sam jak ten z "new box" z katalogu.
wiki,nikt nam nie udowodni ,że czarne jest czarne.Wymiękłem :cry:
Przecież w/g twojego zdjęcia które wrzuciłeś to cieńszy nadruk ma ten po lewej.Ale każdy wierzy w co chce .
www.yoreck.ugu.pl
Ciganen komen Jurken.
吉卜賽人的頭部不公開

Awatar użytkownika
chinet
Posty: 4136
Rejestracja: 19 marca 2006, 13:37
Lokalizacja: Błonie

Re: Kapslowe nowości - komentarze

#3429 Post autor: chinet »

Mam pytanie o Kronenbourg z DAP, który pojawił się w poczekalni. Ktoś widział etykietę z butelki, na której był ten kapsel? Ja do tej pory widziałem w kilku punktach sprzedaży i żaden z DAP nie był produkowany w Polsce.
Jestem trollem :mad:

Awatar użytkownika
Kibi
Posty: 1351
Rejestracja: 09 kwietnia 2005, 19:23
Lokalizacja: Prawie Warszawa

Re: Kapslowe nowości - komentarze

#3430 Post autor: Kibi »

wiki pisze: 21 września 2019, 12:08 Potwierdzeniem na to, że jest to nowy uznany przez browar wzór jest to, że można go kupić na jednym piwie (truskawkowym) podczas gdy dotychczasowy wzór na melonwym i malinowym. Dla mnie nie ważne będzie czy nie będzie w katalogu. Do kolekcji chętnie go dołączam.
Każda partia kapsli, niezależnie od tego czy różni się od poprzedniej czy nie, zapewne najpierw zakładana jest na jedno piwo, a dopiero potem na inne bo tak działa linia rozlewnicza. I wcale to nie świadczy o jakimś celowym zamyśle browaru.
W mojej okolicy nowy (ciemny) Połczyn jest tylko na piwie Bezglutenowym, a kilka innych ma jaśniejsze kapsle, ale jak sądzę jedynie do czasu.
Nie widzę podstaw, żeby z tego wyciągać jakieś daleko idące wnioski.
Moje Grolsche już 168 sztuk !!
Moja Coca Cola - 2509 sztuk!

kapiral
Posty: 463
Rejestracja: 30 czerwca 2008, 17:14

Re: Kapslowe nowości - komentarze

#3431 Post autor: kapiral »

Co do Kronenbourga to podobnie jak Chinet, jestem przekonany, że ten z dop nie był polski. Pamiętam jak na przełomie lipca i sierpnia stał razem z Grimbergenami na półce promocyjnej w Topazie. Grimbergeny wziąłem wszystkie trzy, bo poza niebieskim cp miały we właściwym miejscu. Po jakimś tygodniu okazało się, że wszystkie nie były polskie (jeszcze z tą obwódką). Kiedy pojawiły się polskie Grimbergeny, Kronenbourg miał już sygnaturę cp. Na początku nie do końca wiedziałem jak sprawdzić, które są polskie (wybaczcie, ale teraz już nie potrafię przeczytać drobnego druku przy sztucznym świetle). Bardzo pomocny jest napis "nigdy nie ..." (to widzę). znalezienie kronenbourga z dop, to nie problem (chyba mam nawet w dublach), ale gwoli uczciwości, myślę, że należy go pozostawić we Francji (dla tych, którzy zbierają zagranicę).
Przy okazji drugi temat, już kiedyś i przeze mnie zaczepiany - jak to jest z tą Tatrą z sygnaturą cp na X. Niby nowość 2018, a nadal w poczekalni. Albo niech ktoś definitywnie potwierdzi, że takowy kapsel istnieje, albo należy go usunąć. Dla mnie szukanie białego cp na żółtym tle, przy prawie każdych zakupach to żadna frajda.

Patryk
Posty: 195
Rejestracja: 24 marca 2019, 12:00
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kapslowe nowości - komentarze

#3432 Post autor: Patryk »

yoreck pisze: 22 września 2019, 20:20
wiki pisze: 22 września 2019, 20:16 Wcześniej nie zaglądałem. W katalogu jest ten z cieńszym nadrukiem czyli ten z prawej. Ten z grubym nadrukiem jest dokładnie taki sam jak ten z "new box" z katalogu.
wiki,nikt nam nie udowodni ,że czarne jest czarne.Wymiękłem :cry:
Przecież w/g twojego zdjęcia które wrzuciłeś to cieńszy nadruk ma ten po lewej.Ale każdy wierzy w co chce .
Jeżeli dobrze rozumiem wychodzi na to, że ten z "małym okiem" (kapsel po prawej) jest to nr 8 z katalogu, zaś ten z "większym okiem" (po lewej) to nr 7 z katalogu. Czyli rzekoma nowość, jest już w katalogu. Skoro wcześniej występowały podobne różnice w przypadku Bytowa i potraktowano to jako jeden wzór (bez rozróżniania sygnatur) , teraz powinno być tak samo. To samo tyczy się katalogu z sygnaturami, bo jest już Bytów z cp na 2.

