Kapslowe nowości - komentarze

Kapsle piwne + ogólne dyskusje.
Wiadomość
Autor
wiking1973
Posty: 79
Rejestracja: 06 sierpnia 2020, 16:53

Re: Kapslowe nowości - komentarze

#4081 Post autor: wiking1973 »

Też sprawdziłem i mój ma słabe paski

Awatar użytkownika
wismat
Administrator
Posty: 3622
Rejestracja: 20 października 2006, 16:08
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Re: Kapslowe nowości - komentarze

#4082 Post autor: wismat »

Jurku, nie wiem czemu podchodzisz mnie pod włos i próbujesz zapędzić mnie pytaniami w jakąś ślepą uliczkę zamiast po prostu na samym początku rzeczowo napisać: Cześć, Mam oficjalną odpowiedzieć z browaru, wzorów było 10, tutaj jest kopia maila, proponuję aby wziąć to pod uwagę i zmienić liczbę wzorów. Rozmowa byłaby zgoła inna, a ja nie miałbym problemu ze zmianą decyzji.

Odpowiadając na Twoje pytanie: tak, dodam wg mojego zdania, zasięgając też opinii innych i starając się nie dodawać mało istotnych różnic w odcieniach. Kto ma to zrobić jak nie ja? Takich kapsli nie dodałem ostatnio co najmniej kilka, tylko tego nikt nie dostrzega, bo trafiają po cichu do odmian.

Do wszystkich tak ochoczo krytykujących proszę o podanie w końcu obiektywnego sposobu kategoryzacji co jest wzorem, a co jest odmianą i którego koloru. W końcu będzie porządek. Na dobry początek: Graj w Kolory nr 13,14,15,16,17 - wszystkie to odcienie zielonego, a Graj w Kolory 20,21,22 to odcienie czerwonego. I jakoś tutaj nie macie wątpliwości? Jaką to obiektywną metodą to oceniliście?
https://wismat.kolekcjakapsli.pl - moja strona | https://KatalogKapsli.pl - katalog kapsli polskich

Awatar użytkownika
Bart
Posty: 436
Rejestracja: 17 grudnia 2012, 11:29
Lokalizacja: Bydgoszcz/Sępólno Krajeńskie

Re: Kapslowe nowości - komentarze

#4083 Post autor: Bart »

Panowie, tak z boku to wygląda na brak komunikacji między Wami.
Kapsel wisi w poczekalni jakiś czas. To jest moment na rozwianie wątpliwości zanim trafi do katalogu.
Troszkę więcej inwencji i dobrej woli a nie będzie takich sytuacji.

Awatar użytkownika
Serek
Posty: 492
Rejestracja: 07 sierpnia 2018, 08:18
Lokalizacja: Toruń
Kontaktowanie:

Re: Kapslowe nowości - komentarze

#4084 Post autor: Serek »

Wciąż te same bezproduktywne akademickie dyskusje nad tym czy to jeszcze inny odcień tego samego koloru, czy już nowy kolor...
Było, jest i będzie to uznaniowe dopóki wszyscy nie zostaniemy daltonistami :lol:

Ostatnio wpadł mi do ręki nowy kapsel z Br. Za Miastem z sygn. New Box i jak tak przyłożyłem go do poprzedniego z dap-em to też zauważyłem różnicę w kolorze/odcieniu. Konia z rzędem temu kto odważy się rozstrzygnąć czy ta różnica jest na tyle znacząca, że zasługuje na uwzględnienie.

Jak każdy założy taki Katalog to będzie tam mógł dodawać i układać kapsle jak będzie chciał. Pamiętajmy, że nie jest to przecież biblia kapslarzy więc niech nikt nikogo nie sądzi od czci i wiary.

southern
Posty: 288
Rejestracja: 18 sierpnia 2014, 17:38

Re: Kapslowe nowości - komentarze

#4085 Post autor: southern »

