Kapslowe nowości - komentarze

Kapsle piwne + ogólne dyskusje.
Wiadomość
Autor
venator24
Posty: 376
Rejestracja: 19 marca 2012, 12:07
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Kapslowe nowości - komentarze

#2971 Post autor: venator24 »

Kapsle z piwa Kustosz to jak przyporządkować ?
Browar w Rakszawie czy Browar w Łomży ?

Awatar użytkownika
pike
Posty: 80
Rejestracja: 26 kwietnia 2017, 12:14
Lokalizacja: Kraków/Lubycza Król.

Re: Kapslowe nowości - komentarze

#2972 Post autor: pike »

nie wiem czy o to chodzi ale w poczekalni jest jako Łomża
lepiej mieć pogięte niż wcale :) :)

Awatar użytkownika
eznik
Posty: 153
Rejestracja: 08 kwietnia 2015, 08:37
Lokalizacja: Zabrze

Re: Kapslowe nowości - komentarze

#2973 Post autor: eznik »

Ja myślę że będą w tej grupie co Argusy

Awatar użytkownika
chinet
Posty: 4135
Rejestracja: 19 marca 2006, 13:37
Lokalizacja: Błonie

Re: Kapslowe nowości - komentarze

#2974 Post autor: chinet »

Wiki, łomżyński radler z CP na VII jest już od jakiegoś czasu na butelkach.
Jestem trollem :mad:

Awatar użytkownika
chinet
Posty: 4135
Rejestracja: 19 marca 2006, 13:37
Lokalizacja: Błonie

Re: Kapslowe nowości - komentarze

#2975 Post autor: chinet »

Wiki, co to za Namysłów 103? Nie wyświetla mi się zdjęcie. Czy nie jest to przypadkiem ten sam, co 040 z niebutelkowanych?
Jestem trollem :mad:

Awatar użytkownika
wiki
Posty: 2323
Rejestracja: 05 lutego 2005, 13:53
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:

Re: Kapslowe nowości - komentarze

#2976 Post autor: wiki »

chinet pisze: 08 lipca 2017, 20:21 Wiki, co to za Namysłów 103? Nie wyświetla mi się zdjęcie. Czy nie jest to przypadkiem ten sam, co 040 z niebutelkowanych?

Tak. ten sam. Można się pogubić w tych nowościach

Awatar użytkownika
Mike007
Posty: 521
Rejestracja: 31 lipca 2013, 07:27
Lokalizacja: Brzóza
Kontaktowanie:

Re: Kapslowe nowości - komentarze

#2977 Post autor: Mike007 »

zipkeczup pisze: 09 lipca 2017, 16:47 Brok 90 teraz z sygnaturką CP na VIII, lecz kolor złoty (ledwo ją widać).
A gdzie można to kupić?
https://1drv.ms/f/s!Arqm-0vCoijQaLJ078Oqx-f0oWs - zagraniczne i polskie, piwne i niepiwne, kilka szkieł i wafli - na wymianę tylko za kapsle piwne. ZAPRASZAM!!!

Awatar użytkownika
chinet
Posty: 4135
Rejestracja: 19 marca 2006, 13:37
Lokalizacja: Błonie

Re: Kapslowe nowości - komentarze

#2978 Post autor: chinet »

Wiki, nowy Leżajsk 105 wstawiłeś zdjęcie Koszalina 104 :) .
Jestem trollem :mad:

Awatar użytkownika
Mike007
Posty: 521
Rejestracja: 31 lipca 2013, 07:27
Lokalizacja: Brzóza
Kontaktowanie:

Re: Kapslowe nowości - komentarze

#2979 Post autor: Mike007 »

Widzę, że do katalogu wszedł kapsel Tychy 134 i to butelkowany. Wiadomo jakie warianty Tyskiego są nim kapslowane?
https://1drv.ms/f/s!Arqm-0vCoijQaLJ078Oqx-f0oWs - zagraniczne i polskie, piwne i niepiwne, kilka szkieł i wafli - na wymianę tylko za kapsle piwne. ZAPRASZAM!!!

Awatar użytkownika
eznik
Posty: 153
Rejestracja: 08 kwietnia 2015, 08:37
Lokalizacja: Zabrze

Re: Kapslowe nowości - komentarze

#2980 Post autor: eznik »

^^ Podpinam się do pytania :)

Lokys-71
Posty: 364
Rejestracja: 02 maja 2014, 06:03
Lokalizacja: Rahmel

Re: Kapslowe nowości - komentarze

#2981 Post autor: Lokys-71 »

i ja też jestem ciekaw...
Na razie 2836 Polska-piwne,169 pozostałe piwne 707 odwrotki, 502 inne, 367 serie oraz 577 niepiwne--razem 5214-- ale pracuję nad powiększeniem....a i 2133 na wymianę, na razie.....