Arusiak
Posty: 358
Rejestracja: 25 maja 2018, 13:30

Re: Kapslowe nowości - komentarze

#3433 Post autor: Arusiak »

Patryk pisze: 24 września 2019, 12:04
yoreck pisze: 22 września 2019, 20:20
wiki pisze: 22 września 2019, 20:16 Wcześniej nie zaglądałem. W katalogu jest ten z cieńszym nadrukiem czyli ten z prawej. Ten z grubym nadrukiem jest dokładnie taki sam jak ten z "new box" z katalogu.
wiki,nikt nam nie udowodni ,że czarne jest czarne.Wymiękłem :cry:
Przecież w/g twojego zdjęcia które wrzuciłeś to cieńszy nadruk ma ten po lewej.Ale każdy wierzy w co chce .
Jeżeli dobrze rozumiem wychodzi na to, że ten z "małym okiem" (kapsel po prawej) jest to nr 8 z katalogu, zaś ten z "większym okiem" (po lewej) to nr 7 z katalogu. Czyli rzekoma nowość, jest już w katalogu. Skoro wcześniej występowały podobne różnice w przypadku Bytowa i potraktowano to jako jeden wzór (bez rozróżniania sygnatur) , teraz powinno być tak samo. To samo tyczy się katalogu z sygnaturami, bo jest już Bytów z cp na 2.
Niestety nie. 7 i 8 różnią się sygnaturami. A tu mowa o tym, że Bytów z cp ma grafiki różniące się od siebie grubością.

Awatar użytkownika
wiki
Posty: 2327
Rejestracja: 05 lutego 2005, 13:53
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:

Re: Kapslowe nowości - komentarze

#3434 Post autor: wiki »

Idziemy na rekord. Na mojej liście nowości jest w tym roku 228 kapsli czyli tyle samo co w całym 2018.

Awatar użytkownika
wismat
Administrator
Posty: 3622
Rejestracja: 20 października 2006, 16:08
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Re: Kapslowe nowości - komentarze

#3435 Post autor: wismat »

Z czego 73 sztuki to nowe położenie sygnatury CP. Nieźle. Ciekawe czy godzina sygnatury będzie zależała od roku :)
https://wismat.kolekcjakapsli.pl - moja strona | https://KatalogKapsli.pl - katalog kapsli polskich

Patryk
Posty: 195
Rejestracja: 24 marca 2019, 12:00
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kapslowe nowości - komentarze

#3436 Post autor: Patryk »

Wydaje mi się, że nowe Tychy z poczekalni (Książęce Porter) zostało omyłkowo dodane do katalogu bez sygnatur. W poczekalni katalogu z sygnaturami jest informacja, że różnica pomiędzy starym wzorem wynika z koloru sygnatury. Skoro tak, kapsel nie powinien figurować jako nowy wzór w katalogu bez sygnatur. :)

Awatar użytkownika
glogowianin
Posty: 1047
Rejestracja: 23 grudnia 2010, 11:26

Re: Kapslowe nowości - komentarze

#3437 Post autor: glogowianin »

Browar Piwna Góra z Zielonej Góry to nie tampodruk. Jest to normalny nadruk fabryczny jak inne kraftowe czarno-białe kapsle, natomiast w katalogu jest w dziale Inne -> Tampodruki i Laserodruki -> Zielona Góra (Rzemieślniczy).

Awatar użytkownika
goblin
Posty: 682
Rejestracja: 18 lipca 2012, 21:12
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Kapslowe nowości - komentarze

#3438 Post autor: goblin »

Kapsel Browaru Mazurskiego, który znajduje się w poczekalni znowu dostępny. Tym razem znajduje się się na piwie porter rum barrel aged
szukam słowackich serii TIK sprzed 2005 r

kapiral
Posty: 463
Rejestracja: 30 czerwca 2008, 17:14

Re: Kapslowe nowości - komentarze

#3439 Post autor: kapiral »

Czy Piast "Podwajamy piwa" jest (był) już na butelkach. Do katalogu co prawda trafił, ale na butelkach jest póki co ten z poprzedniej promocji, albo zwykły. Zważywszy na fakt, że standardowo promocje pojawiają się w kolejnych latach, to 2019 jest już "zajęty". Chyba że w samym Wrocławiu funkcjonuje promocyjny?

Awatar użytkownika
glogowianin
Posty: 1047
Rejestracja: 23 grudnia 2010, 11:26

Re: Kapslowe nowości - komentarze

#3440 Post autor: glogowianin »

Tak, Piast podwajamy piwa jest jak najbardziej na butelkach.