Serek pisze: 16 sierpnia 2022, 14:39

Jak każdy założy taki Katalog to będzie tam mógł dodawać i układać kapsle jak będzie chciał. Pamiętajmy, że nie jest to przecież biblia kapslarzy więc niech nikt nikogo nie sądzi od czci i wiary.
Sezon ogórkowy w pełni. Po flaucie w ramach tej dyskusji, ponowne wzmożenie wokół wielokrotnie przerabianych stanowisk, opinii, postulatów, argumentów. Jak zwykle zakończy się to niczym. Serku, znasz jakąś bardziej powszechną "biblię" kapslarzy? Rozumiem, że Ty masz swój katalog, wg którego systematyki kolekcjonujesz kapsle;)

Awatar użytkownika
KZK16
Posty: 1397
Rejestracja: 21 października 2007, 19:57
Lokalizacja: 87-800 Włocławek

Re: Kapslowe nowości - komentarze

#4086 Post autor: KZK16 »

Jest chyba taka funkcja w katalogu, która pozwala oznaczyć kapsle jako nieposzukiwane (z różnych powodów) i rozwiązuje to problem dyskusji który wzór uznawać który nie. Jeśli nie chce się go mieć w kolekcji bo jakiś wątpliwy, bo odmiana, inny odcień itp. to go można odznaczyć i po kłopocie. Jedni uznają te kapsle czy też ciekawostkę i dodadzą do kolekcji inni nie.
5635 PL
3128 P
x563 N
Giełdy 38 / Zorganizowane Giełdy 9
Spotkania Kapslarzy 2 / ZK 13
"Czuję głód jak Morbius, chcę słyszeć brzęk nowych kapsli w worku" A.K.M.

wersa
Posty: 349
Rejestracja: 26 października 2011, 08:28
Lokalizacja: Stanisławice
Kontaktowanie:

Re: Kapslowe nowości - komentarze

#4087 Post autor: wersa »

KZK16 pisze: 16 sierpnia 2022, 18:21 Jest chyba taka funkcja w katalogu, która pozwala oznaczyć kapsle jako nieposzukiwane (z różnych powodów) i rozwiązuje to problem dyskusji który wzór uznawać który nie. Jeśli nie chce się go mieć w kolekcji bo jakiś wątpliwy, bo odmiana, inny odcień itp. to go można odznaczyć i po kłopocie. Jedni uznają te kapsle czy też ciekawostkę i dodadzą do kolekcji inni nie.
Każdy tą funkcję odznaczania jako nieposzukiwane zna, ale tu chodzi o zasady.
Jest też w katalogu przedstawiony zestaw pojęć cyt. : Wzór Jest to nadruk na kapslu zamówiony przez browar lub rozlewnię.
Odmiana Zdarza się, że na pewnym etapie produkcji kapsla powstają różnice w nadruku - są to odmiany. Odmiany jednak nie są traktowane jako osobne wzory ponieważ nie zostały zamówione przez browar lub rozlewnię. Odmiany nie są umieszczane w katalogu ponieważ można znaleźć ich nieskończoną ilość. Do odmian zalicza się: odcienie farb, grubości poszczególnych elementów nadruku, itp.
Kol marcki1207 pokazał kapsle Bytów nr 8 i 9 gdzie jeden ma oko mniejsze o jeden mikron i kto rozróżni te kapsle? Nie lepiej jest z Lechami.
Chcąc uzupełnić jakiś brakujący kapsel trzeba mieć całą kolekcję, bo nie rozróżnisz który masz , a którego Ci brakuje.
http://www.janko.cba.pl Zapraszam do wymiany. Mam 23 000 dziewic.

Awatar użytkownika
yoreck
Posty: 2150
Rejestracja: 26 sierpnia 2005, 20:43
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Re: Kapslowe nowości - komentarze

#4088 Post autor: yoreck »

KZK16 pisze: 16 sierpnia 2022, 18:21 Jest chyba taka funkcja w katalogu, która pozwala oznaczyć kapsle jako nieposzukiwane (z różnych powodów) i rozwiązuje to problem dyskusji który wzór uznawać który nie. Jeśli nie chce się go mieć w kolekcji bo jakiś wątpliwy, bo odmiana, inny odcień itp. to go można odznaczyć i po kłopocie. Jedni uznają te kapsle czy też ciekawostkę i dodadzą do kolekcji inni nie.
czyli Arek wracamy do korzeni ..
KZK16 pisze: 06 sierpnia 2022, 20:34 Pamiętajmy każdy zbiera co chce :)
Dzięki za info .
www.yoreck.ugu.pl
Ciganen komen Jurken.
吉卜賽人的頭部不公開