Awatar użytkownika
nosfer3
Posty: 64
Rejestracja: 12 lipca 2017, 08:11

Re: Kapslowe nowości - komentarze

#2982 Post autor: nosfer3 »

Piwo Rycerskie,butelka 0,33l, browar Głubczyce (Cp na godz 9, cyfry 08 na godz 3)
Załączniki
rycerskie
rycerskie

Awatar użytkownika
krzysio
Posty: 1300
Rejestracja: 14 lipca 2014, 18:55
Lokalizacja: W-wa
Kontaktowanie:

Re: Kapslowe nowości - komentarze

#2983 Post autor: krzysio »

Brzeg 9?
Grzegorz & Krzysio
Zbieramy kapsle polskie z sygnaturami
Tutaj jest link do naszej kolekcji i dubli.

Awatar użytkownika
nosfer3
Posty: 64
Rejestracja: 12 lipca 2017, 08:11

Re: Kapslowe nowości - komentarze

#2984 Post autor: nosfer3 »

Faktycznie,Brzeg 9. Moj blad,niedoczytalem

Awatar użytkownika
RyBy
Posty: 729
Rejestracja: 21 lutego 2005, 18:08
Lokalizacja: Golędzinów Królewski
Kontaktowanie:

Re: Kapslowe nowości - komentarze

#2985 Post autor: RyBy »

Browar Służba Zdrowia to jakieś chore. Z tego, co udało mi się znaleźć w necie taki browar nie istnieje. Wpisanie tego "browaru" do wyszukiwarki powoduje wyszukanie Glogera. Za małą mają sprzedaż, że wymyślili takie coś ?
A w kwestii naklejek z Prosta to ciekaw jestem, czy idą śladem Beer Concept? Może tak nie do końca bo kapsle z tymi naklejkami dotychczas trafiały na butelki.
Katalog zrywek i nakładek na butelki http://www.sites.google.com/view/katalogzrywek
Mini kolekcja aluminiowych kapsli https://sites.google.com/view/kapsle-woda-mineralna

Awatar użytkownika
chinet
Posty: 4135
Rejestracja: 19 marca 2006, 13:37
Lokalizacja: Błonie

Re: Kapslowe nowości - komentarze

#2986 Post autor: chinet »

Po prostu co warka to inna naklejka.
Jestem trollem :mad:

Awatar użytkownika
wiki
Posty: 2323
Rejestracja: 05 lutego 2005, 13:53
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:

Re: Kapslowe nowości - komentarze

#2987 Post autor: wiki »

RyBy pisze: 03 sierpnia 2017, 19:03 Browar Służba Zdrowia to jakieś chore.
Niby co tu jest chore. Normalny wysokonakładowy kapsel. Z dużym prawdopodobieństwem kapsel trafi do kapsli Glogera. Że firma w celach marketingowych stosuje jakieś zmyłki? Jakie to dla nas kolekcjonerów ma znaczenie?

Chore to dla mnie gdy głównym dochodem jakiegoś pseudobrowaru jest sprzedaż kapsli za coraz wyższe kwoty a nie produkcja piwa. Czy zakładanie limitowanej ilości na butelki i sprzedawanie reszty na allegro.

Awatar użytkownika
RyBy
Posty: 729
Rejestracja: 21 lutego 2005, 18:08
Lokalizacja: Golędzinów Królewski
Kontaktowanie:

Re: Kapslowe nowości - komentarze

#2988 Post autor: RyBy »

wiki pisze: 03 sierpnia 2017, 20:59
RyBy pisze: 03 sierpnia 2017, 19:03 Browar Służba Zdrowia to jakieś chore.
Niby co tu jest chore. Normalny wysokonakładowy kapsel. Z dużym prawdopodobieństwem kapsel trafi do kapsli Glogera. Że firma w celach marketingowych stosuje jakieś zmyłki? Jakie to dla nas kolekcjonerów ma znaczenie?

Chore to dla mnie gdy głównym dochodem jakiegoś pseudobrowaru jest sprzedaż kapsli za coraz wyższe kwoty a nie produkcja piwa. Czy zakładanie limitowanej ilości na butelki i sprzedawanie reszty na allegro.
Masz rację. Dodam jeszcze jeden chorobliwy objaw ale nie dotyczący już browarów tylko kolekcjonerów, a konkretnie coraz większych ilości wytwarzanych przez nich kapsli z podobiznami i innymi "logami". To jakiś narcyzm :mrgreen: Niestety wrzucanie tych kapsli do katalogu (a według mnie takich kapsli w katalogu nie powinno być) napędza kolejnych i robi się jakaś paranoja. Niektórzy niedługo będą mieć więcej swoich kapsli niż niektóre browary.
Ja co prawda też zrobiłem swój kapsel ale w moim przypadku to była promocja tworzonego przeze mnie katalogu, kapsel rozdany był wszystkim uczestnikom Ankiety za darmo. Zdawałem sobie sprawę, że być może będzie przedmiotem jakiś wymian ale (głupi) miałem nadzieję, że nigdy nie zobaczę go w sprzedaży. Niestety tak się nie stało.
DLATEGO NA FORUM PROSZĘ ADMINISTRATORA O USUNIĘCIE MOJEGO KAPSLA Z KATALOGU !!!
Katalog zrywek i nakładek na butelki http://www.sites.google.com/view/katalogzrywek
Mini kolekcja aluminiowych kapsli https://sites.google.com/view/kapsle-woda-mineralna