Awatar użytkownika
chinet
Posty: 4136
Rejestracja: 19 marca 2006, 13:37
Lokalizacja: Błonie

Re: Kapslowe nowości - komentarze

#3441 Post autor: chinet »

W Warszawie dosyć późno się pojawił na butelkach, spotkać można w Auchanie.
Jestem trollem :mad:

Awatar użytkownika
Bart
Posty: 436
Rejestracja: 17 grudnia 2012, 11:29
Lokalizacja: Bydgoszcz/Sępólno Krajeńskie

Re: Kapslowe nowości - komentarze

#3442 Post autor: Bart »

Mam pytanie: czy kapsel ze zdjęcia to ten sam co jest w katalogu (inne światło ? przez co wygląda na inny wzór) ?
eeee.jpg
Ostatnio zmieniony 06 listopada 2019, 21:02 przez Bart, łącznie zmieniany 1 raz.

arturlubo
Posty: 42
Rejestracja: 01 kwietnia 2019, 17:10

Re: Kapslowe nowości - komentarze

#3443 Post autor: arturlubo »

Bart pisze: 06 listopada 2019, 12:44 Mam pytanie: czy kapsel ze zdjęcia to ten sam co jest w katalogu (inne światło ? przez co wygląda na inny wzór) ?
20191106_123141.jpg
tło wygląda na lakierowane,a mój jest błyszczący

Awatar użytkownika
Bart
Posty: 436
Rejestracja: 17 grudnia 2012, 11:29
Lokalizacja: Bydgoszcz/Sępólno Krajeńskie

Re: Kapslowe nowości - komentarze

#3444 Post autor: Bart »

Jest błyszczący. Chodzi mi o wzór. W katalogu jest dużo więcej czarnego i zastanawiam się czy to wina światła.
eeee.jpg

venator24
Posty: 377
Rejestracja: 19 marca 2012, 12:07
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Kapslowe nowości - komentarze

#3445 Post autor: venator24 »

Bart pisze: 06 listopada 2019, 12:44 Mam pytanie: czy kapsel ze zdjęcia to ten sam co jest w katalogu (inne światło ? przez co wygląda na inny wzór) ?
eeee.jpg
Ja mam taki z błyszczącym "złotym" tłem, tuż za kuflem tło jest matowe i widać na nim błyszczące kontury zabudowań (Browaru?)
Zdjęcie z katalogu zrobione jest w złym oświetleniu.
Na zdjęciu Twój kapsel ma tło jednolite a za kuflem nie ma "drugiego planu" z zabudowaniami.
Ostatnio zmieniony 08 listopada 2019, 09:01 przez venator24, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Bart
Posty: 436
Rejestracja: 17 grudnia 2012, 11:29
Lokalizacja: Bydgoszcz/Sępólno Krajeńskie

Re: Kapslowe nowości - komentarze

#3446 Post autor: Bart »

Dzięki Krzysiek. Ciężko zrobić dobre zdjęcie przy sztucznym świetle. Mój egzemplarz pasuje do Twojego opisu...a zdjęcie z katalogu po prostu wprowadza w błąd.
20191107_182229.jpg

Awatar użytkownika
Serek
Posty: 492
Rejestracja: 07 sierpnia 2018, 08:18
Lokalizacja: Toruń
Kontaktowanie:

Re: Kapslowe nowości - komentarze

#3447 Post autor: Serek »

goblin pisze: 21 października 2019, 12:50 Kapsel Browaru Mazurskiego, który znajduje się w poczekalni znowu dostępny. Tym razem znajduje się się na piwie porter rum barrel aged
A o który kapsel dokładnie chodzi? Może ktoś wrzucić jakieś zdjęcie albo link?

Paweł
Administrator
Posty: 2162
Rejestracja: 28 stycznia 2005, 14:26
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kapslowe nowości - komentarze

#3448 Post autor: Paweł »

Bart pisze: 07 listopada 2019, 18:30 Dzięki Krzysiek. Ciężko zrobić dobre zdjęcie przy sztucznym świetle. Mój egzemplarz pasuje do Twojego opisu...a zdjęcie z katalogu po prostu wprowadza w błąd.
20191107_182229.jpg
Macie racje, kapsel kuflowe wyjatkowo zle wyszedl na skanie, ze wzgledy na zloty kolor, ktory bardzo mocno odbija swiatlo. Podmienie to kiedys na zdjecie zapostowane tutaj.

Awatar użytkownika
Krzysiek
Posty: 2008
Rejestracja: 08 lutego 2005, 14:58
Lokalizacja: Prawie Warszawa

Re: Kapslowe nowości - komentarze

#3449 Post autor: Krzysiek »

Czy te nowe Tatry różnią się tylko tym że do góry nogami nadrukowano kapsel? :D
Obserwuj ZIELONE KARTKI na Facebooku :)

Awatar użytkownika
rwjak
Posty: 710
Rejestracja: 05 lutego 2012, 20:40
Lokalizacja: WROCEK

Re: Kapslowe nowości - komentarze

#3450 Post autor: rwjak »

Krzysiek pisze: 17 listopada 2019, 13:55 Czy te nowe Tatry różnią się tylko tym że do góry nogami nadrukowano kapsel? :D
I rodzi się następne pytanie. Który jest lewy, a który prawy?

ODPOWIEDZ