Awatar użytkownika
yoreck
Posty: 2150
Rejestracja: 26 sierpnia 2005, 20:43
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Re: Kapslowe nowości - komentarze

#4089 Post autor: yoreck »

wismat pisze: 16 sierpnia 2022, 08:18 Jurku, nie wiem czemu podchodzisz mnie pod włos i próbujesz zapędzić mnie pytaniami w jakąś ślepą uliczkę zamiast po prostu na samym początku rzeczowo napisać: Cześć, Mam oficjalną odpowiedzieć z browaru, wzorów było 10, tutaj jest kopia maila, proponuję aby wziąć to pod uwagę i zmienić liczbę wzorów. Rozmowa byłaby zgoła inna, a ja nie miałbym problemu ze zmianą decyzji.

Odpowiadając na Twoje pytanie: tak, dodam wg mojego zdania, zasięgając też opinii innych i starając się nie dodawać mało istotnych różnic w odcieniach. Kto ma to zrobić jak nie ja? Takich kapsli nie dodałem ostatnio co najmniej kilka, tylko tego nikt nie dostrzega, bo trafiają po cichu do odmian.

Do wszystkich tak ochoczo krytykujących proszę o podanie w końcu obiektywnego sposobu kategoryzacji co jest wzorem, a co jest odmianą i którego koloru. W końcu będzie porządek. Na dobry początek: Graj w Kolory nr 13,14,15,16,17 - wszystkie to odcienie zielonego, a Graj w Kolory 20,21,22 to odcienie czerwonego. I jakoś tutaj nie macie wątpliwości? Jaką to obiektywną metodą to oceniliście?
napisałem o tym tutaj ..https://katalogkapsli.pl/kapsel/PSGWK01 ... komentarze
Jak widać było to 17 lipca ..
www.yoreck.ugu.pl
Ciganen komen Jurken.
吉卜賽人的頭部不公開

Awatar użytkownika
KZK16
Posty: 1397
Rejestracja: 21 października 2007, 19:57
Lokalizacja: 87-800 Włocławek

Re: Kapslowe nowości - komentarze

#4090 Post autor: KZK16 »

Definicja odmiany została chyba ominięta przy kapslu Somersby nr 17 (tego brakuje) więc skoro 10 kapsli zamówiono to czemu jest 11 kapsli.
Tak jak przy Bytowie (chociaż byłem bodajże za nowym wzorem) to widzę błąd, że to poprostu większa ilość farby. I tu przy tym należało by porządek zrobić.
Problem z Lechami też jest i nadal mi kilku brakuje, swoją drogą mogli by jakiś nowy wzór wprowadzić.
5635 PL
3128 P
x563 N
Giełdy 38 / Zorganizowane Giełdy 9
Spotkania Kapslarzy 2 / ZK 13
"Czuję głód jak Morbius, chcę słyszeć brzęk nowych kapsli w worku" A.K.M.

Awatar użytkownika
Serek
Posty: 492
Rejestracja: 07 sierpnia 2018, 08:18
Lokalizacja: Toruń
Kontaktowanie:

Re: Kapslowe nowości - komentarze

#4091 Post autor: Serek »

southern pisze: 16 sierpnia 2022, 17:22
Serek pisze: 16 sierpnia 2022, 14:39

Jak każdy założy taki Katalog to będzie tam mógł dodawać i układać kapsle jak będzie chciał. Pamiętajmy, że nie jest to przecież biblia kapslarzy więc niech nikt nikogo nie sądzi od czci i wiary.
Sezon ogórkowy w pełni. Po flaucie w ramach tej dyskusji, ponowne wzmożenie wokół wielokrotnie przerabianych stanowisk, opinii, postulatów, argumentów. Jak zwykle zakończy się to niczym. Serku, znasz jakąś bardziej powszechną "biblię" kapslarzy? Rozumiem, że Ty masz swój katalog, wg którego systematyki kolekcjonujesz kapsle;)
Nie nie mam i nie planuję mieć, bo jest mi to zbędne do życia.
Kompletnie nie taka była moja myśl, którą zacytowałeś.
Raczej odnosiła się do niekonstruktywnej krytyki Katalogu, z którego większość z nas jednak korzysta.
Ja staram się nie krytykować, co najwyżej czasami mam pewne wątpliwości. Nawet gdybym miał swój katalog, nic by to nie zmieniło.