Awatar użytkownika
imperial_porter
Posty: 12
Rejestracja: 24 marca 2017, 10:37
Lokalizacja: Augustów
Kontaktowanie:

Re: Kapslowe nowości - komentarze

#2989 Post autor: imperial_porter »

Odnośnie Browaru Służba zdrowia jest to Gloger ktory wypuszcza te same piwa tylko pod inną etykietą.
także BSZ i Gloger to to samo
pozdrawiam

Awatar użytkownika
krzysio
Posty: 1300
Rejestracja: 14 lipca 2014, 18:55
Lokalizacja: W-wa
Kontaktowanie:

Re: Kapslowe nowości - komentarze

#2990 Post autor: krzysio »

RyBy pisze: 04 sierpnia 2017, 06:22 DLATEGO NA FORUM PROSZĘ ADMINISTRATORA O USUNIĘCIE MOJEGO KAPSLA Z KATALOGU !!!
Pozwolę sobie na taką uwagę: katalog ( w/g mnie ) służy do katalogowania. Jeśli kapsel został wypuszczony i trafił ( w Twoim przypadku w najlepszy i najbardziej kolekcjonerski sposób ) do kolekcjonerów i jednocześnie nikt nie 'sponsorował' jego dodania do katalogu, to nie można go usuwać od tak na podstawie kaprysu. Jest on elementem zbioru i pozostanie.
Możemy się spierać ( idąc dalej ) czy treść na nim zawarta jest Twoim dobrem i czy masz do niej prawo jako jedyny jej właściciel, ale to już osobny temat.
Pamiętajmy wszyscy, że kolekcjonerstwo to rodzaj zabawy i nie ma sensu jej psuć... Każdy zbiera co chce i jak chce.
Grzegorz & Krzysio
Zbieramy kapsle polskie z sygnaturami
Tutaj jest link do naszej kolekcji i dubli.

Awatar użytkownika
RyBy
Posty: 729
Rejestracja: 21 lutego 2005, 18:08
Lokalizacja: Golędzinów Królewski
Kontaktowanie:

Re: Kapslowe nowości - komentarze

#2991 Post autor: RyBy »

Masz racje ale niech to będzie moim protestem przeciwko zaśmiecaniu katalogu przez osoby, które produkują kolejne komercyjne wzory swoich kapsli.
Nie mam zamiaru wskazywać kogokolwiek palcem ale proponuję zajrzeć na jeden z popularnych portali aukcyjnych.
Wiele pisano na tym forum o kapslach Beer Concept. Uważam, że ci "kolekcjonerzy" postępują podobnie.
Może ktoś się za te słowa na mnie obrazi ale ...

I jeszcze jedno. Taki zapis znajduje się w Katalogu, w zakładce "pojęcia" :

Każdy zbiera to co chce. Nie traktuj katalogu jak wyroczni, która nakazuje Ci zbierać kapsle dokładnie takie jakie zostały tu przedstawione. Katalog powstał, aby pokazać wszystkim różnorodność kapsli, które były zakładane na piwo wyprodukowane na terytorium Polski (z kilkoma wyjątkami).



A co te kapsle mają wspólnego z piwem ???
Katalog zrywek i nakładek na butelki http://www.sites.google.com/view/katalogzrywek
Mini kolekcja aluminiowych kapsli https://sites.google.com/view/kapsle-woda-mineralna

venator24
Posty: 376
Rejestracja: 19 marca 2012, 12:07
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Kapslowe nowości - komentarze

#2992 Post autor: venator24 »

Może warto zrobić w katalogu oddzielny dział dotyczący właśnie takich kapsli kolekcjonerskich okolicznościowych i reklamowych,
w przygotowaniu jest dział kapsli niepiwnych to może zrobić trzeci z tymi właśnie kapslami ?