Awatar użytkownika
yoreck
Posty: 2150
Rejestracja: 26 sierpnia 2005, 20:43
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Re: Kapslowe nowości - komentarze

#4092 Post autor: yoreck »

Serek pisze: 17 sierpnia 2022, 16:57
southern pisze: 16 sierpnia 2022, 17:22
Serek pisze: 16 sierpnia 2022, 14:39

Jak każdy założy taki Katalog to będzie tam mógł dodawać i układać kapsle jak będzie chciał. Pamiętajmy, że nie jest to przecież biblia kapslarzy więc niech nikt nikogo nie sądzi od czci i wiary.
Sezon ogórkowy w pełni. Po flaucie w ramach tej dyskusji, ponowne wzmożenie wokół wielokrotnie przerabianych stanowisk, opinii, postulatów, argumentów. Jak zwykle zakończy się to niczym. Serku, znasz jakąś bardziej powszechną "biblię" kapslarzy? Rozumiem, że Ty masz swój katalog, wg którego systematyki kolekcjonujesz kapsle;)
Nie nie mam i nie planuję mieć, bo jest mi to zbędne do życia.
Kompletnie nie taka była moja myśl, którą zacytowałeś.
Raczej odnosiła się do niekonstruktywnej krytyki Katalogu, z którego większość z nas jednak korzysta.
Ja staram się nie krytykować, co najwyżej czasami mam pewne wątpliwości. Nawet gdybym miał swój katalog, nic by to nie zmieniło.
@ Serek,to jest twój komentarz krytyki konstruktywnej https://katalogkapsli.pl/kapsel/PRYB014#komentarze ?
ale np. tutaj nie masz już takich problemów https://katalogkapsli.pl/kapsel/PWA2058
www.yoreck.ugu.pl
Ciganen komen Jurken.
吉卜賽人的頭部不公開

Awatar użytkownika
Serek
Posty: 492
Rejestracja: 07 sierpnia 2018, 08:18
Lokalizacja: Toruń
Kontaktowanie:

Re: Kapslowe nowości - komentarze

#4093 Post autor: Serek »

yoreck pisze: 17 sierpnia 2022, 22:02
Serek pisze: 17 sierpnia 2022, 16:57
southern pisze: 16 sierpnia 2022, 17:22
Sezon ogórkowy w pełni. Po flaucie w ramach tej dyskusji, ponowne wzmożenie wokół wielokrotnie przerabianych stanowisk, opinii, postulatów, argumentów. Jak zwykle zakończy się to niczym. Serku, znasz jakąś bardziej powszechną "biblię" kapslarzy? Rozumiem, że Ty masz swój katalog, wg którego systematyki kolekcjonujesz kapsle;)
Nie nie mam i nie planuję mieć, bo jest mi to zbędne do życia.
Kompletnie nie taka była moja myśl, którą zacytowałeś.
Raczej odnosiła się do niekonstruktywnej krytyki Katalogu, z którego większość z nas jednak korzysta.
Ja staram się nie krytykować, co najwyżej czasami mam pewne wątpliwości. Nawet gdybym miał swój katalog, nic by to nie zmieniło.
@ Serek,to jest twój komentarz krytyki konstruktywnej https://katalogkapsli.pl/kapsel/PRYB014#komentarze ?
ale np. tutaj nie masz już takich problemów https://katalogkapsli.pl/kapsel/PWA2058
Hmmmm, jeśli uważasz, że obecnie działający na zasadach kontraktu Browar Rybnik ma coś wspólnego z tradycją swojego poprzednika, który już dawno nie istnieje to nie mam słów.
Kapsle "Królewskiego", tak jak i te z "Piasta" przynajmniej mają odniesienie z właścicielskiego punktu widzenia.

Umieszczenie nowego Juranda razem z poprzednimi kapslami ze Szczytna a nie Olsztyna, ma jakiś sens, bo przynajmniej miejsce warzenia się zgadza.

To dlatego np. autor Katalogu, moim zdaniem słusznie, umieścił "nowe" Browary Bydgoskie jako osobny twór a nie wrzucił je tam gdzie jego protoplaści z Bydgoszczy.

Z Rybnikiem jest tak, że ani miejsce, ani właściciel marki nie jest zachowany. Stąd mój, taki a nie inny, komentarz przy tym kapslu.

Gdyby nie zmiana w Katalogu i rewolucja w układaniu poszczególnych zbiorów sprzed lat, pewnie nasze dyskusje w tym miejscu wyglądałyby jeszcze ciekawiej.
A tak, wiarusów zbierających wg miejsca warzenia coraz mniej więc i problem powoli sam się rozwiąże.

Nie mam zamiaru dalej ciągnąć tej napinki. Niech więc będzie, że to ja jestem niekonsekwentny i to ja się czepiam innych. A autor Katalogu niech robi swoje...

Awatar użytkownika
Serek
Posty: 492
Rejestracja: 07 sierpnia 2018, 08:18
Lokalizacja: Toruń
Kontaktowanie:

Re: Kapslowe nowości - komentarze

#4094 Post autor: Serek »

Tak a propos

Kategoria "Pozostałe piwne"

Pojawił się ostatnio w Katalogu kapsel Browaru Majstersztyk. Miejsce na liście w jakim się on znalazł sugeruje, że jest to stacjonarny browar położony we Wrocławiu.

Tymczasem z informacji uzyskanych bezpośrednio z browaru, warzy on swoje piwa w Browarze Roch w Nowych Rochowicach.

Kapsel ten powinien więc, moim osobistym zdaniem, zostać przeniesiony niżej wśród innych "kontraktów", których nazwy zapisywane są kursywą.

Awatar użytkownika
wismat
Administrator
Posty: 3622
Rejestracja: 20 października 2006, 16:08
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Re: Kapslowe nowości - komentarze

#4095 Post autor: wismat »

yoreck pisze: 16 sierpnia 2022, 20:21 napisałem o tym tutaj ..https://katalogkapsli.pl/kapsel/PSGWK01 ... komentarze
Jak widać było to 17 lipca ..
I jak z tego zdania miałem domyślić się, że to niby informacja z browaru?

Powtarzam, otwarty jestem na merytoryczne dyskusje i propozycje zmian, a nie na podchody i po raz tysięczny na jałową dyskusję o tym jak rozróżniać odmiany. Swoją drogą znamienne, że nikt nie odpowiedział na moje ostatnie pytanie.

Pozwolę sobie z mojej strony zakończyć udział w tej dyskusji, która prowadzi donikąd.
https://wismat.kolekcjakapsli.pl - moja strona | https://KatalogKapsli.pl - katalog kapsli polskich

Awatar użytkownika
PawełN
Posty: 363
Rejestracja: 06 maja 2006, 20:48
Lokalizacja: Koszalin

Re: Kapslowe nowości - komentarze

#4096 Post autor: PawełN »

Jak dla mnie najbardziej obiektywny sposób ocenienia co jest wzorem a co odmianą jest to czy była widoczna intencja zmiany wzoru. Ja ogólnie oceniam kapsle w kategoriach sztuki graficznej. I uważam że za wzór można uznać właśnie takie kapsle które w dany sposób zostały zaprojektowane przez "artystę-grafika".

Jeśli zmiana jest spowodowana inną techniką druku albo użycia farby w nieco innym odcieniu a w dodatku występuje na tym samym piwie co zawsze to jest to odmiana a nie wzór. Czyli jest to zmiana techniczna ale "artysta-grafik" praktycznie na pewno nie maczał w tym palców.
Jeśli na kapslu np pojawiły się dodatkowe elementy albo zmiana farby jest już na całkiem inny kolor to jest już to inny wzór a nie odmiana.
Dodatkowe elementy na pewno wymagają ingerencji grafika. Nie wystarczy że jakiś alegoryczny pan Czesio w drukarni załaduje inną farbę albo maszyna przesunie druk lub zacznie puszczać więcej farby i cienkie kreski staną się grubsze.