Awatar użytkownika
chinet
Posty: 4135
Rejestracja: 19 marca 2006, 13:37
Lokalizacja: Błonie

Re: Kapslowe nowości - komentarze

#2993 Post autor: chinet »

Oj tam, dajcie już spokój. Jest jak jest, trudno... Po prostu nie wrócą już czasy katalogu kapsli piwnych.
Jestem trollem :mad:

Awatar użytkownika
RyBy
Posty: 729
Rejestracja: 21 lutego 2005, 18:08
Lokalizacja: Golędzinów Królewski
Kontaktowanie:

Re: Kapslowe nowości - komentarze

#2994 Post autor: RyBy »

Z tego katalogu korzystają również kolekcjonerzy z zagranicy, którzy nie znając języka polskiego mogą przy wymianach "załapać się na takie rarytasy"
Katalog zrywek i nakładek na butelki http://www.sites.google.com/view/katalogzrywek
Mini kolekcja aluminiowych kapsli https://sites.google.com/view/kapsle-woda-mineralna

Awatar użytkownika
TOMI
Posty: 250
Rejestracja: 10 marca 2009, 15:49
Lokalizacja: RADOM

Re: Kapslowe nowości - komentarze

#2995 Post autor: TOMI »

Krzysiu - a dlaczego nie?
Gówno kapslowe precz z katalogu kapsli piwnych!
Popieram PROTEST.

marecki1207
Posty: 304
Rejestracja: 03 lutego 2016, 14:44
Lokalizacja: Ciechanów

Re: Kapslowe nowości - komentarze

#2996 Post autor: marecki1207 »

"Gówno kapslowe" to chyba nie jest odpowiednie określenie.Powściągnij trochę emocje.

FIDORIM
Posty: 182
Rejestracja: 13 października 2009, 21:44

Re: Kapslowe nowości - komentarze

#2997 Post autor: FIDORIM »

Ja również popieram PROTEST!!!

Awatar użytkownika
KZK16
Posty: 1395
Rejestracja: 21 października 2007, 19:57
Lokalizacja: 87-800 Włocławek

Re: Kapslowe nowości - komentarze

#2998 Post autor: KZK16 »

A żeby pogodzić wszystkich pozwolę podzielić się swoim zdaniem.

Mianowicie hejtuję produkcję kolekcjonerskich kapsli we wszystkich kolorach tęczy, milionach wzorów i limitowanych sztuk spod lady !!!
Fajnie jest dostać kolekcjonerski kapsel w wymianie lub po prostu za darmo jako pamiątka ( sam tak postępuje ) a żeby nie urażać innych kapsle niech zostaną ale ja bym je wydzielił w osobny dział.

Co do kapsli giełdowych to strasznie mnie irytuje że organizatorzy niektórych giełd robią po kilka wzorów a nie kiedy jest tak że część jest dostępna jako konkursowe jest w małym nakładzie nie wspominając o próbach lub nieoficjalnych imitacjach.
Ostatnio zmieniony 12 sierpnia 2017, 07:20 przez KZK16, łącznie zmieniany 1 raz.
5629 PL
3128 P
x559 N
Giełdy 38 / Zorganizowane Giełdy 9
Spotkania Kapslarzy 2 / ZK 13
"Czuję głód jak Morbius, chcę słyszeć brzęk nowych kapsli w worku" A.K.M.

zielak89
Posty: 145
Rejestracja: 17 maja 2015, 15:45
Lokalizacja: Opole

Re: Kapslowe nowości - komentarze

#2999 Post autor: zielak89 »

To i ja się podzielę moimi spostrzeżeniami....

Osobiście mam kilka kapsli od kolekcjonerów ale wszystkie dostałem jako "gratis" przy wymianie, dzięki nim wielu z kapslarzy "pamiętam z twarzy" umieszczonej na kapslu.
Jeżeli ktoś tych kapsli nie zbiera - tak jak ja, niech po prostu nie reaguje na to, że ludzie są w stanie je sprzedawać kupować czy wymieniać się na inne. Jak wszyscy wiemy - każdy zbiera to co chce, ale umieszczenie ich w katalogu w zakładce "kolekcjonerzy" jest moim zdaniem sto procent poprawne (nawet osoba zza granicy nie znająca polskiego może się domyśleć jakiego rodzaju to kapsle są).
Zbieram kapsle piwne na sygnatury z całego świata
Stan na 22.02.2019

Polskie: 1510
Zagranica: 2395 z 82 Krajów

Awatar użytkownika
krzysio
Posty: 1300
Rejestracja: 14 lipca 2014, 18:55
Lokalizacja: W-wa
Kontaktowanie:

Re: Kapslowe nowości - komentarze

#3000 Post autor: krzysio »

Można poprosić Wismata, aby na górze w dziale Inne napisał zdanie po polsku, a pod spodem po angielsku informujące, że kapsle te to produkcja kolekcjonerska. Podobnie, jak przedmówca jestem niemal pewien, że kolekcjonerzy, którzy przeglądają ten dział mają świadomość, jakie kapsle tam są skatalogowane.
Grzegorz & Krzysio
Zbieramy kapsle polskie z sygnaturami
Tutaj jest link do naszej kolekcji i dubli.

ODPOWIEDZ