Dla mnie np te wymienione wcześniej kapsle z Bytowa to są te same wzory właśnie. Różnice są ale łatwo można je wytłumaczyć zmianą techniki druku. Prawie na pewno grafik nie modyfikował wzoru. Wiadomo że nigdy nie wiadomo tego na 100% ale w przypadkach takich jak ten można spokojnie mówić o 90%.
Znak towarzyszy zastrzelonych

Awatar użytkownika
yoreck
Posty: 2150
Rejestracja: 26 sierpnia 2005, 20:43
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Re: Kapslowe nowości - komentarze

#4097 Post autor: yoreck »

wismat pisze: 20 sierpnia 2022, 20:14
yoreck pisze: 16 sierpnia 2022, 20:21 napisałem o tym tutaj ..https://katalogkapsli.pl/kapsel/PSGWK01 ... komentarze
Jak widać było to 17 lipca ..
I jak z tego zdania miałem domyślić się, że to niby informacja z browaru?

Powtarzam, otwarty jestem na merytoryczne dyskusje i propozycje zmian, a nie na podchody i po raz tysięczny na jałową dyskusję o tym jak rozróżniać odmiany. Swoją drogą znamienne, że nikt nie odpowiedział na moje ostatnie pytanie.

Pozwolę sobie z mojej strony zakończyć udział w tej dyskusji, która prowadzi donikąd.
I napiszę Mateusz jeszcze raz,spoko,Twoja decyzja .
Mam nadzieję,że wytrzymacie ze mną na forum do końca roku.
www.yoreck.ugu.pl
Ciganen komen Jurken.
吉卜賽人的頭部不公開

Awatar użytkownika
Kibi
Posty: 1351
Rejestracja: 09 kwietnia 2005, 19:23
Lokalizacja: Prawie Warszawa

Re: Kapslowe nowości - komentarze

#4098 Post autor: Kibi »

yoreck pisze: 22 sierpnia 2022, 19:45 Mam nadzieję,że wytrzymacie ze mną na forum do końca roku.
A co potem?
Moje Grolsche już 168 sztuk !!
Moja Coca Cola - 2509 sztuk!

Awatar użytkownika
Tomek
Posty: 2183
Rejestracja: 21 kwietnia 2006, 16:56
Lokalizacja: Malbork/Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Kapslowe nowości - komentarze

#4099 Post autor: Tomek »

Kibi pisze: 22 sierpnia 2022, 22:01
yoreck pisze: 22 sierpnia 2022, 19:45 Mam nadzieję,że wytrzymacie ze mną na forum do końca roku.
A co potem?
Publikacja własnego katalogu. :>
Zbieram niebutelkowane polskie kapsle piwne (bez działu INNE).
http://www.polskiekapslepiwne.pl
2014 – 917 kapsli
2015 – 1041 kapsli (+124)
2016 – 1168 kapsli (+127)
2017 – 1253 kapsli (+85)
2018 – 1426 kapsli (+173)
2019 – 1655 kapsli (+229)

Awatar użytkownika
yoreck
Posty: 2150
Rejestracja: 26 sierpnia 2005, 20:43
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Re: Kapslowe nowości - komentarze

#4100 Post autor: yoreck »

Kibi pisze: 22 sierpnia 2022, 22:01
yoreck pisze: 22 sierpnia 2022, 19:45 Mam nadzieję,że wytrzymacie ze mną na forum do końca roku.
A co potem?
Zbieram nowości tylko do końca tego roku :-) Później redukcja kolekcji i ....
www.yoreck.ugu.pl
Ciganen komen Jurken.
吉卜賽人的頭部不公開

Awatar użytkownika
yoreck
Posty: 2150
Rejestracja: 26 sierpnia 2005, 20:43
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Re: Kapslowe nowości - komentarze

#4101 Post autor: yoreck »

Tomek pisze: 22 sierpnia 2022, 22:13
Kibi pisze: 22 sierpnia 2022, 22:01
yoreck pisze: 22 sierpnia 2022, 19:45 Mam nadzieję,że wytrzymacie ze mną na forum do końca roku.
A co potem?
Publikacja własnego katalogu. :>
hmm, tak,tylko z dziewicami :-)
www.yoreck.ugu.pl
Ciganen komen Jurken.
吉卜賽人的頭部不公開

Awatar użytkownika
Serek
Posty: 492
Rejestracja: 07 sierpnia 2018, 08:18
Lokalizacja: Toruń
Kontaktowanie:

Re: Kapslowe nowości - komentarze

#4102 Post autor: Serek »

Czy nowy kapsel z Browaru Stu Mostów ma jakieś odwrotki?

adinog
Posty: 166
Rejestracja: 17 lipca 2015, 10:52

Re: Kapslowe nowości - komentarze

#4103 Post autor: adinog »

W tym roku nie będzie serii z Witnicy MŚ Katar :( , więc nic nowego nie dojdzie . Dzisiaj się zapytałem :(

FALUBAZ_ZG
Posty: 199
Rejestracja: 27 stycznia 2019, 17:03

Re: Kapslowe nowości - komentarze

#4104 Post autor: FALUBAZ_ZG »

Szkoda. Wiadomo dlaczego?

grzegorzW
Posty: 25
Rejestracja: 14 lutego 2020, 18:06
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kapslowe nowości - komentarze

#4105 Post autor: grzegorzW »

Serek pisze: 27 września 2022, 10:26 Czy nowy kapsel z Browaru Stu Mostów ma jakieś odwrotki?
na moim nie ma

Awatar użytkownika
krzysio
Posty: 1300
Rejestracja: 14 lipca 2014, 18:55
Lokalizacja: W-wa
Kontaktowanie:

Re: Kapslowe nowości - komentarze

#4106 Post autor: krzysio »

FALUBAZ_ZG pisze: 27 września 2022, 18:47 Szkoda. Wiadomo dlaczego?
Szkoda?
1 seria rocznie to mało ?
Grzegorz & Krzysio
Zbieramy kapsle polskie z sygnaturami
Tutaj jest link do naszej kolekcji i dubli.

Awatar użytkownika
kopernik
Posty: 544
Rejestracja: 09 lutego 2014, 08:41
Lokalizacja: Police

Re: Kapslowe nowości - komentarze

#4107 Post autor: kopernik »

Szkoda tylko, że serii z żużlowcami nie można dostać nigdzie indziej poza Witnicą i alledrogo.
Dotychczas mozna bylo je zakupic w sklepach oddalonych o 100-200 km od miejsca produkcji.

FALUBAZ_ZG
Posty: 199
Rejestracja: 27 stycznia 2019, 17:03

Re: Kapslowe nowości - komentarze

#4108 Post autor: FALUBAZ_ZG »

Kolesie z Zielonej Góry mi odnieśli, ze raz w osiedlowym jakaś jedna butelka się zbłąkała.
Nie ma się co dziwić, bo to typowo pod gorzowskiego kibica robione.

A szkoda, bo ja lubię serie. Jest gdzieś napisane, ze browar może wydać jedna na rok?

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
yoreck
Posty: 2150
Rejestracja: 26 sierpnia 2005, 20:43
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Re: Kapslowe nowości - komentarze

#4109 Post autor: yoreck »

kopernik pisze: 28 września 2022, 18:14 Szkoda tylko, że serii z żużlowcami nie można dostać nigdzie indziej poza Witnicą i alledrogo.
Dotychczas mozna bylo je zakupic w sklepach oddalonych o 100-200 km od miejsca produkcji.
jeszcze tutaj możesz kupić :-)
https://ebiro.pl/kapsle
www.yoreck.ugu.pl
Ciganen komen Jurken.
吉卜賽人的頭部不公開

Awatar użytkownika
kopernik
Posty: 544
Rejestracja: 09 lutego 2014, 08:41
Lokalizacja: Police

Re: Kapslowe nowości - komentarze

#4110 Post autor: kopernik »

Dziękuję Jurku, masz racje, zapomniałem o tym. Aczkolwiek butelkowanych nie sprzedają, a póki co ja jak i większość kolekcjonerów bardziej woli właśnie takie.

ODPOWIEDZ